ЧС (U-20)
ЧС (U-20)

ЧС (U-20) - результати і розклад матчів, турнірна таблиця, новини.

На краю світу. Україна стартує на молодіжному Мундіалі


На старт

На краю світу. Україна стартує на молодіжному Мундіалі


Чим увійшов в історію 1995-й рік? Наприклад, війнами, що палали в Чечні, на Балканах чи в Алжирі. В Україні на 20 років закрили питання кримського сепаратизму, у Франції президентом став Жак Ширак, Сільвіо Берлусконі вперше постав перед судом за звинуваченнями у корупції, в США було здійснено найкривавіший теракт десятиліття, а за премію Оскар боролись такі стрічки як "Форест Гамп", "Кримінальне Чтиво" та "Втеча з Шоушенку".

1995-й був останнім роком в житті Назарія Яремчука, Роберта Желязни та Іцхака Рабіна. У футболі всі говорили про молоду команду амстердамського "Аяксу", яка на чолі з Луї ван Галем перемогла грізний на той час "Мілан" у фіналі Ліги Чемпіонів. Андрій Шевченко вперше зіграв за збірну України, а кращим бомбардиром національної першості став Арсен Аваков, але не нинішній міністр внутрішніх справ, а форвард запорізького "Торпедо". Головна зірка Вищої ліги початку 90-х Віктор Леоненко відстав на чотири точних удари.

Хтозна, можливо через років п’ять-десять до перерахованих подій ми також додаватимемо: "В 1995-му народились майбутні зірки українського футболу, про які світ дізнався на молодіжному Мундіалі в Новій Зеландії".

На краю світу. Україна стартує на молодіжному Мундіалі - изображение 1

Вже завтра о четвертій ранку за київським часом збірна України втретє в своїй історії стартує на світовій першості серед гравців віком до 20-ти років. Який шлях до далекої Нової Зеландії довелось пройти команді Олександра Петракова, навколо кого будуватиметься гра та чого очікувати від синьо-жовтих – на ці питання ми й спробуємо дати відповідь.

Історія

Але для початку згадаємо попередній український досвід виступів на Чемпіонатах світу. Вперше наші юнаки здобули право перевірити власні сили на найвищому рівні в 2000-му році, коли стали віце-чемпіонами Європи серед 18-річних, поступившись у фіналі Франції. В Аргентині, де і відбувався МЧС-2001, команда Анатолія Крощенко потрапила до групи зі Сполученими Штатами, Китаєм та Чилі. Перемігши чилійців та двічі зігравши унічию з китайцями та американцями, українська збірна вийшла до плей-офф, де вже на стадії 1/8 фіналу програла Парагваю з рахунком 1:2. Головною зіркої тієї команди став Олексій Бєлік, якому вдалось двічі відзначитись ударами в падінні через себе. Славною кар’єрою також можуть похвалитись Богдан Шершун та Олексій Гай, Віталій Руденко та Сергій Даниловський, Руслан Валяєв та Сергій Симоненко. Свій слід в історії українського футболу залишили Віталій Комарницький та Артем Куслій, Денис Стоян, Тарас Кабанов та інші. До слова, переможцем турніру тоді вчетверте стала збірна Аргентини з Хав‘єром Савіолою та Максі Родрігесом. Для прикладу, збірна Нідерландів, яку очолював Луї ван Галь, з Арєном Роббеном, Рафаелем ван дер Вартом та Клаасом Яном Хунтелааром вилетіла в чвертьфіналі, де програла збірній Єгипту.

Через чотири роки збірній України вдалось повторити своє досягнення. Цього разу команда Олексія Михайличенка на юніорському чемпіонаті Європи дійшла до півфіналу, де лише в серії пенальті поступилась Іспанії. На Мундіалі суперниками українців на груповому етапі стали збірні Панами, Китаю та Туреччини. Впевнено перемігши представників Центральної Америки, Україна досить несподівано поступилась Китаю. Тож доля другої путівки до плей-офф вирішувалась в матчі з турецькою командою, яка на чемпіонаті Європи зайняла друге місце. Героєм зустрічі став Олександр Алієв, вже на п’ятій хвилині він відкрив рахунок, а на 19-й повторно вивів свою команду вперед гарматним пострілом зі штрафного ледь не з центру поля. І хоч турки в другому таймі рахунок зрівняли, до 1/8 вийшли синьо-жовті за рахунок кращої різниці забитих та пропущених. Однак розвинути успіх підопічним Михайличенка не вдалось, оскільки на заваді стала збірна Нігерії з Тайє Тайво та Джоном Обі Мікелем у складі.

