Росія
Росія

Росія - результати і розклад матчів, турнірна таблиця, новини.

РПЛ. 22 тур. Побиття Спартака, дубль Думбія в Каспійську, бенефіс Лодиґіна


Верните Карпина?

РПЛ. 22 тур. Побиття Спартака, дубль Думбія в Каспійську, бенефіс Лодиґіна


Zenit St. PetersburgСанкт-Петербург. Стадіон: "Петровський". 18 758 глядачів.Krylia Sovetov
Арбітр: Сєрґєй Карасьов (Москва)
"Зєніт" - "Крилья Совєтов" 2:1
Голи: Халк 5 (пен.), Халк 52 - Ібрагім Цаллагов 55
"Зєніт": Юрій Лодиґін, Доменіко Крішито, Ніколас Ломбертс, Халк, Данні (Анатолій Тимощук 64), Алєксандр Кєржаков (Хосе Саломон Рондон 69), Нету, Олег Шатов, Віктор Файзулін (Алєксандр Рязанцев 82), Алєксандр Анюков, Аксель Вітсель
"Крилья Совєтов": Сєргєй Вєрємко, Станіслав Драгун, Іван Таранов, Пьотр Нємов (Сєрґєй Карнілєнка 79), Луїс Кабальєро, Ібрагім Цаллагов, Дмітрій Вєрховцов, Іґорь Сємшов (Емін Махмудов 79), Руслан Аджинджал, Режиналь Горо, Дмітрій Ятчєнко

Попереджені: Алєксандр Кєржаков 15, Алєксандр Анюков 20, Віктор Файзулін 59, Нету 71, Алєксандр Рязанцев 85 - Іван Таранов 4

Незабиті пенальті: Луїс Кабальєро 60, Луїс Кабальєро 68

У першому матчі Віллаша-Боаша увага футбольної громадськості була прикута до деталей дебюту португальця. Так, екс-тренер «Порту» і не тільки надав перевагу швидкості, а не моці й потужності, на вістрі атаки команди – з перших хвилин вийшов Кєржаков, у запасі лишився Рондон. Не менш характерним є використання Лодигіна, а не Малафєєва у рамці – свої пріоритети Боаш демонструє одразу. З кандидатурою екс-голкіпера «Ксанті» наставник «Зєніта» явно вгадав.

Саме Кєржаков зробив швидкий м’яч господарів, коли увірвався у штрафний майданчик гостей, але був збитий виконаним ззаду підкатом Таранова. Вирок без шансів для голкіпера виконав Халк.

Португалець забив і другий м’яч. Помилився досвідчений Вєрємко, який не втримав у руках сильний простріл нападника - саме тому круглий змінив напрям руху і опинився за лінією воріт.

«Крилья» швидко відіграли один гол , коли Цаллагов пробив стража воріт господарів ударом у ближній кут.

Як не клеїлося у гостей в атаці в першому таймі, так «прорвало» у другій половині – чи не найкращий матч у кар’єрі провів Лодигін! Активність гостей вилилася у два поспіль справедливих пенальті у ворота господарів. Луїс Кабальєро пробивав непогано, але ще краще грав Лодигін – голкіпер парирував обидва удари нападника, який направляв м’яч у різні кути!!

Промахи кращого бомбардира вдарили по психології КС – гравці не повірили у можливість забити ще у такий обділений для них Фортуною вечір. «Зєніт» проти мінімальної перемоги не протестував.

Anzhi MakhachkalaКаспійськ. Стадіон: "Анжи-арена". 18 200 глядачів. CSKA Moskva
Арбітр: Віталій Мєшков (Дмитров)
"Анжи" - ЦСКА 0:3
Голи: Сейду Думбія 26, Сейду Думбія 51, Ахмед Муса 76
"Анжи": Міхаіл Кєржаков, Андрєй Єщєнко, Алі Гаджибєков, Ґіа Ґріґалава, Каміль Аґаларов, Олександр Алієв (Фьодор Смолов 75), Дініяр Білялєтдінов, Карлен Мкртчян (Владімір Бистров 46), Оділ Ахмедов, Алєксандр Бухаров (Сєрдер Сєрдеров 62), Ілья Максімов
ЦСКА: Іґорь Акінфєєв, Маріо Фернандес, Сєрґєй Ігнашевіч, Зоран Тошич (Понтус Вернблом 57), Алан Дзагоєв, Ахмед Муса, Расмус Эльм, Георгі Міланов (Стівен Цубер 74), Васілій Бєрєзуцкій, Ґєорґій Щєнніков, Сейду Думбія (Константін Базєлюк 87)
Попереджені: Маріо Фернандес 33, Расмус Эльм 62, Георгі Міланов 65

