Аматорський футбол
Аматорський футбол

Аматорський футбол - результати і розклад матчів, турнірна таблиця, новини.

Харків очима галичанина


Харків, яким його побачив кореспондент UA-Футбол

Харків очима галичанина


Якщо Ви прикладете лінійку паралельно до географічної карти України, то виявиться, що Харків та Львів лежать на одній прямій. І як би не намагалися розділити ці міста та цілі регіони, які вони репрезентують, деякі маргінальні політики з комплексом Наполеона, між ними було, є і буде набагато більше спільного ніж здається на перший погляд. Варто лише більш детально придивитися…

Харків очима галичанина - изображение 1

Харківський Шевченко...


Завжди важливо шукати точки спільного дотику і знаходити компроміс у будь-якій ситуації. Одним з таких «стартових майданчиків», які можуть консолідувати суспільство, як це не парадоксально є футбол. Футбол на рівні збірних звичайно. Адже ні для кого не секрет, що збірна України – це гордість всієї країни. І коли на полі грає «синьо-жовта» дружина, то в унісон їй б’ються серця мільйонів вболівальників, як із Заходу так і зі Сходу. Зле коли на тлі такого єднання, хтось намагається проштовхнути на перший план «навколофутбольні питання», які здатні завести весь процес у глухий кут. На превеликий жаль, ми ще не стали настільки толерантними та терпимими до цінностей одне одного, щоб ставитися з повагою до своїх героїв і при цьому не ображати почуття інших. Але до цього варто йти і як казала одна жіночка, що віднедавна «мешкає» в Харкові: «За це варто боротися» !

Харків очима галичанина - изображение 2

... і його команда

До чого я веду спитаєте Ви? А веду я до того, що при бажанні навіть у найбільш поляризованих суспільних групах чи географічних центрах можна знайти стільки спільного, що потім сам будеш дивуватися, як я раніше міг цього не помічати. Відкрию Вам секрет: метою моєї поїздки в Харків, окрім власне футболу звичайно, було знайти чим же схожі одне на одного міста, які приймали останні матчі збірної України.

Харків очима галичанина - изображение 3


От до прикладу Харків та Київ. Столиці. І нехай одна з них була «стольним градом» трохи більше 10 років, але певний шарм мегаполіса є в місті і досі. Принаймні в чому-чому, а в містечковості звинуватити центр Слобожанщини язик не повернеться. Монументальна архітектура між та післявоєнного часу, тяга до максималізму в розмірах зайвий раз підкреслюють статус міста. Сучасна забудова Хрещатика та архітектура скажімо вулиці Сумської багато в чому схожі між собою. Це і не дивно, адже більшість адміністративних споруд, що знаходять тут будувалися приблизно в один і той же самий час.

Харків очима галичанина - изображение 4

Єдине, що відрізняє Харків від Києва в цьому плані – це наявність просто таки гігантського приміщення колишнього «Держпрому» та не менш масштабної площі Свободи перед ним. Місцеві жителі кажуть, що конкуренції по величині ці два об’єкта в світі не мають. Не буду говорити «за всю Одесу», але принаймні в Україні більших не знайдеш точно. До речі, посеред площі стоїть пам’ятник Леніну, але ж і в Києві він ще досі є…

Харків очима галичанина - изображение 5

Йдемо далі. Храми. В Харкові надзвичайно багато церков, більшість з яких мають не лише релігійне, а й неабияке архітектурне значення. До речі Олександрівська дзвіниця Успенського собору своїм виглядом надзвичайно сильно нагадала мені Софію Київську.

Харків очима галичанина - изображение 6

А забудова однієї з найстарших вулиця Харкова Римарської – це ж справжній Поділ ! До речі й в сучасній забудові міста йдуть в унісон одне одному, намагаючись зашити в скло і бетон все, що можна. До речі, як на мене, то харків’яни в цій справі переплюнули киян, адже умудрилися зашити в склоблоки цілий історичний музей разом з усіма експонатами. Ті, що не влізли під «саркофаг» виставлені на охорону «периметру».

Харків очима галичанина - изображение 7

Також в Харкові багато чистих, доглянутих парків, де посеред дня можна зустріти не тільки пенсіонерів, студентів та мам з маленькими дітьми, а й навіть президента польської федерації футболу Збігнева Бонека разом зі свитою. Остання складена теж переважно з колишніх футболістів, посеред яких особливо вирізняється екс-воротар донецького «Шахтаря» Войцех Ковалевськи. Побачивши людей з фотоапаратами в руках, група відразу «бере в коробочку» свого шефа. Але нашому кореспонденту Івану Вербицькому все-таки вдається переконати поляків, що ми не Сусаніни і жодних злих намірів не маємо.

Харків очима галичанина - изображение 8

Зупинятися на спільних рисах Києва та Львова сьогодні не будемо. Про це вже й так багато написано, та й ні для кого не секрет, що ці міста називають «душею та серцем» України. Натомість давайте поговоримо про те, що є спільного у Харкова та Львова.

Харків очима галичанина - изображение 9

По-перше і найголовніше – це любов до футболу місцевих жителів. Як для львів’ян, так і для харків’ян їхні команди – це щось більше, ніж просто футбольні клуби. Це – спосіб життя. Звичайно сказавши, що головним тренером «Металіста» є львів’янин Маркевич Америки ми не відкриємо. Але можливо для когось стане відкриттям, що і до Мирона Богдановича в Харкові було багато вихідців з Галичини. Поточняк, Панчишин, Чорба, Тофан, Гунчак – всі вони, кожен в свій час захищали кольори «слобожанців». До речі, на стіні при виході зі станції метро «Спортивна», яка знаходиться поруч з ОСК «Металіст» можна побачити фото легендарних складів команди. А от індивідуальних фотографій гравців там лише 2-3 і на одній з них зображений саме Ростислав Поточняк.

Харків очима галичанина - изображение 10

Також варто зазначити, що під час Євро 2012 Харків та Львів приймали в себе матчі учасників однієї групи, тому жителі цих міст мали можливість насолодитися грою таких «монстрів» європейського футболу, як збірні Португалії, Нідерландів та Німеччини. До речі, як і у Львові, так і в Харкові і зараз багато що нагадує про чемпіонат Європи.

Харків очима галичанина - изображение 11

Але й окрім футболу між містами є багато спільного. Прогулюючись Харковом в день матчу, довелося побачити велику кількість пам’ятників, монументів та меморіальних дощок людям, яких шанують як на Галичині, так і на Слобожанщині.

Харків очима галичанина - изображение 12

До прикладу, Ви знаєте, що відомий теоретик українського націоналізму Микола Іванович Міхновський в лютому 1900 року саме в Харкові вперше презентував свою програму «Самостійна Україна» в якій обґрунтував концепцію і принципи створення Української держави? І це в той час, коли в сусідній Полтаві під час відкриття пам’ятника Котляревському, на якому були присутні легендарні українські письменники та громадські діячі Леся Українка, Василь Стефаник, Михайло Коцюбинський, Гнат Хоткевич, Михайло Старицький громадянам Російської імперії взагалі було заборонено виступати українською мовою.

Харків очима галичанина - изображение 13

А чи відомо Вам, що саме в Харкові в 1906 році Івану Яковичу Франко було присвоєно ступінь доктора російської словесності? Також саме тут навчалися видатний український історик та археолог Дмитро Іванович Яворницький та відомий поет Олесь Гончар, а також жили і працювали не менш видатні українські митці Іван Багряний, Гнат Хоткевич, Микола Хвильовий та багато інших.