Окрім Олександра Алієва за збірну того скликання виступали Олександр Яценко, Олег Допілка, Григорій Ярмаш, Богдан Шуст, Володимир Аржанов, Максим Фещук, Олег Герасимюк, Олександр Гладкий і звичайно Артем Мілевський. Всі вони в похилому віці зможуть розповідати онукам, що грали на одному турнірі з кращим футболістом початку ХХІ століття Ліонелем Мессі. Саме майбутній володар чотирьох Золотих м’ячів привів збірну Аргентини (відзначаємо спів падіння – коли грає Україна на МЧС, перемагає Аргентина, чи стане це закономірністю?) до чергового титулу. У фіналі Мессі та компанія (а компанія була солідна – Пабло Сабалета, Серхіо Агуєро, Лукас Біглія) переграли кривдників українців - збірну Нігерії з рахунком 2:1. Цікаво, що Олександр Алієв, незважаючи на ранній виліт України, з п’ятьма точними ударами став другим бомбардиром турніру. Хто став кращим, читач напевне здогадався.

За той час, який Україна пропустила, Чемпіонат світу вигравали знову Аргентина в 2007-му (цього разу на перший план вийшли Серхіо Агуеро та Анхель ді Марія), збірна Гани в 2009-му, яка у фіналі з Самуєлем Інкумом та Домініком Адією лише в серії пенальті перемогла Бразилію з Алексом Тейшейрою, Дугласом Костою та Джулиано у складі, Бразилія з Вілліаном та Аланом Патріком в 2011-му, а також Франція в 2013-му. Кращим гравцем попереднього Мундіалю було визнано Поля Погба.

Шлях до Нової Зеландії

На краю світу. Україна стартує на молодіжному Мундіалі - изображение 2

Відбір для цьогорічного Чемпіонату світу розпочався з кваліфікації на юніорський чемпіонат Європи-2014. В жовтні 2013-го року команда Олександра Петракова зайняла друге місце в групі з Естонією, Мальтою та Росією. Щоправда, українці поступились першим місцем лише за рахунок різниці забитих та пропущених. Вирішальний матч з росіянами закінчився у нічию 1:1. На цьому етапі з кращого боку себе проявив Артем Радченко, який забив чотири голи, та Віктор Коваленко. Саме хавбек "Шахтаря" зрівняв рахунок в грі зі східними сусідами.

В еліт-раунді, що проходив в Англії, Україна грала з Шотландією, Чорногорією та власне господарями англійцями. Перший матч з шотландцями переможця не виявив, при цьому команди обійшлись без забитих м’ячів. Гру з Чорногорією зробив донецький легіон – усі чотири голи у ворота балканців забили представники академії "Шахтаря", а саме Коваленко, Білоног, Танковський та Габелок. У вирішальному матчі з англійцями Україну влаштовувала тільки перемога. І ось, коли вже здавалось, що у фінальну частину континентальної першості потрапить Англія, в компенсований арбітром час вирішального удару завдав Едуард Соболь.

У фінальній частині Чемпіонату Європи повторити успіх команд Анатолія Крощенка та Олексія Михайличенка не вдалось – Україна зайняла третє місце в групі, але й цього виявилось достатньо для виходу на Чемпіонат світу. Спочатку українці розійшлись миром з сербами (1:1 – на ранній гол Микити Бурди суперник відповів вже через сім хвилин), потім перемогли Болгарію завдяки голу Танковського на останніх хвилинах та у вирішальній грі поступились Німеччині, яка в підсумку і виграє турнір.

Склад та перспективи

Криза, яка накрила професійний український футбол, як не дивно, стала позитивним фактором для розвитку молодих футболістів. Через масовий від’їзд легіонерів тренерам клубів УПЛ довелось залучати до тренувального процесу, а то й до матчів найвищого рівня, вихованців клубних академій. Як наслідок, до Нової Зеландії їде цілком досвідчена команда, гравці якої не тільки грали з однолітками, але й мають чималий досвід виступів проти вже сформованих футболістів. За складом команда Олександра Петракова виглядає досить перспективно, тож вболівальники вправі розраховувати як мінімум на вихід з групи, хоча й прохід кількох раундів плей-офф не буде вважатись чимось надзвичайним. За потенціалом ця команда здатна на багато.

За пост номер один в збірній посперечаються голкіпер львівських "Карпат" Роман Підківка та воротарі "Шахтаря" Богдан Сарнавський і Євген Гриценко. Втім, тренерський штаб зазвичай довіряє Сарнавському. Лідером оборони можна вважати Едуарда Соболя, однак достатньо матчів у вищому дивізіоні в цьому сезоні зіграли Микита Бурда та Тарас Качараба. Представник "Говерли" в збірній зазвичай грає в центрі, втім його може замінити Артур Кузнєцов з запорізького "Металурга". Справа основним можна вважати Павла Полегенька з "Динамо".