У Каспійську один зі своїх чергових «фіналів» грав «Анжи». Жвава сорокап’ятихвилинка у виконанні господарів так і не матеріалізувалася у голи. Гарні шанси не використав Білялєтдінов – екс-гравець «Евертона» двічі не використав позиційні помилки захисників ЦСКА. Відмінний момент мав і Олександр Алієв. Як і в грі з АЗ від плеймейкера дагестанців відвернулася удача – цього разу м’яч після удару зі штрафного струснув хрестовину володінь Акінфєєва! Інші удари Алієва з улюблених «точок» були, м’яко кажучи, невдалими.

Не такимb марнотратними виявилися москвичі. Черговий гол на рахунку Сейду Думбія. Якщо удар головою івуарійця Кєржаков потягнув, то з миттєвим добиванням вже лежачого нападника не впорався – ловили ґав захисники «Анжи». Єдина якісна атака ЦСКА у першій половині виявилася результативною.

На другий тайм Гаджиєв перебудував тактичну схему, змінивши опорного хавбека Мкртчяна правим вінгером Бистровим. Не допомогло. Вже за п’ять хвилин грубу помилку Ґріґалави використав Думбія. 13-й гол форварда зрівняв шанси у гонці бомбардирів – у Думбія та Дзюби тепер рівна кількість влучних ударів. Довершив розгром партнер Сейду та інший герой матчу Муса – нігерієць реалізував вихід тет-а-тет з Кєржаковим.

____________________________

FK RostovРостов-на-Дону. Стадіон: "Олімп-2". 9000 глядачів.FK Amkar Perm
Арбітр: Алєксєй Єськов (Москва)
"Ростов" - "Амкар" 3:3 ВИДЕО
Голи: Тімофєй Калачьов 18, Артьом Дзюба 88, Віталій Дьяков 90 - Якуб Вавжиняк 4, Фегор Огуде 28, Алєксандр Коломєйцев 49
"Ростов": Стіпе Плетикоса, Тімофєй Калачьов, Віталій Дьяков, Гуелор Канга Каку (Флоран Сінама-Понголь 55), Артьом Дзюба, Баштуш, Азім Фатуллаєв (Ґєоргій Ґабулов 57), Хрвойє Мілич, Арсєній Лоґашов, Джано Ананідзе (Дмітрій Полоз 77), Алєксандр Гацкан
"Амкар": Сєргєй Нарубін, Януш Гол, Алєксєй Нікітін, Георгі Пєєв (Захарі Сіраков 75), Благо Георгієв, Алєксандр Коломєйцев, Дмітрій Бєлоруков, Дам'ян Збожень, Мартин Якубко (Іґорь Пікущак 84), Якуб Вавжиняк, Фегор Огуде (Максім Канунніков 46)
Попереджені: Баштуш 62, Флоран Сінама-Понголь 74, Арсєній Лоґашов 78 - Алєксандр Коломєйцев 32, Якуб Вавжиняк 58, Максім Канунніков 68, Якуб Вавжиняк 72
Вилучений: Якуб Вавжиняк 72

Затягнутий частими зупинками через жорстку гру суперників, перший тайм, як і вся зустріч в цілому, пройшов за ігрової та територіальної переваги гостей.

Вже на другій хвилині матчу міг забивати Дзюба, коли не поділили м’яч Нікітін та Нарубін. Гольова засуха спартаківця продовжилася на вісімдесят шість хвилин – круглий оминув дальній кут.

Випад суперника розбудив «Амкар», який забив вже у наступній атаці. Акцентований простріл з лівого флангу знайшов Якубко. Той мав вдосталь часу оцінити ситуацію і зробити скидку на чатуючого поряд партнера. Удар Вавжиняка в дотик залишив Плетикосу у дурнях. Перший гол новачка «Амкара» за новий клуб.

