ЕВРО-2024
ЕВРО-2024

ЕВРО-2024 - результаты и расписание матчей, турнирная таблица, новости.

Євро-2012: телеміст "Київ – Донецьк"


Цікава й обопільно корисна розмова відбулася у форматі відеомосту "Київ-Донецьк"

Євро-2012: телеміст "Київ – Донецьк"


Цікава й обопільно корисна розмова відбулася у форматі відеомосту «Київ-Донецьк», котрий пройшов в інформаційному центрі «Євро-2012 – Україна», про хід підготовки Донеччини до чемпіонату Європи. Це вже другий подібний захід, першим відзвітувало про виконання робіт по підготовці місто Лева.

В Інформаційному центрі Укрінформу – керівник виконавчої дирекції ЄВРО-2012 Федерації футболу України Іван Федоренко та генеральний директор ЗАТ «Україна. Футбол. Інтернешнл» Олег Шкреба. У Донецькому регіональному прес-центрі на них чекали начальник головного економічного управління міської ради Сергій Никитенко, заступник генерального директора ФПГ «Альтком» Михайло Ковальов, заступник начальника управління моніторингу реалізації інвестиційних проектів і бюджетних пропозицій Донецької облради Наталія Шинкаренко, начальник відділу з підготовки Євро-2012 міськради Юрій Макарницький, начальник будівельного управління ФПГ «Альтком» Роман Півторак, журналісти.

Відкриваючи зустріч, Іван Федоренко відзначив, що за результатами роботи по підготовці і проведенню Євро-2012, Донецьк посідає належне місце з усіх показників. Керівник виконавчої дирекції запропонував одразу зосередитися на проблемних питаннях підготовки інфраструктури, маючи на увазі, що вже наступного року Донеччина прийматиме юнацький чемпіонат Європи-2009. З усіх точок зору його варто використати як модель, своєрідний підготовчий етап до Євро-2012.

Сергія Никитенко – начальник головного економічного управління міськради та керівник відділу з підготовки до Євро-2012 Юрій Макарницький зупинилися на підсумках зробленого у 2008 році. «Ми відпрацювали всі деталі стосовно планування організації змагань, заклали конкретну програму. Завдання – реалізувати намічене, спрямувати зусилля на ліквідацію слабких місць, проблемних питань, яких ще вистачає. Настрій, в принципі, діловий, оптимістичний. Вважаю нам вдасться виконати всі основні вимоги УЄФА, – сказав С.Никитенко. – Водночас у місті триває будівництво стадіону «Донбас-Арена», який, безумовно, стане окрасою міста. При його проектуванні і спорудженні використовуються найновіші світові технології».

Цей унікальний об’єкт - перший в Україні, що претендує на п’ятизіркову акредитацію УЄФА. Він включатиме сім рівнів та два корпоративних рівні з ВІП-ложами, ресторанами і барами. До послуг вболівальників передбачено сучасні об’єкти харчування, торговельного обслуговування, оздоровчий центр, магазини, в тому числі і футбольне кафе – копія легендарного Red Devils Caf всесвітньовідомого англійського клубу «Манчестер Юнайтед». Унікальний заклад буде відчинено для вільного відвідування сімей, що проводитимуть дозвілля в парку, де знаходиться «Донбас-Арена», а в дні матчів – для вболівальників.

Практично готові до прийому футболістів, тренерів, спеціалістів навчально-тренувальні бази «Шахтар» та «Металург» - ці сучасні центри добре знані в Європі, особливої рекомендації не потребують. Також ведуться роботи по реконструкції та будівництву доріг. Затверджено, зокрема, план технічної розв’язки навколо «Донбас-Арени», реалізація цього проекту повинна розпочатися наступного року. Так, як і роботи з реконструкції залізничного вокзалу. Завдяки реалізації заходів, закладених в обласній комплексній програмі, нині немає проблем з розміщенням гостей.

