Лига Европы
Лига Европы

Лига Европы - результаты и расписание матчей, турнирная таблица, новости.

Дніпро - Брюґґе. 2004-й. Чаклунство Рикуна


Як перемагати "Брюґґе": майстер-клас від Кучеревського

Дніпро - Брюґґе. 2004-й. Чаклунство Рикуна


За крок від єврокубкового півфіналу. Для бельгійців – четвертого, для українців – першого. Для «Брюґґе», який двічі у другій половині 70-х програвав у єврокубкових фіналах англійському «Ліверпулю» то ще буде не вершина звершень, тоді як «Дніпро» зазіхне на те, що клубові у 80-ті завадили зробити французький «Бордо» і португальська «Бенфіка». Для цього команді Мирона Маркевича треба повторити звитягу команди, яка грала проти «Брюґґе» у середині першого десятиріччя 2000-х.

Той «Дніпро» Євгена Кучеревського власну конкурентоздатність продемонстрував у Кубку УЄФА сезону-2003/2004, розгромивши 3:0 німецький «Гамбурґ». Щоправда, виступи в турнірі дніпряни тоді завершили на стадії 1/16 фіналу, поступившись французькому «Олімпіку» з Марселя. У наступному розіграші другого за значимістю єврокубка апетити «Дніпра» виросли. До групового турніру фіналісти Кубка України тоді пробилися, спершу перемігши словацький «Артмедіа» (3:0, 1:1), а потім – ізраїльський «Маккабі» з Хайфи (0:1, 2:0).

До слова, саме з сезону-2004/2005 у правіснику нинішньої Ліги Європи Кубку УЄФА почали проводитися матчі у групах. Але грали команди в одне коло. З п’яти команд до 1/16 фіналу виходили три. Віце-чемпіони Бельгії «Брюґґе» потрапили до групового турніру Кубка УЄФА, не пробившись до основного турніру Ліги чемпіонів. На стартовій стадії кваліфікації «чорно-сині» тоді здолали болгарський «Локомотив» з Пловдіва (2:0, 4:0), але потім поступилися українському «Шахтареві» (1:4, 2:2). Довелося підопічним норвежця Тронда Солльєда в основному раунді Кубка УЄФА зустрічатися з французьким «Шатору». Шансів своїм суперникам бельгійці не залишили. В першому матчі вони завдяки голам Філіпа Клемана, Тіммі Сімонса, Руне Ланґе і Аліна Стойки перемогли 4:0, а в повторному поєдинку виграли на виїзді 2:1 (забивали Ланґе та Іван Ґвозденовіч).

До Дніпропетровська на матч першого туру в групі С «Брюґґе» приїхав фаворитом…

Кубок УЄФА-2004/2005. Груповий турнір. Група С. Перший тур

21 жовтня 2004-го. Дніпропетровськ. Стадіон «Метеор». 21 000 глядачів

Дніпро - Брюґґе. 2004-й. Чаклунство Рикуна - изображение 1«Дніпро» (Дніпропетровськ) – «Брюґґе» (Бельгія) – 3:2Дніпро - Брюґґе. 2004-й. Чаклунство Рикуна - изображение 2

Голи: Олег Венглинський 14, Рикун 45+1, Олег Венглинський 62 – Настя Чех 37, Балабан 43

«Дніпро»: Кернозенко – Русол – О-др Грицай, Єзерський – Костишин, Шелаєв, Д. Михайленко (к), О-др Радченко – С. Назаренко (Семочко 62), Рикун – Олег Венглинський (Мелащенко 89)

Тренер – Євген Кучеревський

«Брюґґе»: Бутіна – Корнеліс, Клеман, Б. Мартенс (Віктор Сімоес 70), ван дер Гейден – Сімонс (к), Енґлебер – Вергейєн, Настя Чех (А. Стойка 77), Ґвозденовіч (Ланґе 46) – Балабан

Тренер – Тронд Солльєд

Судді: Яра – Водічка, Зламал (усі – Чехія)