Харків очима галичанина - изображение 14

Знаєте, до цього дня мені доводилося бути в Харкові тричі. Але лише цього разу я відкрив для себе це місто саме, як невід’ємну частину України, але зі своєю особливою архітектурою, історією та культурою, своїм шармом. Важливо те, що Харків, наче частина людського організму, міцно зв'язаний з іншими містами України. Наприклад, як рука. Скажімо ліва, а Львів тоді права. Чи навпаки. Це не так суттєво насправді. Головне, щоб вони дружили одна з одною, адже погодьтесь, що однією рукою важко зробити що-небудь путнє…

Харків очима галичанина - изображение 15

Оцініть цей матеріал:
Коментарі
Увійдіть, щоб залишати коментарі. Увійти
tulja (Lvov)
Я тебе не знаю!тому вести з тобою переписку в твоєму стилі не хочу!тому вибач як що я чимось тебе зачипив!
Відповісти
1
0
Повернутись до новин
Коментарі 195
tulja (Lvov)
Я тебе не знаю!тому вести з тобою переписку в твоєму стилі не хочу!тому вибач як що я чимось тебе зачипив!
Відповісти
1
0
Jim Morisson (Харьков)
Не разводи тут срач пожалуйста
Відповісти
2
0
tulja (Lvov)
Скажи!що ти хочеш доказати?ато щось я після ФАРШМАКУ не можу догнати!
Відповісти
1
0
Jim Morisson (Харьков)
Какое НКВД там крепости про рыцарей((
Відповісти
1
0
V_Viter (Kyiv)
Панам "Jim Morisson (Харьков) 13.10.2013 15:51" ; "Rivermen (Полтава) 13.10.2013 18:37" ; "tulja (Lvov) 13.10.2013 18:15" = разом узятим
Був у Жовкві минулого року, прердмістя Лвова = 25-30 км на Північ-Схід якщо не помиляюсь. Фантастичне містечко! 7-10 тис. мешканців. Усе охайне! Середньовічна фортеця! Привітні люди, які поважають себе й інших. Така сама літня господиня чистенького готелю на 2 поверхи за 2 квартали від фортеці й центр пл.. Доступні ціни. І чим вони топлять, байдуже. Хоч 98 premium. На фасаді міськради величезні портрети Ковальця й Бандери з роками перебування в нашій площині. Мій колега говорив не українською. І що? Та нічого. Шановні, не ганьбіть спорт-сайт - йдіть сперечатись на суспільно-політичні. Дякую!
Відповісти
1
0
tulja (Lvov)
Взагалі то я не спорив!А подруге тема не про спорт тому я не розумію що ти тут робиш?невже на спорт-сайті тільки в цій темі ти можеш поговорити про спорт?
 
0
0
Jim Morisson (Харьков)
Вы о чем тут тема не спортивная уважаемый.Или вы про Динамо хотите поговорить?
 
0
0
Мститель Неуловимый (Николаев)
т.е. разделять или всех под одну гребенку неистребимое желание, а жить вместе и с уважением относиться к чужому мнению с которым вы не согласны никак не получается, имхо люди когда хотят жить вмести ищут способы это воплотить, как и то что бы не жить вместе .
Відповісти
4
0
tulja (Lvov)
22 роки тому!такі як ти також говорили що то утопія Україна незалежна! і що?де вони?політиків вибираємо ми але ми вже прозріваємо і розуміємо що то для нас вони влада і опозиція а для себе друзі по бізнесу і розводу свого же народу!Тепер я думаю що люди виберуть не по тому хто що говорить а по тому хто що зробив для свого виборця!і що він з себе як людина представляє!
Відповісти
1
0
.Masterboy (Дрогобич)
"але - то таке"
Відповісти
7
1
kandagar80 (артемовск)
ну а если еще точнее линейка не нужна а просто определить географическую широту.а по статье удивительно слащаво как для Вербицкого
Відповісти
4
14
alkor (Кировоград)
Демьянчук - псевда Вербицкого?
Відповісти
3
6
kandagar80 (артемовск)
ух ты обложался.честно не посмотрел автора.поэтому и написал что слащаво Ваня бы все равно бы положил ложку дехтя.
 
0
1
z111965 (Kharkiv) (Харків)
Ну, раз згадали солодощі від Жоржа Бормана з 1896-го (як пам'ятаю напис на шоколаді, давно не купляв харківський) - постачальника царського двору - то як не згадати магазин Ведмедик: тепер фірмовий Бісквітки, а до революції - Єлісєєвський.
Саме таке оформлення бачив в колишніх магазинах купця Єлісєєва в Ленінграді на Невському, і у двох в Москві - на Горького (Тверській), від Манежної в п'яти хвилинах ходи, і на примикаючій до цієї площі вулиці (забув назву), у п'яти хвилинах ходи в бік Калінінського проспекту. Саме переважно в останньому магазині весь СРСР купляв каву в зернах, іноді обсмажену, іноді зелену - як пощастить)) Черги пам'ятаю добре)
Відповісти
1
0
Червонец (Большое Тараканово)
Ошибся: Жорж Борман - питерец.
Відповісти
0
0
Скан (Харьков)
[quote datetime=" 14.10.2013 22:55 " author="Червонец (Большое Тараканово)"] " ... Недавно случилось услышать стариннейшее харьковское выражение: "Какая МАРКА трамвая?" Большущая редкость!Дело в том, что первые трамваи у нас были под литерами, буквами "А" и "Б", и лишь затем пошли собственно номера. Отсюда - МАРКА. "Б" исчезло очень быстро, а кольцевая "Аннушка" ходила где-то до конца 70-х годов...Марка трамвая, тремпель, жевержеевский магазин... Вот такие разнокачественные, но очень колоритные харьковские реалии/названия.А характерные окончания названий улиц на -ская (не Пушкина, а Пушкинская - к примеру). В ТАКОМ количестве, как у нас, больше нигде не встречал. Может быть, маршал Бажанов и очень важный и нужный был человек. Но улица маршала Бажанова - трафаретно. А Черноглазовская - красиво и колоритно... Недалеко от бывшей Садово-Куликовской, кстати))...Эхххххх... вечные для меня темы. Модеры, больше не буду))..." [/quote]Красиво!
С удовольствием читаю.
Відповісти
0
0
Червонец (Большое Тараканово)
Целый день вспоминал основателя и в своё время хозяина нынешней Бисквитки. Вспомнил: Жорж Борман (бельгиец?). И дефицитный в 70-е шокололадно-вафельный торт Делис - некогда фирменное изделие фабрики Жоржа Бормана...
Відповісти
0
0
Demian (Коломия)
Навіть не міг подумати, що моя невеличка географічна розвідка буде мати такий резонанс. Дуже приємно читати таку живу дискусію жителів Харкова про своє місто, його історію та сучасність. Тепер завжди, як буду куди-небудь їхати - писатиму схожі замальовки. Набагато приємніше читати на форумі такі коменти, як більшість, що були залишені тут, ніж той щоденний сир-бор, який виникає практично в кожній темі, ніби пожежа в сухому лісі в спекотну пору.
Відповісти
4
0
Тоже Харьковчанин (Харьков)
[quote datetime=" 15.10.2013 18:53 " author="Червонец (Большое Тараканово)"] " Там всё просто объясняется. Главные жертвователи - семья крещённых евреев Гольбергов." [/quote]Да я вообще-то, в курсе )
Відповісти
0
0
moderator

Тоже Харьковчанин (Харьков)
15.10.2013 08:28
Парус2 (Днепропетровск)
14.10.2013 23:36
Попередження. Шановні форумчани, не перетворюйте гілку в написане Парус2.
Відповісти
0
0
YT (Харьков)
На Парус 2 уже никто не обращает внимание, он о себе пишет все время. Это самокритика видимо.)))))
Відповісти
0
0
MadV@d (Острог)
Автору спасибі за цікавий матеріал!
Відповісти
0
0
boodjoom (Харьков)
[quote datetime=" 14.10.2013 08:34 " author="Червонец (Большое Тараканово)"] " На момент основания Университета в нём было что-то около 5 тыс. мужского насселения - так, городишко уровня Ахтырки, Богодухова, да ещё и с гнилым климатом... Полтава, Новгород-Северский, Чернигов, не говоря уже о Киеве, - гораздо более крупные культурные центры. " [/quote] На момент основания Университета в Харькове было около 11 тыс. жителей. В более крупной Полтаве аж 7,9 тыс., Чернигове -4 тыс. Ахтырку, Богодухов и Новгород-Северский вспоминать не будем. Киев, да, как и сейчас в три раза больше - 30-35 тыс.
Відповісти
1
0
Червонец (Большое Тараканово)
Откуда сведения?
Если я не напутал, о 5 тыс мужского населения и всё остальное - Багалей, Харьков за 250 лет его существования.
Відповісти
0
0
Червонец (Большое Тараканово)
1796 год - взрослых мужчин - 5,9 тыс. человек. На рубеж 17-18 веков меньше Ахтырки, чуть больше Чугуева, Валок...
Многими любимая Википедия.
Відповісти
0
0
Тоже Харьковчанин (Харьков)
1, Вы о мужском населении, оппонент о населении общем..где противорецие ?
2,Если уж о Педивикии, то
"Как полковой город, она пробыла в этом статусе до 1765 года, когда как Ахтырская провинция, стала частью вновь образованной Слободско-Украинской губернии. На то время Ахтырка была САМЫМ большим и населённым городом Слобожанщины."
Так что .."все течет, все меняется"

 
0
1
Тоже Харьковчанин (Харьков)
*Гольберговская, пардон
Відповісти
0
0
borysd (Тернопіль)

