Франція
Франція

Франція - результати і розклад матчів, турнірна таблиця, новини.

Підсумки трансферного літа 2014. Франція


Мінус Фалькао, Хамес - плюс Давід Луїс

Підсумки трансферного літа 2014. Франція


Французька Ліга 1 уже традиційно для себе не тримала баланс на трансферному ринку. Якщо продавали команди охоче і будь-кого, то купували дуже обережно і у відповідності до можливостей. Говорити про всі здійсненні угоди сенсу немає, так як значна їх частина навіть французьким футбольним суспільством відзначалась тільки як факт – без будь-яких роздумів про причини чи наслідки. Тож зупинимось на дійсно помітних трансферах в трьох своєрідних категоріях: "на вихід", "на вхід" і "в межах ліги". Благо, їх (помітних трансферів) було зовсім небагато, тож ламати голову у виборі нам не довелося.

Топ-5 на вихід

- Хамес Родрігес (Колумбія) – із "Монако" в "Реал" (Іспанія) за 90 млн. євро -

Підсумки трансферного літа 2014. Франція - изображение 1

Називати "Монако" грандом якось язик не повертається. Навіть в межах Франції – це простий фаворит, без космічних замашок. Звісно, статусу дітищу Дмитра Риболовлєва додавали колумбійські легіонери, але після їх відходу монегасків навряд чи будуть боятися суперники на внутрішній арені, не кажучи вже про арену міжнародну. Хамес Родрігес виділявся в команді Клаудіо Раньєрі, а для команди Леонарду Жардіма колумбієць – просто космічна величина. Тож цей трансфер – абсолютно логічний розвиток подій. Хіба що сума трохи бентежить. Втім, Родрігес перейшов до "Реалу", який грошей ніколи не рахував. Про причини і можливі наслідки цього трансферу ми вже говорили. Залишається тільки ще раз констатувати – "Монако" втратив половину своєї потужності, а Ліга 1 в цілому залишилась без блиску.

- Радамель Фалькао (Колумбія) – із "Монако" в МЮ (Англія) за 10 млн. євро в оренду з правом викупу -

Підсумки трансферного літа 2014. Франція - изображение 2

Після того, як "Монако" в останні години трансферного вікна продав ще одну свою зірку, у вболівальницькій армії монегасків назрів бунт. Фанати звернулись до керівництва клубу з вимогою або повернути їм кошти за абонементи, або хоча б погасити ту різницю між цінами минулосезонних і цьогосезонних абонементів. Люди відчули себе ошуканими. В "Монако", мовляв, обіцяли зробити топ-команду, а тут продають двох реально топ-гравців. Тішитись ілюзіями щодо можливого повернення Фалькао (так як в МЮ нападник пішов в оренду) ніхто не став. Зараз сумнівів в тому, що "дияволи" пізніше викуплять контракт гравця повністю, майже немає.

- Ремі Кабелла (Франція) – із "Монпельє" в "Ньюкасл" (Англія) за 10 млн. євро -

Підсумки трансферного літа 2014. Франція - изображение 3

"Монпельє" чи не кожного трансферного вікна втрачає когось зі своїх лідерів. Це філософія команди, за рахунок якої вона і виживає. Тож до трансферів на вихід вболівальники "Монпельє" ставляться з розумінням і сильно через них не засмучуються. Ремі Кабелла був тим футболістом, на якого Луї Ніколлен покладав великі фінансові надії. Гравець збірної Франції весь минулий сезон виблискував у складі середнячка з аутсайдерськими схильностями, чим дуже сильно запав в очі більш заможним командам. В результаті, "Ньюкасл" не пошкодував за Ремі кругленькі 10 мільйонів євро. Задоволеними угодою залишились усі сторони.

- Матьє Вальбуена (Франція) – із "Марселя" в "Динамо" (Росія) за 7 млн. євро -

Підсумки трансферного літа 2014. Франція - изображение 4

Коли Матьє Вальбуена прощався з рідним "Марселем", то не зміг стримати сліз. Хтось, звісно, може звинуватити француза у лицемірстві, але буде неправий. Матьє щиро любив свою команду і віддавався їй до кінця. Але, незважаючи на те, його трансфер був справою неминучою. Питання виникають тільки до вибору самого француза. "Динамо" (Москва) – це погоня за довгим рублем, але не за перспективою. Факт переходу Вальбуени до чемпіонату Росії ще раз підтверджує припущення, що Матьє являється одним з найбільш недооцінених футболістів сучасності. Хоча, зважаючи на те, як широко роззявляють роти росіяни, коли спостерігають за грою француза, є шанс, що Матьє хоча б у Москві отримає всі належні йому аплодисменти.

- Саломон Калу (Кот-д’Івуар) – із "Лілля" в "Герту" (Німеччина) за 2.7 млн. євро -

Підсумки трансферного літа 2014. Франція - изображение 5

Саломон Калу був одним з кращих гравців Ліги 1 в плані створення і то при тому, що свій потенціал африканець використовував далеко не повністю. З кожним днем грати за "Лілль" у Калу бажання було менше й менше, тож для "догів" трансфер Саломона був справою неминучою. Єдине, що збентежило керівництво клубу – це сума, виручена від продажу Калу. 2.7 мільйона – явно мало за футболіста зі статусом, досвідом і майстерністю. Однак, повторимось, будь-яку пропозицію "Лілль" був змушений приймати, інакше просто б платив гравцю зарплатню, не отримуючи взамін майже нічого.

"поза конкурсом"

- Дівок Орігі (Бельгія) - із "Лілля" в "Ліверпуль" (Англія) за 13 млн. євро -

Дівок Орігі ще пограє за "Лілль", однак юридично бельгієць тепер – футболіст англійського "Ліверпуля". Мерсисайдці викупили контракт бельгійця, однак залишили футболіста в "Ліллі" ще на деякий час на правах оренди. То шлях не новий: так само недавно вчинив "Челсі" із Куртом Зума. Таким чином англійські гранди страхуються від того, що талантів з-під їхнього носа заберуть конкуренти.

Топ-5 на вхід

- Давід Луїс (Бразилія) – із "Челсі" (Англія) в ПСЖ за 54 млн. євро -

Підсумки трансферного літа 2014. Франція - изображение 6

Парижани цей трансфер провернули швидко і без зайвого шуму. "Челсі" був не проти отримати 54 мільйони євро, а сам Давід Луїс з радістю приєднався до свого партнера по збірній Бразилії і друга по життю Тьяго Сілви. Відтак, можна стверджувати, що в Ролана Блана в обоймі одна з найсильніших пар центральних захисників у світовому футболі. А на заміну Сілві і Луїсу є ще один бразилець, придбаний теж за немалі кошти у "Роми" (Маркіньос). В чомусь політика ПСЖ нагадує політику "Реала", де на одну позицію в складі є кілька претендентів – і всі зірки. Головне для Ролана Блана – правильно розпорядитись підручним матеріалом.

- Міші Батшуайі (Бельгія) – із "Стандарда" (Бельгія) в "Марсель" за 6 млн. євро -

Підсумки трансферного літа 2014. Франція - изображение 7

Бельгійська ліга багата на таланти. Черговий її діамант з задоволенням прийняв пропозицію "Марселя", де вирішили будувати нову команду. З врахуванням того, що провансальців очолив гуру атакувальної тактики Марсело Бьєлса, перед Батшуайі відкрились чималі перспективи. Втім, вже зараз можна констатувати, що адаптація бельгійця в новій команді затягнулась. Але факту талановитості гравця і гучності трансферу це ніяк не відміняє.

- Дієго Контенто (Німеччина) – із "Баварії" (Німеччина) в "Бордо", 50% прав -

Підсумки трансферного літа 2014. Франція - изображение 8

Віллі Саньоль дуже хотів бачити в складі своєї команди Дієго Контенто і бажання нового головного тренера "Бордо" здійснилось. Жирондінцям, власне, було не важко заманити німця до себе, так як на нього не розраховував Пеп Гвардіола, а потужних конкурентів у "Бордо" не було. З тим трансфером відразу зникла проблема лівого захисника, яка постала перед аквітанцями після продажу Бенуа Тремулінаса до "Динамо". Лукас Орбан, куплений на заміну Бенуа, спочатку важкувато притирався до нового колективу, але потім так швидко обріс м'язами, що вже був для цієї команди надто хорошим. Відтак, аргентинець пішов на підвищення до "Валенсії", а "Бордо" на заміну отримав не гіршого за потенціалом виконавця.

- Дорія (Бразилія) – із "Ботафого" (Бразилія) в "Марсель" за 5 млн. євро -

Підсумки трансферного літа 2014. Франція - изображение 9

Керівництво "Марселя" дуже потішилось тим, що в останні години трансферного вікна змогло отримати права на Дорія – центрального захисника молодіжної збірної Бразилії. В його особі Марсело Бьєлса отримав можливість трохи збалансувати команду, яка явно "кренилась" в бік атаки. Дорія може стати тим гравцем, поруч з яким будуть рости і вдосконалюватись відверто посередні оборонці "Марселя". А ще Дорія – це перспектива отримати в недалекому майбутньому шалені гроші від перепродажу захисника.

- Ріккі ван Волфсвінкель (Нідерланди) – із "Норвіч Сіті" (Англія) в "Сент-Етьєн" на правах оренди з правом викупу -

Підсумки трансферного літа 2014. Франція - изображение 10

Колись на цього нападника полювало київське "Динамо" і ще кілька статусних клубів. Ріккі з важким прізвищем подавав реально великі надії, однак не зумів на піку своєї славу зловити момент і мусив задовольнитись переходом до скромного "Норвіча". В Англії, власне, в нідерландця не заладилось, тож на пропозицію "Сент-Етьєна" форвард відгукнувся з радістю. Цей трансфер, в першу чергу – шанс для футболіста. "Сент-Етьєн" ідеально підходить для своєрідної платформи, з якої можна взяти хід в напрямку серйознішої вершини (форварду ще тільки 25). От тільки поки що форма ван Волфсвінкеля не дозволяє йому претендувати на місце в основі навіть "Сент-Етьєна".

Топ-5 в межах Ліги

- Серж Орьє (Кот-д’Івуар) – із "Тулузи" в ПСЖ на правах оренди з правом викупу -

Підсумки трансферного літа 2014. Франція - изображение 11

ПСЖ намагається тримати баланс в трансферах. Тобто, не тільки купувати готових зірок за шалені гроші, а й запрошувати молодих футболістів та виводити їх в люди. Так було з Лука Дінем, який з кожним новим днем міцніше підводиться на ноги, так, є шанс, буде і з Сержем Орьє. Молодий івуарієць звернув на себе увагу класною грою за "Тулузу", а остаточно розігнав всі сумніви потенційних покупців вдалим виступом на чемпіонаті світу. Йшли серйозні розмови про те, що правого захисника, який може закрити усю бровку та при потребі зіграти в центрі, хотів бачити в своїй команді Арсен Венгер. Однак ПСЖ "Арсенал" не суперник. Парижани віддали в "Ліон" Крістофа Жалле і щоб Грегорі ван дер Віль не розслаблявся через відсутність конкуренції, запросили Орьє.

- Ромен Алессандріні (Франція) – із "Ренна" в "Марсель" за 5 млн. євро -

Підсумки трансферного літа 2014. Франція - изображение 12

Історія Ромена Алессандріні, взагалі, вражаюча. З запрошенням талановитого футболіста з нижчого за рангом дивізіону "Ренн" отримав в розпорядження класного виконавця з лідерськими амбіціями. За відносно короткий час Ромен став одним з кращих півзахисників Ліги 1 і став кандидатом на місце в конкурентній збірній Франції. Зрозуміло, що довго втримувати в своєму складі Алессандріні "червоно-чорні" не могли. Цього літа гравець за 5 мільйонів євро перебрався до "Марселя", де будується нова команда і де на таких гравців, як Ромен покладають великі надії.

- Себастьєн Коршья (Франція) – із "Сошо" в "Лілль" за 1.8 млн. євро -

Підсумки трансферного літа 2014. Франція - изображение 13

Рене Жирар ще взимку хотів бачити в себе цього футболіста і все дійшло до того, що Коршья вже приміряв форму "Лілля". Але в останній момент вияснилось, що трансферу заважають якісь бюрократичні проблеми, тож всім довелось зачекати. Провівши ще півроку на хорошому рівні у "Сошо", Себастьєн майже без адаптації влився в нову команду і вже став у ній одним з ключових футболістів. Зіграти на фланзі в захисті, в півзахисті, в опорній зоні – це все до Коршья.

- Тьємуа Бакайоко (Франція, Кот-д’Івуар) – із "Ренна" в "Монако" за 8 млн. євро -

Підсумки трансферного літа 2014. Франція - изображение 14

Радамель Фалькао, Хамес Родрігес, Еммануель Рівьєр на вихід, Тьємуа Бакайоко, Ален Траоре на вхід… Як кажуть, відчуйте різницю. Вже на основі трансферної політики можна переконатись в тому, що боси "Монако" розчарувались в своєму проекті і вирішили якщо не пустити все на самоплив, то просто перекрити фінансовий кран, що змушує вболівальників "Монако" шукати сильні якості в грі таких гравців, яких раніше вони і не знали. Бакайоко – просто талановитий хлопець, яких по всій Франції десятки. Втім, проігнорувати цей трансфер не дозволяє його ціна. Очевидно, тренери і боси "Монако" знають трохи більше, ніж всі інші, тому й не пошкодували за молодика 8 мільйонів євро.

- Кевін Монне-Паке (Франція) – із "Лорьяна" в "Сент-Етьєн" як вільний агент -

Підсумки трансферного літа 2014. Франція - изображение 15

Що-що, а знаходити якісних гравців за безцінь, або взагалі безкоштовно, менеджмент "Сент-Етьєна" вміє. Не заплативши ні копійки "Лорьяну", "Сент-Етьєн" отримав в своє розпорядження витривалого футболіста в розквіті сил з хорошим баченням поля, з світлою думкою та сильним ударом. Крістофу Галтьє ще б своє суто тренерське вміння вдосконалити – і готова команда для боротьби за нагороди.

Оцініть цей матеріал:
Коментарі
Увійдіть, щоб залишати коментарі. Увійти
Счётчик шансов (Полтава)
Понятно.
Спасибо за такой длинный и подробный ответ.
Ваша позиция ясна, Вальбуэну не замечали, причём все одновременно.
Моя позиция относительно его состоит в том, что Вальбуэна уже далеко не молод, и он удачно "продал себя" в Россию, на пике своей славы. Если бы он не сделал этого, то через 1-2 года пришлось бы продавать себя в чемпионаты персидского залива или в США. ))
А насчёт гробницы талантов, то в нынешнее Динамо М. никто за прогрессом и не едет. Т.к. это уже конечная остановка, оттуда уже только в утиль. )
Відповісти
0
0
Повернутись до новин
Коментарі 5
Счётчик шансов (Полтава)
Понятно.
Спасибо за такой длинный и подробный ответ.
Ваша позиция ясна, Вальбуэну не замечали, причём все одновременно.
Моя позиция относительно его состоит в том, что Вальбуэна уже далеко не молод, и он удачно "продал себя" в Россию, на пике своей славы. Если бы он не сделал этого, то через 1-2 года пришлось бы продавать себя в чемпионаты персидского залива или в США. ))
А насчёт гробницы талантов, то в нынешнее Динамо М. никто за прогрессом и не едет. Т.к. это уже конечная остановка, оттуда уже только в утиль. )
Відповісти
0
0
Kostya Dovgan (Киев)
Почему нет про Брандао)
Відповісти
0
0
Семйон Ігор (UA-Футбол)
Брандао "гідний" "Долгоиграющих звезд"))
Відповісти
0
0
Счётчик шансов (Полтава)
Вальбуэне уже 30 лет, чем он недооценен?
В моём понимании недооценённым может быть игрок в двух пониманиях:
1. Если его игра и потенциал не соответствует оценке по трансфермаркту (текущая ценность 14 млн. евро)
2. Если он получает (получал) зарплату в своём клубе ниже своих способностей и потенциала.
Укажите другое.
Відповісти
0
0
Семйон Ігор (UA-Футбол)
про "Трансфермаркт", взагалі, якщо чесно, не зрозумів. І, думаю, це не те питання, яке варте широких дискусій. Оцінки на тому ресурсі суто суб"єктивні.
Недооціненність Вальбуени в моєму розумінні - це його становище у "Марселі" і розвиток кар"єри вже, власне, після "Марселя". І справа тут не в зарплатні. Вальбуена був одним з найкращих (якщо не найкращим) гравцем "Марселя" останніх років (та й в цілому в Лізі 1 таких футболістів на пальцях однієї роки можна перерахувати). За своєю грою Матьє на голову переважав своїх партнерів. І при тому до нього ставились як до звичайної "трудової лошадки" замість того, щоб використовувати його в ролі стержня. Вальбуена як за суто ігровими, так і за людськими якостями майже ідеально підходить під роль того, навколо кого можна будувати команду. В "Марселі" цього навіть не намагались зробити. Зрозуміли, що були проблеми в менеджменті клубу. Але також, як на мене, в клубі просто не розуміли, яким діамантом володіють.

Ну і друге, напевно, не таке важливе, та все ж. У реально сильних та талановитих гравців (а деколи і не тільки в них) є така піар-служба, що позаздрять зірки шоу-бізу. У Вальбуени того не було. Він, як то кажуть, демонстрував "товар ліцом" суто своєю грою на полі. Але для умовних "Севільї", "Ньюкасла" чи "Валенсії" того було мало. Вальбуена асоціювався з таким собі "сільським хлопцем", якому не місце на "світському рауті." Хоча за своїми характеристиками Матьє, знову ж таки, виключно на мою думку, підійшов би багатьом топ-клубам. Недооціненність в тому, що француза вперто не помічали, наслідком чого став перехід в "гробницю талантів" "Динамо" (Москва)
Відповісти
0
0

Новини Футболу

Найкращі букмекери

Букмекер
Бонус