Севідов: Ми спробуємо зберегти весь колектив

Севідов: Ми спробуємо зберегти весь колектив

13 января 2014, понедельник. 17:392014-01-13T17:39:27+02:00

Головний тренер "Карпат" Олександр Севідов поділився враженнями від роботи у Львові, а також розповів про кадрову політику у клубі.

– Олександре Володимировичу, як можете охарактеризувати перші півроку, проведені у Львові?
– Складно відповісти однозначно. Якщо говорити модними словами, роботи ще непочатий край. Але дещо ми встигли зробити. Зокрема, повернули віру уболівальників.

– Перші шість турів "Карпати" пройшли без перемог. На той момент ви були близькі до припинення співпраці з клубом?
– Одразу хочу зазначити, що я ніколи не боявся звільнень. Для мене важливий сам процес. Рано чи пізно, всі йдуть. Союзи вічними не бувають. Тому я завжди був спокійний. А щодо першої частини сезону, то у мене з тренерським штабом було достатньо часу для аналізу ситуації. Влітку ми зуміли підібрати хороших футболістів, але на момент початку турніру команди ще не було. Проходили розвідку боєм. На жаль, найчастіше через ураження. Хоча іноді не заслуговували їх. Проте, треба визнати, результат був справедливим і закономірним. Фізично (та й морально) ми не були готові до боротьби. Але з часом хлопці зігралися. А коли на полі почали повертатися лідери – Олег Голодюк, Сергій Зеньов, Саша Гладкий, Андрій Ткачук – тоді ми відчули себе по-іншому. Настав перелом. Дуже важливий поштовх нам дала перемога над "Шахтарем". Тоді змінилася психологія. Не буду говорити високих слів – обігравати можна будь-якого суперника, однак треба було повірити – ми можемо забивати, набирати очки. Іноді результат у спорті – збіг обставин. Напевно, з "Волинню" ми не заслуговували і одного очка, але зіграли внічию. А з "Чорноморцем" награли на перемогу, але в підсумку обмежилися єдиним турнірним балом. Про деякі періоди першої частини сезону мені хочеться говорити у розрізі якості гри. Поки нам не вдалося досягти футбольної гармонії, коли гра і результат зливаються воєдино. І все ж ми двічі непогано зіграли проти "Металіста" (на Кубок і в чемпіонаті). Достойно виглядали з перевіреним єврокубковим бійцем "Чорноморцем", як і проти добротно укомплектованого донецького "Металурга". Виправдовуватися "Карпатам" за ці зустрічі немає потреби.

– По гравцях. Усвідомлено ризикували, залучаючи новачків по ходу турніру? Чий прихід допоміг? Або ротація була важлива сама по собі?
– Природний відбір у футболі йде безперервно: хто сильніший, той грає. Я вже говорив – вчасно повернулися Голодюк, Зеньов, Ткачук, набрали форму молоді хлопці, які до цього не мали багато ігрової практики. Той же Вадим Страшкевич, той же Ігор Пластун. Саша Гладкий, який майже всі збори пропустив і пізніше до нас приєднався. Коли хлопці почали підходити до спільного знаменника, почав вирівнюватися психологічний клімат, тоді відчулася цілісність команди. Моїм завданням було в найкоротші терміни налагодити в колективі атмосферу, яка б сприяла зростанню молодих хлопців. Стратегічний напрямок вибрано клубом, ми його дотримуємося і ні на крок не відступаємо.

– У вас досить багато виконавців, які бралися під першу команду, але опинилися в молодіжному складі. Що можете сказати про них, яка їхня найближча доля?
– Ми комплектувалися ми в спішному порядку – чого вже тут приховувати... Коли влітку перед сезоном поїхали до Словенії, в моєму розпорядженні було 15 польових футболістів, з яких половина – гравці молодіжного складу. Але дорікнути я не можу ні одному виконавцю – ні Ігорю Тищенку, ні Ігорю Озарківу, ні Степану Гірському. Але я ще раз повинен нагадати: футбол, як і спорт загалом, побудований на чесній конкуренції. Виживає найсильніший. Якщо з якихось причин той же Тищенко не потрапляє в основний склад, я йому можу побажати успіхів в іншій команді. Може, там він себе буде почувати більш впевнено, більш комфортно. Якщо хтось хоче знайти помилки в комплектації, нехай це звучить так. А я можу сказати по-іншому: це проблема зростання.

– Що скажете про місцеву молодь, серед якої виділяються воротарі і захисник Володимир Костевич? Хто ближче за інших, щоб послідувати в основу по їх стежці?
– У "Карпат" кваліфіковано працює школа. Талановитих хлопців багато, їх завдання – користуватися шансом, який їм сьогодні дається. Погодьтеся, не так багато команд, де грають практично всі місцеві вихованці. Біда в тому, що не всі можуть вловити шанс, витягти з нього користь. Якщо говорити про тих, хто зараз на підході, то до Туреччини з першою командою відправиться п’ять-шість гравців, яким ще немає 20-и років.

– Які плани на найближчі півтора місяці в плані зборів та оновлення складу команди?
– Ми спробуємо зберегти весь колектив. Є виконавці, якими цікавляться інші клуби. Але ми не хочемо ні з ким розлучатися, адже команда наша тільки створюється. Плани такі: спочатку займемося силовою підготовкою у Львові, потім заплановані два збори в Туреччині для отримання ігрової практики.

Источник: Інформаційний центр ФК "Карпати"

Тэги: Александр Севидов, Карпаты (Львов)


Подождите, пожалуйста, идет загрузка комментариев