За тренувальні збори українські футбольні клуби платять від 150 до 300 тисяч євро

За тренувальні збори українські футбольні клуби платять від 150 до 300 тисяч євро

4 января 2012, среда. 12:172012-01-04T12:17:24+02:00

Усi клуби прем'єр-лiги вже визначились iз мiсцем проведення зимових тренувальних зборiв. Найбiльше здивував "Металiст": вiн, замiсть звичних i економних Трускавця та Туреччини, вибрав дорогi курорти Емiратiв та Iспанiї

Цього року єдиною українською командою, що тренуватиметься у Трускавцi, є київська "Оболонь". Ще кiлька команд ("Таврiя", "Iллiчiвець", "Ворскла") першу частину пiдготовки проведуть у Криму. Всi iншi їдуть за кордон. Наскiльки в Українi дешевше i скiльки слiд заплатити командi за зимовi збори? Про це "Експрес" спитав виконавчого директора "Оболонi" Олексiя Злотоябка i технiчного директора "Карпат" Тараса Гордiєнка.

- Чи можна в Українi провести зимову пiдготовку? Це дешевше, анiж за кордоном?

О. Злотоябко:

- В Українi готуватися не так уже й дешево. У нас грошi деруть майже такi ж, як у Туреччинi, а сервiс на дуже низькому рiвнi. Ми їдемо до Трускавця не задля економiї. Це буде перший збiр, де хлопцi працюватимуть над фiзичною формою i дихатимуть чистим повiтрям. Для цього не потрiбнi якiснi поля.

А за спiввiдношенням цiна-якiсть найоптимальнiшими для нас є збори в Туреччинi. Там i харчування, й умови, i поля на значно вищому рiвнi.

- Скiльки коштує перебування команди на закордонних зборах?

Т. Гордiєнко:

- Цiни у Туреччинi, якщо порiвняти з торiшнiми, не зросли. Середня вартiсть перебування однiєї людини протягом доби в Анталiї - 75 - 80 євро. Можна знайти дешевшi варiанти, а є i дорожчi, це вже залежить вiд класу готелю. Туреччина залишається

для українських команд найкращим варiантом, бо, скажiмо, в Iспанiї мiнiмальна вартiсть перебування однiєї людини тягне вже

110 євро на добу.

- Перелiт до мiсця зборiв до цiєї суми не входить?

Т. Гордiєнко:

- Звiсно, нi. Це - окремi видатки. Цьогорiч iз перельотом до Туреччини дуже незручно. Є досить дешевi чартери, але вилiт лише з Києва й о шостiй ранку. Але ж не всi команди київськi. Якщо порахувати доїзд до столицi, готель у Києвi, то вийде та сама вартiсть квитка на рейсовий лiтак. Тому ми до Анталiї полетимо зi Львова. Вартiсть одного квитка - приблизно 500 доларiв.

- Чи задоволенi ви якiстю органiзованих для команди зборiв?

О. Злотоябко:

- У Туреччинi - так. Там не потрiбно нi про що думати, все за тебе вирiшує фiрма, яка органiзовує збори. Вони владнають будь-якi побутовi проблеми, домовляться про спаринг-матчi й за це все правлять не набагато бiльше, анiж українцi. Коли б такi ж умови могли запропонувати в Українi, то їх вартiсть була б значно вищою, нiж у Туреччинi.

До речі нескладно пiдрахувати, що 12-деннi тренувальнi збори в Туреччинi обiйдуться українському клубу приблизно у 40 тисяч євро. Це, як кажуть, економ-варiант. В Iспанiї такий збiр вартуватиме 60 - 70 тисяч, а в Емiратах - щонайменше 90 - 100 тисяч євро.

А що команди переважно проводять три збори, то цi суми i слiд множити на три. Доплюсувавши туди вартiсть авiаперельотiв (вiд 12 до 20 тисяч євро), вийде, що найдешевшi збори в Туреччинi потягнуть на 150 - 200 тисяч, а нормальнi в Емiратах та Iспанiї - на понад 300 тисяч євро.

Источник: Максим Качурівський, "Експрес"


Подождите, пожалуйста, идет загрузка комментариев