Дуже позитивна стаття. В тому сенсі, що об"єдує, а не створює конфронтації. З цього треба починати. Це спроба подати один одному руку. У "наших" політиків завжди була безпрогнашна технологія: "розділяй та владарюй", що на Заході України, що на Сході. Тут - "вони москалі", там - "єто бандёры". Це конфронтація. Набагато складніше відповідати по суті, по виборчій програмі. Простіше перейти на добре випробувані технології, відомі ще з часів Великого Риму. Для прикладу, хоча б штучно створене мовне питання. Хіба в Україні є якась дискримінація по мовному питанню? Скоріше це є в Латвії. Колись в незалежній Чехії говорили переважно на німецькій мові. Зараз на рідній. Україна була розділена між різними державами, відповідно у людей склався певний стереотип щодо різних питань. Різна мова, різні герої, різні погляди на історичні події і т.п. Це неможливо змінити за короткий період Незалежності. Політики жорстко на цьому спекулюють.
Прочитав тільки перші 3-4 сторінки коментарів. Переважно згідний з думками їх авторів. Україна єдина та багатонаціональна, шкода що єдність у нас лише в період або перемог (найсвіжіша, хоч і в спорті, В.Кличко), або національних загроз (коса в Азовському морі, газові питання з Росією, торгівельні війни знею ж і т.п.
Відповісти
3
0
Парус2 (Днепропетровск)
.авно
Відповісти
0
5
Червонец (Большое Тараканово)
... Недавно случилось услышать стариннейшее харьковское выражение: "Какая МАРКА трамвая?" Большущая редкость!
Дело в том, что первые трамваи у нас были под литерами, буквами "А" и "Б", и лишь затем пошли собственно номера. Отсюда - МАРКА. "Б" исчезло очень быстро, а кольцевая "Аннушка" ходила где-то до конца 70-х годов...
Марка трамвая, тремпель, жевержеевский магазин... Вот такие разнокачественные, но очень колоритные харьковские реалии/названия.
А характерные окончания названий улиц на -ская (не Пушкина, а Пушкинская - к примеру). В ТАКОМ количестве, как у нас, больше нигде не встречал. Может быть, маршал Бажанов и очень важный и нужный был человек. Но улица маршала Бажанова - трафаретно. А Черноглазовская - красиво и колоритно... Недалеко от бывшей Садово-Куликовской, кстати))...
Эхххххх... вечные для меня темы. Модеры, больше не буду))...
Відповісти
4
0
z111965 (Kharkiv) (Харків)
Пам'ятаю дуже добре і "Аннушку" і "Букашку" ))
Завжди харків'ян, хто проходив повз, бентежив вихід з під'їзду будинку на розі Маяковського-Дзержинського(Мироносицької), бо від нижньої сходинки (їх там, пам'ятається, було дві) до трамвайних рейок було не більше метра. Правда, пам'ятаю з початку 70-х, двері під'їзду були забиті цвяхами, і поперечна рейка світлого дерева на червоних дверях була довго-довго))
Ну, а Пушкінська довгий час була Німецькою, бо і вул. Гоголя, і пров. Мар'яненка були заселені переважно німцями, лютеранська церква тому свідок; інші помітні будинки були передані на початку 20-х у розпорядження доблесної Червоної Армії, яка у 90-х їх "успішно здихалася" (не без чиєїсь великої користі).
Чорноглазівську треба повертати, і не тільки тому, що це одна з вулиць мого дитинства, і не тому, що проживав Бажанов на Дарвіна,4 з 1955-го до 1973-го, а просто - ЧАС!
Бісять заїзжі, занесені невідомо яким вітром до Харкова "камсамольцы", для яких Чернишевська - Чернишевського, якогось там "демакрата"! Вулицю, яка існувала на околиці Харкова з 20-х - 30-х років 19-го століття, і мала свою назву, тому що на ній жив чи то купець, чи то міщанин, чи то Чернишов, чи то Черниш - зробили теж "революційною"! ЧАС ПОВЕРТАТИ ІСТОРІЮ МІСТА!
Відповісти
5
0
Червонец (Большое Тараканово)
Я слышал, Чернышевская - в честь губернатора ЧернЫшева.
 
1
0
Тоже Харьковчанин (Харьков)
..а еще "ампулка", Гольдберговская церковь .. может, кто подскажет, но лично я нигде больше не встерчал православной церкви со звездами Давида в орнаменте..)
Відповісти
0
0
Червонец (Большое Тараканово)
Там всё просто объясняется. Главные жертвователи - семья крещённых евреев Гольбергов. Поэтому "Гольберовкая (sic!) церковь" - все знают. Скажешь: Трёхсвятительская - спросят: где это))?
 
0
0
ПАРФЮМ (Харьков)
Спасибо автору,хорошая статья!!!
Відповісти
1
0
novator (Харьков)
Червонец - крутой дядька. Взвешенные посты и трезвый взгляд. Характерная харьковская манера.


ЗЫ: спасибо львовскому гостю за взвешенный взгляд. Кстати вопрос: как западэнцы относятся к такому явлению как русскоязычные украинские националисты?










Відповісти
1
0
z111965 (Kharkiv) (Харків)
to: Тоже Харьковчанин
to: YT
to: Півоборонець
Шановні колеги!
В Харкові політика русифікації не припинялися практично ніколи, нетривалі історичні періоди так званої "українізації" тільки стримували цей процес. Продовжується русифікація і зараз. Хто має достатній вік, життєвий досвід, знання і очі - не зможуть сказати іншого. Керують процесом ті самі, хто й чверть століття тому; якщо старі - то діти та родичі; або нові грошовиті "генії науки" - свіжеспечені кандитати та доктори наук - керманичі; їхні підлеглі - ті, хто сидить у тих самих кабінетах майже з тими самими табличками.
Не написав ані слова неправди: до 1991-го залишилася тільки одна українська школа, на Римарській. Після проголошення Незалежності Україною картина змінилася. А в 1941-му в 940-тисячному Харкові більше половини шкіл було з українською мовою навчання.
Наголошую: з мовою навчання, а не з викладанням обов'язкових для більшості уроків української мови та літератури, від яких звільняли, до речі, наприклад, якщо батько учня був військовим і була відмова від батьків. В атестаті проставляли відповідний запис: "не вивчав" - і жодних проблем.
Про вищу школу - годі згадувати...
У кожного свої погляди, виховання, походження, політичні уподобання - сперечатися немає сенсу, та й не місце.
Відповісти
4
0
YT (Харьков)
Не хочу спорить, но извините, я дева по гороскопу, и как то то, что не аккуратненько у меня в крови)))) Вы точно утверждаете, что именно на Рымарской? Тогда у меня вопрос . Школа на Одесской №66 в то время тоже была украинско-английской это сто пудов. Думаю, кто помнит то время поправит со своей стороны по другим районам. и т.д. Просто, я заканчивал 27-ю,)))) Поверьте реально умею считать.)))
Відповісти
0
1
z111965 (Kharkiv) (Харків)
Навів відомості про школу з виступу заступника керівника управління освіти Харкова з радіопередачі по радіогавкачу на початку 90-х. Тому і запам'яталося, що єдина.
У той час по радіогавкачу можна ще було почути цікаві правдиві факти.

Про статус можу розповісти про свою школу: і коли поступав, не знав, чому на вивісці серед інших написів було "політехнічна" (батько прочитав), і коли випускався - так і не дізнався: постійні реформи завжди випереджали виділення державних коштів на зміну вивісок)) А школа - не з останніх.
 
2
0
YT (Харьков)
С последней фразой соглашусь на все 100%. Об отношении к языкам своем: Рад, что моя старшая дочь восприняла еще с самого детства такую фразу мою, что украинский люблю, но не говорю практически на нем, потому, что не умею на нем говорить так красиво, как он заслуживает. Так вот она научилась! Послушаешь, закачаешься. И думаю, это самый большой стимул, к ее изучению, когда слышишь красивую, певучую речь. И здесь вот скажу огромное спасибо преподам. Поскольку сам боялся, что будет путаница в ее голове, и получу результат, который часто слышу на улицах. Это вот ужас!
Відповісти
2
0
z111965 (Kharkiv) (Харків)
У мене така сама історія )))
Тільки шліфувала та пізнавала більше у численних відрядженнях.
 