Зрозуміло, задавши на початку високу планку, доведеться й усі інші напрями роботи підтягувати до такого ж якісного рівня, щоб витримали тест на європейську відповідність. Тим більше, що вже з 15 січня, як наголосив Іван Федоренко, експерти УЄФА детально вивчатимуть впровадження на практиці концепції прилеглих територій до об’єктів, де проходитимуть матчі Євро-2012. Велика увага приділяється організації юнацького чемпіонату Європи, який пройде в Донецьку й Маріуполі 21 – 27 липня 2009 р. Відповідальним іспитом стане, зокрема, фінальний матч - за традицією його відвідують керівники європейської і світової асоціації футболу. Часу залишається обмаль, тому слід зосередитися на подоланні «вузьких місць», передусім, вдосконаленні міської інфраструктури, спорудженні злітно-посадочної полоси, нового терміналу аеропорту.

«Скільки ще нам, опустивши долу очі, доведеться проводити гостей і експертів УЄФА через ВІП-зал? Коли, нарешті, запрацює новий термінал аеропорту, про який точиться стільки розмов?» - запитав керівник виконавчої дирекції Євро-2012. На жаль, це запитання залишилося без конкретної відповіді. Як повідомила Наталія Шинкаренко, на початку грудня, коли був замовлений тендер на будівництво терміналу, пропозицій від інвесторів не надійшло, тож доведеться змінювати умови і оголошувати новий тендер. На запитання вашого кореспондента, на яку дату призначено новий конкурс, заступник начальника управління моніторингу реалізації інвестиційних проектів і бюджетних пропозицій Донецької облради конкретної відповіді не дала, пославшись на необхідність вивчення всіх нюансів юристами.

Принагідно додамо: подібна ж ситуація з реконструкцією аеропорту склалася в Одесі, про це розповів на прес-конференції в Інформаційному центрі заступник міського голови Михайло Кучук. Там теж продовжено тендер, щоправда, визначено конкретну дату – 20 січня 2009 року. Якщо ж пропозицій від інвесторів не надійде, одесити мають твердий намір «закрити» питання власними силами. Чи готові до цього донеччани? Адже ж підготовка до Євро-2012, що проходить в умовах світової фінансової кризи, вимагає нових, нестандартних підходів, переорієнтації на марші, відмови від звичних форм, що не спрацьовують в нових умовах. Передусім, йдеться про джерела фінансування та мобільну реакцію щодо залучення на об’єкти Євро робітників, котрі вивільняються внаслідок скорочення з підприємств, наприклад, металургійної галузі. Цих людей можна - і треба! - задіяти на спорудженні доріг, аеропортів, готелів, мостів, переходів, в сферах сервісу й побуту. Це, з одного боку, позитивно позначилося б на якості й темпах створення футбольної інфраструктури, з іншого – допомогло б людям, які з незалежних від них причин втратили роботу, вчасно і безболісно переорієнтуватися, знайти для себе вихід з кризи. Тому гасло: «Євро-2012 врятує Україну!» - не стільки патетичне, скільки реалістичне.

До речі, на запитання з Києва про те, як готуються сфери сервісу, дозвілля, туризму в Донецьку до прийому небаченої раніше кількості гостей, якщо місто з числа претендентів перейде в розряд повноправних господарів Євро-2012, конкретної відповіді з регіонального прес-центру також не пролунало. І це не може не викликати занепокоєння. Адже за попередніми розрахунками, очікується, що в «столицю донбаського краю» приїде, як мінімум 500 тисяч чоловік, як максимум - до 900 тисяч. Як відомо, футбольні змагання мають свою специфіку: вболівальники практично з ранку до вечора не зайняті нічим, крім чекання на матчі.

