Ілля Близнюк: "Оренди-оренди… Це тут ні до чого"

Ілля Близнюк: "Оренди-оренди… Це тут ні до чого"

21 января 2012, суббота. 15:392012-01-21T15:39:50+02:00

Екс-головний тренер маріупольського "Іллічівця" Ілля Близнюк проаналізував виступ команди у першій частині сезону.

"На мою думку, з того часу, як я залишив Маріуполь, «Іллічівець» зробив крок уперед у своєму розвиткові — хай би хто й що казали довкола. Більш того, вважаю, і в інфраструктурному аспекті, й в управлінському останній рік для клубу став переходом на новий щабель. Так само вбачаю величезний прогрес у кадровій політиці клубу й у нинішньому комплектуванні складу — нині «Іллічівець» має змогу залучати до своїх лав дуже якісних виконавців.

Однак десяте місце азовців після першої частини змагань аж ніяк не назвеш успіхом — воно не відповідає амбіціям ФК та його керівників. Утім, і в нинішньому сезоні не пізно поставити перед собою серйозніші турнірні завдання — умови для цього, наголошую, є.

Коли ж перед початком сезону очільники та тренерський штаб озвучили завдання — посісти місце в зоні Ліги Європи, зізнаюсь, добряче задумався щодо імовірності реалізації задуманого. Я не міг назвати такий перебіг подій неможливим, зате нині можу озвучити, що саме завадило «Іллічівцю» підібратися до когорти лідируючих команд, — молодість! Гадаю, її однорідного єднання з досвідом не вийшло, позаяк надто вже мало в команді футболістів, котрі бачили й пережили в своєму спортивному житті якісь складнощі й справжні звитяги. Помітно, що молоді бракувало досвіду, який би могли передати їм «дідусі». Утім, і за такої ситуації склад команди дозволяв їй поборотися за вищі місця: у тренерського штабу нині є можливість обирати гравців, котрі вийдуть у тому чи іншому поєдинку в «старті», а це, повірте, дуже важливо.

А тепер, мабуть, про головне. Нині звідусіль доводиться чути: мовляв, усі проблеми клубу — у великій кількості орендованих у «Шахтаря» футболістів. Зізнаюсь, особисто моя думка суперечить цій. Вважаю, що більшість оцих гравців є виконавцями справді високого рівня, тож абсолютно неважливо, орендовані вони чи ні. Головне — аби вони викладалися на повну й билися за честь клубу, — не за напис на спині над номером, — ні, — за те, що в тебе на грудях — герб клубу. І я вважаю, що в першій частині змагань так воно й було — хлопці старалися в кожному матчі. Проте тоді їх підвела молодість (до слова, представників «Іллічівця» найбільше в молодіжній збірній України з-поміж усіх клубів ПЛ). Зрештою, весь сучасний комерціалізований футбол просто не в змозі оминути практики оренд, і з часом їхня кількість лише збільшуватиметься, бо ж зарплатня гравців, котрі не потрапляють до основного складу, змушуватиме роботодавців тимчасово прощатися з ними.

Кажучи про проблеми, що справді існують, відзначу передовсім командну гру в захисті — лише в останніх турах у хлопців почало щось виходити, та цього все ж мало для вирішення серйозних завдань. Також дуже шкутильгає реалізація власних моментів. З огляду на це, прихід Давида Таргамадзе здається дуже доречним. Побачимо, чи зможе він влитися в колектив та підсилити його.

Ну й нарешті, оцінюючи перспективи «Іллічівця» навесні, хотілося б висловити впевненість у тому, що клуб точно не опуститься нижче нинішньої позиції, бо ж, повторюся, він прогресує. Й особисто я це помічаю".

← Нажми «Нравится» и читай нас в Фейсбуке

Источник: Газета "Український футбол", www.ukrfootball.in.ua


Подождите, пожалуйста, идет загрузка комментариев