Франция - результаты и расписание матчей, турнирная таблица, новости.

Ліга 1. 23-й тур. Ренн перервав серію Ліона, Марселю доставила проблеми Тулуза

2-ге лютого

Ренн. Стадіон "Де ла Рут де Лорьян". 20 546 глядачів
Головний арбітр: Філіпп Кальт
"Ренн" - "Ліон" 2:0
Ліга 1. 23-й тур. Ренн перервав серію Ліона, Марселю доставила проблеми Тулуза - изображение 1Голи: Седрік Унтонджі 23, Ола Тойвонен 66Ліга 1. 23-й тур. Ренн перервав серію Ліона, Марселю доставила проблеми Тулуза - изображение 2

"Ренн": Бенуа Костіль, Шейх М'Бенге, Ола Тойвонен, Жан Макун, Ромен Алессандріні (Фуед Кадір 73), Сільвен Арман, Андерс Конрадссен, Пауль-Жорж Нтеп (Каміл Гросіцкі 63), Седрік Унтонджі, Абдулайє Дукуре, Ромен Данзе (Стівен Морейра 46)

"Ліон": Антоні Лопеш, Мехді Зеффан, Анрі Бедімо, Мілан Бішевац, Геїда Фофана, Клеман Греньє, Александр Лаказетт (Гаель Данік 76), Стід Мальбранк (Бакарі Коне 46), Бафетімбі Гоміс (Джіммі Бріан 69), Максім Гоналон, Самуель Юмтіті

Попередження: Мілан Бішевац 44
Видалення: Самуель Юмтіті 42

Ліга 1. 23-й тур. Ренн перервав серію Ліона, Марселю доставила проблеми Тулуза - изображение 3

Можна випадково виграти один матч, два, але не шість поспіль. Власне, шість перемог – то тільки половина безпрограшної серії, з якою "Ліон" підходив до поєдинку проти "Ренна". Всього (у всіх турнірах) вона налічувала 12 поєдинків, що свідчить про те, що команда Ремі Гарда - в порівнянні із першим колом, - змінилась. Вона стала міцнішою і більш монолітною.

"Ліон" вважався беззаперечним фаворитом зустрічі, зважаючи ще й на те, що "Ренн" у Лізі 1 востаннє перемагав 4-го грудня 2013-го року. Філіп Монтаньо вже давно втратив спокій. "Червоно-чорні" зі своїми ресурсами можуть боротись як мінімум за тверде місце у десятці – а тут такі потуги. Власне, бретонці задля виправлення ситуації потужно провели зимову трансферну кампанію, і двоє новачків, до слова, сьогодні вийшли в основі, а один – на заміну.

"Ренн" грав за схемою 4-3-3, в той час як Ремі Гард не відмовився від уже традиційних для себе 4-3-1-2 – от тільки з Мальбранком замість Гуркюффа в центральному трикутнику, а роль тієї самої "одинички" – важливої – відігравав Греньє. Вже на початку матчу стало зрозуміло, що буде цікаво…

"Ткачі" стартували добре, володіли м’ячем, доводили справу до завершальних ударів, але вони були малоефективними. Натомість, "Ренн", мужньо перечекавши порив суперника, в середині першого тайму вийшов вперед, перевернувши тим самим плани "ткачів" з ніг на голову. Гол бретонці забили зі стандарту: Алессандріні подав, а з неузгодженості Лопеша і Гоналона скористався Унтонджі.

Гості після такого удару досить довго приходили до тями і коли, здавалось, прийшли (вже були моменти в Гоміса), отримали ще одного – залишились в меншості. Юмтіті дуже грубо зіграв проти Ромена Алессандріні, чим добряче налякав опонента – не так давно вінгер тільки лікувався від ушкодження.

Перший тайм вже команди просто дограли, а от зі старту другого "Ліон" дуже наполегливо почав шукати шляхи до воріт Костіля з бажанням швидше відігратись. "Ренн", знову ж таки, вміло відзахищався, а потім зняв усі питання щодо переможця. Замість новачка Нтепа вийшов інший новачок - Гросіцкі, який і розігнав атаку, в результаті якої дальнім ударом з центральної зони відзначився ще один новобранець - Ола Тойвонен. Хороший матч провів "Ренн". Філіп Монтаньо випромінював впевненість. Але варто дивитись, як бретонці гратимуть далі – чи зможуть і в майбутньому тримати такий темп.