0
0
Пiвоборонець (Харкiв)
[quote datetime=" 14.10.2013 15:14 " author="z111965 (Kharkiv) (Харків)"] " А імперії скрізь та завжди однакові: створюють однорідну спільноту, останні спроби - "радянський народ - носій російської мови", "русскій мір". Нічого нового." [/quote]Это ведь относится и к нынешней Украине, правда? Точно так пытаются внедрить тезис "одна страна - один язык". Даже невиннейшая по европейским меркам попытка ввести "региональные языки" вызвала шквал негодования,и на этом форуме тоже. Поэтому я бы не стал критиковать царскую Россию или СССР за такие попытки, а если бы и стал, то только после анализа поведения в аналогичном случае самих критикующих. Это я и пытался донести своей репликой.



Відповісти
1
1
Тоже Харьковчанин (Харьков)
Присоединюсь
Відповісти
1
1
der Stahlarbeiter (}{APKIB)
Лично для меня архитектура города имеет мало значения. То есть, приятно, конечно на красивое здание смотреть, но главное с моей точки зрения - ухоженность, инфраструктура, коммуникации. Харьков, по этим показателям, думаю, чуть повыше среднего, если брать Украину, но, конечно не выдерживает никакой критики (как впрочем и другие укр. города) с точки зрения западной Европы.
А архитектура в Харькове интересна местами, цельного ансамбля нет. Этим мы обязаны 2й мировой и 70 годам большевизма.
Відповісти
0
0
Тоже Харьковчанин (Харьков)
Ну, как сказать..и по чему сравнивать именно с Западной Европой ?
Конечно, сравнение скажем, с Питером Харьков проиграет. Но не могу сказатЬ. что был так уж поражен в сравнении с Харьковом скажем, тем же Львовом как образцом именно западноевропейской архитектуры..
А именно это "смешение стилей", кстати, многие называют своеобразной визитной карточкой Харькова.
Відповісти
1
1
z111965 (Kharkiv) (Харків)
[quote datetime=" 14.10.2013 12:00 " author="der Stahlarbeiter (}{APKIB)"] " Лично для меня архитектура города имеет мало значения. То есть, приятно, конечно на красивое здание смотреть, но главное с моей точки зрения - ухоженность, инфраструктура, коммуникации. Харьков, по этим показателям, думаю, чуть повыше среднего, если брать Украину, но, конечно не выдерживает никакой критики (как впрочем и другие укр. города) с точки зрения западной Европы.А архитектура в Харькове интересна местами, цельного ансамбля нет. Этим мы обязаны 2й мировой и 70 годам большевизма." [/quote]***************************************************************
"Цельного ансамбля" в Харкові не могло бути не тільки внаслідок подій: ми не Санкт-Петербург і не Вороніж, які будувалися за планом. Харків історично розвивався почасти як "Бог на душу положит"))
А ще впливали розташування, геологія, історія володінь, і сьогодні впливають, наприклад, при проєктуванні та будівництві комплексу станції метро Перемога - "кордони володінь" ))
Пізнавальний матеріал про Центральний Ринок - Благовіщенський Базар (не звертайте увагу, що цар Олексій Михайлович "повєлєвал" у 1859-му (в третьому абзаці), а не в 1659-му, є інші неточності - загалом матеріал цікавий):
http://vecherniy.kharkov.ua/printnews/59751#
Відповісти
3
0
Веселый Рыкун (редактирую профиль)
Почти 5 лет уже не живу в Харькове,весной,на майовку ездил с детьми к родителям(живут на Докучаева,харьковчане знают),выбрали с женой день себе,детей оставили на бабу с дедом и....пошли по улицам.До этого не был в городе года три....ребята,я плакал,он настолько стал другим,и настолько остался прежним...родным...Этот город из моего сердца уже и тягачом не вытянуть.Ну и конечно Металлист и матч с Динамо,парк Горького,который изменили настолько,я думал,что где то за бугром нахожусь и мой старенький дружок,стадион "Динамо",который уже совсем и не старенький)))Впечатлений масса осталась.Дня нам не хватило,но,увы....работа и надо было уезжать к сожалению...
Відповісти
3
0
Червонец (Большое Тараканово)
Эхххх...
Харьков - "хитрый" город. На момент основания Университета в нём было что-то около 5 тыс. мужского насселения - так, городишко уровня Ахтырки, Богодухова, да ещё и с гнилым климатом... Полтава, Новгород-Северский, Чернигов, не говоря уже о Киеве, - гораздо более крупные культурные центры. Но Университет основывают именно в Харькове! С одной стороны, конечно, деятельность В.Н. Каразина и Г. Сковороды (семьи, в которых последний останавливался, были в числе первых жертвователей на Университет), но с другой - в Питере решили, что в глухой и затюканной провинции, какой в то время был Харьков, общественные настроения контролировать легче)). Запорожская Сечь, гетьманат, Колиивщина - всё это очень свежие на тот момент (1803-05 годы) воспоминания. Основать Университет в крупном центре - дать подпитку сепаратистским и протестным настроениям...
Но чем всё закончилось? П. Гулак-Артемовский, Срезневские, школа романтиков и ... ещё один центр "малороссийского сепаратизма")). К чему я: Харьков - "вещь в себе", далеко не всё на поверхности, и всегда так было...
Відповісти
5
0
Пiвоборонець (Харкiв)
Опять всё свёл к "проискам России", это как некоторые люди всю жизнь говорят, типа "я такой лодырь, потому что меня родители заставляли слишком много работать" (вариант: "всё за меня делали"), "я насильник, потому что меня родители шлёпали ремнём" и т.д. Когда же мы отучимся поминать других, рассказывая про свою историю? А если это невозожно, если нас вели за ручку всю жизнь, вытирали сопельки, ставили в угол и рассказывали с кем дружить, то хоть вспоминать о "родителях" с благодарностью иногда, а не с вечным комплексом свое недополноценности.
Відповісти
1
1
Червонец (Большое Тараканово)
Почему к "проискам"? На тот момент Харьков был неотъемлемой частью Российской империи. Кому-то это нравится, кому-то - нет... Ну, вот центральная власть и распорядилась своей территорией так, как ей заблагорассудилось.
И почему ты увидел только ОДНУ сторону? Без Василь Назарыча Каразина, равно, как и без Григорий Саввича, никакие "происки" бы не помогли... И без их деятельности первый Университет в Юго-Западном крае мог быть совсем и не в Харькове...
 
1
0
z111965 (Kharkiv) (Харків)
Довго шукати строки з донесення одного московського сановника, який в числі інших перебував з інспектуваннями у 1817-1819 роках в Харківському Університеті, створеному у 1804 на противагу закритій у 1817 Київській Могилянці.
Яке було здивування інспекторів, які в коридорах Імператорського Університету(!) скрізь чули "малороссійскоє наречіє", і скільки було покладено сил, щоб викорінити "це ганебне явище".
Може, й викорінили, але минуло два десятиліття, і переважно онуки духовних осіб, які були направлені царатом на підкорення Сибіру в останню третину 18-го століття, створили в Харківському Університеті те, про що написав Червонець (так би мовити, повернення до витоків).
Перші осередки української літератури та філології - Харків, перша книжка українською - Харків.
А імперії скрізь та завжди однакові: створюють однорідну спільноту, останні спроби - "радянський народ - носій російської мови", "русскій мір". Нічого нового.
 
2
0
Червонец (Большое Тараканово)
Дарвина - быв. Садовая. Революции - Садово-Куликовская. Вродь ничего не попутал))...
Вернуть бы второе название...
Відповісти
1
0
YT (Харьков)
Первый раз появилось искреннее желание поделиться здесь однажды написанными мною строками о Харькове
:Первая столица государства,Для живущих здесь – он, новый Рим,
Город с духом равенства и братства,
Это дух никем не победим.

Не найти такого же как Харьков,
В мире нет подобных городов,
Города, дарящего талантов,
Города, дарящего творцов.

Клавдия Шульженко, Леня Быков,
Дунаевский, Гурченко, на слух
Кто еще? Да перечень огромен
В области искусства и наук.

Новые родятся поколенья,
Харьков выдаст новый результат,
Потому, что столько в нем уменья,
Гениев готовить из ребят.

Скажите в нем мало романтизма?
Город - практик, город - эрудит,
Вы, весной по Харькову пройдите,
Женской красотою убедит.

Юное, студенческое сердце,
Бьется Харьковчанам в унисон,
Приезжайте в Харьков насладиться,
Даст заряд энергии Вам он.

Город наш умеет поработать,
Значит и умеет отдыхать,
Не комфортно здесь лишь лежебокам,
Атмосфера - не располагает спать.

Харьков в Вас желания пробудит,
Душу, сердце будто обновит,
Может быть, кого-то успокоит,
Точно лишь одно - омолодит!!!!

Не пишу я оды, не умею,
Отдавать привык отчет словам.
Под письмом есть подпись: Харьковчанин.
Адресовано кому? Конечно Вам!))))


Відповісти
6
0
rut98 (Kharkov)
я тоже хочу выразить благодарность авторы!) Очень позитивно и приятно. Пью 50гр за самый лучший город на земле...)
Відповісти
1
0
moderator
Rivermen (Полтава)
13.10.2013 19:17
Попередження п.4.13

Rivermen (Полтава)
13.10.2013 19:23
І не радимо Вам його починати!

Відповісти
1
0
fol_2011 (Донецк)

Могу лишь согласиться с тем что и Львов и Харьков - региональные столицы и оба на пересечении культур . ))) Ну а польская и российская культура - на мой взгляд разные вещи . Хотя я и не считаю себя знатоком польской . Я просто хочу сказать , что навязывание своих местечковых идолов всей остальной Украине , не есть хорошо .)
Відповісти
1
2
Червонец (Большое Тараканово)
Так я и не ставлю знака равенства между российской и польской культурой. Я просто говорю, что Львов, как и Харьков не есть этнически монокультурные города. В обоих при (в целом) украинской доминанте присутствует очень немного ей уступающая иная культурная струя. Только в одном случае - польская, в другом - российская. При очень заметном в обоих случаях еврейском компоненте...
Ещё момент: Харьков получил название Украинского Шанхая. И во Львове целые улицы назывались по именам народов, прендставители коих там селились компактно.
Я знаю, о чём говорю: с 1998 по 2010 годы бывал во Львове под сотню раз. Галичане - довольно закрытые люди, но где-то под конец этого периода в своём некоем кругу стали воспринимать меня почти за своего...
Відповісти
1
0
fol_2011 (Донецк)
Ну так и я не ставлю знака равенства между российской и польской культурой ). Да и вообще с Вами трудно не согласится ...
 
0
0
fol_2011 (Донецк)
Н-да , немного же нашел общего галичанин . Еще меньше общего в мировоззрении людей населяющих Галичину и Слобожанщину . Стремление галичан навязать Украине свои духовные ценности и своих "героев" вряд ли способствует взаимопониманию , если не сказать , что это как раз главный барьер в отношениях "схидняков" и " западенцев" .
Відповісти
1
6
Червонец (Большое Тараканово)
Очень много общего в менталитете. Основа всего - оба города региональные столицы, оба просто на пересечении культур. Если вместо польской культуры подставить российскую и наоборот - "гляжусь в тебя, как в зеркало, до головокружения....". Если брать своё: Успенкое братство - и Сковорода, Харьковский Коллегиум; Руська Трійця - Срезневские, Квитка, Харьковская школа романтиков; Франко - Расстрелянное возрождение - всё это в равной степени важно для истории и культуры Украины. И без львовской традиции, равно, как и харьковской, культурная панорама Украины полной не будет...
Відповісти
5
0
Realexandro (Kharkov)
Браво и спасибо автору!
Відповісти
0
0
tulja (Lvov)
Пробел!глючить в мене!
Відповісти
0
0
Криштиану Роналдо (Kharkov)
Хорошая статья!!! Молодец автор.
Відповісти
1
0
tulja (Lvov)
Той хто любить Україну!той зробить все щоб вона була сильною і єдиною!і ніколи не буде загострювати моменти де є різне бачення певних проблем!Згадувати і зачіпати то що нас розєднує можуть люди або провокатори або ті хто ще з трисиків не виріс!
Відповісти
2
0
z111965 (Kharkiv) (Харків)
2295d125093e1be_tmpПам'ятник Григорію Сковороді, видатному українському філософу з європейськім ім'ям; одному з тих, хто підтримував в Харкові дух свободомислія.
Це він на настійливе прохання ієрархів очолити Синод Російської Православної Церкви - "Григорий Саввич, Ви ж Столп Веры!" - відповів: "Нет, не буду, вон сколько вас кругом ... столпов ... стоеросовых" ))
Харків цікавий не тільки ззовні, Харків - це люди, Харків просякнутий духом Свободи!
Відповісти
3
0
Jim Morisson (Харьков)
http://www.youtube.com/watch?v=DubbEY__7Mc
Відповісти
0
0
Jim Morisson (Харьков)
0-2 Металл ведет с поляками
Відповісти
0
0
Jim Morisson (Харьков)
Ха и Гоменюк отметился))
Відповісти
0
0
z111965 (Kharkiv) (Харків)
5b74130febfb6f7_tmpЛюблю своє місто, в якому безперервно жили декілька поколінь моєї сім'ї; іноді на прогулянки беру камеру. Тому приємно читати позитивні враження людей про Харків (хоч і написані не дуже грамотно)))
Дякую автору за щирість. Знаю по знайомим: Харків справляє враження на корінних львів'ян, які відвідали місто вперше; а один - дуже солідна людина - зазначив, що в місті є імперський дух.
На світлині ліворуч - перша кам'яна споруда міста (1686-1689 р.р.), гроші на яку дав також Гетьман Іван Мазепа; це було в часи підтримки ним укріплення влади майбутнього Імператора Петра І.
Відповісти
2
0
Jim Morisson (Харьков)
Ксенз забил молоток
Відповісти
0
0
V_Viter (Kyiv)
Дуже вчасно, слушно й позитивно. Браво авторові!
На початку 2000-х, років три поспіль, возив ще малих своїх дітей по всій Україні, щоб вони знали свою країну. Просто на вихідні або святкові сідали з родиною в авто і їхали: 300-500-700, 1000 км, на всі боки України. Хотин, Полтава, Бахчисарай, Чернігів, Луганськ, Вінниця, Керчь, Луцьк, Умань, Суми, Дніпро, Севастополь, Тернопіль, Донецьк, Камянець, Кіровоград, Ужгород, Черкаси, Одеса, Ізмаіл, Рівне, Херсон. Чернівці, Миколаїв. І у Харкові були, і у Львові - обїздили майже все, і зупинялись не тільки в містах. Діти повиростали, а вражень безліч!!! Тепер вони дорослі
З повагою до країни, до всіх і спорту
Відповісти
4
0
Metalist_avanti (Харьков)

Почитал, порадовался, все таки приятно что большинство коментов оставили адекватные люди.
Жалко что пройдет пару дней, начнется чемп и опять начнется срач(
Неужели так уж нужен этот пресловутый градус накала с привкусом ненависти друг к другу.

