Первая лига
Первая лига

Первая лига - результаты и расписание матчей, турнирная таблица, новости.

30 років тому "Буковина" перемогла у другій лізі чемпіонату СРСР

30 років тому "Буковина" перемогла у другій лізі чемпіонату СРСР


Тридцять років тому чернівецька "Буковина" здобула стала переможцем чемпіонату СРСР (друга ліга, шоста зона). Це був перший чемпіонський сезон в історії нашої команди. Приємно, що тоді кістяк "Буковини" складали вихованці місцевого футболу. Серед них – Геннадій Савко, Василь Мудрей, Іван Гакман, Роман Угренчук, Валерій Чернецький, Віктор Максимчук, Ігор Заводчиков, Сергій Шмундяк, Віктор Олійник, Роман Вербовський, Олег Арійчук. Ми вирішили пригадати триумфальним сезон чернівецької "Буковини".

Зазначимо, що після завершення сезону – 81 чернівчани залишилися без кількох гравців. Донецький "Шахтар" запросив воротаря Володимира Нікітіна, Юрій Ковба став гравцем вінницької "Ниви". Натомість повернувся з одеського "Чорноморця" Валерій Богуславський, з’явився у чернівецькій команді вихованець буковинського футболу, нападник Віктор Олійник ("Фрунзенець", Суми). У воротах "Буковини" Нікітіна замінив талановитий 17 – річний голкіпер Геннадій Савко.

За підсумками першого кола чернівецька "Буковина" посідала другу сходинку – 32 очка. А лідирував павлоградський "Колос", який випереджав наш колектив на два очка. У другому колі підопічним Олександра Павленка вдалася безпрограшна серія, яка складала 14 матчів. Надважливою стала перемога буковинців у рідних стінах над павлоградським "Колосом" (3:0).

У другому колі чернівчани переграли "Колос" із рахунком 3:0. Три м’ячі у ворота суперника забив Віктор Олійник. Невдовзі підопічні Олександра Павленка здобула чемпіонське звання. Чернівецька команда забила найбільше голів – 71. За це буковинці отримали "Рубіновий кубок".

На жаль, у турнірі за вихід у першу союзну лігу чернівчани виступили невдало. Наші земляки поступилися у двох поєдинках білоруській команді "Дніпро" (Могильов) – 1:2, 1:2 та поділили очки з самаркандським "Динамо" - 3:2, 0:4.

У сезоні – 82 ворота "Буковини" захищали Геннадій Савко та Василь Мудрей. Геннадій був обдарованим голкіпером. У 1983 році Савко залишив "Буковину". Після цього буковинець виступав у одеському СКА, команді "Зірка" (Джизак), дублі одеського "Чорноморця", миколаївському "Суднобудівнику". На жаль, реалізувати свій потенціал Геннадій Савко не зміг. Щодо Василя Мудрея, то він захищав кольори "Буковини" до 1986 року. Також Василь виступав у колективах Тернопільської області "Кристал" (Чортків) і "Дністер" (Заліщики).

Серед захисників відзначимо Івана Гакмана, Романа Угренчука, Віктора Барчука (капітан команди), Валерія Богуславського. Іван Гакман завершив свої виступи у "Буковині" після сезону – 86. Однак, Іван футбол не залишив. Він встиг пограти у чернівецьких командах "Карпати" та "Лада", чортківському "Кристалі", заліщицькому "Дністрі" та в інших колективах. Кваліфікований футболіст Роман Угренчук за багаторічні виступи у "Буковині" отримав звання "майстер спорту СРСР". Після того, як Роман залишив чернівецьку команду, то він "засвітився" у новоселицькому "Колосі" та працює дитячим тренером. На жаль, після сезону – 82 залишив "Буковину капітан команди Віктор Барчук. Потім Віктор виступав у чернівецьких "Легмаші" та "Ладі", у молдовському клубі "Вілія" (Бричани). Щодо Валерія Богуславського, то він після завершення кар’єри став працювати у тренерському штабі чернівецької "Буковини", а у 1996 році став головним наставником нашої команди. Також Валерій Олександрович був головним тренером тернопільської "Ниви", івано – франківського "Прикарпаття" та працював у полтавській "Ворсклі".

Лідерами півзахисту "Буковини" були Віктор Максимчук, Ігор Заводчиков та Юрій Гій. Коли завершився сезон – 82, Максимчук перейшов у команду "Дніпро" (Могильов), який виборов право виступати у першій лізі СРСР. Згодом Максимчук повернувся у "Буковину", де у 1987 році завершив виступи у командах майстрів. На жаль, у 1995 році Віктор Максимчук пішов із життя. Вже багато років ФК "Університет" в особі Миколи Осадця проводить ветеранський турнір, який присвячений пам’яті відомого буковинського гравця. Ігор Заводчиков завершив виступи в "Буковині" у 1986 році. А через три роки Ігор з’явився у складі черкаського "Дніпра". У чернівецькій "Буковині" Юрій Гій з’явився тоді, коли йому було 17 років. Цей футболіст тривалий час був капітаном нашої команди. Вже після завершення кар’єри Юрій Володимирович став головним тренером рідного колективу. Саме під орудою Гія чернівецька "Буковина за підсумками сезону – 99/2000 повернулася у першу лігу чемпіонату України. Під час кар’єри футболіста Юрій виступав у львівських "Карпатах", чернівецькій "Ладі" та молдовському клубі "Ністру" (Атаки), де також працював головним тренером.

