Колишні гравці "Говерли" про повернення команді її історичної назви

Колишні гравці "Говерли" про повернення команді її історичної назви


Ветерани «Говерли»: уславлений капітан Юрій Чирков, Микола Тимчак та Степан Войтко схвально ставляться до повернення єдиній професійній команді краю історичної назви.

Ось, що кажуть знані футбольні ветерани щодо перейменування «Верховини»у «Говерлу» у далекому 1971 році.

«З 1971-го року після реорганізації системи розіграшу першостей СРСР командою почав опікуватися ужгородський Машинобудівний завод. Одразу ж розпочалися суперечки щодо її перейменування. Спочатку хотіли назвати команду «Тиса» на честь найбільшої річки області. Але, за словами футбольних ветеранів, склалася така асоціація що річка тече й команда попливе за течією. Тому зупинилися на пропозиції тодішнього начальника команди-майстрів Петра Крайняниці назвати команду «Говерла». Повважали тоді цю назву символічною, так як гора Говерла – найвища вершина України, та й для команди – це означатиме рух угору», - згадує Степан Войтко.

Отак, упродовж 11 років ужгородський колектив виступав у у другій лізі української зони першості з футболу СРСР.

Згодом, у 1982 р. у фінансуванні команди почали брати участь і інші підприємства краю, тому було вирішено перейменувати команду на «Закарпаття», так як вона вже представляє увесь регіон, а не лише обласний центр.

Уже в добу незалежності з приходом до керма команди нового президента нинішнього голови ОДА Одещини Едуарда Матвійчука колективу повернули стару назву «Верховина». Під таким брендом закарпатський клуб провів два футбольні сезони. А з 1998 року, коли єдиним професійним клубом області почав опікуватися тодішній голова обласної влади І.Іванчо, вирішили повернулися до назви «Закарпаття», але попереду йшла абревіатура ОСК (об’єднаний спортивний клуб).

Слід відмітити, що в цьому році святкуватимемо 40-річчя здобуття «Говерлою» срібних нагород у другій лізі чемпіонату української зони СРСР серед решти 24 команд.

Перше місце тоді посів івано-франківський «Спартак».

В 1972 році «Говерла» в 46 поєдинках здобула 25 перемог, 8 нічиїх та 13 – поразок.

До речі, в тому сезоні закарпатці забили найбільше голів у першості – 76, а у власні пропустили 44, набравши в підсумку 58 очок.

До речі, нападник «Говерли» Микола Русин разом з О.Боягузовим «Шахтар» (Кадієвка) стали кращими бомбардирами першої (української) зони.