Если говорить по городам то весьма сожалею что до сих пор не побывал во Львове, обязательно нужно исправлять этот недостаток)
Відповісти
1
0
Славон_28 (Харьков)
Спасибо за очерк. Душевно.
Відповісти
4
0
tulja (Lvov)
Тідтримую тих хто спиймає позитивно все то що написано!Дивився в інтернеті кіно Шулер-де події відбуваються в Одесі!скажу вам чесно!я просто влюбився в Одеську мову яка є прекрасою України!ми тут споримо чому хто якось не так говоритьі це не правильно!Одеса це КРАЇНА в Україні!нам є чим пишатися і ми вже не такі нікчемні як комусь хочеться нас такими бачити!В Харкові (точніше в Чугуєві) я служив і хочу всім вам сказати що там живуть прекрасні люди!з великою ДУШЕЮ!у нам у Львові живуть зовсім не НАЦИСТИ а люди мову і культуру яких топтали століттями і тому можливо і реакція дуже болісна на речі з всім цим повязані!але повірте що у нас немає проблеми з РУССКО-мовними людьми!хоча як і всюди!в сімьї не без виродків!Ми завжди мріяли про державу Україну!яка була завжди придатком!У нас також прекрасне місто і знаю що гарних міст у нас багато і кожний з вас може розповісти про своє місто!про то що воно найкраще!тому що воно своє!і ніхто і ніщо не замінить ніколи нам міста де ми родилися!Давайте не піддаватися на провокації і відноситись один до одного з повагою тому що як що ми не будемо поважати один одного то хто тоді нас буде поважати!а ми варті того тому що ми дуже талановитий народ!
Відповісти
9
0
Металлистушка (Харьков)
Люди, модераторы, все заметили что что-то творится с орфографией сообщений. Что там за глюки у вас,раньше все нормально было. А теперь какой то там плагин или еще какая-то хрень исправляет комменты и делает из грамотно написанных сообщений какую-то лабуду ?
Відповісти
3
1
Металлистушка (Харьков)
Статья отличная, автору спасибо. Видео тоже очень понравилось про город родной. Живой пример, как надо нам всем икать точки соприкосновения, а не ненависти и злобы. Побольше бы таких положительных статей. Нам то чего делить ?
Это только гнусные политики пользуются девизом "разделяй и властвуй". Оно и понятно, власти им очень охота. А мы ведемся, к сожалению.
Відповісти
4
0
Demian (Коломия)
Шановні читачі, щиро дякую Вам за те, що прочитали про мої враження від поїздки до Харкова ! Чесно кажучи був здивований такій кількості коментів, а ще більше тому, що дехто вважає, ніби автор матеріала Вербицький. Як на мене, то в Івана набагато професійніший слог, а це явно матеріал журналіста-початківця. Хоча справді ми були разом і до речі, більшість фото належать саме Івану, за що висловлюю йому свою подяку. До речі, на фото з Бонеком на задньому плані видно і автора цієї статті...
Відповісти
9
1
очень серьёзный (Харьков)
Дякую за добрі слова про наше місто. Є тільки одна невеличка претензія, яку я списую на Вашу молодість . Це Ваше дивування тому, що в Харкові пам' ятають одного з найкращих гравців Металіста за всі часи , славетного капітана , Ростислава Поточняка .
Відповісти
3
0
Спортивный директор (Киев)
автор Саша красава, хорошая статья о классном городе. Подскажите пожалуйста вашему коллеге Ване как, нужно держать баланс в таких репортажах, а то Вани репортаж о Полтаве до сих пор как кость в горле. И правильно нужно искать что то общее а не то что нас как народ Украины объединяет.
Відповісти
4
0
Dr.Korney (Харьков)
Очень приятно читать такие статьи. Они объединяют нас - украинцев. Западных и восточных, "україномовних", и "русскоязычных". Являюсь преданным болельщиком Металлиста, регулярно хожу на стадион и обычно мне не очень приятно слушать фанатские речевки, унижающие команды соперников, как с одной так и с другой стороны. Я за спортивное соперничество и против разжигаемой вражды. А в еврокубках болею за все наши клубы. Давайте любить Украину и уважать соперников, по крайней мере внутри страны. Автору респект.
Відповісти
3
0
Безразличный (Чернигов)
[quote datetime=" 13.10.2013 13:19 " author="Парус2 (Днепропетровск)"] " бред, какое отношение эта статья имеет к футбольному сайту?" [/quote]Парус надулся ...
Или надули как девочку?
Відповісти
6
0
Jim Morisson (Харьков)
Да чего там спорить в каждом городе есть свои плюсы и минусы.Я вот например попал случайно в город Жовкву Львовской области.Как в сказку попал.18 век не меньше и топили там все печками.Фильмы бы там снимать исторические вообщем неизгладимое впечатление оставил этот маленький городишко на много много лет
Відповісти
2
0
Соколов Игорь (Одесса)
Ага. Я тоже помню одну поездку в Ивано-Франковскую область. Приехали, а на "объекте" вообще никакого электричества нет, только печка. Так мы через дорогу тянули - прямо вокруг дерева кабель обмотали и через чердак завели. Точно как в сказке - кому рассказать, так и не все поверят.
Відповісти
0
5
ak76 (харьков)

статья не плохая,

если автору не нравится памятник Ленину, это не значит что все остальные жители Харькова разделяют его точку зрения,

дзвіниця яка сильно нагадала автору Софійський собор,має назву Успенський собор, а не Олександрівська дзвіниця
Відповісти
3
3
Червонец (Большое Тараканово)
Строилась в честь победы в войне 1812 года, гораздо позже Собора. Вполне может носить название Александровской
Відповісти
0
0
Jim Morisson (Харьков)
Правильно это Успенский собор
 
1
0
Соколов Игорь (Одесса)

Хвылевой:

На мінори розсипалась мряка,
I летить з осики лист,
Але серце моє не заклякло,
Не замовкло, бо я — комуніст.
Відповісти
2
4
Соколов Игорь (Одесса)
"Також саме тут навчалися видатний український історик та археолог Дмитро Іванович Яворницький та відомий поет Олесь Гончар, а також жили і працювали не менш видатні українські митці Іван Багряний, Гнат Хоткевич, Микола Хвильовий та багато інших."
Я бы все ж таки поостерегся сравнивать Олеся Гончара или известного историка Яворивского со всякими графоманами типа Хвылевого:
На мінори розсипалась мряка,І летить з осики лист,Але серце моє не заклякло,Не замовкло, бо я — комуніст.
Відповісти
0
5
Угушка (Днепропетровск)

Ух статья! Как нельзя что-то надо! :) Харьков - люблю! Киев - родной! В Днепропетровске обретаю вторую родину! А еще больше всего люблю футбол. Не все вот это "околофутболье" а когда 22 мужика на поле просто играют в красивую и хорошую игру :)

Но статья хорошая, объединяющая. Нужная. Автору - респект!

Парус2 ... ну к чему это? :) Вам не надоела грызня "настоящих фанатов"? Я лично за то чтобы закапывать "тапор войны", тем более практически не осталось на трибунах тех кто его отрыл. Любите Украину :)
Відповісти
6
0
L.D.D. (Харьков)
Хороша статья. И это действительно так. Может нас и разделяют некоторые индивидуумы, опирающиеся на злость и обиды, но объединяют нас в первую очередь культурность, футбол и желание видеть Украину лучше. Спасибо автору.
Відповісти
7
0
negoro (kharkov)
Это эссе человека со стороны, которого нельзя заподозрить в предвзятости, и оно подтверждает то, о чем все харьковчане уже давно пишут - благодаря космополитичности столицы Слобожанщины мы всегда рады гостям, но тот, кто забывает, что он в гостях, может быстро изменить свой статус.
Відповісти
2
0
Тамер (Харьков)
Харьков глазами Харьковчанина
Відповісти
0
0
Тамер (Харьков)
http://www.youtube.com/v/7wv1v0wVqfo\" />
Відповісти
6
0
YT (Харьков)
Спасибо автору за статью! Повторюсь. Однажды писал здесь, что Львов оставил в моей душе очень приятное впечатление,, Он классный своей атмосферой, и город красавец. Назову еще один мой город любимчик это Одесса. Есть различия и во многом даже непримеримые, но ... есть в этих трех городах нечто сходное, это чувство силы духа и заслуживает безусловно уважения. Поэтому если радуемся, то искренне, если рубимся в чем то , то конкретно!))))
Відповісти
8
0
moderator
Шановні формчани, якось не личить під такою позитивною статтею переходити на особистості чи згадувати таке явище, як політика.
Дуже Вас просимо утриматись від переходів на особистості та політичного оффтопу.
Дякуємо за розуміння!
Відповісти
8
0
Gandjubas
Модератор! А вы можете конкретно выделить слова из моего поста, которые свидельствуют о нарушении правила 4.13 "Грубость по отношению к конкретному читателю (переход на личности)."?
p.s -Я надеюсь, вы не датите мне предупреждение, за то что я посмел к вам обратиться?
Відповісти
1
1
moderator
Gandjubas

13.10.2013 14:08
попередження п.4.13
Відповісти
3
1
Тоже Харьковчанин (Харьков)
[quote datetime=" 13.10.2013 14:17 " author="сливовоабрикосовый (Харьков)"] " Харьков хоть и медлено, но меняется, обновляется." [/quote]Не пишите такого... у тех, кто оценивает деятельность Гепы-Долы "издалека" - наступит конгнитивный диссонанс...

А автору статьи - спсаибо за добрые слова ! ..и это он, действительно, еще не везде был. Хотя и недостатков конечно, хватает - чего уж скрывать .
Відповісти
6
0
domic (Харьков)
Очень позитивная статья. В наше время, когда многие издания, за которыми торчат уши определенных политсил, действуют по принципу "разделяй и властвуй", такие объединяющие вещи - редкость. Спасибо автору за, не побоюсь этого слова, патриотизм :)
Відповісти
12
0
сливовоабрикосовый (Харьков)
[quote datetime=" 13.10.2013 13:17 " author="ARMINS (Чернигов)"] " Откуда мне было знать? :)" [/quote]не ты один) перед матчем Евро между Германией -Голландией двигаюсь мимо Благбазы (центральный рынок) через мост к Росту и затем на пл.Свободы на карнавал-шествие. вижу стоит в жару на пустой грязной трамвайной остановке немец с непонимающе-высокомерным выражением и ждет трамвая, который наверное ходит очень редко - "занесла немца нелегкая"). мне его стало жалко и немного стыдно как харьковчанину. картина мне чет запала) а вчера наблюдал, как на этом месте стали вестись дорожные работы: убирали/меняли трамвайные рельсы, будут и закатывать асфальт - Харьков хоть и медлено, но меняется, обновляется.
Відповісти
4
0
N.Sanzhary (Киев)
* не Ахметове, а Ахметовой, конечно. Логичная описка.
Відповісти
0
0
Соколов Игорь (Одесса)
Ну вот. Вам можно описаться, а другому человеку оговориться - никак нельзя.