А от "Ліон" вже готуватиметься до півфінального матчу Кубка Ліги з надією, що сьогоднішня поразка стала випадковістю і що це не початок падіння, яке, в принципі, часто настає після злету.

Марсель. Стадіон "Велодром". 33 041 глядач
Головний арбітр: Саїд Еннжімі
Ліга 1. 23-й тур. Ренн перервав серію Ліона, Марселю доставила проблеми Тулуза - изображение 4"Марсель" - "Тулуза" 2:2Ліга 1. 23-й тур. Ренн перервав серію Ліона, Марселю доставила проблеми Тулуза - изображение 5
Голи: Дімітрі Пайєт 7, Матьє Вальбуена 40 - Віссам Бен Йеддер 11, Серж Орьє 60

"Марсель": Стів Манданда, Ніколя Нкулу, Лукас Мендес, Андре-Пьєр Жиньяк, Маріо Леміна, Флорьян Товен, Дімітрі Пайєт (Сабер Хеліфа 72), Жак Алаіксіс Ромао, Бенжамен Менді (Брайс Джа Джедже 63), Род Фанні, Матьє Вальбуена (Ганеллі Імбула Ванга 87)

"Тулуза": Закарі Буше, Жан-Даніель Акпа-Акпро, Іссіага Сілла, Мартін Брайтвайт (Еден Бен-Басат 70), Етьєн Дідо (Клеман Шантом 83), Віссам Бен Йеддер, Жонатан Зебіна, Оскар Трехо, Серж Орьє, Стів Яго, Абель Агілар

Попередження: Род Фанні 76 - Етьєн Дідо 61, Жан-Даніель Акпа-Акпро 72, Серж Орьє 82

"Марсель" зараз в тій ситуації, за якої немає права на помилки. Вже дуже багато було втрачено цього сезону, дуже багато вболівальники перетерпіли – і, власне, на межі знаходиться й Венсан Лябрюн. У виконанні своїх підданих він хоче бачити гру у футбол, а не муки.

З "Тулузою" "Марселю" не могло бути легко – це само собою. "Фіолетові" особливо люблять встромляти палки у колеса колективам, які на щось претендують в турнірі. Пригадався відразу поєдинок між цими суперниками у першому колі, коли провансальці з великими проблемами на останніх хвилинах вирвали у "малюків" тільки нічию.

Хоча, сьогодні для господарів все розпочалось дуже оптимістично. Вже на сьомій хвилині "Марсель" скористався з незлагоджених дій суперника в захисті, вибіг у швидку контратаку, яку завершив ударом з правого флангу Дімітрі Пайєт – 1:0.

І хоч "Тулузі" дуже швидко вдалось відігратись – постарався Бен Йеддер, - на перерву провансальці пішли, все ж, у якості переможців. Чудовий прохід і пас Жиньяка втілив у гол Матьє Вальбуена. Для півзахисника це взяття воріт було дуже важливим з психологічної точки зору.

Але команді точний удар Вальбуени перемогти не допоміг. У другому таймі, взагалі, був на диво відкритий і небоязкий футбол. "Тулуза" рахунок зрівняла на 60-ій хвилині, коли Серж Орьє скористався з помилки Стіва Манданди при грі на виході. А після того шанси були як в одних, так і в інших. Жозе Аніго не варто скаржитись на долю, бо його команда могла як виграти, так і програти.

Найбільше з такого результату (і, взагалі, з результатів в турі команд, які борються за зону Ліги чемпіонів) виграв "Сент-Етьєн".