Пропущений м’яч не змусив господарів активізуватися. Натомість гості захопили ініціативу і раз по раз загрожували воротам інертного суперника. Перший дзвоник – проігнорований арбітром фол на Огуде у штрафному майданчику, коли Баштуш переплутав мяч з ногою нігерійця.

Гол «Ростова» прийшов нізвідки і не був продиктований ходом подій. Другий орендований у «Спартака» гравець – Жано Ананідзе – блиснув майстерністю у в цілому невиразній грі своєї команди. Атакуючий півзахисник тонко оцінив ситуацію і помітив забігання партнера на правому краю штрафного майданчика. Білорус Тімофєй Калачьов старання партнера винагородив хльостким ударом у дальнім кут.

Десятихвилинку затишшя голосно порушив Огуде. Півзахисник чемпіона Африки вдало відкрився у карному майданчику суперника, а ще більш несподівано відважився на удар у дальній кут. Такий розвиток подій став величезною несподіванкою для хорватського стража воріт – м’яч пройшов під руками Плетикоси, який провів, м’яко кажучи, невдалий матч.

Мотиваційний фактор бесіди з тренером у перерві не вплинув на дірявий захист «Ростова». Ледь почалася друга половина зустрічі, як рахунок дійшов до загрозливого. Атаку, розпочату дотепним пасом Якубко п’ятою, продовжену Канунніковим (замінив травмованого Огуде), логічно закінчив Коломєйцев – круглий втретє опинився за спиною Плетикоси.

Безпомічний і пасивний «Ростов» довго не рятувало навіть вилучення Вавжиняка за друге попередження. Незважаючи на двадцятихвилинний гандикап гри у більшості господарі атакували кількістю, а не якістю.

Та останні десять хвилин «Амкар» несподівано провалив. Тиск на ворота Нарубіна не витримала центральна вісь гостей. Варто було забити Дзюбі – доля змилувалася над старанним форвардом, який перервав п’ятиматчеву гольову засуху та одноосібно очолив гонку бомбардирів – як «Амкар» посипався. Відчувши запах смаженого, «Ростов» пірнув в атаку ще глибше і добився свого – це Дьяков розстріляв Нарубіна з лінії воротарського майданчика. Чи то задоволений з врятованого безнадійного матчу, чи то обділений часом, добити суперника «Ростов» не зміг і не встиг.

______________________________________________

Volga Nizhniy NovgorodНижній Новгород. Стадіон: "Локомотив". 4800 глядачів.FK Tom Tomsk
Арбітр: Сєрґєй Лапочкін (Санкт-Петербург)
"Волга" - "Томь" 0:1
Гол: Ян Голенда 90+1
"Волга": Міхаіл Комаров, Марцин Ковальчик, Андрєй Каряка, Артур Саркісов, Дєніс Колодін (Пьотр Польчак 73), Алєксандр Шулєнін, Антон Путіло, Лутон Шелтон, Аріель Борисюк (Мулумба Мукенді 68), Нікіта Чічєрін, Леандро
"Томь": Пьотр Вашек, Алєксєй Аравін, Євгєній Башкіров (Адам Пінтер 82), Габриель Мурєшан, Нікіта Баженов (Павєл Нєхайчік 57), Павєл Іґнатовіч, Максім Бордачьов, Ян Голенда, Владімир Риков, Мартин Йиранек, Кірілл Панчєнко (Ігорь Портнягін 85)
Попереджені: Андрєй Каряка 17, Марцин Ковальчик 72 - Ян Голенда 10, Габриель Мурєшан 22

«Матч за шість очок» на ділі перетворився на змагання за подарунок у вигляді одного для кожної з команд. Повільний темп, численні фоли на кожному клаптику поля, нечасті напівмоменти і страх помилитися та залишитися ні з чим – такий антураж супроводжував гру протягом дев’яноста хвилин. Найактивніші серед царства сну у складі команд – Панченко та Каряка – втратили й найвигідніші моменти порадувати шанувальників клубів з нижньої частини таблиці після пробиття стандартів. Нападник гостей перевірив Комарова прицільним ударом на виконання у ближній кут, а колись українець і гравець київського ЦСКА пробивав на силу й ледь не поцілив верхній кут воріт Вашека.

Не погодилися на нічию гості. Вкінець розслаблений наближенням фінального свистка захист «Волги» не справився з прострілом з правого флангу, на який відгукнувся Голенда. Удар в дотик – і «томичі» покидають зону перехідних матчів!

________________________________

Lokomotiv MoskvaМосква. Стадіон: "Локомотив". 9508 глядачів.FK Ural
Арбітр: Алєксандр Єґоров (Саранськ)
"Локомотів" - "Урал" 3:0
Голи: Алєксандр Данцев 13 (авт.), Даме Н'Дойє 15, Сєргєй Ткачьов 76
"Локомотів": Ілья Абаєв, Майкон, Мбарк Буссуфа (Сєргєй Ткачьов 46), Ведран Чорлука, Алєксандр Самєдов, Магомєд Оздоєв (Тарас Михалик 64), Ян Дюрица, Віталій Денисов, Даме Н'Дойє (Роман Павлюченко 71), Роман Шишкін, Рєнат Янбаєв
"Урал": Ніколай Заболотний, Владімір Хозін, Чісамба Лунгу, Алєксандр Данцев, Спартак Гогнієв (Дєніс Дорожкін 82), Алєксандр Щаніцин, Алєксандр Новіков, Артьом Фідлєр, Алєксандр Бєлозьоров, Володимир Коман, Алєксандр Єрохін (Алєксандр Ставпєц 65)
Попереджені: Алєксандр Белозьоров 57, Алєксандр Белозьоров 88
Вилучений: Алєксандр Белозьоров 88

У першому з п’яти поспіль домашніх матчів очікуваний результат дався лідеру напрочуд легко. «Залізничники» зробили гру за дві хвилини, коли спершу у свої ворота забив Данцев (скорегував подачу Самєдова з правого флангу), а потім і один з кращих бомбардирів першості Н’Дойє скористався продуманим введенням м’яча з-за бокової Денисовим. У кожній з перерахованих ситуацій, які стали предтечею голів, оборона «Уралу» рахувала ворон та інших господарів неба.

Підсолодити програну за всіма показниками гру міг герой матчу з «Тереком» Манучарян, коли в одній з нечастих атак гостей пробивав по воротам Абаєва зі стандарту – страж воріт «Локо» свою команду виручив.

Довершив розгром екс-гравець «Металіста» та «Севастополя» Ткачьов. Хавбек скористався відскоком від згаданого Манучаряна у карному майданчику суперника.

Майже півгодини у складі команди Кучука цього разу відіграв Тарас Михалик. Безпосередніх обов’язків у центрі поля екс-динамівець цього похожого дня майже не виконував.

FK KrasnodarКраснодар. Стадіон: "Кубань". 23 400 гдядачів.Spartak Moskva
Арбітр: Владіслав Бєзбородов (Санкт-Петербург)
"Краснодар" - "Спартак" 4:0
Голи: Арі 4, Арі 9, Вандерсон 31, Арі 50
"Краснодар": Андрєй Сініцин, Ніколай Марков, Алєксандр Мартиновіч, Артур Єнджейчик, Андреас Гранквіст, Павєл Мамаєв (Юрій Ґазінскій 85), Арі (Сєрґєй Пєтров 76), Вандерсон, Роман Широков (Євґєній Шипіцин 79), Жоаозіньйо, Марсіу Абреу
"Спартак": Артьом Ребров, Тіно Коста, Дєніс Глушаков (Ромуло 83), Юра Мовсісян, Араз Озбіліз, Хосе Хурадо, Патрик Еберт (Павєл Яковлєв 63), Дмітрій Комбаров, Сальваторе Боккетті (Сєргєй Паршивлюк 46), Євгєній Макєєв, Жоао Карлос
Попереджені: Жоаозіньйо 80 - Жоао Карлос 10, Євгєній Макєєв 53, Тіно Коста 78

В Краснодарі відбулося дійство, яке, без перебільшення, прийнято називати «мордою об газон». Важко зрозуміти, чи можна було зіграти гірше в матчі з суперником, який не переважає тебе ні за можливостями, ні за підбором гравців, ні, тим паче, не ставить собі на сезон вищі завдання.

Серед цікавих змін у складах команд – виходи Широкова у господарів та Реброва у «червоно-білих». Капітан збірної Росії вперше з’явився серед перших одинадцяти (на рахунку півзахисника гольова передача), а однофамілець зіркового нападника київського «Динамо» 90-х змінив у складі молодого Мітрюшкіна. Чергова «планова ротація» (пам’ятаєте такий шедевр від керівництва запорізького «Металурга»?) голкіперів знову ж таки в черговий раз зіграла з москвичами не злий – саркастично-трагічний жарт.

Головним «героєм» матчу став зовсім не воротар «м’ясних» - добрячого «дякую» від господарів стадіону заслужила уся команда поки що Дмітрія Ґунько. Спартаківський рукотворний («ноготворний»?) жах розпочався з першої хвилини матчу і закінчився зі свистком про закінчення гри від Бєзбородова. Якщо «Краснодар» грав у свою гру, то «спартачі», таке враження, вперше зустрілись на полі в такому складі. Провалили гру, серед інших, центральні півзахисники СМ – Глушаков та Тіно Коста займалися чим завгодно, та не грали у футбол. Не відстали від партнерів і кожен з чотирьох захисників гостей. Голи-близнюки забив екс-гравець москвичів Арі – у двох випадках нападник використав нелогічні виходи Реброва й акуратно переправляв сферу за адресою. Різниця у 41 хвилину не важлива – малюнок гри не після перерви не змінився. Третій м’яч бразильця, він же – перший у матчі, забито після прострілу з правого флангу. Одним влучним пострілом обмежився Вандерсон – вістря атак «биків» вдало зіграв на підборі перед карним майданчиком. Впродовж гри центральний нападник міг «вбивати» нещасного Реброва не раз і не двічі – удача відверто стала на захист безталанних у цей вечір москвичів.

А що ж «Спартак»? Поодинокі вилазки на половину поля «чорно-зелених» закінчувалися неточними ударами – декілька шансів змарнував Мовсісян, серед інертних партнерів відзначався активністю Озбіліз. Одного разу Сініцину допоміг каркас воріт.

З Карпіним до кінця чемпіонату точно було б гірше?..

Dinamo MoskvaХимки. Стадіон: "Арена Химки". 8 687 глядачів.Rubin Kazan
Арбітр: Міхаіл Вілков (Нижній Новгород)
"Дінамо" - "Рубін" 0:0
"Дінамо": Владімір Ґабулов, Юрій Жирков (Павєл Соломатін 84), Балаж Джуджак, Алєксандр Кокорін, Владімір Ґранат, Кристіан Нобоа, Кевін Кураньї (Владімір Дядюн 77), Люк Уїлкшир, Іґорь Дєнісов, Марко Ломич, Кристофер Самба
"Рубін": Сєрґєй Рижиков, Олег Кузьмін, Соломон Кверквелія, Павєл Моґілєвєц (Владіслав Кулік 55), Марко Девич (Алєксандр Прудніков 81), Сєрґєй Кісляк, Мубарак Вакасо, Роман Єрьомєнко, Ельмір Набіуллін, Сесар Навас, Сердар Азмун (Каміль Муллін 70)
Попереджені: Кевін Кураньї 73 - Сесар Навас 10, Олег Кузьмін 31, Соломон Кверквелія 33, Сєрґєй Кісляк 50

Як і очікувалося, гра пройшла під диктовку господарів. «Рубін» свідомо обрав гру другим номером, зробивши ставку на швидкий перехід з оборони в атаку. Найкращий шанс з нечисленних спроб гостей зламати оборону ДМ у першому таймі втратив Марко Девич – нападник збірної України небезпечно пробивав з лінії штрафного майданчика. М’яч пройшов поруч зі стійкою.

Значно частішими були атаки господарів. Вже у дебюті матчу у перекладину пробив Самба, за декілька хвилин на ударній позиції був Жирков. Традиційною активністю відзначався Кокорін – одне з його підключень призвело до фолу на підступах до карного майданчика, що вилилося у попередження для Кузьміна та перспективне стандартне положення. Джуджак більшість глядачів у Химках не порадував – удар у стінку.

Гра в середньому темпі з вичікуванням помилки суперника збереглася і у другій половині. На відміну від гри з ЦСКА у «біло-блакитних» не клеїлася комбінаційна гра – не вельми креативний футбол демонстрували ті ж Джуджак та Жирков, на фоні пасивних партнерів не блиснув лідерськими якостями Кокорін, чим займався Кураньї – велика загадка. Реальний шанс вийти вперед «Дінамо» втратило за 15 хвилин до кінця – на ударній позиції опинився той же Джуджак, але трохи не влучив у ближній кут. «Рубін» обійшовся декількома подачами зі стандартів, які не знайшли адресата та легкими для Габулова ударами в бік воріт.

Terek GrozniyГрозний. Стадіон: "Ахмат-Арена". 24 320 глядачів.Kuban Krasnodar
Арбітр: Алєксєй Ніколаєв (Москва)
"Терек" - "Кубань" 2:1
Голи: Аїлтон 33 (пен.), Марцин Коморовськи 58 - Лоренсо Мельгарехо 66
"Терек": Ярослав Годзюр, Юхані Ойяла, Аділсон, Жозе Маурісіо, Аїлтон (Факундо Піріс 90), Андрєй Сємьонов, Олег Іванов, Марцин Коморовськи, Мацей Рибусь (Кану 83), Ризван Уциєв, Іґорь Лєбєдєнко (Ґеорґе Ґрозав 76)
"Кубань": Алєксандр Бєлєнов, Шандан, Анхель Деальберт, Арсен Хубулов (Нікіта Бєзліхотнов 81), Шарль Каборе (Ґеорґе Букур 63), Максим Жавнерчік, Антон Соснін, Станіслав Манолєв, Лоренсо Мельгарехо, Роман Бугаєв, Івелін Попов
Попереджені Марцин Коморовськи 55, Ярослав Годзюр 90+4 - Шарль Каборе 29, Анхель Деальберт 36, Івелин Попов 83, Антон Соснін 90+4

«Терек» - команда, яка за підбором виконавців поступається «Кубані» саму дещицю. І не вина нинішнього тренера Рахімова, що клуб, який за підбором виконавців має боротися за Лігу Європи, застряг у самісінькому низу турнірної таблиці.

От і в цьому матчі на правах господаря «Терек» захопив ініціативу й не послаблював хватку аж до взяття воріт Бєлєнова. Щойно ввійшовши у штрафний майданчик суперника, після руху нав’язливої руки Каборе на газоні опинився Аїлтон. Вирок виконав сам постраждалий і чітко відправив м’яч у лівий від голкіпера кут.

Про те, що гра гостей бажала кращого, свідчить часове виникнення першого моменту біля воріт співвітчизника Годзюра. Удар Станіслава Манолєва став першою небезпекою біля воріт господарів, яка була створена аж на 38-й хвилині.

Грамотно ведучи гру по рахунку, «Терек» перемкнувся на контратакуючу манеру з початком другого тайму. Крім напівмоменту Сосніна, який пробивав головою після розіграного кутового, до середини другого тайму в гостей згадати нічого.

Натомість «Терек» знову грамотно використав свій момент. Поляк Коморовскі, на відміну від Сосніна, головою грає краще, то ж і завдав влучного удару з району 11 метрів.

З ніг на голову матч перевернувся в останні 25 хвилин. Чи то «Терек» втомився, чи то «Кубань» зуміла намацати свою гру, та на полі почалися «гойдалки». Гол Мельгарехо, забитий філігранним перекидним ударом, не став для грозненців попереджувальним дзвіночком. За хвилину то же Парагваєць ледь не повторив успіх вже на правому краю атаки, однак поспішив і віддав мяч нескладним ударом в руки Годзюру. «Терек» відповів неточними ударами Аїлтона та Лєбєдєнко. Останні хвилини пройшли під диктовку «Кубані», проте обійшлися без тривожних для господарів миттєвостей.

Друга поспіль домашня перемога «Терека» дозволила клубу покинути зону «обов’язкового» вильоту.

Оцініть цей матеріал:
Коментарі
Увійдіть, щоб залишати коментарі. Увійти

Новини Футболу

Найкращі букмекери

Букмекер
Бонус