На фото зліва-направо: С.Войтко, Ю.Чирков та М.Тимчак

Оцените этот материал:
Комментарии
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
noocrat (Дніпрокам\'янськ)
Так от чому "Дніпро" тече кудись за течією... А що стосується назви команди з Ужгорода - нікому не забороняється прийти на стадіон й вигукувати або "Говерла" або "Закарпаття". Або навіть "Верховина". Якщо власник команди хоче вкладати гроші у "Говерлу" - то за відсутності іншого можна й потерпіти.
Ответить
0
0
Вернуться к новостям
Комментарии 29
noocrat (Дніпрокам\'янськ)
Так от чому "Дніпро" тече кудись за течією... А що стосується назви команди з Ужгорода - нікому не забороняється прийти на стадіон й вигукувати або "Говерла" або "Закарпаття". Або навіть "Верховина". Якщо власник команди хоче вкладати гроші у "Говерлу" - то за відсутності іншого можна й потерпіти.
Ответить
0
0
victorstriha (черкассы)
яке відношення має до СК "Русь" ? ніякого,як до УАК,ЧСК,УТК. теперішня команда заснована в 16 січня 1946 (як "Спартак").Це різні клуби.забрали історію відомого клуба.
Ответить
0
0
objectiv (Ужгород)
evgenko (Kyiv) 07.03.2012 13:32 Ну, горе-географ еще скажи что Ужгород до Карпат никакого отношения не имеет! Микрорайоны Ужгорода Червеница, Кальвария, Шахта, Горяны - фактически предгория Карпат, Ближайшая гора с отметкой высоты - Анталовецкая поляна - 10км от города!
Ответить
0
0
Ostap1948 (Дніпропетровськ)
І Говерла добре і Закарпаття також добре, а Говерла-Закарпаття погано препогано
Ответить
0
0
evgenko (Kyiv)
До речі, шановні, а ви не задумувалися, що "Карпати" (Львів) - це теж абсурд. Львів також до Карпат ніякого відношення не має! Місто розташоване на низовині між двома хребтами - Гологорами і Вороняками. А до Карпат майже 80 км! Хоча назва красива і гармонійна.
Ответить
0
0
evgenko (Kyiv)
taktik (Sevas) Ніяким чином до Ужгорода не стосується. Від Ужгорода, якиє є практично західною точкою області, до Говерли, яка знаходиться абсолютно в протилежному напрямку близько 200 км по прямій! По-друге, гора стоїть на межі двох областей. Ще одне, Ужгорож знаходиться на Притисенській низовині і до гір не має ніякого відношення. Карпати(Бескиди) починаються десь за 30 км на північ. Говерла як 2-тисячних знаходиться на потужній (як для України) гірській системі - Чорногорі. Так от і скажи, яке відношення має говерла до Ужгорода? В Івано-Франківську є баскетбольний клуб "Говерла", але до неї 60 км, а по-друге, з неї в чудову погоду видно околиці Івано-Франківська.
Ответить
0
0
taktik (Sevas)
тоже немогу понять каким боком Говерла к Ужгороду относится
Ответить
0
0
FCZU (з міста над Ужем!!!!)
І ніхто з журналістів навіть не прийняв до уваги факт того що більшість проти назви... Жоден футбольний ресурс, жодна газета не описує цієї проблеми, тільки що й нахвалюють великого та могучого шуфрича
Ответить
0
0
FCZU (з міста над Ужем!!!!)
atlantik (севастополь) 07.03.2012 11:57 вот тебе опрос проведный вконтакте http://vk.com/wall-29916005_84 вот тебе первое обращение болельщиков клуба: http://ultras.uz.ua/news/vidkritij_list_vbolivalni... дополнение к нему на товарняке против молодежки Карпат: http://ultras.uz.ua/news/zakarpattja_karpati_molod... ответ руководства: http://zakarpattja.uz.ua/archive/969--l-r.html и еще одно обращение ответа на которого нет до сих пор... http://ultras.uz.ua/news/vidpovid_pochesnomu_prezi... А теперь всячески заказивают статьи где прославляют говерлу, короче ето просто мгрушка в руках шуфрича для отмывания денег.!
Ответить
0
0
Burzum (Осло)
objectiv (Ужгород) ====== Я знаю кричалку гой-ра Унгвар,а гой-ра ГоверлА не слышал.
Ответить
0
0
evgenko (Kyiv)
От у тому-то і біда, що ГоверлА, а не ГовЕрла. До речі, в обласному чемпі "Говерла" грає, і навіть пару років тому взяла 2-е місце. Команда з гуцульського містечка Ясіня. Ось там Говерла абсолютно доречна, бо її непогано видно з будь якого горба чи звору!
Ответить
0
0
objectiv (Ужгород)
Burzum (Осло) 07.03.2012 12:10 По-децки как-то..... Видно что не помнишь кричалки " гой-ра ГоверлА!!! "
Ответить
0
0
evgenko (Kyiv)