Ніцца. Стадіон "Альянц Рівьєра". 21 953 глядача
Головний арбітр: Вільфред Бьєн
"Ніцца" - "Лілль" 1:0
Ліга 1. 23-й тур. Ренн перервав серію Ліона, Марселю доставила проблеми Тулуза - изображение 7Гол: Матьє Бодмер 45+1Ліга 1. 23-й тур. Ренн перервав серію Ліона, Марселю доставила проблеми Тулуза - изображение 8

"Ніцца": Давід Оспіна, Тімоте Колодзейчак, Неманья Пейчіновіч, Дідьє Дігар, Фабріс Абріель, Крістіан Брюлс (Валентін Ейссерік 60), Даріо Цвітаніч (Ніль Мопе 72), Нампаліс Менді, Алексі Босетті (Жеремі Пьє 80), Матьє Бодмер, Ромен Женеву

"Лілль": Венсан Еньяма, Флоран Бальмон, Ідрісса Гана Гейє, Саломон Калу, Райан Мендеш (Дівок Орігі 54), Бакарі Сумаоро, Сімон Кьяер, Джібріль Сідібе, Ріо Мавюба (Давід Розеналь 59), Марко Баша, Нолан Ру

Попередження: Неманья Пейчіновіч 63 - Сімон Кьяер 90+4

Те, що у нинішнього "Лілля" є перспективи – це точно. Але станом на зараз у Рене Жирара команда ще сирувата. Не може "Лілль" рівно йти всією дистанцією, без збоїв. Перебування "догів" у зоні Ліги чемпіонів пов’язане зараз із тим, що конкуренти теж гальмують. Власне, саме тому такі помилки як сьогодні, до прикладу, для "Лілля" є тільки неприємними, а не фатальними.

Навряд чи в футболістів "Ніцци" є підстави хвилюватись на рахунок вильоту із Ліги 1. Але після минулорічного злету провансальцям зараз не хочеться просто безперспективно йти в середині графіку – "орли" хочуть інтриги, хочуть її створювати. Для цього потрібно перемагати; так і над такими суперниками, як, до прикладу, сьогодні.

У матчі був доволі повільний темп, а моменти цікаві почали з'являтись вже ближче до перерви. У "Лілля" можна відзначити сміливий удар Бальмона, а от в "Ніцци" – своєрідний міні-штурм воріт Еньями, який завершився елегантним голом Матьє Бодмера. "Доги" відбились від подачі кутового, але Брюлс отримав нагоду навісити/прострілити другим темпом. Бодмера залишили одного, апелюючи при цьому до арбітра на рахунок офсайду. Але рефері гри не зупинив, Еньяма після легкого поштовху м'яча п’ятою від Бодмера помилився, і на табло загорілось 1:0. "Ліллю" і так було складно, а в такій ситуації – взагалі.

В другому таймі гра "Лілля" не нагадувала гру фаворита, коли тому потрібно відігруватись. "Ніцца", більше того, краще виходила із захисту в атаки, мала більше варіативності. "Доги" з прямолінійного і неквапливого розігрування своїх атак нічого не отримували.

Серія без перемог у Лізі 1 в "Лілля" досягла п’яти матчів. З таким темпом про Лігу чемпіонів "догам" і думати не варто.

1-ше лютого

Ансі. Стадіон "Парк де Спорт". 10 138 глядачів
Ліга 1. 23-й тур. Ренн перервав серію Ліона, Марселю доставила проблеми Тулуза - изображение 10"Евіан" - "Аяччо" 1:1Ліга 1. 23-й тур. Ренн перервав серію Ліона, Марселю доставила проблеми Тулуза - изображение 11
Голи: Марко Рубен 85 - Жуніор Талло 89

"Евіан": Бертран Лаке, Кассім Абдалла, Кевін Беріго, Туліо де Мело (Кларк Нсікулу 84), Седрік Барбоза, Альдо Ангула, Даніель Васс (Марко Рубен 56), Юссуф Сабалі, Моду Сугу, Седрік Монгонгу, Олівье Сорлен

"Аяччо": Омар Сіссоко, Седрік Енгбарт, Грендді Перосо, Деніс Тонуччі, Рональд Зубар (Нордін Айт-Яхья 19), Бенжамін Андре (Сігамарі Діарра 80), Мехді Мостефа, Лоран Боннарт, Поль Ласн, Клод Гонсальвес, Денніс Ольєч (Жуніор Талло 57)