У нападі на провідних ролях перебували Сергій Шмундяк і Віктор Олійник, які упродовж сезону забили на двох 43 голи. Сергій Шмундяк був блискучим гравцем. Його запрошували навіть у київське "Динамо". І все ж, більшу частину кар’єри Сергій провів у чернівецькій команді. Хоча у 70 – х роках Шмундяк пограв у львівських колективах СКА і "Карпати". У 1986 році Сергій Шмундяк забив 100 гол у футболці "Буковини". Згодом талановитий футболіст прийняв рішення завершити виступи у чернівецькій команді. А щодо успіху у 1982 році Сергій каже: "У нас тоді сформувався колектив однодумців. Це сприяло нашому успіхові. Хлопці, які грали тоді в "Буковині", виступали разом ще з юнацьких років. Тож на зеленому газоні вони розуміли один одного, як кажуть, з півслова. Тим паче, що кістяк команди складали 25-27-річні гравці. А це оптимальний вік для футболу. На жаль, у перехідному турнірі за право грати у першій лізі ми виступили невдало. Та й, зрештою, виникає запитання: а чи могла б "Буковина" стабільно виступати у першому союзному дивізіоні. Так, сезон-другий чернівецька команда могла б протриматися. Однак через фінансову обмеженість "Буковини" грати там, де змагаються команди класом вище, було б надзвичайно важко".

Інший нападник - Віктор Олійник зробив вагомий внесок у перемоги "Буковини" у 80 – х роках. Зокрема, у 1987 році Віктор забив за сезон 30 голів. Цікаво, що Олійник виступав у "Буковині" вже у роки Незалежності. Окрім "Буковини" Віктор пограв у запорізькому "Металурзі", львівських "Карпатах", болгарському клубі "Хасково", кіровоградській команді "Зірка НІБАС".

Сімнадцять матчів у сезоні – 82 за "Буковину" зіграв Віктор Пасулько, який у розпал чемпіонату перейшов у одеський "Чорноморець". У 80 – х роках Віктор став дворазовим чемпіоном СРСР у складі московського "Спартака". А одягнувши футболку збірної СРСР, колишній футболіст "Буковини" здобув срібну нагороду чемпіонату Європи – 88.

У сезоні – 82 за чернівецьку "Буковину" також виступали: Валерій Чернецький, Олег Чорноус, Віктор Ряшко, Володимир Стасинець, Юрій Ілюк, Роман Вербовський, Олег Арійчук. Керівний склад: старший тренер – Олександр Павленко, начальник команди – Михайло Арсеній, тренер – Іштван Шандор, адміністратор команди – Володимир Воронюк.

Чим зараз займаються чемпіони – 82:

Геннадій Савко – підприємець

Василь Мудрей – працює у Іспанії

Іван Гакман – підприємець

Роман Угренчук – директор чернівецького стадіону "Юність"

Віктор Барчук – мешкає у Росії

Валерій Богуславський – тренер "Буковини – 2"

Валерій Чернецький – підприємець

Олег Чорноус – підприємець

Юрій Гій – тренер "Буковини – 2"

Віктор Ряшко – спортивний директор ФК "Говерла" (Ужгород)

Віктор Пасулько – головний тренер ФК "Ордабаси" (Казахстан)

Сергій Шмундяк – підприємець

Віктор Олійник – спортивний директор ФСК "Буковина"

На жаль, вже пішли з життя Віктор Максимчук, Роман Вербовський та Олег Арійчук. Немає серед нас і наставника чемпіонської "Буковини" Олександра Павленка, який помер у 1995 році.

