Сергій Кузнецов: "Завдання повернутися у прем’єр-лігу"

Сергій Кузнецов: "Завдання повернутися у прем’єр-лігу"

26 января 2012, четверг. 17:442012-01-26T17:44:36+02:00

Минулого тижня, несподівано для багатьох, екс-тренера «Карпат» Олега Кононова було представлено на посаді генерального директора першолігового «Севастополя». У кримській команді виступає багатенько гравців, які пограли за дві галицькі команди — «Львів» та «Карпати». То ж буде кому допомогти новому севастопольському функціонеру призвичаїтися до нових кримських умов. Одним з таких помічників Олега Кононова стане недавній форвард "зелено-білих" Сергій Кузнецов.

Спочатку в Криму, а потім - "на турки"

— Олега Георгійовича нам представили на посаді генерального директора. Щоправда, до цього я встиг із ним на футбольному полі перекинутися декількома словами. Не вдалося більше поспілкуватися, адже він зараз доволі завантажений роботою, йому потрібно швидко зорієнтуватися у справах, познайомитися з командою та роботою на новій посаді. Аби вивести клуб на новий рівень, у нього не так уже й багато часу.

Ти сказав, що перекинувся з ним кількома словами. Про що розмовляли?

— Та так, ні про що особливо. Привітав його з новою посадою. Щоправда, про це призначення мені було відомо заздалегідь. Коли Олега Кононова офіційно представили, тоді й привітав. Він запитав у мене, як у нас справи…

До другої частини чемпіонату «Севастополь» готуватиметься в Україні чи все-таки поїде за кордон?

— Ще заздалегідь було заплановано, що перший тренувальний збір команди, на якому буде закладено фундамент, проходитиме у Севастополі, а вже 6 лютого будуть два збори в Туреччині. Тому всі у команді нині над цим працюють.

Найсильніший футбол у Росії та Україні

Ти виступав у багатьох чемпіонатах: Фінляндії, Угорщини, Білорусі, Молдови, Литви, Росії та України. Різниця між чемпіонатами відчутна?

—Звичайно, як людині, яка грала у багатьох різних чемпіонатах, мені є що порівнювати. Кожен чемпіонат наповнений своїм особливим колоритом, має свої принципові матчі, матчі-дербі, кожен із чемпіонатів цікавий по-своєму. Однак, якщо порівнювати чемпіонати між собою з погляду гри, то, мабуть, найсильнішими серед тих, де я виступав, є російський та український. Рівень цих двох чемпіонатів зростає з року в рік і, звісно, дуже цікаво в них виступати. Але й решта чемпіонатів мали свої позитивні моменти. Однак відтоді вже минуло багато років, бо останніми роками я виступав у чемпіонатах України та Росії.

Свого часу, коли ти виступав за львівські «Карпати», були чутки, що тобою цікавляться команди з чемпіонатів великої європейської топ-п’ятірки. Ці чутки мали під собою ґрунт?

— Звісно, що того сезону, коли «Карпати» пробилися в груповий раунд Ліги Європи і доволі-таки вдало виступали, такий підтекст мав привід для існування. Багатьма гравцями «Карпат» цікавилися команди з провідних європейських чемпіонатів. Розмови такі велися, але наскільки вони були вагомі — треба запитати, мабуть, у керівництва клубу... Однак тоді в мене сталася травма, яка все зіпсувала. На жаль, ця травма призвела до тривалої реабілітації — вісім чи дев’ять місяців.

На пляжі травму не отримав

Декілька днів тому гравцям «Карпат» представили нового тренера Володимира Шарана. З «Карпат» ти пішов із, так би мовити, невеликими розбіжностями думок із керівництвом… Якщо б не цей фактор, ти залишився б у цій команді, чи все-таки назад дороги у ситуації, яка склалася, вже не було?

— Я не йшов із команди з жодними розбіжностями думок. Зрозумійте, коли людина укладає контракт — і не виконує його… Це вже навіть доведено й Апеляційним комітетом, і всіма іншими структурами. Тоді в чому моя провина?! Я ж не робив нічого такого… Я що, на пляжі дістав травму? Я за них грав чотири місяці з цією травмою (притому, що мені робили лікувальні ін’єкції), аби для клубу була користь. А якою була віддяка клубу: або підпишеш контракт — і ми тебе лікуватимемо, або не підпишеш і — не лікуватимемо.

Ви знаєте, що люди, які розуміються на футболі, прості вболівальники, та й загалом ті, які мешкають у Львові, чудово обізнані з діяльністю керівництва клубу. В мене з усіма залишилися гарні стосунки: і з командою добре попрощався, і з тими, які вболівають за мене, досі підтримую зв’язок. Я дуже вдячний команді, мешканцям Львова та вболівальникам за те, що в нас були такі хороші результати. А з приводу того, про що ви запитали — вже всі давно добре знають, від чого це залежить, точніше, від кого. Лише від однієї людини. Якщо б не це, мабуть, і Георгійович (Олег Кононов. - Прим. авт.) не йшов би і не було б того, до чого нині докотилася команда, тобто боротьби за місце у прем’єр-лізі.

Перейдімо до «Севастополя». Завдання тільки одне — повернення в еліту вже цього сезону?

— Звичайно, перед нами стоїть завдання повернутися у прем’єр-лігу. Попри те, що наше відставання від лідерів першої ліги є дуже великим, в футболі всяке може статися. Якщо не налаштовуватися, тоді взагалі нема сенсу грати в футбол. Тому футболісти разом із керівництвом, тренерським складом будуть робити все можливе, щоб скоротити це відставання і постаратися вийти вже в цьому році в прем’єр-лігу. Адже плани — справді серйозні.

Всі налаштовані не просто потрапити в прем’єр-лігу, а закріпитися у ній і створити гарні підвалини для перемог. Саме для цього й було запрошено Олега Георгійовича, який має великий досвід організаційних моментів. Я впевнений, що Олег Кононов неабияк зможе допомогти «Севастополю». Одначе повернімося до цієї розмови після того, коли вже буде видно, як ми проведемо весняну частину чемпіонату...

Источник: "Галичина Спортивна"


Подождите, пожалуйста, идет загрузка комментариев