bogic (Iv-Frankivsk-Wroclaw) Абсолютно вірно!!! "Русь" - це ідеальна назва для команди із Закарпаття. По-перше, нинішній ФК вважає себе спадкоємцем "Русі" (бо чого тоді 1925 ставити?). По-друге, зайвий раз нагадати, що ужгородці виступали сезон в одній з НАЙСИЛЬНІШИХ ліг Європи (а Чехо-Словацька такою і була!).По-третє, деяким толочкам, табачникам, бузинам та іншим ураїнофобам і недоучкам зайвий раз варто нагадати, які землі мають назву називатися "Русь", а які тільки "Моксель". Тіли і Верховина тут ні до чого. Географчно Верховина далеко знаходиться від Ужгорода.
Ответить
0
0
objectiv (Ужгород)
Burzum (Осло) 07.03.2012 12:10
Ответить
0
0
Burzum (Осло)
Ужгород находится на планете Земля...Еверест самая высокая гора на планете,а Амазонка одна из самых крупных речек.
Ответить
0
0
Burzum (Осло)
Предлагаю...\'\'Еверест\'\' Ужгород или \'\'Амазонка\'\' Ужгород
Ответить
0
0
evgenko (Kyiv)
objectiv (Ужгород) По-перше, так емблему нарешті поміняли, бо над нею (та що над статтею) вже добре познущалися. Але -увага- пиптики не прибрали, тобто подивитися в Інтернеті на Говерлу (мовчу про залізти не неї) - керівництву ФК було ліньки! По-друге, на новій емблемі помістили дійсно історичний герб Закарпаття (який був тоді, коли було нормальне Закарпаття), але чомусь в "негативі" - повністю синьо-жовтий. З якого це дива керівництво ФК стільки негативу бачить у своєму клубі - не відомо. З назви можна стьобатися тоді, коли вона абсурдна або ідіотична. Шахтаря це аж ніяк не стосується. До речі, - atlantik (севастополь)правильно каже.
Ответить
0
0
bogic (Iv-Frankivsk-Wroclaw)
Якщо, вже змінювати, то на Верховину (Говерла знаходиться на кордоні Закарпатської і Івано-Франківської обл.). А якщо йти історично, клуб присвоїв собі дату утворення клубу Русь Ужгород (1925), то хай вже назмвається Русь.
Ответить
0
0
objectiv (Ужгород)
Вообще тема супер для троля - берем любое название клуба и начинаем стебаться - можно начать допустим с "Шахтаря"........
Ответить
0
0
atlantik (севастополь)
да проведите опрос мля,пусть болелы выберут имя,что за идиотизм!
Ответить
0
0
стармех (севастополь)
Цап-царап (Харьков) 07.03.2012 10:38 Динама-был такой древний князь,сначала был боярином -купцом,шубами торговал зело оборотисто,потом князем стал.)))))
Ответить
0
0
objectiv (Ужгород)
Во-первых эмблему поменяли - медведь (бурый) СТОИТ на двух ногах, а во- вторых кто еще как не город - центр Закарпатья может претендовать на имя Говерла? Скажем как любой город в Альпах на имя Монблан
Ответить
0
0
objectiv (Ужгород)
evgenko (Kyiv) 07.03.2012 11:15
Ответить
0
0
evgenko (Kyiv)
Ну а про абсурдну (точніше -дурнувату) емблему взагалі "Говерли" казати можна довго і нудно. По-перше, автори емблеми (плагіат з Шахтаря і Ювентуса) в житті Говерли не бачили. Бо ці "пиптики" ніякого відношення до найвищої точки країни не має. Подивіться на фото в Інтернеті. По-друге, коли це білі ведмеді водилися в зелених лісах Карпат? І чого це він стоїть раком? Як самиця, яка хоче, щоб її вдрючили сусіди із заходу. На гербі області (історичному гербі Закарпаття) червоний ведмідь стоїть на задніх лапах у позі самця-переможця! Як кажуть, видно пана по халявах.
Ответить
0
0
FCZU (з міста над Ужем!!!!)
Стаття має називатись: маніпулювання людьми та історію.. муд*к ти шуфрич муд*к
Ответить
0
0
evgenko (Kyiv)
Цап-царап (Харьков) :) Але при чому тут "мудрагелі" з Ужгорода?
Ответить
0
0
Цап-царап (Харьков)
evgenko (Kyiv) 07.03.2012 10:23 Нет в Киеве ни горы, ни речки Динамо... http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B8%D0%BD%D0...
Ответить
0
0
evgenko (Kyiv)
Шановні, про цей географічний нонсенс у репліці "Маразм" вже писав "ФУТБОЛ" №57(931) за 2011 рік. Додати щось важко, але можна. Зверніться до сайту Українського геральдичного товариства. http://uht.org.ua/forum/viewtopic.php?f=19&t=8... Прочитайте і зрозумійте, що більшої дурниці придумати не могли. До речі, Тиса теж ніякого відношення до Ужгорода не має, місто стоїть на Ужу..
Ответить
0
0
Landstreicher (Odessa)
Говерлу переименовали в Верховину? Или за какое историческое название речь?
Ответить