Роман Гнатів: Президент Скали створив ідеальні умови для роботи


Інтерв’ю наставника Скали U-19

Роман Гнатів: Президент Скали створив ідеальні умови для роботи


Стрийська "Скала" U-19 – одна з двох команд Прем’єр-ліги, головна команда якої не грає на найвищому рівні українського футболу. Незважаючи на це, "Скала" U-19 у чемпіонаті Прем’єр-ліги аж ніяк не губиться, більше того, регулярно обігрує фаворитів чемпіонату. Минулого року команда була серед лідерів, а у цьому сезоні поки що знаходиться в середині турнірної таблиці. Що цікаво, до нового сезону у Прем’єр-лізі "Скалу" готував Роман Гнатів. Колишній гравець стриян замінив на цій посаді Павла Кікотя, який несподівано для усіх покинув табір "малиново-зелених". Про стан справ у роботі Романа Гнатіва з новою командою, про рівень та фаворитів чемпіонату Прем’єр-ліги U-19 Роман Гнатів розповів в інтерв’ю.

- Романе Михайловичу, як у Вас виник варіант очолити "Скалу" U-19?

- Наскільки знаю, Павло Кікоть покинув команду через сімейні обставини, потрібен був цій команді інший наставник. У мене була пропозиція від президента клубу Миколи Кмітя, на яку я погодився.

- Перед "Скалою" Ви успішно працювали в училищі фізичної культури, де разом з командою "УФК-Карпати" в Одесі стали срібними призерами чемпіонату.

- Так. Хоч і програли у фіналі "Динамо", однак цей сезон з цією командою вважаю вдалим. З цією командою працював лише другий рік, тому срібні медалі – хороший результат. Так сталося, що з хлопцями з "Карпат" попрощався по телефону. Коли команда розходилася на відпочинок, я ще не знав свого майбутнього. Пообіцяв хлопцям, що зустрінуся з ними у Львові про першій кращій нагоді. Директор ЛУФК Степан Родак нормально сприйняв мою пропозицію піти, він був готовий до того, що рано чи пізно я зміню роботу. Оскільки я працював у структурі "Карпат", можливо, читалося те, що я надалі працюватиму у структурі клубу. Втім, пропозицій не було. Розмовляв з Юрієм Дячуком-Ставицьким, він просив зачекати зі своїм рішенням, але я хотів працювати у Моршині. Розумів, що мені буде цікаво працювати з командою U-19. Вважаю, що це крок вперед у моїй тренерській кар’єрі.

- Якби не запрошення "Скали", Ви б залишилися працювати в ЛУФК?

- Пропозиції були, але до конкретики справа не доходила. Швидше за все, я б залишився в ЛУФК.

- Свого часу Ви були професійним футболістом, зокрема грали за "Скалу". Чи могли на той час подумати, що тренуватиме випускників місцевої академії?

- Коли був футболістом, ніколи не думав про те, що стану тренером… Почав про це думати лише тоді, коли кар’єра йшла до завершення.

- Які спогади від матчів за стрийську "Скалу" у якості футболіста?

- Хороші. Було відродження "Скали", був сплав досвіду та молодості. Чимало молодих гравців з того складу заграли у великий футбол. Мова йде про Андрія Покладка, Василя Кардаша та багатьох інших. У нас тоді була дуже хороша команда. Пригадую, свою кар’єру навіть розпочинав воротар Юрій Вірт. Тоді у мене було чимало запрошень, навіть від "Динамо". Але оскільки "Карпати" грали в єврокубках, вирішив перейти саме в "Карпати". Потім був момент, коли я повернувся в "Скалу" і відіграв один рік. Тоді уже кар’єра наближалася до завершення.

- Поговоримо про "Скалу" U-19. Як довго знайомились з новою для себе командою?

- До Моршина приїхав 6 липня і одразу розпочав знайомство з командою. З футболістів нікого не знав. Більша частина гравців з минулого сезону уже за віком не могли грати за U-19. Потрібно було відібрати кращих людей з випускників місцевої академії.

- Чи довго вивчали можливості цих гравців на футбольному полі?

- Так, оскільки перше враження буває оманливим. Хтось підтверджував свою думку про себе, а хтось навпаки. В загальному, тих людей, яких я залишив у команді, вважаю, що зробив правильно.

- Чи слідкували за "Скалою" U-19 минулого року?

- Ні, вистачало своєї роботи. Команда грала доволі успішно, досягала непоганий результатів. Звісно, що слідкував за результатами, авторами голів. Для прикладу, було цікаво скільки забив Владислав Левчик. З ним знайомий, оскільки він випускник ЛУФК. Був присутній на матчі "Карпат" та "Скали" на стадіоні "Україна". Тоді був початок чемпіонату, "Скала" перемогла з рахунком 3:2.

- У який футбол хочете навчити цих хлопців і на скільки відсотків вони уже розуміють Вас, як тренера?