Чим зайняти гостей впродовж дня? Як забезпечити належний рівень обслуговування людей, які звикли до європейських стандартів? Ведучи мову про обслуговування, маємо на увазі значно ширший спектр, ніж філіжанка кави в ресторані чи кафе (хоча й тут все повинно бути витримано на належному рівні – і сама кава, і свіжеспечений круассан, і ранкова газета, і ввічливість та коректність, знання мови тощо). Йдеться про обслуговування в найширшому розуміння – від процедур паспортного та митного контролю до заторів на дорогах, від безперебійно працюючих інформцентрів до маршрутних табличок, що ведуть на стадіон.

І якщо в цілому роботу по створенню належної інфраструктури в Донецьку налагоджено задовільно, то, як засвідчив діалог в форматі відеомосту, окремі її напрями потребують коригування й уточнення, а головне – наповнення конкретикою, урахування всіх деталей, адже дрібниць у підготовці до Євро немає, тут усе – важливе й не другорядне. Схоже, що учасники розмови в Донецьку це зрозуміли і погодилися з пропозиціями й зауваженнями, зокрема, керівника виконавчої дирекції Євро-2012 ФФУ Івана Федоренка.

Із зацікавленістю зустріли вони виступ генерального директора ЗАТ «Україна. Футбол. Інтернешнл.» Олега Шкреби. Він нагадав, що проведення юнацького чемпіонату Європи-2009 – це базова платформа, яка дозволить, по-перше, відпрацювати структурні елементи всієї моделі підготовки до Євро-2012 , по-друге, - уникнути прорахунків, не повторювати їх надалі. 23 грудня відбувся оргкомітет під головування голови облдержадміністрації Анатолія Близнюка, на якому було поставлено чітке завдання: перехід до конкретики, детальної роботи на всіх ділянках. Рапортувати і працювати «взагалі» сьогодні не тільки недостатньо, а й недопустимо. Кожен повинен чітко знати до найменших подробиць: де будуть пункти інформування на вокзалах, як організовано «буферні» зони, де знаходитимуться волонтери і т.п.

О.Шкреба повідомив, що напередодні підписано договір, згідно якого УЄФА передала всі права на проведення юнацького турніру-2009 Федерації футболу України, а комерційні права – ЗАТ «Україна. Футбол. Інтернешнл». На прохання донецьких колег, за обопільною згодою, ці права передані регіональній структурі, яка визначена комерційним агентом турніру. Для чого це зроблено? У кожного турніру є свій бюджет, і у в ньому закладено джерела покриття. Кошти , які УЄФА , транзитом через ФФУ, спрямовує на організацію турніру становлять 300 тисяч євро – це і проведення змагань, урочисте відкриття, транспорт. Крім того, передбачено компенсацію на проживання учасників змагань з розрахунку 100 євро на людину за добу, проживання арбітрів, деякі витрати іншого характеру – усього 600 тисяч євро. Крім цих коштів, треба забезпечити приблизно ж стільки приймаючою стороною. Тому, не гаючи часу, як було вирішено на оргкомітеті, до 1 лютого, комерційним структурам, що виступатимуть спонсорами, слід вирішити всі питання з укладанням договорів з готелями й стадіонами, іншими об’єктами. Адже часу, справді, залишилося надто мало.

Іван Федоренко нагадав, що після перевірки у травні, коли остаточно будуть визначені міста, де проходитиме чемпіонат Європи, вирішиться питання спонсорів Євро-2012. Вісім з них – визначить УЄФА, ще стільки ж – українська сторона, по чотири – від кожного міста. Виконавчий директор порадив донеччанам, щоб вони, випробувавши ділом партнерів на юнацькому чемпіонаті, запропонували їм підписати договори на Євро-2012.

Це був другий діалог у форматі відеомосту. Як і перший – «Київ-Львів» - він пройшов у діловій і конструктивній атмосфері. Відчувається велике бажання зацікавлених осіб докласти всіх зусиль, щоб їхні міста отримали статус господарів Євро-2012. На реалізацію цього завдання в Україні нині працюють сотні тисяч людей.

Оцените этот материал:
Источник:
Пресінг
Комментарии
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти

Новости Футбола

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус