Англия
Англия

Англия - результаты и расписание матчей, турнирная таблица, новости.

Атлетико - Барселона 0:0. Тактичний аналіз матчу


Розбираємо на складові частини вчорашню дуель лідерів Прімери.

Атлетико - Барселона 0:0. Тактичний аналіз матчу


Формації команд

Атлетико - Барселона 0:0. Тактичний аналіз матчу - изображение 1

Дієго Сімеоне, як і у всіх попередніх матчах «Атлетика» в чемпіонаті Іспанії вибрав на гру вже звичну формацію «4-4-2». Гра в захисті «матрацників» будується на зонному захисті, зорієнтованому на партнерів і м’яч. Досить простий і надійний спосіб ведення захисту, якщо всі гравці чітко витримують свої позиції на футбольному полі. Основні переваги даної формації в виконанні мадридців - це можливість активно працювати флангами завдяки двійці флангових гравців, та компактно позаду. Структурними недоліками даної тактичної системи є зона між лініями півзахисників і захисників, а також простір за спинами центральних захисників у випадку гри з високою лінією оборони.

Херардо Мартіно в «Барселоні» використовує формацію «4-3-3». Зі змін щодо роботи гравців на полі у порівнянні з його попередником, потрібно відзначити нижчу позицію Серхіо Бускетса при захисті власних воріт, і значно більшу роботу назад від крайніх форвардів, які досить глибоко повертаються в захисті, закриваючи фланги. «Барселона»у порівнянні з попереднім сезоном почала краще працювати на захист, в тій фазі гри, що стосується ведення позиційного захисту (більше відборів та перехоплень м’яча), але при цьому нижчі позиції від крайніх форвардів не завжди дозволяють кількісно виходити в швидкісні атаки. Якщо переваги системи «4-4-2» це можливість активно працювати флангами, то «4-3-3» є більш збалансованою системою, в цьому розташуванні більше покривається середня частина поля.

Нижче приведено статистичні показники «Атлетико» і «Барселони» в чемпіонаті Іспанії, з яких витікає більша спрямованість до флангової гри від матрацників і рівномірний розподіл атакуючих дій від підопічних Херардо Мартіно.

Атлетико - Барселона 0:0. Тактичний аналіз матчу - изображение 2

(Прим. Ця та інші картинки - клікабельні.)

«Атлетико» Дієго Сімеоне на сьогоднішній день може бути взірцем команди з гри без м’яча. Для отримання переваги їм не потрібні контроль м’яча і навіть територія, їхня сила це організація захисту, базована на зоні, і швидкий вихід в контратаки флангами. По суті це найпростіший спосіб побудови зонного захисту, але за умови високої організації, страховки і своєчасно зміщення «коробки» з флангу на фланг. Матрацники дуже добре обмежують суперників у просторі. Гравці не залишають своїх зон і не маневрують за суперниками, чітко витримуючи власні позиції.

Нижче на малюнку приведено чотири епізоди з матчу, на яких продемонстровано переміщенця захисту «Атлетико». Щоб зменшити ризики, пов’язані зі структурними недоліками побудови «4-4-2», господарі поля розташовувались низько по полю, не залишаючи простору за спинами центральних захисників, куди активно ведуть зміщення крайні форварди «Барселони». Максимально звужуючи простір між лініями захисту (допустима відстань від правого крайнього захисника до лівого крайнього захисника і відстань від центральних захисників до форвардів має складати не більше 30 метрів), «Атлетико» в цій грі звужував простір до 20 метрів, працюючи максимально компактно. Та навіть за таких умов на першому і четвертому малюнку видно вільні зони, які «Барселона» могла використати, за умови швидшого руху м’яча, чи більш широкого розташування від флангових латералей.

