Прем'єр-Ліга
Прем'єр-Ліга

Прем'єр-Ліга - результати і розклад матчів, турнірна таблиця, новини.

Конгрес ФФУ. П’єса без позитивних героїв


Браво, Федерация (с)

Конгрес ФФУ. П’єса без позитивних героїв


Сьогодні федераційні чиновники продемонстрували дивовижне єднання. Щось схоже в останнє спостерігалося в 2010-му і 2012-му, коли те ж (за невеликими винятками) поважне панство жадало усунути від керівництва ФФУ його тодішнього очільника Григорія Суркіса. Нині все ті ж сподвижники з числа голів обласних федерацій, котрі за президентства Григорія Михайловича мовчки підіймали руки в унісон з керівником, а потім так само колективно виступили проти нього і обрали президентом Федерації Анатолія Конькова, так само дружно прагнули прибрати Анатолія Дмитровича з посади.

Конгрес ФФУ. П’єса без позитивних героїв - изображение 1
фото - 112.ua

Щоб огорнути нинішнє дійство сучасними віяннями, під стінами Дому футболу з самого ранку, за три години до початку 16-го чергового звітного Конгресу ФФУ зібралося кілька десятків людей, які називали себе «небайдужими фанатами». Своїм мітингом вони вимагали люстрації у головному футбольному органі країни, усунення з посади корумпованих чиновників з числа «представників старої злочинної влади».

Втім, уже в ході Конгресу до зали преси завітав представник ультрас команди київського «Динамо» Євген Щелкунов і закликав ЗМІ не ототожнювати когорту протестувальників під Домом футболу з фанатським рухом. «Усі заяви від імені ультрас ми робимо на нашому ресурсі Ultras.org.ua, а також у наших групах у соцмережах, - сказав пан Щелкунов. – Слідкуйте за повідомленнями і не ганьбіть фанатів, називаючи такими людей, які до нас жодного стосунку не мають. Ультрас участі в боротьбі за футбольну владу не беруть».

Взагалі, кількість осіб, готових затято боротися зі свавіллям керівництва ФФУ, зашкалювала. Таких вистачало навіть за умови, що напередодні захворів і не зміг взяти участі у вербальних баталіях наче й однодумець, але й опонент пана Конькова одночасно Анатолій Попов.

«Приходи, завтра я все расскажу о коррупции», - випадково підслухати ці слова довелося вчора поряд з Палацом спорту, відразу після завершення матчу Української баскетбольної Суперліги. Їх автор – Володимир Лашкул, керівник компанії «Україна Футбол Інтернешнл», котра впродовж останніх двох років не переставала вражати якістю організовуваних спарингів для національної збірної.
Недовіру панові Конькову висловили 20 обласних федерацій і 16 колективних членів ФФУ, тобто, навіть більше потрібних двох третин від загального складу, який налічує 47 колективних членів. Це й стало підставою для скликання екстреного засідання виконкому Федерації, на якому недавні однодумці президента ФФУ висловили йому недовіру і проголосували за проведення 6 березня 2015 року позачергового звітно-виборного Конгресу, на якому буде обрано нового очільника Федерації.

Причетні до цього «історичного» рішення люди включно з чималою групою журналістської братії раділи, наче діти. Дехто почав ділити шкіру невбитого ведмедя й заявляв про готовність очолити відповідальні органи.

Конгрес ФФУ. П’єса без позитивних героїв - изображение 2

фото - ФФУ

Позиція пана Конькова в усьому цьому спектаклі відверто дивувала. Анатолій Дмитрович всупереч очікуванням загалу подавати у відставку не став, хоча деякі футбольні ресурси поспішили, не приховуючи радості, про це повідомити. Врешті, в передчутті абсолютного свята один з делегатів Конгресу, якого з телетрансляції для ЗМІ розпізнати не вдалося, поспішив у ході Конгресу перепитати пана Конькова, йде він з посади чи ні. Діалог вийшов настільки змістовним, що його варто зацитувати повністю.

- Дайте відповідь членам конгресу: Ви подавали у відставку?
- Не подавав.
- Погано.
- Кому погано, а кому не дуже.

Власне, Анатолій Дмитрович вражав дотепами й специфічним красномовством впродовж усієї тієї години спроб ввести 16-й Конгрес ФФУ в конструктивне русло. Пан Коньков не приховував, що свою долю він усвідомлює, однак при цьому здаватися не поспішав, тривалий час намагаючись закрити черговий звітний Конгрес і перенести розгляд усіх питань порядку денного на Конгрес позачерговий, а потім продовжив виконання обов’язків головуючого в іронічній манері.

