Шуфрич: Шацьких своєю грою доведе, що в Говерлі він неспроста

Шуфрич: Шацьких своєю грою доведе, що в Говерлі він неспроста

15 января 2014, среда. 16:562014-01-15T16:56:15+02:00

Віце-президент ужгородської "Говерли" розповів про трансферну політику клубу та чим закінчився конфлікт з Михайлом Кополовцем.

- Олександре Несторовичу, в період зимового трансферного вікна "Говерла" є чи не основним гравцем з-поміж українських клубів. Чим зумовлена така активність?

- В нас трансферна політика повністю вибудувана під вимоги головного тренера. Тому якщо його на певному етапі не влаштовують футболісти, які є у складі, то доводиться шукати когось іншого їм на зміну, а їх намагатися працевлаштувати в інших клубах. Це, як то кажуть, плинність кадрів. Тим паче, в зимовий період це робити легше, адже є більше часу, щоб подивитися футболістів, здійснити аналіз. Хочемо закласти такий фундамент, щоб влітку і восени не проводити значних змін у складі.

- Родіна, Кадим’ян, Галюза, Герасим’юк та багато інших… Коли стане відомо, чи їм з "Говерлою" по дорозі?

- Не дивлячись на те, що підпис під контрактом футболіста ставить керівник клубу, таке питання, як підходить чи не підходить команді гравець, вирішує головний тренер. Поки В’ячеслав Вікторович своїх слів не скаже, ми не зможемо вам відповісти на це запитання. Зазвичай, якщо за один збір футболіст себе не проявив, навряд чи з ним буде підписано угоду. Але є такі футболісти, яким потрібен час, щоб звикнути до нових умов, тому ми їм даємо трішки більше часу. В’ячеслав Вікторович, мабуть, як ніхто інший може побачити перспективу в молодому футболістові. Звичайно, ми слідкуємо за тим, які кадри прибувають в команду на перегляд, але все ж таки це – прерогатива тренера. У нього в цьому плані, можна сказати, карт-бланш.

- Ви в Україні, Грозний – у теплих краях. Як часто виходите один з одним на зв'язок?

- Зідзвонюємося з тренерами, помічниками Грозного. Працюємо в режимі online. Можемо розмовляти по декілька разів на день, а можемо й узагалі не спілкуватися, якщо за день не відбулося нічого цікавого. Розумієте, перший збір зазвичай – мало інформативний. Тому що велике навантаження. Ті товариські ігри, які ми проводимо, йдуть через навантаження, тож зробити об’єктивну оцінку готовності того чи іншого футболіста надзвичайно важко. А от вже другий і третій збори покажуть, в якому стані перебуває команда. На них обов’язково поїдуть і спортивний директор, і генеральний директор, і, звісно ж, я.

- "Говерла" вже підписала Шацьких і Фещука. Розкажіть, як вдалося отримати цих форвардів?

- З Фещуком ми зіграли на випередження. Відчувши, що "Таврія" не зможе домовитися про продовження контракту, "Говерла" зробила пропозицію, від якої гравець не зміг відмовитися. Ну й ми, як сказав сам Фещук, не ходили колами, а одразу зробили конкретну пропозицію, вона влаштувала футболіста, тож усе відбулося досить швидко. Щодо Максима Шацьких, то це така людина, яка викликає лише повагу. Його зустріч з керівником клубу і особисто мною пройшла дуже швидко, ми одразу порозумілися. Я розумію, навіщо йому "Говерла", а Шацьких розуміє, навіщо він нам. В Інтернеті пишуть, що контракт на 2,5 роки – це з нашого боку ризикований крок. Я переконаний: Максим своєю грою доведе, що в клубі він неспроста.

- Що буде з Михайлом Кополовцем?

- Я можу вам офіційно заявити, що з Михайлом Кополовцем ми потиснули один одному руки. Зараз він вже офіційно не є гравцем ужгородської "Говерли". Орендну домовленість ми розірвали з львівськими "Карпатами". З футболістом попрощались нормально, ми – професіонали. Не треба переносити конфлікт з клубом і конфлікт такий колективний, знаєте. Все ж таки треба розуміти, що в команді В’ячеслава Вікторовича – свій особливий мікроклімат. Він навіть керівництво не завжди впускає туди, в особливі моменти. Якщо футболіст не може знайти спільної мови з тренером, а тренер не може знайти спільної мови з футболістом, то ми, як певна така наглядова рада, зробили так, щоб врегулювати цей конфлікт максимально об’єктивно і з якомога меншими "тертями" між футболістом, тренером і керівництвом. Конфлікту футболіста з керівництвом клубу нема. А конфліктна ситуація всередині команди була вирішена закінченням співпраці. Щоб не зводити лобами тренера і футболіста.

- Чи оштрафували Кополовця? У Твіттері, зокрема, ви написали, мовляв, свободу слова ніхто не скасовував, як і штрафи…

- Реакція клубу, на мою думку, була більш ніж адекватною. Могла бути набагато жорсткішою, але враховуючи те, що Михайло – місцевий вихованець, грав тут, коли команда називалася "Закарпаття", ми трішки спустили свій апетит. Але можу офіційно сказати, що Михайла було притягнуто до відповідальності. Потрібно розуміти, що так, як ми поважаємо Михайла, ми поважаємо і клуб, а також його головного тренера. Такі питання мають залишатися і вирішуватися в колективі. Все, що Михайло сказав в інтерв’ю, він міг сказати особисто, віч-на-віч, ми б його почули. Бо вийшло так, що його почули не лише ми, а й вся Україна (Посміхається). Я думаю, що у Михайла немає питань до керівництва клубу. У мене, як керівника клубу, до нього, як футболіста, що виконував свої обов’язки за контрактом, питань також немає.

- Яке завдання ставите перед В’ячеславом Грозним на другу частину чемпіонату? Адже зона вильоту – на досить безпечній відстані…

- Ну, не на такій вже й безпечній відстані, як здається. Звичайно, потрібно об’єктивно оцінювати свої сили. В’ячеслав Вікторович каже правду, що команда братиме участь у боротьбі за виживання. Але все ж таки, на мою думку, той потенціал, який головний тренер вимагає, аби ми створили для керівників і команди, має дозволити команді зробити стрибок і зачепитися за десяте місце. Я б хотів наголосити, що завдання на сезон ставить керівник клубу. Враховуючи ті достатньо великі кроки, які ми робимо в розвитку інфраструктури, у комплектуванні команди, у загальній клубній роботі, потрапляння в десятку відповідає нашим можливостям. Якщо ми займемо 11-те місце, то також будемо задоволені. А от про зону вильоту навіть не хочемо думати.

- Ви не пропускаєте жодного матчу "Говерли", як вдається впоратись зі стресом? Ігор Суркіс, наприклад, палить цигарку за цигаркою.

- Цигарки не палю, шкідливих звичок намагаюсь уникати. Щодо нервів… Знаєте, Ігор Михайлович та інші досвідчені керівники вже виробили стратегію, як емоції тримати у собі. Ви правильно зауважили, що я не пропускаю жодного матчу своєї команди. Якщо емоції з’являються, я їх не приховую, бо коли триматиму у собі, буде достатньо важко. В цьому плані зробив для себе великий крок уперед за увесь час, що перебуваю на посаді віце-президента. Його суть у тому, що потрібно зрозуміти: усе, що ти міг зробити, ти вже зробив. І коли починається матч, ти лише спостерігаєш за результатом, зокрема, і своєї роботи. Тому доводиться зібрати волю в кулак. Якщо це перемога – радіти, якщо нічия – робити певні висновки, якщо ж поразка – то і її потрібно приймати. Я не бачу сенсу боротися з емоціями, бо футбол без емоцій – неможливий. Якщо ви подивитеся, як у всьому світі керівники першого ешелону реагують на те, що відбувається на полі, будете приємно здивовані тим, як щиро люди поводяться.

Нагадаємо, що під час першого збору "Говерла" вже провела два спаринги. В першому матчі ужгородці розійшлися миром 2:2 з "Карабюкспором", а у другому поступилися молодіжній збірній Казахстану з рахунком 2:4.

← Нажми «Нравится» и читай нас в Фейсбуке

Источник: Футбол 24

Тэги: Александр Шуфрич, Говерла (Ужгород)


Подождите, пожалуйста, идет загрузка комментариев