Оцените этот материал:
Комментарии
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
spinogryz (Симферополь)
Не здобула, Буковина заняла 5 место
Ответить
0
0
Вернуться к новостям
Комментарии 18
spinogryz (Симферополь)
Не здобула, Буковина заняла 5 место
Ответить
0
0
spinogryz (Симферополь)
[quote datetime="07.12.2012 11:39" author="Albel (Севастополь)"] ле [/quote] Буковина заняла 5-е место в 1991 г., а в вышку входили 2 команды, так что не надо тут приукрашивать. 1 «Ротор» Волгоград 42 24 11 7 79-44 59 2 «Тилигул» Тирасполь 42 22 10 10 64-45 54 3 «Уралмаш» Свердловск/Екатеринбург 42 21 9 12 4 «Ростсельмаш» Ростов-на-Дону 42 20 10 12 47-39 5 «Буковина» Черновцы 42 20 8 14 56-49 48 6 «Таврия» Симферополь 42 19 10 13 64-56 48
Ответить
2
0
Albel (Севастополь)
[quote datetime="06.12.2012 21:16" author="Jose Mourinho88 (Lviv)"] Карпати тоді представляли ніби другу лігу, бо інсували на той момент як клуб тіки 6 років, а вже за декілька років пробилися в вищу союзну лігу і там займали навіть 5те місце, регулярно тріпавши нерви Спартаку і Динамо. А чи грала Буковина в вищій лізі не знаю! цікаво, скажіть хто знає! [/quote] не играло. по итогам сезона-1991 Буковина здобула право играть в высшей лиге СРСР, но союз как назло развалился и следующий переходный сезон-1992 Буковина играла в украинской вышке
Ответить
0
2
Пеналька (колибудекротам?)
тест
Ответить
0
2
Пiвоборонець (Харкiв)
Если мне не изменяет память, то вторая лига была чисто украинская. Точнее, в СССР было несколько вторых лиг. И КАЖДЫЙ ГОД какая-нибудь украинская команда побеждала во 2-й лиге, по определению. Хорошо помню сезон, когда Металлист играл там.
Ответить
3
1
x-xarkov4anin (Душой в Харькове)
Не совсем верно сказано. Правильно сказать "КАЖДЫЙ ГОД какая-нибудь украинская команда побеждала В УКРАИНСКОЙ ЗОНЕ во 2-й лиге". Было 9 зон во второй лиге. Одна зона была украинская. На первом этапе играли в 2 круга. На втором этапе 9 победителей объединялись в 3 группы и играли в два круга. Победители групп выходили в первую лигу.
Ответить
5
0
arut (хенгело)
кстати Карпаты играя в первой лиге взяли кубок СССР 1969
Ответить
3
0
Jose Mourinho88 (Lviv)
Карпати тоді представляли ніби другу лігу, бо інсували на той момент як клуб тіки 6 років, а вже за декілька років пробилися в вищу союзну лігу і там займали навіть 5те місце, регулярно тріпавши нерви Спартаку і Динамо. А чи грала Буковина в вищій лізі не знаю! цікаво, скажіть хто знає!
Ответить
2
0
arut (хенгело)
Союзная первая лига было интереснее чем ЧУ а может и силнее
Ответить
5
1
x-xarkov4anin (Душой в Харькове)
я не могу с этим согласиться
Ответить
1
0
arm0R-cv (Черновцы/Динамо-К)
[quote datetime="06.12.2012 19:59" author="x-xarkov4anin (Душой в Харькове)"] А я это помню. Хорошая команда была. Так тогда жалел что в первую лигу не прошли (как и Кривбас годом раньше). Вообще тогда поговаривали, что в 80х не пускали украинские команды со второй лиги в первую. Якобы их и так много было в вышей и первой лигах и московским командам тяжело с украинцами сражаться. [/quote] сколько же вам лет, простите за вопрос?:)
Ответить
1
2
x-xarkov4anin (Душой в Харькове)
А я это помню. Хорошая команда была. Так тогда жалел что в первую лигу не прошли (как и Кривбас годом раньше). Вообще тогда поговаривали, что в 80х не пускали украинские команды со второй лиги в первую. Якобы их и так много было в вышей и первой лигах и московским командам тяжело с украинцами сражаться.
Ответить
5
1
arm0R-cv (Черновцы/Динамо-К)
И я не считаю, что нужны тонны денег. Просто грамотный подход, расстановка приоритетов в пользу инфраструктуры(ремонт стадиона, футбольная школа). Нынешние "содержатели" явно не заинтересованы в популяризации футбола в городе и области...
Ответить
2
3
raul30 (Александрия)
всё правильно говоришь, только не учитываешь что для этого нужны деньги и квалифицированный персонал, посмотри на этот чемпионский состав, кто тренерской работой занимается, аж три человека, а где взять других способных тренировать??
Ответить
4
0
arm0R-cv (Черновцы/Динамо-К)
[quote datetime="06.12.2012 19:37" author="SPRKT (Николаев)"] [quote datetime="06.12.2012 19:33" author="arm0R-cv (Черновцы/Динамо-К)"] Вау. Вот это достижение. [/quote] тогда это было действительно серьезное достижение [/quote] Ну, не судите строго. Просто играет чувство несправедливости и зависти, что в таком городе как Черновцы нет серьезного ФК:(
Ответить
2
3
SPRKT (Николаев)
[quote datetime="06.12.2012 19:33" author="arm0R-cv (Черновцы/Динамо-К)"] Вау. Вот это достижение. [/quote] тогда это было действительно серьезное достижение
Ответить
10
2
arm0R-cv (Черновцы/Динамо-К)
"Роман Угренчук – директор чернівецького стадіону "Юність"" А это где? Может кто фоток кинуть?
Ответить
0
5
arm0R-cv (Черновцы/Динамо-К)
Вау. Вот это достижение.
Ответить
2
11

Новости Футбола

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус