Олександр Ковпак: "Я впевнений у своїх силах"

Олександр Ковпак: "Я впевнений у своїх силах"

28 января 2011, пятница. 23:262011-01-28T23:26:22+02:00

Форвард «Арсеналу» Олександр Ковпак дав ексклюзивне інтерв’ю газеті "Український футбол".

- Сашко, в усіх джерелах вказано, що ти є вихованцем ДЮСШ невеликого містечка в Черкаської області — Сміла. Розкажи про це.

— Футболом я почав займатися з 14 років у смілянській ДЮСШ у Віктора Івановича Нагорного. А до футболу з 6 років займався спортивною гімнастикою, заняття якою мені й досі допомагають, позаяк виробилися гнучкість і пластичність, які я часто використовую під час гри.

— І сальто зможеш виконати?

— Елементарно.

— Як надійшло запрошення виступати в головній команді області?

— Після занять у Нагорного я перейшов у старшу вікову групу до Петра Івановича Славінського. Завдяки першим своїм тренерам, що заклали фундамент футбольної науки, я став тим, ким нині є. Позаяк я став показувати стабільно результативну гру в чемпіонаті області, на мене звернули увагу тренери ФК «Черкаси». Одного дня пізно ввечері до мене зателефонував спортивний директор «Черкас» Григорій Фащій, запропонувавши мені перейти до цієї команди.

— Ти досить багато забивав у ФК «Черкаси» — це й посприяло твоєму переходу до «Таврії»?

— Так, це — одна з причин мого запрошення. Також відзначу, що 2004 року в Кубку України ми грали з командами вищої ліги — «Чорноморцем» (3:2) і «Таврією» (1:1), я зіграв в обох матчах, забивши м'яч у ворота одеситів. Мабуть, моя гра справила враження на тренерів цих команд, і вони запросили мене на перегляд. Також отримав запрошення від полтавської «Ворскли». Лише пропозиція від головного тренера симферопольців Олега Вікторовича Федорчука була найконкретніша: «Сашко, навіщо тобі інші клуби, ти гратимеш у мене».

— Перейшовши з другої у вищу лігу, різницю відчув?

— Не буду оригінальним, скажу прямо: у прем'єр-лізі все на кілька порядків вище, ніж у нижчих ешелонах нашого футболу. Це помітно й по класу гравців, по тренувальному процесу і по багатьох інших моментах спортивного життя.

— Чим поясниш високу результативність у сезоні 2008/2009 років, що принесла тобі індивідуальний титул найкращого бомбардира чемпіонату?

— Мрія стати найкращим бомбардиром у чемпіонаті була у мене з юних років, і в тому сезоні вона матеріалізувалася. Просто слід цього прагнути. Хоча після першого кола я забив лише шість м'ячів, у другому колі, «набивши» 11 м'ячів, я все ж зумів перемогти в конкуренції бомбардирів чемпіонату з загальним показником 17 м'ячів.

— У кого з тренерів за час твоєї кар'єри найбільш європейський підхід до тренувального процесу?

— В Олега Вікторовича Федорчука і Сергія Валентиновича Пучкова. Вони працювали за принципом довіри тренера до футболіста.

— Ти згоден з думкою, що перемога в Кубку України зіграла злий жарт із «Таврією», тобто потім до неї прийшли невиразна гра і відтак — негативні результати?

— Ми, на жаль, не команда класу «Шахтаря» або київського «Динамо». Після піку пішов різкий спад, що й визначило певні труднощі в грі команди.

— Відхід Пучкова негативно позначився на психологічному стані команди?

— Я особисто був засмучений його звільненням, за інших хлопців говорити не буду. Адже Сергій Валентинович дуже багато хорошого зробив для кримського футболу. Він завоював для нього другий за вагомістю трофей в Україні, вивів команду до Європи.

— Що визначило твій вибір при переході на користь «Арсеналу»?

— Довіра і увага головного тренера «канонірів». Юрій Михайлович Бакалов мені особисто зателефонував і запропонував перейти в свою команду. В його словах була конкретика.

— У лінії атаки «канонірів» виступає багато майстровитих футболістів, гравців збірних: Мазилу, Шацьких, Самодін. Чи зможеш скласти їм гідну конкуренцію?

— Я впевнений у своїх силах. Народне прислів'я про те каже: «Вовка боятися — до лісу не ходити».

— Найяскравіша подія минулого року в твоєму житті?

— 17 грудня, в день триріччя подружнього життя, моя дружина Ірина народила донечку, яку ми назвали Меланья.

— Ти давно грюкаєш у двері збірної, то коли ж уболівальники діждуться твого дебюту в ній?

- Будуть у мене і стабільна гра, і забиті м'ячі, тоді й тренери збірної, думаю, про мене згадають.

— Завдання, озвучене керівництвом «Арсеналу», — вийти в єврокубки — реальне?

— Звичайно. Перш за все, в Кубку України «Арсенал» має шанси, і я думаю, досить непогані. Для наших футбольних грандів кубковий турнір уже не настільки престижний. У нас бажання буде більше і склад нашої команди дуже пристойного рівня.

Источник: Віктор Хохлюк, газета "Український Футбол"


Подождите, пожалуйста, идет загрузка комментариев