ЧМ-2015 u-20 збірна україни

Найсильнішою ланкою нинішньої збірною є центр півзахисту, де виступають Євген Чумак та Віктор Коваленко. Перший дебютував в складі "Динамо" в грі з "Генгамом", а вже в другому матчі проти "Металіста" забив дебютний гол. Другий активно залучається Мірчою Луческу до матчів першої команди "Шахтаря", до того ж був лідером юнацької команди гірників, яка вийшла до фіналу Ліги УЄФА. На під страховці – ще один лідер шахтарівської молодіжки В‘ячеслав Танковський.

Українські вболівальники напевне багато чекатимуть від Валерія Лучкевича, втім представник "Дніпра" приєднається до команди лише зараз, а поки пройде акліматизацію, то стане повноцінною бойовою одиницею ближче до матчів плей-офф (якщо ми туди звичайно потрапимо). Поки ж на позиції правого півзахисника гратиме ще один запоріжець Микита Татарков. Зліва вірогідно діятиме Ігор Харатін з "Динамо", втім, не виключено, що киянин мінятиметься позицією центрального атакуючого півзахисника з Владиславом Кабаєвим з "Чорноморця". Зіграти на вістрі приблизно рівні шанси мають динамівці Артем Бєсєдін та Роман Яремчук. Невелику перевагу має перший, оскільки завдяки оренді в харківському "Металісті" він встиг спробувати свої сили на принципово новому рівні. Перерахований вище орієнтовний склад не означає, що в основі точно не зіграють Юрій Ткачук, Артем Габелок, Олексій Ковтун чи Євген Немтінов.

Орієнтовний склад збірної України

ЧМ-2015 u-20 збірна україни

Тож, якщо ви дійсно фанат українського футболу та вірити у світле майбутнє наших футболістів, напевне не полінуєтесь прокинутись посеред ночі аби подивитись матч-відкриття молодіжного Чемпіонату світу-2015. Щоправда, є одне але – трансляцій з далекої Нової Зеландії в Україні не передбачається, тому доведеться вишукувати картинку на просторах інтернету. Втім, завжди можна покластись на UA-Футбол, який оперативно інформуватиме своїх читачів про виступи нашої команди.

Оцініть цей матеріал:
Коментарі
Увійдіть, щоб залишати коментарі. Увійти
clear (Haifa)
До того ж власник такого клубу зароблятиме на продажі гравців. Якщо в дорослому футболі малореально заробити (особливо в українському), то в юнацькому за вірної побудови реально.
Відповісти
0
0
Повернутись до новин
Коментарі 6
clear (Haifa)
До того ж власник такого клубу зароблятиме на продажі гравців. Якщо в дорослому футболі малореально заробити (особливо в українському), то в юнацькому за вірної побудови реально.
Відповісти
0
0
clear (Haifa)
Ідея дійсно чудова. Підвищити престиж молодіжного турніру реально. І чому б такій команді з Миколаєва, наприклад, не домовитися про співпрацю з сусіднім одеським Чорноморцем, надати Чорноморцю розширені права на власних гравців.

А можна й спробувати частково як в Америці, створити університетську лігу і хай універи розробляють професійні футбольні програми.
Відповісти
0
0
S_Shvets (Киев)
дуже цікава думка. Щось схоже реалізовано в спорті США, тільки там не професійні команди, а команди навчальних закладів. При цьому змагання студентів чи школярів користуються не меншою популярністю (а іноді навіть більшою), ніж професійні НБА, НХЛ, МЛБ і тд. І ось кращі студенти переходять у професійний спорт, а хто не зміг розкритись в повній мірі хоча б мають освіту
Відповісти
10
0
Счётчик шансов (Полтава)
Я уже давно говорю, что в Украине нужно развивать футбол в направлении U-21. (То есть, до 21 года). И города, которые вообще не имеют профессиональных клубов - им намного легче было бы содержать клуб U-21, на равных правах с другими выступающий в молодёжном первенстве.

(Вы вероятно спросите, а куда же им идти после 21-года? Так я вам отвечу, что и молодёжке с команд УПЛ тоже особо некуда идти после 21. ))) Работать идти. Учиться. Только несколько процентов лучших из лучших смогут найти себе клуб и продолжить играть. Или смогут остаться в материнской команде, перейдя в основу).

Да, состав часто будет кардинально меняться.
Но начинать нужно с малого.
Клуб высшей лиги - это миллионы долларов в год. А клуб U-21 - это десятки тысяч долларов в год. Его можно содержать.
Відповісти
6
0
Ялтинец (Ялта)
И немного по составу.Ладно,если в стартовом матче,Лучкевич не будет играть из-за того,что он только прилетел туда+акклиматизация,то во втором матче он однозначно выйдет!
Відповісти
3
0
Ялтинец (Ялта)
Неплохой подбор игроков!По потенциалу,эта молодёжка не уступает той молодёжки,в которой в своё время бегали Гармаш,Ракицкий,Ярмоленко,Коноплянка!Удачи!Верим в вас!
Відповісти
7
0

Новини Футболу

Найкращі букмекери

Букмекер
Бонус