- Намагаюся не відходити від тієї схеми, з якою я працював в училищі. Мені імпонує атакувальний футбол з контролем м’яча. Для мене кращий результат 5:4, 4:3, аніж 1:0. У мене немає такого, щоб команда зіграла "на нуль". Головне, щоб хлопці навчилися думати на футбольному полі. У них такий період, що результат можна досягнути, але їм потрібно щось вартувати як ігрова одиниця. Якщо цього не буде, у футболі їм не буде що робити. Одна команда U-19 не може існувати довго, у ній постійно триває кадрова ротація. Навчальний процес у цьому віці триває. Можу сказати, що поступово я бачу, що хлопці розуміють мої потреби. Завдяки тому нам вдається показувати хороші матчі і брати очки.

- Коли Ви вперше подивилися на "Скалу" U-19, чи можна сказати, що Ви все почали будувати з нуля, а від попереднього тренера не залишилося нічого?

- Важко дати однозначну відповідь, оскільки не так слідкував за командою у минулому сезоні. Намагаюся поставити саме ту гру, яку вмію ставити. Я не казав хлопцям, мовляв, не граєм так, як грали при попередньому тренеру, а казав, що саме я від них хочу. У мене є своє бачення футболу, яке я хочу донести через тренування та теоретичні заняття. Зі слів тих людей, які тепер відвідують наші матчі, можна зрозуміти, що різниця з минулорічною командою є. Кожен тренер бачить футбол по-своєму. Якщо при Кікотю був результат, значить він працював правильно. Втім, про це б говорити не хотілося, оскільки я багато чого не знаю.

- Найкращий матч під Вашим керівництвом "Скала" U-19 зіграла проти "Дніпра", який обіграла з рахунком 3:1.

- Це був дійсно вдалий матч. У ньому поєдналося усе: настрій, бажання та емоції. Була цікава гра, але, повірте, що були не менш цікаві матчі з "Зорею", "Волинню". Можливо, матч з "Волинню" не був таким яскравим, але за своїм змістом мені сподобався. В таких матчах я дивлюся дещо наперед. Розумію, якщо гри не буде, рано чи пізно це вилізе боком.

- Як Вам зараз рівень чемпіонату U-19? Чи є яскраво виражені фаворити?

- "Динамо" - фаворит чемпіонату. Хороша гра, хороший підбір виконавців, усе збалансовано. Сьогодні конкурентів у них немає. Команда може сенсаційно втратити очки, однак це, швидше за все, буде винятком з усіх правил.

- До речі, "Скала" уже неодноразово обігрувала "Динамо".

- Мені це вже казали (сміється). Усі інші команди дещо поступаються "Динамо", у тому числі і "Шахтар", який програв в очному матчі з рахунком 1:3. Переглядав цей поєдинок. Пригадую, що "Динамо" у ворота суперника забило три голи ще у першому таймі.

- Чи поставив якісь конкретні завдання перед Вами президент "Скали" Микола Кміть?

- Завжди хочеться, щоб команда перемагала і була якомога вище в турнірній таблиці. Десь в душі хотілося б потрапити в Лігу Чемпіонів (сміється). Не було конкретно сказано, що я зобов’язаний якесь конкретне місце вибороти з цією командою. Перш за все, потрібно готувати футболістів, щоб вони підсилили першу команду. Окрім того, дуже б хотілося, щоб нашими гравцями цікавилися клуби вищого дивізіону, інших рівнів. На цьому у майбутньому клуб може заробити.

- Чи є гравці, які уже стукають у двері першої команди "Скали"?

- Саме на сьогодні таких немає, але на перспективу такі гравці є.

- Яка ланка команди є найсильнішою, а яка, навпаки, є найслабшою?

- У нас більш-менш склад збалансований. Можливо, для конкуренції нам би не завадило по одній людині у кожну позицію. Також хотів би додати, що хлопцям у такому віці потрібно розуміти наступне: їм потрібно зачепитися за дорослий футбол. Зарплата – не головне, їхні головні зарлпати ще попереду. Для цього потрібно працювати саме в цьому віці. На жаль, не всі гравці з топ-клубів, скажімо, з "Динамо", хочуть переходити у "Скалу" і продовжувати кар’єру там, мовляв, як це перейти з великого "Динамо" у маленьку "Скалу"? Насправді їм потрібна ігрова практика, а чемпіонат U-19 – це трамплін у дорослий футбол. Наскільки мені відомо, з команди "Динамо" U-17, яка цього року стала чемпіоном України, у складі залишили не всіх футболістів, а грати потрібно усім… Тут уже потрібно ховати свої амбіції і шукати ігрову практику. І не факт, що усі випускники школи "Динамо" підійдуть нам, оскільки у нас є також власна футбольна академія.

- Що скажете про умови, у яких Вам доводиться працювати у Моршині? Пригадую, були тренери, які навіть казали, що умови в Моршині не гірші за умови навчально-тренувальних зборів в Австрії.

- Вважаю, що президент "Скали" Микола Кміть створив ідеальні умови для роботи. Тут є все для гравців команди U-19 та усіх гравців академії. Маю на увазі те, що їм потрібно для розвитку у такому віці: харчування, проживання, тренування поля, екіпіровка… Словом, усе на вищому рівні. Найголовніше, щоб це цінували самі хлопці.

Оцініть цей матеріал:
Коментарі
Увійдіть, щоб залишати коментарі. Увійти

Новини Футболу

Найкращі букмекери

Букмекер
Бонус