Матч не вдався жодній із команд. Для "Евіана" нічия проти "Аяччо" – поганий результат, бо кого ж іще перемагати? Власне, востаннє савойці у Лізі 1 звитягу святкували в 16-му турі – над ПСЖ. Цікава ситуація… Господарі зусиллями сміливих дій Марко Рубена вимучили гол на 85-ій хвилині, але тут же пропустили у відповідь, чим страшенно розлютили Паскаля Дюпре. І знову незрозумілі дії захисників… На "Евіан", напевно ж, чекає дуже нервова кінцівка турніру. Ну а острів’яни вже готуються до вильоту. Варто відзначити, до слова, присутність у заявці на матч Юрія Яковенка. З тими кадровими проблемами, які є в корсиканців, не за горами, як здається, і дебют українця в Лізі 1 безпосередньо у грі.

Бастія. Стадіон "Арман Сезарі-Фюрьяні". 12 241 глядач
Головний арбітр: Ніколя Рейнвілл (Нім)
Ліга 1. 23-й тур. Ренн перервав серію Ліона, Марселю доставила проблеми Тулуза - изображение 13"Бастія" - "Генгам" 3:2Ліга 1. 23-й тур. Ренн перервав серію Ліона, Марселю доставила проблеми Тулуза - изображение 14
Голи: Адама Ба 53, Себастьєн Скіллачі 82, Ряд Будебуз 88 (пен.) - Рашід Аліуі 50, Рашід Аліуі 55

"Бастія": Мікаель Ландро, Себастьєн Скіллачі, Крістіан Ромарік, Вахбі Хазрі (Фетхі Харек 90+3), Джібріль Сіссе, Ряд Будебуз, Жюльєн Пальмьєрі, Адама Ба (Мілош Красіч 64), Франсуа Модесто, Дрісса Діакіте, Ілан (Самбу Ятабаре 59)

"Генгам": Гі Н'Ді Ассембе, Мустафа Діалло, Жонатан Мартінс Перейра, Мустафа Ятабаре, Юнусс Санкаре, Жеремі Сорбон, Рашід Аліуі (Мана Дембеле 73), Ліонель Матіс, Лоран Дос Сантос, Фатіх Атік (Клаудіо Бове 86), Крістоф Кербра

Попередження: Самбу Ятабаре 62, Вахбі Хазрі 90+2 - Мустафа Ятабаре 71, Юнусс Санкаре 87

"Бастія" знаходиться тепер у підвішеному стані. Команда останнім часом не показувала властивий для себе малюнок гри. Зі старту турніру острів’яни привчили громадськість до швидкого, динамічного і якісного футболу у своєму виконанні – тепер тільки цього від корсиканців і вимагають.

Але в аспекті сьогоднішнього матчу варто говорити тільки про підсумковий результат – без зважання на гру. Вийти переможцем із ситуації, коли суперник по ходу поєдинку двічі веде у рахунку - дорогого коштує. Друга поспіль важка, але дуже цінна перемога колективу Фредеріка Антца у Лізі 1.

Реймс. Стадіон "Огюст Делон". 13 803 глядача
Головний арбітр: Бартоломеу Варела (Мало-ле-Бен)
Ліга 1. 23-й тур. Ренн перервав серію Ліона, Марселю доставила проблеми Тулуза - изображение 16"Реймс" - "Монпельє" 2:4Ліга 1. 23-й тур. Ренн перервав серію Ліона, Марселю доставила проблеми Тулуза - изображение 17
Голи: Флойд Айїте 58, Абдулхамід Ель-Каутарі 66 (авт.) - Жоріс Марво 29, Ремі Кабелла 46, Ремі Кабелла 56, М'Байє Ньянг 70

"Реймс": Коссі Агасса, Мохамед Фофана (Мадс Альбек 64), Гжегож Криховьяк (Прінс Оньянге 58), Антуан Дево, Одаір Фортес, Гаетен Шарбоньє (Ніколя де Превіль 72), Атіла Туран, Гаетан Курте, Флойд Айїте, Мікаель Такальфред, Крістофер Гломбар

"Монпельє": Жоффре Журдран, Даніель Конгре (Сьяка Тьєне 63), Віторіно Хілтон, Жоріс Марво, Антоні Муньє, Жонас Мартен, М'Байє Ньянг (Віктор Монтаньо 75), Ремі Кабелла (Сулейман Камара 70), Абдулхамід Ель-Каутарі, Бенжамен Стамбулі, Матьє Деплань

Попередження: Гжегож Криховьяк 8, Антуан Дево 25 - Матьє Деплань 52, Віторіно Хілтон 74

"Монпельє" і зона вильоту – речі тепер несумісні. Ролан Курбіс – людина скромна, адже коли тільки очолив "паладінів", то обережно говорив про те, що елітне майбутнє він колективу гарантувати не може. Зараз уже – після п'ятиматчевої безпрограшної серії у Лізі 1 - лангедокці знаходяться в середині графіку і мають надію, що далі буде тільки краще. Сьогодні "Монпельє" здобув гостьову перемогу над "Реймсом" (ще й дуже ефектну) – це дорогого коштує.

Сент-Етьєн. Стадіон "Жеффруа-Гішар". 19 839 глядачів
Головний арбітр: Ліонель Жаффредо
Ліга 1. 23-й тур. Ренн перервав серію Ліона, Марселю доставила проблеми Тулуза - изображение 19"Сент-Етьєн" - "Валансьєн" 3:0Ліга 1. 23-й тур. Ренн перервав серію Ліона, Марселю доставила проблеми Тулуза - изображение 20
Голи: Рено Коад 45+1, Бенжамен Корньє 56, Бенжамен Корньє 87

"Сент-Етьєн": Стефан Рюффьє, Курт Зума, Бенжамен Корньє (Флорентін Погба 88), Брандао (Мевлют Ердінч 78), Рено Коад, Фабьєн Лемуан, Жонатан Брізон, Ромен Амума (Йоан Молло 83), Лоік Перрен, Франк Табану, Франсуа Клер

"Валансьєн": Ніколя Пеннето, Давід Дюкуртью, Артур Масуаку, Елоге Анза-Яміссі, Карл Меджані, Саліу Сісс, Гарі Кагельмахер, Руді Матер (Лоріс Нері 82), Марко да Сілва (Грегорі Пюжоль 60), Маор Меліксон, Маджід Уоріс

Попередження: Фабьєн Лемуан 41 - Давід Дюкуртью 8, Елоге Анза-Яміссі 25, Марко да Сілва 55

"Валансьєну" було важко претендувати на щось у цьому матчі. Після дуже недоречної поразки в минулому турі від "Бордо", "зелені" про втрату очок сьогодні навіть думки не допускали. Попри те, що на полі у "стефануа" спочатку не все виходило, ініціатива постійно була на їх боці. Втілити в гол свою перевагу вдалось аж на компенсованій до першого тайму хвилині. А вже далі "Сент-Етьєну" було простіше. Перемога, яка залишила команду Крістофа Гальтьє на четвертій сходинці турнірної таблиці.

Сошо. Стадіон "Огюст Бональ". 12 269 глядачів
Головний арбітр: Олівьє Тюаль
Ліга 1. 23-й тур. Ренн перервав серію Ліона, Марселю доставила проблеми Тулуза - изображение 22"Сошо-Монбельяр" - "Нант" 1:0Ліга 1. 23-й тур. Ренн перервав серію Ліона, Марселю доставила проблеми Тулуза - изображение 23
Гол: Стофілла Сунзу 45

"Сошо-Монбельяр": Пьєррік Крос, Джордан Айю, Карлао, Руа Конту (Пьєр-Ален Фро 80), Еммануель Маюка (Марко Ілаймахарітра 74), Себастьєн Руде, Жюльєн Фоссюрьє, Саньїн Прчіч (Тьєррі Дубаї 86), Лоік Пужоль, Петрюс Бумаль, Стофілла Сунзу

"Нант": Ремі Ріу, Папі Місон Джілободжі, Освальдо Віскаррондо, Олівьє Веньо, Венсан Бесса (Жорж-Кевін Н'Куду 77), Філіп Джорджевіч, Ісмаель Бангура, Бірама Туре, Лука До (Жордан Верету 62), Алехандро Бедойя (Серж Гакпе 62), Ісса Сіссоко

Попередження: Олівьє Веньо 66

Мішелю Дер Закаряну – головному тренеру "Нанта" – залишається тільки сподіватись, що сьогодні доля відвернулась від його команди, щоб повернутись до неї у вівторок, коли буде півфінал Кубку Ліги. Поразка "канарок" у Монбельярі аж ніяк не читалась. Та й по грі, власне, справедливим результатом могла б бути нічия. Але, напевно, переміг той, хто більше цього потребував.

Лорьян. Стадіон "Ів Аленма - Ле Мустар". 14 050 глядачів
Головний арбітр: Себастьєн Десьяж (Сент-Етьєн)
Ліга 1. 23-й тур. Ренн перервав серію Ліона, Марселю доставила проблеми Тулуза - изображение 25"Лорьян" - "Монако" 2:2Ліга 1. 23-й тур. Ренн перервав серію Ліона, Марселю доставила проблеми Тулуза - изображение 26
Голи: Венсан Абубакар 12, Жеремі Алядьєр 73 - Валер Жермен 41, Лейвін Курзава 87

"Лорьян": Флоран Шеньо, Бруно Екеле Манга, Грегорі Бурійон, Ян Жуффр (Жіль Суну 80), Венсан Абубакар, Жеремі Алядьєр, Рафаель Геррейро, Ален Траоре (Абдулайє Садіо Діалло 71), Кевін Монне-Паке (Рафідін Абдулла 88), Уеслі Лотоа, Ламін Гассама

"Монако": Даніель Субашіч, Фабіньо, Лейвін Курзава, Жуан Моутінью, Хамес Родрігес (Набіль Дірар 62), Валер Жермен, Мунір Оббаді (Лукас Окампос 27), Ерік Абідаль, Андреа Раджі, Жоффрей Кондогбіа, Еммануель Рівьєр (Антоні Мартіаль 81)

Попередження: Ален Траоре 26, Грегорі Бурійон 76 - Фабіньо 29

"Я тут, щоб говорити не про трансфери, а про наш матч проти "Лорьяна". Він буде дуже важким, бо "Лорьян" – відмінна команда з чудовим затишним стадіоном, на якому "рибалки" особливо міцні. Пам'ятаю наш перший матч, коли нам було важко; тоді ще Абубакар мав нагоду зрівняти рахунок в додатковий час. Я очікую, принаймні, не менш важкої для нас боротьби, в якій в господарів буде перевага домашнього поля – ми не звикли грати на синтетиці" – так перед звітним поєдинком говорив Клаудіо Раньєрі. Зрозуміло, що сьогодні монегаскам не міг допомогти Фалькао, але крім колумбійця, поза грою опинився ще й Тулалан. Тобто, на "Монако", без перебільшення, чекало непросте випробування. "Лорьян" – колектив, який вміє нав’язувати супернику свої умови боротьби і який бажає слави і визнання. Успіх в дуелі проти "Монако" зробив би "рибалок" героями туру. Не вистачило, забігаючи наперед, зовсім небагато.

Хоча, навряд чи й нічию можна вважати для "мерлузових" результатом не успішним. Все таки, очковий здобуток – при хорошій якості гри. "Лорьян" не відмовлявся від свого: підопічні Крістіана Гуркюффа люблять і вміють діяти швидко, що і намагались довести супернику. Вже на четвертій хвилині "рибалки" мали виходити вперед, але Абубакар зі складної ситуації поцілив у поперечину. Та вже через десять (трохи менше) хвилин нападник реабілітувався і таки забив свій 12-ий гол у Лізі 1 – подякував за передачу форвард Кевіну Монне-Паке.

Відповідь монегасків була гідною, хоча й не такою швидкою, як цього б хотілося Клаудіо Раньєрі. На 41-ій хвилині зіграла зв’язка Рівьєр-Жермен. Останній знову довів, що він може бути корисним "Монако".

Після перерви цікавий футбол продовжився. Тепер вже колективи стали діяти трохи обережніше, але не закрито. "Лорьян" знову вийшов вперед після того, як Субашіч після дальнього удару відбив м'яча перед собою – там відразу кілька футболістів "Лорьяна" були готовими розстріляти ворота "Монако"; Абубакар не пробив, а легенько штовхнув на Алядьєра і 2:1. Врятував від поразки монегасків Курзава, який хитро пробив після не менш хитрої передачі Окампоса – на тренерській лаві "Монако" відбулось явне пожвавлення.

Могли монегаски з нічим поїхати додому, але могли і з трьома очками, бо вже за рахунку 2:2 мали момент вбивчий. Нічия, яка є, напевно, справедливим результатом.

31-ше січня

Париж. Стадіон "Парк де Пренс". 45 292 глядача
Головний арбітр: Тоні Шапрон
"Парі Сен-Жермен" - "Бордо" 2:0
Ліга 1. 23-й тур. Ренн перервав серію Ліона, Марселю доставила проблеми Тулуза - изображение 28Голи: Златан Ібрагімович 58, Алекс 88Ліга 1. 23-й тур. Ренн перервав серію Ліона, Марселю доставила проблеми Тулуза - изображение 29

"Парі Сен-Жермен": Сальваторе Сірігу, Тьяго Сілва, Тьяго Мотта, Едінсон Кавані (Езекіель Лавессі 76), Златан Ібрагімович, Алекс, Блез Матюіді, Максвелл, Грегорі ван дер Віль, Хавьєр Пасторе (Йоан Кабай 68), Лукас Моура

"Бордо": Седрік Каррассо, Карлос Енріке, Людовік Сане, Ландрі Н'Гемо (Андре Бійого Поко 66), Анрі Севе, Ніколя Моріс-Беле, Жюльєн Фобер (Давід Бельон 83), Лукас Орбан, Абду Траоре (Гійом Оаро 66), Феррейра Маріано, Грегорі Сертіч

ВІДЕО

Напевно, і не варто в аспекті матчу, який відкривав програму 23-го туру Ліги 1, шукати якусь додаткову інтригу. У ПСЖ в кожному поєдинку завдання тільки одне – перемога, а у стані "Бордо" мріяли, нарешті, відібрати очки у фаворита. В цьому сезоні це вже було четверте протистояння цих суперників – у трьох попередніх, як легко здогадатись, гору брали столичні.

Цікаво, що гра ПСЖ в звітному поєдинку стала продовженням того футболу, який парижани демонстрували трохи менше тижня тому – у Генгамі. Знову, якщо говорити спочатку про перший тайм, колектив Ролана Блана мав шалену перевагу у володінні м’ячем, у кількості передач, та й, власне, ударів в бік воріт, а от у ствір господарі влучали катастрофічно мало. Дивно було спостерігати за тим, як, вигравши центр поля, ПСЖ не міг акцентовано завершувати свої атаки. Власне, були перспективні удари – від Ібрагімовича, до прикладу, Лукаса, Максвелла – але м'яч або зупиняли гравці захисної ланки "Бордо", або він йшов повз ворота. Після перерви столичним терміново потрібно було додавати в ефективності.

І справді… З відновленням гри на ворота Седріка Каррассо обрушилась справжнісінька хвиля паризьких атак. Організований захист "Бордо" ледь тримався і пропущений гол став, все ж, питанням часу. Проблемою аквітанців було те, що вони майже не вибігали в контратаки. А після точного удару Ібрагімовича, який легко замкнув не менш легкий і простий простріл з флангу Лукаса, аквітанці опинились уже в глухому куті.

За великим рахунком, ПСЖ далі просто доводив гру до свого логічного завершення. Лоран Блан на останні двадцять хвилин випустив новачка команди Йоана Кабайя, який наприкінці поєдинку мав чудову нагоду відзначитись – от тільки з близької відстані поцілив у поперечину. Зате не промахнувся після подачі від кутового прапорця Алекс – 2:0. Єдине, що засмутило Лорана Блана – вимушена заміна Едінсона Кавані.

Рядова і закономірна перемога ПСЖ. З почуттям виконаного боргу парижани можуть готуватись до півфінального протистояння у Кубку Ліги, а потім - до центрального матчу цілого другого кола Ліги 1 - проти "Монако".