Атлетико - Барселона 0:0. Тактичний аналіз матчу - изображение 3

На відео переміщення господарів поля в захисті можна спостерігати в динаміці. Варто звернути увагу, наскільки рухливий захист в підопічних Дієго Сімеоне. Також на відео приведено приклади зміщення Педро в коридор між центральним і правим захисником з намаганням використати цю зону в атаках «Барселони» і пошук Іньєстою вільного місця на фланзі нападу в тих моментах, коли Педро відтягував за собою Хуанфрана звільняючи зону.

Захист Атлетико і пошук вільних зон Барселони в захисті матрацників

Пресинг «Атлетико»

Іншою перевагою для системи «4-4-2» є можливість активно здійснювати пресинг на флангах, в цьому матчі окрім двох флангових півзахисників і двох форвардів пресинг активно підтримував Габі, основне завдання якого було чинити тиск на Серхіо Бускетса, що направляє атаки «Барселони» першим пасом. Нижче на малюнку приведено способи застосування пресингу від «Атлетико». Варто звернути увагу на другий епізод: Габі залишає за своєю спиною дуже багато простору, в якому перебуває вільний Андреас Іньєста. Але незмінною складовою пресингу господарів поля було здійснення тиску на Бускетса, очевидно такі дії продиктовані тренерським рішенням. На початку гри тиск на Серхіо двічі приводив до помилок останнього і розвитку швидких атак «Атлетико». В тих випадках, коли пресинг не приводив до перехоплення м’яча, підопічні Сімеоне повертались у вихідну позицію, фактично працюючи на власній половині поля в схемі «4-4-2-0», формуючи три лінії захисту.

Атлетико - Барселона 0:0. Тактичний аналіз матчу - изображение 4

Проблеми «Барселони» полягали в недостатній швидкості руху м’яча при переведенні його з флангу на фланг і досить високій позиції від Фабрегаса, що працював на місці фальшивої дев’ятки. Сеск повертався в середину для контролю м’яча, формуючи в середині поля кількісну перевагу, але від цього не було жодного зиску, з іншої сторони Фабрегас не знаходив простору між лініями захисту суперника і надто багато зміщувався в фланги, не надаючи достатнього тиску на середину і центр захисту з метою розтягнути лінії і звільнити простір між ними.

Дуже висока компактність ліній, пресинг на Бускетса в тих моментах, коли господарі підіймались вище, недостатній рух м’яча у каталонців і відсутність тиску на центр захисту від Фабрегаса – всі ці чинники вкупі працювали більше на руку мадридцям, оскільки свої шанси вони могли знайти саме в контратаках. Плюс стандартні положення, які також були більш гострими в підопічних Дієго Сімеоне. До перерви «Барселона» загострювала гру лише завдяки Педро, який знаходив мінімальні зони в коридорах між правим і центральним захисником.

Атлетико - Барселона 0:0. Тактичний аналіз матчу - изображение 5

По перерві Херардо Мартіно замінив Іньєсту на Ліонеля Мессі, який зайняв свою звичну позицію фальшивої дев’ятки, натомість Сеск змістився на зону ліво-центрального півзахисника. Мессі дав більше тиску на зону між лініями захисту, менше маневруючи в глибину поля, на відміну від Фабрегаса до перерви. Окрім цього, в умовах обмеженого простору Мессі працює значно ефективніше від Сеска, що зумовило певну невеличку перевагу гостей в другому таймі.

Сімеоне для перекриття простору між лінями не використовує зміщення когось з опорних півзахисників нижче, як це відбувається в більшості команд, працюючих в захисті в системі «4-4-2». Натомість, щоб зменшити вплив на гру суперника в цій зоні, крайні півзахисники «Атлетико» працюють вужче, дуже близько розташовуючись до центральних півзахисників. Дуже вузько блокуючи коридори між гравцями однієї лінії, такий підхід збільшує простір на флангах і є більш енергозатратним, адже лінія півзахисників маневрує при переміщеннях з флангу на фланг більше.

При переведеннях м’яча на фланг крайні півзахисники максимально швидко мають зміститись до гравцям з м’ячем, також маневр має виконати весь «блок» захисту «Атлетико». Це просто виглядає на картинках і відео, але дуже складно відпрацьовується на тренуваннях, адже тут потрібний колективний рух і відчуття партнерів по команді, рішення потрібно приймати одночасно і вдало обирати час, в залежності від руху суперника, м’яча і партнера.

Порівняльні характеристики Ліонеля Мессі і Сеска Фабрегаса, в позиції фальшивої дев’ятки

Атлетико - Барселона 0:0. Тактичний аналіз матчу - изображение 6

Вище приведенні порівняльні характеристики Ліонеля Мессі і Сеска Фабрегаса. Тут варто звернути увагу, що за весь другий тайм Мессі виконав лише 18 передач, навіть якщо зважити на сьогоднішню фізичну форму Ліонеля, для нього це слабкий показник. І тим не менше, саме Мессі зміг надати більше тиску в зоні між лініями, змусити господарів поля працювати з більшим навантаженням, що ближче до завершення матчу позначилось на фізичному стані «Атлетико» і збільшенні помилок в захисті, а відповідно і гострих моментів біля воріт Тібо Куртуа.

«Барселона» і в першому таймі будувала свою атаку в системі «4-1-2-3», і з появою Мессі тактична формація не змінилась, але збільшення тиску на зону між лініями захисту дало більше простору по флангах, куди активніше підключались флангові захисники. Мессі надав швидкості, особливо при розвитку вертикальних атак каталонцям, але в підсумку це все одно не принесло результату.

Статистика

Атлетико - Барселона 0:0. Тактичний аналіз матчу - изображение 7

Підсумки

Дієго Сімеоне ще раз довів, що його «Атлетико» краща команда Іспанії щодо гри без м’яча, але чи буде цього достатньо, щоб претендувати на перше місце за підсумками всього сезону? Що стосується «Барселони», то потрібно сказати, що Херардо Мартіно працює значно обережніше від свого попередника, Серхіо Бускетс більш зорієнтований на гру в захисті, значно нижче працюють крайні форварди, «Барселона» менше використовує високий пресинг. В цій грі не вистачало також швидкого руху м’яча по полю, що можливо викликано недостатньою готовністю команди на даний момент. Каталонці стали організованіше працювати в захисті, краще насичувати зони при позиційних атаках суперника, більше відбирати м’ячів, але від них все таки хочеться чекати іншого футболу – більше спрямованого на атакуючі дії.

Оцените этот материал:
Комментарии
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
Koss77 (Харьков)
Так и я о том же. И в этой же теме тоже самое. И обязательно топ-матчи. 3-й раз на эту швабру наступаю.
Ответить
0
0
Вернуться к новостям
Комментарии 7
Koss77 (Харьков)
Так и я о том же. И в этой же теме тоже самое. И обязательно топ-матчи. 3-й раз на эту швабру наступаю.
Ответить
0
0
Koss77 (Харьков)
Прямейшее !!!, как и попадающие сюда центральные матчи английского чемпионата: я уже третий матч получаю спойлер и теряю смысл смотреть его в записи. Что же за урод это делает??? Хоть бы фото своё прикрепил, чтобы можно было смачно плюнуть в монитор! Всё не отучусь не заглядывать на сайт, пока матч не посмотрел (((
Ответить
0
1
Kostya Dovgan (Киев)
ну да, Соса же в Атлетико уже)
Ответить
0
0
Borzoff (Москва)
Соса по ходу всю аренду будет греть скамейку((
Ответить
0
0
Kostya Dovgan (Киев)
ну, в Испании сезон длинный
Ответить
0
0
utyf999 (Харьков)
[quote datetime=" 12.01.2014 15:21 " author="Rus197701 (Запорожье)"] " новость имеет прямое отношение к Украине!" [/quote] причем тут украина?
Ответить
0
2
Sevast (Севастополь)
Хорошие статьи и есть чему учиться. Спасибо:)
Ответить
2
0

Новости Футбола

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус