Саади Каддафи о футболе и не только

Саади Каддафи о футболе и не только

22 февраля 2004, воскресенье. 21:212004-02-22T21:21:13+02:00

Сын ливийского правителя не смог увидеть матч своей сборной с Украиной из-за того, что был заперт в горах...

Син лівійського лідера Муамара Каддафі, Аль-Сааді Каддафі, футболіст італійського клубу "Перуджа", дав ексклюзивне інтерв'ю Українській службі Бі-Бі-Сі.

Аль-Сааді Каддафі говорив про лівійський та український футбол, а також про те, чи буде він наступником свого батька - лівійського президента полковника Каддафі.

Бі-Бі-Сі: Що ви думаєте з приводу лівійського футболу та його перспектив?

Аль-Сааді Каддафі: Лівійський футбол тепер покращився. Ви знаєте, що лівійці подали заявку на проведення чемпіонату світу 2010 року. Ми вважаємо так: якщо Лівія зможе перемогти в перегонах за чемпіонат світу 2010, це буде надзвичайно корисно. Як для створення інфраструктур, так і для всього іншого.

Бі-Бі-Сі: Чи ви бачили товариський матч, який два дні тому відбувався в Тріполі між Україною та Лівією?

Аль-Сааді Каддафі: Ні, не бачив, тому що я зараз знаходжусь на тренувальній базі "Перуджі" в горах, тому і я не бачив гри. Українська команда - дуже сильна. У складі збірної, наприклад, грає Шевченко - один з найкращих футболістів світу. Тому українська збірна - одна з найкращих у Європі. Тим часом наша національна команда також посилює свою гру, тому результат "1-1" для нас є дуже добрим. Це означає, що наша збірна стала кращою. Тому результат мені сподобався.

Бі-Бі-Сі: Чому ви обрали футбол як спортивну кар'єру?

Аль-Сааді Каддафі: Я люблю футбол. Ви знаєте, коли я був маленьким та ходив до школи, всім моїм друзям подобався футбол. Це найпопулярніший спорт у Лівії. Я скрізь грав у футбол - в школі, вдома, в будинку. Тому з часом у мене виробився, так би мовити, тісний зв'язок із футболом.

Бі-Бі-Сі:Як ви бачите своє майбутнє у клубі "Перуджа"?

Аль-Сааді Каддафі: Це складне питання. "Перуджа" зараз, на мій погляд, грає не дуже добре. Ми займаємо друге місця з кінця. Нам залишається зіграти 12 чи 13 матчів. Тому нам треба зосередитись, ситуація для нас зараз дуже складна. Але я люблю "Перуджу", у мене тут багато друзів, мені подобається місто та клуб. І незалежно від того, в якій лізі вони гратимуть, - в серії А чи в серії Б, я залишатимусь із цією командою.

Бі-Бі-Сі:Ви є фанатом іншого італійського клубу - "Ювентуса", де вам належить досить відчутна частка акцій. Чи збираєтеся ви збільшувати інвестиції в "Ювентус"?

Аль-Сааді Каддафі: "Ювентус" для мене - мій клуб. Це моє серце, я люблю "Ювентус". Я давно вболіваю за цю команду. Але з точки зору інвестицій - це інше питання. Багато залежить від ситуації на ринку. Тому я залишаю це на розгляд наших експертів у Лівії. Вони мають дослідити це питання та вирішити, чи варто збільшувати, зменшувати або продавати акції. Але в будь-якому випадку ми будемо дуже близькими до "Ювентуса".

Бі-Бі-Сі:Як часто ви їздите додому?

Аль-Сааді Каддафі: Я здійснюю короткі візити до Лівії кожні десять днів, або кожного тижня чи два тижні. Я зустрічаюсь зі своєю матір'ю, батьком та братами. Зуcтрічаюсь із друзями, а потім повертаюсь до "Перуджі".

Бі-Бі-Сі:Чи хотілося б вам або чи маєте ви плани стати наступником свого батька, полковника Каддафі?

Аль-Сааді Каддафі: Так, напевно. Але... що ви маєте на увазі - наступник? В якому сенсі? Ви знаєте, Лівія дещо інша - це не Сирія. Ми не є королівством. Наша політика дещо інша. Але я не знаю. Я думаю, що мій батько - єдиний, хто прийматиме рішення з цього приводу. Найважливіше з моєї точки зору є те, щоб і міг відігравати якусь роль, щоб допомагати моєму народу.

Бі-Бі-Сі:Як ви оцінюєте нову політичну відкритість Лівії?

Аль-Сааді Каддафі:Це дуже добре. Для нашого народу, для нашої країни. Та й для всьго іншого - для спорту і економіки. Після останнього великого рішення (у галузі зовнішньої політики - Бі-Бі-Сі) ми отримаємо багато корисного. В Лівії настав час попрацювати для нашого майбутнього покоління.


Новости по теме
Подождите, пожалуйста, идет загрузка комментариев