Звернення вболівальників львівських “Карпат” до президентів ФФУ та ПФЛ

Звернення вболівальників львівських “Карпат” до президентів ФФУ та ПФЛ

19 февраля 2006, воскресенье. 14:322006-02-19T14:32:03+02:00

Шановні керівники українського футболу!..

Президенту
Федерації футболу України
п. Суркісу Г.М.

Президенту
Професіональної футбольної ліги України
п. Сафіулліну Р.С.

Шановні керівники українського футболу!

Ми, уболівальники команди „Карпати”, хочемо звернути Вашу увагу на недосконалість Регламенту Всеукраїнських змагань з футболу серед команд професіональних клубів 2005/2006 р.р. та Положення про розіграш Кубку України 2005/2006 р.р., що ставлять у нерівні умови команди „Карпати” (Львів) та „Динамо” (Київ), які зустрічатимуться у півфіналі національного Кубка. На наш погляд, принципи „чесної гри”, про дотримання яких на усіх рівнях декларують ФФУ та ПФЛ України, в даному випадку будуть порушені ще до стартового свистка. Маємо на увазі різну кількість футболістів-легіонерів у складах обидвох команд, які можуть одночасно вийти на поле. Як відомо, „Карпатам” – команді першої ліги – Регламентом дозволено виставити на гру не більше трьох іноземців. Натомість, „Динамо” – команда вищої ліги – має можливість використати вісім футболістів-легіонерів. Навіть не заглиблюючись у положення Реламенту, очевидною є перевага однієї з команд.

Водночас, ми аж ніяк не ратуємо за збільшення кількості легіонерів в українському футболі.

Ми повністю підтримуємо курс керівництва ФФУ та ПФЛ України на впровадження квоти на іноземних футболістів. Цим шляхом пішли й керманичі нашого улюбленого клубу „Карпати”, котрі впродовж останніх років цілеспрямовано створюють команду з вихованців місцевих футбольних шкіл.

На ранніх стадіях розіграшу Кубка України згадана вище проблема була для команди „Карпати” не настільки актуальною, адже перевага у кількості легіонерів, на наш погляд, певним чином нівелювалася тим, що матчі проти представників вищої ліги „Карпати” проводили вдома. У півфіналах, як відомо, переможець визначається за підсумком двох матчів. А от різниця у кількості легіонерів надає перевагу саме вищоліговому супернику.

Наголошуємо: ми не звинувачуваємо найвищі футбольні органи України в упередженому ставленні до „Карпат”, а лише вимагаємо ліквідувати невідповідність Регламенту принципам „чесної гри” і поставити команду першої ліги в однаково справедливі умови зі своїм вищоліговим конкурентом. Тому наполягаємо, щоб команді „Карпати” у кубкових матчах проти „Динамо” було дозволено випустити на поле стільки ж легіонерів, скільки за Регламентом має право використати команда вищої ліги.

Вихід „Карпат” до півфіналу Кубка України спричинив прецедент, якого досі не було в українському футболі. Склалася ситуація, яка чітко не прописана в Регламенті. Тому не тільки в інтересах „Карпат” і їхніх уболівальників, а й всього українського футболу, підняти цю проблему, вирішити її і не допустити повторення у майбутньому.

Источник: З повагою, уболівальники ФК „Карпати”


Подождите, пожалуйста, идет загрузка комментариев