Вот потому Луческу и не дает интервью на русском языке - знает, в какой стране живет.
Відповісти
1
5
N.Sanzhary (Киев)
Книге о Укриане 2 года.
Анна Ахметова писала чуть раньше, но известность пришла уже в 2000-х. :)
Відповісти
0
0
Сапешко (Харків)
Как много узнаёшь нового в литературе! То узнаёшь о поэте Чехове, теперь о поэте Олесе Гончаре!
Відповісти
5
0
N.Sanzhary (Киев)
А о Анне Ахметове слышали? Это автор бестселлеров!
"Opportunity Ukraine" - тоже хорошая книга. :)

Відповісти
0
0
Jim Morisson (Харьков)
Это из новых?)))))
 
1
0
Парус2 (Днепропетровск)
бред, какое отношение эта статья имеет к футбольному сайту?
Відповісти
0
17
Харьков Ялта (Ялта)
ну вот,пришел поручик Ржевскии и все опошлил )))
Відповісти
10
0
RomanShakhta (Горловка)
Такое же, какое и вы имеете отношение.
Відповісти
2
0
Gela (Днепр)
Прямое. Футбол- это гораздо больше чем игра. Статья класная. Харьков- красивый город.
Відповісти
10
0
RomanShakhta (Горловка)
У каждого города есть и достатки-достопримечательности и не достоинства, неважно то ли это большой мегаполис, то ли моленький городишко. все это наша Украина, и любить мы должны вместе ее, неважно где живем. И относится друг к другу должны с уважением, помоему такой вывод от статьи можно сделать, на это наверное автор и намекал, спасибо за статью.
Відповісти
3
0
Aleksander Bozhko (Kharkov)
Начало просто гениальное!

Якщо Ви прикладете лінійку паралельно до географічної карти України, то виявиться, що Харків та Львів лежать на одній прямій.

Не знаю как сейчас, но в советские времена на первом уроке геометрии, в 6-м классе изучали аксиому:

Любые две точки можно соединить одним и только одним отрезком прямой.

Это основы Эвклидовой геометрии.
Відповісти
12
0
Оптиміст (Снятин)
Відвідую даний сайт уже давненько. Памятаю постійні перепалки між Заходом і Сходом, за які сам не один раз і під різними псевдонімами сидів у "бані". Ненавидів все донецьке і москальске до "нємогу".
Не скажу, що і зараз у захваті від того всього що не українське. Але!
Як не парадоксально... у Лізі Чемпіонів проти МЮ, підсвідомо ловлю себе на думці - Я ВБОЛІВАЮ ЗА КРОТІВ. Щось не те.... перезагружаю свідомість (якраз забиває Тайсон) вскакую, і о Боже, точно вболіваю за тих проти кого був навіть у фіналі Кубка УЄФА!!! Так, багато там бразильців, це великий мінус, але є ж наш Ракицький (він хоч і піжонистий став останнім часом, але як бється за збірну), є Пятов, якого поки нема ким замінити в тій же збірній, Шевчук зі своєю другою молодістю і до того всього, якщо бути відвертими - судять кротів в цьому році набагато строгіше, не зовсім так щоб аж дуже строго, але позитивна динаміка є. Це якраз той момент, коли "стакан наполовину повний".
До чого я це все веду (як у Вербицького)))).
Та до того, що всі ми все рівно живем в Україні, разом вболіваємо за одну збірну, де гравці і з Заходу і з
Сходу, і як на мене, більшості уже добряче набридло постійне плювання один на одного, і вишукування "стакана наполовину порожнього" замість того щоб бачити очевидне - він точно "наполовину повний"........
Відповісти
20
3
RomanShakhta (Горловка)
Друже, заїдь коли небудь на матч кротів у Донецьку, я тебе запевняю, що вболювальником Шахтаря ти може і не станеш, а ось ненавидіти не будеш, та й думка про Донецьк змінеться. Гарантовано.
Відповісти
7
0
Оптиміст (Снятин)
Друже!?
Це приємно чути, за Донецьк я уже написав, - думка моя міняється, почав в ЛЧ вболівати за Шахтар і, напевно, це добре.
Все таки сучасні політики розділили нас більше ніж мовне питання, Бандера і Ленін разом взяті.

 
6
0
KEG (Ясиноватая)
Дуже цікаво вислухати Вашудумку... А що змінилося з кінця 2009 року по цей час, що Ви вже не так ненавидітеусе донецьке, як раніше, та й за що можно було
Відповісти
1
0
Пiвоборонець (Харкiв)
[quote datetime="2013-10-13 12:26:14" author="ARMINS"]Полностью с вами согласен! Такое дело проявляется даже в прочтении одного и того же текста. Вот, например, в моей статье я выступил в роли нейтрального, и описал увиденное как хорошее, так и плохое. Но вы увидели только плохое написанное[/quote] Продолжим словесную дуэль. ) ...А ещё люди считают себя, и только себя, объективным наблюдателем. Типа, "давайте отбросим эмоции и объективно признаем, что гол в наши ворота был забит с нарушением, а нашего игрока удалил ни за что". При этом абсолютно объективный болельщик другой команды искренно видел, что "гол был чистейший, а соперника за такое не то что удалять надо, а дисквалифицировать на три игры". )
Відповісти
4
0
ToVoRo (Львов)
Харків класне місто!Вчився там у Залізничній Академії.Спогадів море.Закінчив у 2009 - му.Вже чотири роки ніяк не зберусь знову поїхати,пройтись по "местах былой славы"...
Відповісти
12
0
Jim Morisson (Харьков)
А я вот наоборот во Львове был еще при Союзе несколько раз.Последний в 1984г.Красавец город .Летом хочу с семьей к вам приехать заодно повидать и армейского дружка со Львова
Відповісти
5
1
ARMINS (Чернигов)
Да. Я ото сам до Львова никак не доберусь. Был там в детстве. Помню только красивую архитектуру. Надо будет следующим летом дня на три приехать. Говорят с жильем нормальным и недорогим там проблем не будет
 
3
0
Харьков Ялта (Ялта)
приезжай на матч Металлист - Карпаты
Відповісти
2
0
Alla Kryvko
Прочитал оба отчёта, хорошо посмеялся. Многое зависит от времени года, и продуманности маршрута(или наличии местного гида). Сидеть и правда негде внутри, но у нас очень симпатичная привокзальная площадь, тут конечно многое зависит от погоды. Я уверен что можно в любом городе найти свой "центральный" рынок, который у нас в городе называют блог-база(твиттер ни при чём, это сокращение от благовещенский базар). Так вот смысла идти туда приезжему я вообще не вижу, действительно стрёмный райончик. Про метро меня вообще удивило. У нас в Украине у нас всего 3 города с метро. 0,5в Днепре зародыш в 6 станций с короткими поездами, подземный трамвай в Кривом Роге ещё 0,5. И два полноценных в Харькове и Киеве. В Киеве оно побольше, но у нас на мой взгляд посимпатичней.

В общем лучше перед приездом в город спросить у местных куда сходить и где посидеть.
Відповісти
10
0
ARMINS (Чернигов)
Ну я же не написал, что вокзал плохой. Я не делал и не делаю никаких выводов по чем-либо. Только детали из того, что успел увидеть. Я не ходил по всем рынкам. Увидел на карте название Центральный. И туда пошел. Но он некрасивый. И об этом написал. И подметил, что возможно это один такой на весь Харьков. Я ж не говорил, что все такие. А только этот. Разве я обманывал? Метро? Ничего не критикую. Ясно написал, что оно такое же как и везде. Но в Киеве немножко получше. Почему получше? Не знаю. Просто немножко лучше оно мне в Киеве показалось. Но это все индивидуально
Відповісти
0
3
first call (Харьков)
...я харків'янин у п'ятому поколінні, мої діти вже в шостому. Спасибі від усіх нас!
Відповісти
17
1
ARMINS (Чернигов)
Хотя комедии гораздо лучше звучат на украинском:)
Відповісти
21
0
Jim Morisson (Харьков)
Ну бриллиантовая рука на украинском это не то)))))))))
Відповісти
5
3
ARMINS (Чернигов)
Ну так то ж не иностранный фильм. Союз просто переродился. Но мы-то те же
 
1
0
mr_neyasit (Хайфа)
Зато "В джазе только девушки" просто улет))) Особенно более ранний перевод
 
1
0
JimmyMohito (Харьков)
Чёрт возьми, приятно такое читать. Спасибо автору, я думаю, многие харьковчане, как и я, очень порадовались этой статье.
Лично я очень не против, если наши города будут дружить.
Відповісти
22
1
Шумер (Харьков)
Очень приятная статья. Всегда нужно искать то, что объединяет и уважать то, что разъединяет. Например в Харькове все последние годы в кинотеатрах иностранные фильмы идут только на украинском языке. А очень хочется иметь возможность смотреть их и на русском тоже. Не потому что кто-то не любит или не уважает украинский язык, а потому что русский почти для всех харьковчан язык родной. Если уметь находить компромиссы, наша страна была бы намного лучше и не было бы выгодных для некоторых политических "товарищей" спекуляций на эту тему.
Відповісти
16
13
ARMINS (Чернигов)
А мне кажется, что для обычного украинца абсолютно не важно на каком языке перевод иностранного фильма. Все настолько смешалось в нашем обществе, что я даже не замечаю когда что-то на русском, а что-то на украинском. Я могу фильм посмотреть, а через час меня спросят на каком языке был перевод, то я затруднюсь ответить. На автоматизме для оба языка родные.
Відповісти
16
3
Шумер (Харьков)
Я здесь с вами полностью соглашусь, но справедливости ради, все же должен быть выбор. Тем более учитывая история того или другого региона. Такой выбор рождает уважение, а его принудительное отсутствие дополнительный повод к разногласиям.
 
3
4
Мститель Неуловимый (Николаев)
І це в той час, коли в сусідній Полтаві під час відкриття пам’ятника Котляревському, на якому були присутні легендарні українські письменники та громадські діячі Леся Українка, Василь Стефаник, Михайло Коцюбинський, Гнат Хоткевич, Михайло Старицький громадянам Російської імперії взагалі було заборонено виступати українською мовою.
=========================================================
вот тут чувствуется что это взгляд "галычанына , точнее нью-комуняцкий агитпром только вместо пролетарской борьбы , тут национальная , а так все один в один :)
Відповісти
6
25
Gandjubas
"вот тут чувствуется что это взгляд "галычанына , точнее нью-комуняцкий агитпром только вместо пролетарской борьбы , тут национальная , а так все один в один :)"(с)
-----------------------------
и вот тут чувствуется, что это взгляд савка, ночнее нью-савка, выращенного в то время, когда одной рукой в савке за украинский национализм расстреливали, а другой рукой, за "Великорусский" шовенизм давали Звезду Героя сэсэсэр.
Відповісти
2
3
Мститель Неуловимый (Николаев)
а можно без провокаций и перехода на личности, товариСЧ , ваша клевета в мой адрес беспочвенна и плод вашего воображения, а политический офф топ не знает границ :)
 
2
3
Пiвоборонець (Харкiв)
[quote datetime="2013-10-13 11:16:53" author="ARMINS"]Как-то все в розовом. А вот вам мой рассказ о Харькове в 2011-м году. "Харьков глазами туриста."


http://blog.isport.ua/noviy_vzglyad/football/21876...[/quote] Не я первым заметил, что все люди делятся на "стакан полупустой" и "стакан полуполный", на оптимистов и пессимистов, на нытиков и бодрячков: одни замечают всё хорошее и в упор не видят плохого, другие наоборот. Часто зависит и от предвзятости - если я, скажем, ненавижу Киев, то поверьте, что мой репортаж о посещении этого города нервным лучше не читать.
Відповісти
9
3
ARMINS (Чернигов)
Полностью с вами согласен! Такое дело проявляется даже в прочтении одного и того же текста. Вот, например, в моей статье я выступил в роли нейтрального, и описал увиденное как хорошее, так и плохое. Но вы увидели только плохое написанное
Відповісти
2
2
Шумер (Харьков)
Я не совсем с вами соглашусь. И хорошее увидели тоже. Просто когда вы попадаете в другой город, он вам или нравится, или нет. И в своем желании быть объективным вы все же не можете объять этот город. Для этого нужно прожить в нем какое-то время, прочувствовать. Ведь любое увиденное вами плохое может быть чистой случайностью, а хорошее - закономерностью и наоборот.
 
9
1
ALEX12 (Харьков)
Просто Вы в разное время года были и в разное до Евро 2012 и после.... лучше приезжать все-таки летом.....
 
5
0
сливовоабрикосовый (Харьков)
спасибо автору за позитив.
Відповісти
18
1
Мститель Неуловимый (Николаев)
[quote datetime=" 13.10.2013 11:48 " author="Joyce (Donetsk)"] " Ну а улица Сумская - самая уютная из всех в Украине!" [/quote] когда упоминается улица Сумская вспоминает ходящее оп инету четырехстишье приписываемое Маяковскому :)
Відповісти
7
2
Харьков Ялта (Ялта)
так это про нее и есть
Відповісти
9
1
Joyce (Donetsk)

Спасибо автору!
Харьков, лично для меня, всегда стоял в одномм ряду вместе с Киевом и Львовом не только в плане архитектуры, но и с т.з. традиций, культуры, науки и техники, не говоря уже о генетическом наследии:)
Ну а улица Сумская - самая уютная из всех в Украине!
В принципе, можно на город смотреть и глазами туриста, но турист он и есть турист.
Город можно по-настоящему полюбмить, если лучшие моменты твоей жизни с ним тесно связаны - учеба, работа, семья...
Так что не удивляйтесь, если в скором будущем и МХ начнет задавать тон в Европе:)
Відповісти
24
5
Mahno (Algarve)
Довольно таки креативно,спасибо автору.
Відповісти
26
1
ARMINS (Чернигов)
Как-то все в розовом. А вот вам мой рассказ о Харькове в 2011-м году. "Харьков глазами туриста."


http://blog.isport.ua/noviy_vzglyad/football/21876...
Відповісти
11
30
Цап-царап (Харьков)
Не знаю как там будут туристы на Евро-2012 (с)
А все уже знают...
P.S. Но ты можешь стоять на своём...
Відповісти
4
0
ARMINS (Чернигов)
Что значит стоять на своем? А на чем я стою? Вообще не пойму о чем ты?
 
0
1
Jim Morisson (Харьков)
Нашли куда пойти на центральный рынок))))там отродясь дорог не было вокруг.После евро только дорогу сделали и то перед базаром а вокруг окопы
Відповісти
5
0
ARMINS (Чернигов)
Откуда мне было знать? :)
 
2
0
Тоже Харьковчанин (Харьков)
Есть такая поговорка.."свинья - грязь найдет." Везде и всегда.
Відповісти
0
5
Червонец (Большое Тараканово)
Города ты не видел. Начинать знакомиться с Харьковом с района между Вокзалом и Благбазом - это всё равно, что прийти в гости, сразу пойти в туалет и просидеть там часа полтора.
Правильно говорят: половину работы не показывают. это я о месте вокруг стадиона. Тогда, когда ты был, старое убрали - новое не построили.
На крытый рынок на Благбазе ты не заходил. Открытый рынок давно реконструирован.
Какие "пару шагов влево-вправо с Сумской"? Подозреваю, что именно с Сумской ты никуда не уходил в сторону. До Пушкинской не доходил.... Между Сумской и Пушкинской - тоже. купеческого Харькова не видел...
Просто стоило подойти к любому харьковчанину на улице и спросить: я из Чернигова, подскажите, что здесь можно посмотреть - и тебе бы показали и рассказали.
Сортиры есть везде. Но сказать, что весь город - это сортир с приложением - большого ума не надо...
Відповісти
3
1
Jim Morisson (Харьков)
Вот как раз с сортирами у нас туговато согласен с ним сам летом бегал искал пока в кафе не зашел.
 
1
0
yaspas74 (тернопіль)
Здається проста стаття,а скільки в ній позитиву.Респект автору.
Так і повинно буди,а не обливати один одного гряззю.Все таки живемо
в одній країні.
Відповісти
59
1
_Михон_ (Купянск)
молодец автор, только это не все места, на которые стоит посмотреть, есть еще куча всего интересного)
Відповісти
50
3
Demokrat20 (Краматорск)
Все места которые здесь показаны - это всего лиш 1/50 часть достопримечательностей г Харькова,а может и того меньше.
Відповісти
16
9

Новини Футболу

Найкращі букмекери

Букмекер
Бонус