Євген Яровенко: "З Охтиркою пов'язую ще й особисті амбіції"

Євген Яровенко: "З Охтиркою пов'язую ще й особисті амбіції"

13 января 2012, пятница. 21:392012-01-13T21:39:56+02:00

Олімпійський чемпіон Сеула, заслужений майстер спорту, володар Кубка Радянського Союзу та найкращий футболіст Казахстану ХХ-го століття — усе це про головного тренера охтирського «Нафтовика-Укрнафти», котрого не так давно призначили на цю посаду. В ексклюзивному інтерв’ю «УФ» видатний у минулому футболіст розповів про майбутні плани клубу та згадав цікаві епізоди зі свого минулого.

«До кінця січня «підпишемо» трьох-чотирьох новачків»

— Євгене Вікторовичу, минуло майже півтора місяця відтоді, як ви очолили «Нафтовик-Укрнафту». Чи вдалося остаточно ознайомитися з проблемами та перспективами клубу?

— Знаєте, враховуючи той факт, що я тільки-но пережив операцію на ногах (це — відголоски мого футбольного ігрового життя), зізнаюся: лише у вівторок їздив до Охтирки, аби ближче познайомитися з керівництвом клубу, його працівниками та іншими футбольними людьми міста. Однак можу «прозвітувати», що не гаяв часу дарма й встиг подивитися записи шести-семи поєдинків за участі «Нафтовика» й наразі маю детальну інформацію про кожного гравця команди. Висновок — колектив однозначно боєздатний та солідний як для першої ліги. Також можу додати, що із самими гравцями першу мою зустріч заплановано на 16 січня.

— Проведена наразі робота стосувалася, мабуть, і селекції. Чи слід чекати багато змін у складі команди навесні?

— Остаточно про всіх новачків ви дізнаєтеся наприкінці січня. Нині ж новини такі: передусім, давно складено список із десяти потенційних новачків команди. Майже всі вони — представники першої ліги. Мушу з приємністю додати, що в стабільному «Нафтовику» прагнуть грати багато виконавців, тож вибирати є з-поміж кого. Гадаю, в підсумку укладемо угоди з трьома-чотирма футболістами, — не більше.

— Чи стоїть наразі перед вами конкретне турнірне завдання на нинішній сезон?

— Із головним управлінцем ФК, паном Пустоваровим, ми ще не розмовляли на цю тему, однак особисто для себе маю чіткі наміри й плани, про які невдовзі дізнаються підопічні. Щодо планів клубу, то я готовий їх виконувати, а наразі основним моїм завданням стане створення колективу, котрий за якісної гри приносив би й гідні результати. Я не є прихильником рубати з плеча, тож шанс закріпитися в складі й продемонструвати свій істинний рівень отримає кожен без винятку футболіст, котрий нині грає в Охтирці. Надалі ж будемо ухвалювати персональні рішення по кожному з них.

— Минулим вашим місцем роботи в ранзі тренера була молодіжна збірна Казахстану. Охтирку розцінюєте як крок назад чи вперед у вашій тренерській кар’єрі?

— Безсумнівно, вперед! Що й казати, якщо 5-6 колективів української першої ліги спокійно змогли б закріпитися в казахстанській «вишці». Говорю це як людина, котра працювала в Казахстані не один рік, зокрема в клубі тамтешнього елітного дивізіону.

«ТАКОГО суддівського безладу, як на початку двотисячних, нині немає»

— Цікаво, що ваша кар’єра розвивалася не надто стрімко. Усе могло бути інакше після сезону 1998/1999, коли ви на чолі запорізького «Торпедо» могли вийти до вищої ліги, але клуб замість перехідного матчу оголосив себе банкрутом. Часто згадуєте той епізод із власної біографії?

— Інколи, звісно, задумуюсь, що й справді все могло бути зовсім інакше: будучи ще зовсім молодим тренером, я міг опинитися у вищій лізі, і хтозна, як би все склалося — можливо, перспективніше для мене… Утім, я звик дивитися вперед, а не озиратися, тому наразі всі мої думки пов’язані суто з «Нафтовиком». Якщо вдасться реалізувати задумане, я буду по-справжньому щасливий!

— В одному зі своїх інтерв’ю ви розповіли про період роботи з «Шахтарем-3»: мовляв, на той час у другій лізі панував суцільний безлад, передусім — суддівський. Не боїтеся зіткнутися з подібним і в першій українській лізі?

— ТАКОГО безладу, який був, скажімо, у другій лізі на початку двотисячних, нині вже точно немає. Можливо, може йтися про те, що рівень арбітрів у тій же першості нижчий, ніж у ПЛ, однак про упередженість суддівських рішень мені судити складно. На противагу згадую, наприклад, що коли працював із «Шахтарем-3», то над нашою командою люди, які називали себе «суддями», просто знущалися. Після матчу проти харківського «Арсеналу» я зайшов у суддівську кімнату і звернувся до тих, хто обслуговував поєдинок, та інспектора, аби вони зайшли до нас у роздягальню і подивилися, як зовсім юні футболісти плачуть. Вони мені не повірили. Виходячи, я додав: «Навіщо ви знищуєте майбутнє українського футболу?». У «Шахтарі» на цей інцидент також ніяк не відреагували. Тоді й вирішив розвернутися і піти.

— Рівень футболу в Україні та Казахстані ви вже, по суті, порівняли. А що скажете про рівень суддівства в цих країнах?

— У Казахстані нині все більш-менш стабілізувалося, хоч і ситуація там доволі непроста. В Україні всі сподівання потрібно покладати на Колліну, інакше ми таки зайдемо в нікуди. Якщо ж усе-таки хочете почути порівняння, то Україна й тут за всіма показниками випереджає Казахстан. Утім, чи слід радіти цьому?..

— Свого часу ви сказали, що де б працювали, постійно наштовхувалися на стіну нерозуміння з боку керівників кожного з клубів. У «Нафтовику» принаймні допоки спільну мову з власниками знайдено?

— Я вже згадував про мою недавню зустріч в Охтирці, на якій мав змогу подивитися в очі всім, хто працює в клубі й хто є його керівниками. Жодної злоби чи недовіри я в них не помітив, однак я вважаю, що надалі ситуація залежатиме насамперед від мене, — головного тренера, — саме я мушу створити колектив, який вирізнявся б єдністю. Оцього мені дуже б хотілося, адже пов’язую з цією командою ще й особисті амбіції.

Источник: Анатолій Волков, газета "Український футбол", www.ukrfootball.in.ua


Подождите, пожалуйста, идет загрузка комментариев