«Обстановка напряженная. И для того, чтобы еще больше не раскалывать общество, исполком принял решение о созыве 16-го Конгресса Федерации футбола Украины, - намагався бути лаконічним Анатолій Дмитрович. - Повестка дня – выборы президента ФФУ. Сегодня у нас будет необычный Конгресс. Исполком во имя мира и спокойствия, единства в футболе принял решение о проведении 17 внеочередного Конгресса 6 марта. Я все сказал».

Розпалених революційними настроями борців з корупцією така постановка питання не влаштувала. Вони обурювалися і переконавшись, що промовлена вдруге чи втретє фраза «Я ухожу с этого балагана» враження на загал не справила, поки ще президент ФФУ виголосив: «Открывай. Если вы говорите, что мы должны открыть Конгресс, мы его открываем. 125 человек, есть кворум. Голосуем».

Конгрес ФФУ. П’єса без позитивних героїв - изображение 3

фото - ФФУ

Після голосування Анатолій Дмитрович з приреченою урочистістю в голосі повідомив: «Конгресс объявляется открытым. Есть гимн, нет?» Пов'язане з пошуками мелодії певне сум'яття перервали бадьорі «Україна, футбол». Делегати, в числі яких був відомий поет-пісняр, автор славня «Телефортуни» Петро Мага, здійнялися на ноги і патріотично завмерли.

На жаль, урочиста мить учасників Конгресу не згуртувала. Марними були спроби одного з головних сподвижників боротьби з корупцією в ФФУ, очільника столичної Федерації футболу Ігоря Кочетова, котрий вкотре закликав прийняти відставку Конькова і прийняти новий порядок денний Конгресу. В підсумку суперечки звелися до колізій навколо питання, чи порядок денний Конгресу взагалі можна змінювати. «Балаган» продовжувався і головуючий зі стихією впоратися не міг.

Коли ж делегати нарешті проголосували за те, щоб повернути на посаду віце-президента ФФУ Андрія Павелка і після прямого запитання Анатолія Конькова «Андрей Васильевич, ты хочешь возглавить эту комиссию?» призначили його керівником з підготовки до позачергового звітно-виборного Конгресу, своє вагоме слово сказав віце-президент УЄФА Григорій Суркіс:

«Давайте я допоможу вам у цьому питанні. В 2010 році так само намагалися висловити вотум недовіри Суркісу. Але безпідставно, бо головуючий Суркіс не порушував Уставу. Потрібно передати свої пропозиції у виконавчий комітет, а він їх прийме до позачергового Конгресу. Ви лише делегати, які представляють своїх колективних членів. Відповідно ваше голосування не має суперечити загальному рішенню колективних органів, які ви представляєте».

«Думаю, більше додати нічого, - після цих слів сказав, як відрізав Анатолій Коньков. – Проголосуємо і на цьому закінчимо роботу».

Так і сталося. Через лічені хвилини пролунав вже національний гімн і на тому, що називалося 16-м звітним Конгресом, офіційно поставили крапку. Делегати прудко перемістилися з четвертого поверху Дому футболу на перший. Одні спілкувалися з пресою, інші підкріпляли витрачені емоційні й фізичні ресурси на фуршеті. Сподвижницька робота з очищення українського футболу відкладена до 6 березня.

Оцініть цей матеріал:
Коментарі
Увійдіть, щоб залишати коментарі. Увійти
донтист (днепропетровск)
Давайте посмотрим,какие кандидатуры фигурируют? А это Бандурко,Качетов,Павелко.Так двое из троих, согласно "Закона о люстрации"попадают под этот Закон.О какой перезагрузке идет речь?.Политика и неприязнь к власть имущим периода Януковича- вот главная цель этого не менее приступного мероприятия,чем рейдерство.
Відповісти
0
0
Повернутись до новин
Коментарі 13
донтист (днепропетровск)
Давайте посмотрим,какие кандидатуры фигурируют? А это Бандурко,Качетов,Павелко.Так двое из троих, согласно "Закона о люстрации"попадают под этот Закон.О какой перезагрузке идет речь?.Политика и неприязнь к власть имущим периода Януковича- вот главная цель этого не менее приступного мероприятия,чем рейдерство.
Відповісти
0
0
George_D (Харьков)
До марта может все поменяться. И кандидаты, да и закон о люстрации тоже. Ибо этот закон зело не понравился Венецианской комиссии.
Відповісти
0
0
shevsen (Донецк)
какая страна - такой и футбол...увы...((
Відповісти
0
2
Acsakal (Kharkov)
Если представить футбольное хозяйство предприятием, то о чем должны думать его эффективные руководители в первую очередь? - Как обеспечить предприятию процветание! Для этого приглашают лучших специалистов на ключевые места производственного процесса, добиваются роста качества продукции, внедряют новые идеи по расширению спроса...
Но это на процветающих предприятиях развитых стран. А о чем в первую очередь думают руководители наших предприятий? - Как заставить предприятие работать таким способом, чтобы самому хапнуть побыстрее и побольше! Для этой цели не нужно новейших технологий и высочайшего качества продукции. Достаточно теневых схем и двойной бухгалтерии...
Пока в руководстве нашим футболом не будет людей, реально думающих о процветании нашего футбольного хозяйства, а не только о своем собственном кошельке - ничего не изменится!
Відповісти
4
0
Alexmeneger (Симферополь)
В общем да, я бы добавил что такое предприятие должно существовать на буржуазных(как многие сейчас в постсоциалистической стране боятся слова буржуазный) основах, а не как сейчас: многие федерации живут по каким-то феодально-рабовладельческим законам:
С одной стороны на федерации выделяют деньги из бюджета(мы все независимо от нашего желания платим такой себе оброк, только сами не знаем зачастую кому и сколько);
С этой же стороны как не парадоксально оказались многие известные спортсмены(особенно те, которые не могут пользоваться развитым международным рынком спонсорских продаж(как скажем боксёры или теннисисты)) - играют роль гладиаторов, которые нужны пока выступают и побеждают.
С другой стороны руководство федераций - играющее одновременно 2 роли:
1) Феодала, который оброк получает(деньги из бюджета);
2) Ланисты(владельца рабов-гладиаторов), который рассматривает всех сильных известных спортсменов как гладиаторов, которые нужны пока выступают и побеждают(пока на них можно заработать выпрашивая деньги у государства).
Відповісти
2
0
Romb_DK (Київ)
Вы безусловно правы в подходе к делу. Но футбол имеет свою специфику - кредит доверия дадут только известным и уважаемым и разбирающимся в футболе личностям. Вспомните Пивоварова пару раз сказал глупости а дальше над ним потешалась вся страна. Поэтому выбор невелик.
Відповісти
0
0
Puncher (Киев)
Конькова посадил янык с ахметовым.. сразу было ясно что с этого ничего хорошего не будет.. единственное, что перестали кричать что Суркис тянет Динамо.. и Фоменко лучше блохи, как и любой другой тренер.
Но.. проблема не столько в самом конькове.. система.. работать так чтоб думали что ты работаешь..
Відповісти
6
1
Одіссей (Донецьк)
Бальчос: Достойные кандидаты на пост президента ФФУ - Павелко, Кочетов, Бандурко
ootball24.ua/home/showSingleNews.do?balchos_dostoynyie_kandidatyi_na_post_prezidenta_ffu__pavelko_kochetov_bandurko&objectId=236376&lang=ru
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Выбирайте не стесняйтесь! А Вы говорите нет достойных людей!
Точнее по другому скажу: Какие выбиратели, такие и достойные кандидаты!
Відповісти
2
0
poursand (Kiev)
до марта..или осел, или падишах..
Відповісти
4
0
Alexmeneger (Симферополь)
Проблема в том, что в нашем футболе практически отсутствуют профессиональные менеджеры и все проблемы профессионального футбола сразу выбрасываются на уровень федерации(ПЛ - богадельня для менеджеров-неудачников) - поэтому оценить работу федерации очень сложно. Если же сравнивать с другими украинскими спортивными федерациями, то футбольная пожалуй лучшая, но снова проблема - украинские спортивные федерации работают по принципу абсолютного свинства:
Чем меньше денег выделено государством на развитие какого-либо вида спорта в Украине, тем больше денег украдут в соответствующей федерации.
Федерация футбола традиционно одна из самых богатых и крадут здесь соответственно меньше(правда так как собираются убирать Конькова есть подозрения что хотят красть больше).
Вопрос в другом. Даже 2 вопроса:
1) Кто вместо Конькова;
2) Как реформировать федерацию, чтобы ни у кого больше не возникало подозрений.
Відповісти
8
1
Kostya Dovgan (Киев)
Согласен с Вами, единственное - первый вопрос считаю факультативным, а ответа на второй не предвидится, как мне видится
Відповісти
4
0
Alexmeneger (Симферополь)
На самом деле ответ на второй вопрос прост:
Спортивные федерации должны научиться сами зарабатывать деньги и прозрачно их тратить на развитие своего вида спорта.
Многие федерации имеют в своём составе известных спортсменов, известность которых я предлагаю рассматривать как товар, продавая этот товар спонсорам. Но тут то и появляется загвоздка: многие федерации препятствуют созданию рынка по спонсорским продажам, боясь потерять бюджетное финансирование(такой себе советский способ мышления и решения проблем).
 
2
0
Autentop (Харьков)
За ироничное освещение балагана автору респект. Однако страна наша непредсказуема и до марта еще могут произойти перевороты как в стране, так и в мозгах всех действующих лиц балагана.
Відповісти
10
0

Новини Футболу

Найкращі букмекери

Букмекер
Бонус