Попередження: Семочко 81, О-др Грицай 90+1 – Вергейєн 77

Про цього гравця нині почали забувати. А тоді, в середині першого десятиліття 2000-х вистачало людей, які дивувалися наставникові збірної України Олегові Блохіну, мовляв, навіщо той ризикує, запрошуючи Рикуна (на фото)? Ні, на полі Олександр творив дива. Однак без див не обходилося й поза полем. І ще не відомо, які подвиги переважували. Втім, щоб зрозуміти, яким футболістом був Рикун, достатньо переглянути два матчі: збірних Туреччини і України в рамках відбору до мундіалю-2006 і ось цей поєдинок «Дніпра» проти «Брюґґе». У цих матчах Олександр продемонстрував усі свої найліпші риси: витончене відчуття м’яча, елеґантний дриблінг, ідеальне бачення поля і вміння віддавати такі передачі, які ставлять у тупикове становище весь захист суперника одночасно.

У цій зустрічі наставник дніпрян Євген Кучеревський не зміг виставити двох провідних виконавців – оборонця Сергія Матюхіна і хавбека Руслана Ротаня. Інші були в строю. Грали господарі за звичною для себе розстановкою. Ворота захищав В’ячеслав Кернозенко. Роль ліберо виконував Андрій Русол, а над ним розташувалися два стоппери – Олександр Грицай, котрий відповідав за єдиного у першому таймі нападника суперників Бошко Балабана, та Володимир Єзерський. Краї від прапорця до прапорця контролювали Руслан Костишин (справа) та Олександр Радченко (зліва). Олег Шелаєв та капітан Дмитро Михайленко склали пару опорних хавбеків, а Сергій Назаренко та Олександр Рикун відповідали у середині поля за творчу складову. На вістрі атаки – Олег Венглинський.

«Брюґґе» теж приїхав до Дніпропетровська без двох потенційно основних виконавців – Джонатана Блонделя і українця Сергія Серебренникова. Причина аналогічна – травми. Крім того, Солльєд здивував, виставивши в центрі оборони поряд зі збірником Бельгії Клеманом Бірґера Мартенса. А не стоппера чеської збірної Давіда Розеґнала. У воротах гостей грав голкіпер хорватської збірної Томіслав Бутіна. Справа в обороні діяв Ганс Корнеліс, зліва – Петер ван дер Гейден. В опорній зоні грали капітан Тіммі Сімонс, котрий протистоїть дніпрянам і зараз, а також Ґаетан Енґлебер. Словенець Настя Чех грав роль диспетчера, а досвідчений Ґерт Вергейєн та серб Іван Ґвозденовіч наступали з флангів. На вістрі грав ще один гравець основи збірної Хорватії Бошко Балабан.

З самого початку зустрічі гра розвивалася за звичним для «Дніпра» часів Кучеревського сценарієм. Сценарієм, про який знали усі, але дуже часто не могли з ним нічого вдіяти, оскільки усі тактичні шаблони Євген Мефодійович відпрацював до автоматизму. Дніпряни зосередили в обороні значні сили і навіть не приховували, що збираються грати на контратаках, за рахунок довгих передач, в надії на швидкість Венглинського. Солльєд вочевидь теж передбачав такий хід подій, але варіанту, який би нейтралізував стратегію суперника, не видумав.

Уже в самому дебюті Шелаєв, отримавши м’яч у центрі поля, накидною передачею вперед запустив Венглинського у перший прорив. Цей пас мав переривати Клеман. Втім, Філіпп не влучив по м’ячу і нападник «Дніпра» увірвався справа до карного майданчика. Удар Венглинського в ближній кут Бутіна відбив на кутовий.

Що надалі територією заволоділи гості, дивиною не стало. І Кернозенко без роботи не залишився. Спершу В’ячеслав взяв намертво м’яч, пробитий метрів з 25-ти ван дер Гейденом, а трохи згодом відбив на кутовий постріл Балабана у верхній кут в одному з тих випадків, коли Бошко зумів виграти позиційно в межах карного майданчика у Грицая.

Господарі мало володіли м’ячем і вперед виходили не так часто, як їхні суперники. Проте ці випади таїли велику небезпеку. Скажімо, швидкісний прорив Радченка лівим краєм Мартенс перервав лише у межах карного майданчика. І зовсім не гарантія, що в рамках правил, адже швидкістю Олександр у суперника вигравав. Та арбітр пенальті призначити не наважився. Зрештою, невдовзі «Дніпро» таки повів у рахунку. То Русол сильно вибив м’яч із власної половини у напрямку «ворожого» штрафного майданчика. Височенний Клеман, скидаючи головою м’яч на Бутіну, здавалося б, контролював ситуацію. Але не врахував Філіпп, що Венглинський, набравши швидкість, не збирався зупинятися. В підсумку Олег випередив воротаря і. спрямувавши м’яч оторопілому від несподіванки Бутіні між ніг, відкрив рахунок.

Швидко прийшовши до тями, гравці «Брюґґе» безроздільно володіли територією впродовж решти двох третин першого тайму. Потужна, фізично міцна команда Солльєда за антропометричними даними нагадувала нашу «Волинь». Різниця полягала лишень у культурі поводження з м’ячем. Господарі оборонялися відчайдушно і, може, й не малли б проти такого суперника шансів. Якби у їх складі не було Рикуна. Судіть самі. Отримавши м’яч у межах карного майданчика, під поперечину б’є Ґвозденовіч – Кернозенко в ефектному стрибку однією рукою переводить кулю на кутовий. Трохи не вистачило точності дальньому пострілові Чеха. Здається ось-ось…

Та Рикун, отримавши м’яч на лівому фланзі, у начебто абсолютно безпечній для бельгійців ситуації виконує ідеальний за точністю навіс у район одинадцятиметрової позначки, звідки у падінні головою б’є Костишин. Б’є по центру, але для Бутіни удар важкий, його воротар відбиває перед собою. Та то були квіточки. Першу ягідку на торт Рикун поклав, коли, перебуваючи в оточенні шести (!) суперників, примудрився м’яко шведою розрізати всю оборону суперників і вивести Венглинського на побачення з Бутіною. Олег мусив забивати, та пробив неточно.

Суперники такої щедрості не пробачили. Рахунок вони зрівняли після того, як Сімонс накинув м’яч у центр карного майданчика. В те місце, у якому поміж оборонців «Дніпра» вигулькнув Чех. Настя випередив Костишина з Русолом та ще й відтер потужнішого за себе Андрія корпусом й відразу спрямував м’яч у нижній кут – 1:1.

Гості тиснули так сильно, що дніпряни наприкінці тайму, не цураючись, почали грати на відбій, відверто очікуючи на перерву. Але сухими з води вийти не вдалося. Другу гольову комбінацію розігнав той же Чех. Настя віддав м’яч до підступів до карного майданчика, де Балабан із Ґвозденовічем спільними зусиллями доправили кулю вліво на неприкритого Вергейєна. Ґерт, отримавши м’яч на 16-метровій лінії, оцінив ситуацію блискавично і, помітивши, що Кернозенко трохи вийшов з воріт, закинув м’яч воротареві за комірець. Куля влучила в поперчину, та її ударом головою добив у ворота з метрової відстані Балабан – 1:2.

Усе наче й закономірно, але бельгійці у лічені хвилини, які відділяли їх від перерви, знову не впоралися з фактором Рикуна. То при тому, що Олександр за кілька десятків секунд до результативного пострілу нагадував їм про себе, елегантно, з допомогою п’яти, обігравши в середині поля Сімонса. Та не минає й хвилини як Рикун метрах в 25-ти від воріт отримує вертикальну передачу від Русола. Рухаючись вперед, Олександр одного за одним по черзі обігрує на замаху Клемана і Корнеліса, а після того спокійно б’є на техніку метрів з 18-ти у «шістку». 2:2 – Бутіна навіть не зреагував!

На початку ж другої половини Рикун продовжив своє соло. Отримавши м’яч в середині поля, він, не набираючи високої швидкості, невимушено позбувся опіки трьох суперників, а потім, маючи перед собою трьох суперників, виконав приховану передачу шведою вправо на Венглинського. Олег, маючи на спині двох оборонців, пробив метрів з 20-ти поруч з хрестовиною.

При цьому варто зазначити, що картина гри після перерви не змінилася. Гості, у складі яких після перерви з’явився другий чистий форвард Руне Ланґе, нагнітали, а дніпряни вибігали в контратаки. Єдина відмінність – оборонялися «синьо-біло-блакитні» в порівнянні з першою половиною зібраніше, не допускаючи грубих промахів.

А Рикун своє робив справно. На 61-й хвилині він розрізним пасом на хід вивів Венглинського на побачення з Бутіною вдруге. Олег мав повно часу, але пробив у воротаря і заробив лише кутовий. Та відразу після розіграшу корнера Венглинський сам і виправився. Отримавши коротку передачу, Олег на вході до карної зони обіграв ван дер Гейдена і випалив майже з нульового кута у дальню «дев’ятку» - 3:2!

До завершення гри було ще вдосталь часу. Солльєд, рятуючи ситуацію, випустив на заключних 20 хвилин четвертого номінального форварда Віктора Сімоеса. Та дніпряни оборонялися бездоганно, майже не допускаючи промахів поруч зі своїми ворітьми. Кучеревський, щоб додати стрімкості контрвипадам, випустив на лівий фланг півоборони Дмитра Семочка. Ця заміна зробила господарів «зубастішими» і змусила суперників витрачати додаткові сили на нейтралізацію контрнаступу. В підсумку, в кінцівці ноги бельгійців вже не несли. Вони наче й наступали, але кожен їх крок оборона «Дніпра» прораховувала. Мабуть, єдину нагоду вирівняти становише гості втратили вже в компенсований арбітром час, коли Грицай на вході в карний майданчик завалив Ланґе. Однак Балабан пробив зі штрафного в стінку.

…Напередодні старту групового турніру Євген Кучеревський говорив, що для виходу в 1/16 фіналу достатньо набрати шість-сім очків. «Дніпро» набрав дев’ять. Після «Брюґґе» дніпряни на виїзді завдяки голам Ротаня і Семочка здолали на виїзді 2:1 голландський «Утрехт». Остаточно путівку в плей-оф «синьо-біло-блакитні» забезпечили собі, перемігши вдома віденську «Аустрію» (єдиний гол забив Назаренко). В заключному матчі групового турніру, який для українців турнірного значення не мав, дніпряни напіврезервним складом і без Кучеревського, котрий за станом здоров’я залишився вдома, поступилися на залитому дощем полі «Ла-Ромареди» «Сараґосі». А навесні, в 1/16 фіналу «Дніпро» після виїзних 2:2 у Белґраді з «Партизаном» несподівано програли 0:1 вдома.

«Брюґґе» після поразки в Дніпропетровську теж перебіг 1:0 «Утрехт», а потім зіграв 1:1 з «Аустрією» і «Сараґосою» (у перших двох випадках відзначився Ланґе, іспанцям забив Чех). З п’ятьма очками з групи бельгійці не вийшли. За підсумками сезону-2004/2005 команда Тронда Солльєда стала чемпіоном Бельгії.

Між тим, два інших представники групи С ще раз зустрілися в 1/8 фіналу. Зігравши 1:1 вдома і 2:2 в Сараґосі, до чвертьфіналу Кубка УЄФА тоді вийшла «Аустрія». Вийшла, щоб теж після двох нічиїх поступитися путівкою в півфінал італійській «Пармі».

Оцените этот материал:
Комментарии
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
LeKo13 (Киев)
Мда, Рыкун созидатель от Бога конечно) Та и таких форвардов, как Венглинский у нас давно нет... к сожалению
Ответить
0
0
Вернуться к новостям
Комментарии 4
LeKo13 (Киев)
Мда, Рыкун созидатель от Бога конечно) Та и таких форвардов, как Венглинский у нас давно нет... к сожалению
Ответить
0
0
polus (Dnipro)
Хай нам пощастить завтра і ми заб'єм на один гол більше!
Ответить
2
0
biancoceleste (Мариуполь)
Ещё рекомендую пересмотреть игру в Мариуполе Ильичёвец-Днепр 3-0,не помню какого точно года,но там Рыкун 2 гола со штрафного положил,после этого его и вернули обратно в Днепр!
Ответить
2
0
Парус2 (та то таке)
о дааааааа. это было красиво !
Ответить
4
0

Новости Футбола

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус