Премьер-лига
Премьер-лига

Премьер-лига - результаты и расписание матчей, турнирная таблица, новости.

"Свисток по-українськи". Суддівський аналіз матчів 29-го туру УПЛ


Можаровський свій клас підтвердив, Годулян продовжує псувати враження від власної роботи

"Свисток по-українськи". Суддівський аналіз матчів 29-го туру УПЛ


Український чемпіонат ввійшов у фазу, коли турнірну вагу мають лічені поєдинки. Але ось парадокс: навіть у таких умовах вітчизняні арбітри продовжують припускатися серйозних помилок. Більше того, якраз у найпринциповіших поєдинках рефері демонструють високий рівень роботи. У матчах же нижчої напруги ті ж судді починають допускати ляпи. Яскравий приклад – Віталій Годулян. Він відмінно впорався з арбітражем класичного дербі «Динамо» - «Шахтар», але після цього в двох турах поспіль залишає від своєї роботи неодонозначне враження. Погоджуються з цим, аналізуючи поєдинки передостаннього туру Української Прем’єр-ліги, і експерти UA-Футболу, екс-арбітри ФІФА Мирослав Ступар і Сергій Шебек.

«Говерла» - «Волинь» - 1:1. Суддя – Олександр Дердо (Іллічівськ)

11-та хвилина. Півоборонець ужгородців Артур Єдіґарян, виконуючи штрафний удар, сильно прострелив. В районі одинадцятиметрової позначки на передачу намагався вийти нападник господарів Дам’єн Ле Таллек, якого опікав Ян Масло. Волинянин трохи приобійняв суперника і той впав. Арбітр пенальті не призначив.

Мирослав Ступар: Невелика затримка рукою з боку Масла була, але Ле Таллек замість того, щоб продовжувати боротьбу, завалився. Арбітр, звісно, міг відреагувати на це падіння і призначити пенальті. Переконаний, що схожий епізод в середині поля стовідсотково трактувався б, як порушення. Тим більше, що боротьба була нетривалою, затримка з боку Масла була короткою. Взагалі, рішення половинчасте, 50 на 50, але якби Дердо вказав на позначку, захистити його було б легше. Зрештою, арбітр був поруч і все добре бачив. Можливо, рефері врахував й те, як артистично зреагував на затримку від Масла Ле Таллек.

Сергій Шебек: Безсумнівно, трохи Масло Ле Таллека руками притримав. Дам’єн це відчув і, підкосивши ноги, впав. Це – дуже неоднозначний момент, з розряду 50 на 50. Якщо б арбітр призначив пенальті, то був би правий. Втім, і не вказавши на позначку, Дердо, мабуть, не помилився. Хоча в динаміці цей епізод більше схожий на пенальті. В статиці ситуація вже не така однозначна. Тому рішення арбітра підтримати можна. Серйозного порушення, яке стовідсотково тягнуло на пенальті, тут не було.

66-та хвилина. Нападник гостей Душан Савіч прагнув після довгої передачі на хід випередити воротаря суперників Дмитра Бабенка. Замість м’яча волинянин в’їхав голкіперові шипами по ребрах. Рефері обмежився попередженням.

Мирослав Ступар: Цю ситуацію не назвеш фолом з необережності. Адже нападник має відчувати, що таким чином він може нанести супернику травму. Якби суддя вилучив Савіча, то показав би приклад, як треба діяти в таких ситуаціях. Футболісти мають бодай трохи бути джентльменами у ставленні до своїх колег за ремеслом. На жаль, гравці надто часто намагаються досягти локальної перемоги за будь-яку ціну. Це непорядно.

Сергій Шебек: Епізод між жовтою і червоною картками. Якби тренерам «Говерли» довелося міняти Бабенка, це було б вилучення. Савіч, розуміючи, що до м’яча він не встигає, у стрибку, з умислом вставив ногу в ребра воротарю. Окрім того, в діях гравця «Волині» присутня фаза польоту. Переконаний, що в цій ситуації Савіч міг би зігнути ногу і пом’якшити зіткнення. Натомість Душан вчинив по-іншому і в останню мить навпаки випрямив ногу і шипами поїхав у бік Бабенка. Якби Дердо був більш принциповим, він цілком міг вилучити гравця гостей з поля. В будь якому випадку, арбітр тут не мав поспішати з винесенням санкцій і дочекатися, яким же є ступінь травми. Не дай Боже, Бабенко не зміг би продовжувати гру, судді довелося б змінювати рішення і вилучати Савіча.

Взагалі, те, як рухається по полю Дердо, для матчів Прем’єр-ліги неприпустимо. Фізична підготовка Олександра – на нульовому рівні. Пересуваючись полем, цей суддя волочить ногами. Складається враження, наче Дердо – не молодий суддя, а чоловік років 70-ти.

«Металург» З – «Шахтар» - 3:3. Суддя – Сергій Лисенчук (Київ)

Сергій Шебек: На мою думку, арбітр Лисенчук не відповідає рівню вищої ліги. В цьому матчі в Сергія було два моменти, в двох з яких він був зобов’язаний призначати одинадцятиметрові у ворота господарів, а ще в одному мав для цього всі підстави. Не призначити бодай один з трьох пенальті для судді Прем’єр-ліги – неподобство. Зазначу, що попередній раз Лисенчук працював у полі на матчі 24-го туру в Луцьку, коли зустрічалися «Волинь» та «Іллічівець». Там Сергій допускав грубу гру, стрибки в ноги, відмашки руками в обличчя і майже не виносив санкцій. Як на мене, Лисенчук – перший кандидат на виліт в першу лігу.

Мирослав Ступар: У мене склалося враження, що Лисенчук через те, що він понад місяць не судив у полі, втратив відчуття гри. Навіть за умови, що цей матч був не потрібен ні одному супернику, ні іншому, арбітр наробив чимало помилок. І правильно після гри сказав Мірча Луческу, мовляв, у нього склалося враження, що суддя своєю роботою хотів продемонструвати, що він не боїться «Шахтаря». Гадаю, що після таких помилок П’єрлуїджі Колліна може вже й не повернутися до Лисенчука, як до арбітра Прем’єр-ліги. В такій простій грі Сергій назгортав для себе стільки похибок, скільки, мабуть, не здійснив за все життя.

16-та хвилина. За рахунку 1:0 на користь господарів донеччанин Василь Кобін вривався справа у штрафний майданчик суперників, та на вході до карної зони не зумів пройти Ігоря Коротецького. Перевалившись через ногу запоріжця, Василь впав. Пенальті арбітр не призначив.

Мирослав Ступар: Це була відкрита позиція для відразу трьох суддів і бодай один з них мав помітити, що Коротецький Кобіна збивав. У найкращій позиції, звісно, був Лисенчук і дуже дивно, що він не зреагував на відвертий фол запорізького оборонця. З іншого боку, якщо арбітр вважав, що то було не порушення, а симуляція, то жовту картку мав отримати Кобін. Зрештою, ситуація виглядає очевидною: Коротецький поставив на шляху суперника стегно і через нього донеччанин перевалився. Беззаперечний пенальті.

Сергій Шебек: Коротецький відверто вдарив суперника по нозі, під коліно. Зазначу, що Лисенчук всі деталі моменту бачив, він не був ніким перекритий. Проте, припустимо, суддя в полі момент пропустив. Та найцікавіше, що якраз напроти зіткнення Коротецького і Кобіна знаходився додатковий асистент, «славнозвісний» Іван Бондар з Києва. Він міг виправити рішення Лисенчука? Та рефері за ворітьми вкотре виконав роль нерухомої фішки. Це – дуже груба помилка суддів.

«Гірник» Генріх Мхітарян поборовся за м’яч на місці правого інсайда і віддав передачу в штрафний майданчик на Сергія Кривцова. Той зачепитися за «яблуко розбрату» не зумів, оскільки не встояв перед підкатом Андрія Нестерова. Однак чи чисто вибив м’яч оборонець «Металурга»?

Мирослав Ступар: У м’яч Нестеров не зіграв точно. Андрій підкотився, а тоді через нього впав Кривцов. Цей епізод, може, не настільки очевидний, але він теж вимагає призначення одинадцятиметрового удару.

Сергій Шебек: Найперше треба відзначити, що Нестеров дуже небезпечно стрибав. Ніг Кривцова він не дістав, а збив донеччанина спиною. Та суті справи це не змінює – якою б частиною тіла оборонець не зносив суперника, цей епізод треба трактувати як порушення. Тим паче, повторюю, стрибок Нестерова був дуже небезпечним. Тому підстави для призначення пенальті в арбітра були.

Запоріжець Іван Матяж після подачі суперниками кутового запустив над власним штрафним майданчиком свічку. На перехоплення вийшов воротар «Металурга» Лібор Грдлічка, перед яким був хорватський нападник гостей Едуардо. В підсумку донеччанин впав, а голкіпер кулаком вибив м’яч.

Мирослав Ступар: Для Лисенчука ситуація мала б бути простою. Я б ще зрозумів, якби команди грали десь в селі і воротар не знав правил. На такому рівні голкіпери розштовхувати суперників, які заважають їм заволодіти м’ячем, ще можуть. А тут, звісно, мова про очевидне порушення від Грдлічки. З боку Едуардо не було ані найменшого блокування. Враховувати потрібно й те, що зіткнення відбувалося не в площі воріт. У штрафному майданчику з воротарем можна боротися так само, як і з будь-яким іншим польовим гравцем.

Сергій Шебек: Ще один стовідсотковий пенальті, якого Лисенчук не помітив. Після того, як Матяж підняв м’яч вгору, Едуардо стояв спиною до воріт так само нерухомо, як Марко Девіч у матчі «Металіст» - «Шахтар». Грдлічка ж, вибігши з воріт, спершу штовхнув нападника суперників правою рукою в спину, а потім, коли Едуардо впав, виграв м’яч. За рахунок поштовху воротар «Металурга» звільнив собі місце. Помилка суддів виглядає ще більш парадоксальною, якщо зважити, що і Лисенчук, і асистент за ворітьми Сергій Даньковський знаходилися в оптимальній позиції і добре даталі епізоду бачили.

«Металург» Д – «Чорноморець» - 2:0. Суддя – Ярослав Козик (Мукачеве)

5-та хвилина. Одесит Кирило Ковальчук заблокував удар Велізара Дімітрова, після чого м’яч у штрафному майданчику одеситів влучив у руку Драману Траоре. Суддя зафіксував порушення з боку нападника «Металурга».

Мирослав Ступар: Переконаний, якби м’яч так само влучив у руку оборонця, рефері точно не свиснув би, оскільки гри рукою не було. «Куля» банально влучила в руку Траоре.

33-тя хвилина. Перед власним штрафним майданчиком гравець «Чорноморця» Анатолій Діденко в боротьбі за м’яч з Константіносом Макрідісом впав і м’яч влучив одеситові в руку. Рефері попередив Діденка, призначив штрафний, виконавши який, Володимир Польовий відкрив рахунок у матчі.

Мирослав Ступар: Рука Діденка лежала на землі і вона перегородила шлях м’ячеві. Тому з призначенням штрафного удару погоджуюся. Але при чому тут попередження для футболіста «Чорноморця»? В діях Діденка не було умислу. Він впав, а м’яч знайшов руку.

«Таврія» - «Динамо» - 3:2. Суддя – Віталій Годулян (Одеса)

Сергій Шебек: Там, де принциповим бути не вартувало, суддя цього матчу проявляв надмірну прискіпливість. В епізодах же, коли порушення були більш сутєєвими, про власну принциповість Годулян забував. Взагалі, вважаю, невдале суддівство Віталія є прямим наслідком його безкарності. У 26-му турі Годулян не зарахував чистий гол Девіча у матчі «Шахтар» - «Металіст», через тур в жодному з двох епізодів не вилучив футболістів «Карпат» за грубу гру проти суперників з «Говерли». Але навіть після таких двох матчів рефері покарання не поніс.

4-та хвилина. Сімферополець Сергій Назаренко ударом з одинадцятиметрової позначки відкриває рахунок в матчі. До удару в межі карного майданчика забігло відразу п’ятеро гравці обох команд – троє киян і двоє кримчан. Арбітр цей недолік проіґнорував.

Мирослав Ступар: Такі ситуації прийнято називати формальністю. Але то лише на перший погляд. У правилах чітко вказано, що всі гравці обох команд, крім гравця, який виконує пенальті, і воротаря, мають знаходитися не ближче, ніж за дев’ять метрів і 15 сантиметрів від м’яча. Наші арбітри цей момент іґнорують. Лише Віктор Швецов у матчі «Зоря» - «Динамо» змусив перебити пенальті Олега Гусєва. Але в тій грі рахунок вже був розгромним на користь гостей. Так чи інакше, одесит показав, як треба діяти і дуже шкода, що його земляк Годулян під час удару Назаренка порушення в діях гравців обох команд не помітив.

Сергій Шебек: У справедливості призначення пенальті і його правильному виконанні Назаренком сумнівів бути не може. Але… На такі моменти ми звертаємо увагу рідко, але в пункті 14-му футбольних правил чітко прописано, що якщо арбітр дає сигнал для виконання одинадцятиметрового удару та перш, ніж м’яч увійде в гру, футболісти одночасно порушать правила, удар необхідно повторити. Входження в штрафний майданчик до удару – те саме порушення. На жаль, більшість арбітрів в Україні на такі нюанси очі закривають. Зараз же, якщо зробимо стоп-кадр в момент удару Назаренка, то побачимо, що п’ятеро футболістів команд забігли до карного майданчика на метри два-три. Після такого масового порушення Годулян був зобов’язаний дати перебити пенальті. Очі на такі моменти можна закрити, якщо футболісти перебігли лінію на півметра.

26-та хвилина. Динамівець Андрій Ярмоленко віддав передачу вліво на Євгена Селіна. Оборонець киян встиг прокинути м’яч повз Аніса Буссаїді, однак у штрафний майданчик не увійшов, бо був збитий. Арбітр призначив штрафний, але жовтої картки порушникові не дав.

Мирослав Ступар: У ситуаціях, коли відбувається зрив небезпечної атаки, жовта картка є безперечною. Фол відбувався неподалік від воріт, а не в середині поля, Селін міг вийти на оперативний простір. Що тут ще видумувати?

Сергій Шебек: Селін, прокинувши м’яч повз Буссаїді, міг входити в штрафний майданчик суперників. Футболіст «Таврії», розуміючи це, кинувся напереріз і відверто збив динамівця. Зазначу, що в останній фазі атаки на Селіна Буссаїді ще й підняв ногу. Це – чиста жовта картка. Однак принциповості, яку Годулян проявить трохи згодом, в цьому моменті знову не помітно.

48-ма хвилина. Буссаїді, скориставшись помилкою гостей при створенні офсайдної пастки, виходив сам на сам з Максимом Ковалем. Проте, прокинувши м’яч повз динамівського воротаря, кримчанин впав. Рефері призначив пенальті і вилучив Коваля за фол останньої надії.

Мирослав Ступар: Як на мене, цей епізод виглядає очевидним. Вважаю, що порушення було і Годулян вчинив правильно. Треба дивитися не за самою фазою падіння Буссаїді, а врахувати, як Коваль викинувся ногами вперед. Права нога Максима поставила перед лівою ногою суперника перепону і кримчанин спіткнувся саме через дії воротаря киян. Буссаїді не міг зробити маховий рух лівою ногою, оскільки він спіткнувся. Про симуляцію тут не може бути й мови, адже щоб трактувати епізод таким чином, не має бути найменшого контакту. Поставте себе на місці Буссаїді. Хіба сильно треба прикладатися, щоб збити з ніг людину, яка біжить по вулиці?

Сергій Шебек: В динаміці цей момент для прийняття рішення суддею виглядає надзвичайно важким. Перше моє враження після перегляду епізоду в прямому ефірі – чистий одинадцятиметровий удар. Але якщо передивитися ситуацію покроково, то мушу констатувати, що Буссаїді симулював порушення. Хочу звернути увагу, що в мить, коли гравці зближувалися, нога Коваля лежала на землі непорушно. Рухів ногою Максим не робив. Буссаїді ж прокинув м’яч і, очевидно, побоювався, що завдати точного удару в підкаті може перешкодити динамівський оборонець, не знайшов нічого кращого, як ще до контакту підтискати під себе ноги. Під час цього просаджування сімферополець почав шукати контакт з ногами Коваля. Буссаїді зробив протяжку двома ногами, відштовхнувся і вдарився в ногу воротаря.

На мою думку, оборонець «Таврії» мав отримати попередження за симуляцію. Як тут не згадати, що в першому таймі Буссаїді мав отримувати жовту картку за фол проти Селіна? Виходить, розберись Годулян в обох моментах, на 48-й хвилині він мав виганяти з поля не Коваля, а оборонця «Таврії». Але, повторююся, що перегляд цього моменту в динаміці і в сповільненому повторі дає абсолютно різну уяву. Тому арбітрові прийняти вірне рішення було дуже складно. З іншого ж боку, на допомогу Годуляну міг прийти додатковий асистент Дяденко. Однак він у відповідальній ситуації вкотре перетворився в третю стійку.

87-ма хвилина. Гравець «Таврії» Марін Любічіч зірвав прорив Андрія Ярмоленка правим краєм грубим підкатом, влучивши динамівцеві бутсою в коліно. Арбітр призначив штрафний і показав сімферопольцю жовту картку. Чи достатнє таке покарання?

Мирослав Ступар: Як і в попередніх епізодах, цей момент судді чітко бачили. Вони мали б помітити, що Ярмоленко прокинув м’яч собі на хід, а Любічіч стрибнув двома ногами ззаду. І слава Богу, що збірник України не отримав серйозної травми. Перед вирішальною грою проти Чорногорії для нашої збірної втрата Ярмоленка була б надзвичайно болючою. Мене дивує, чому суддя за ворітьми і асистент арбітра не підказали Годуляну, як треба трактувати такий епізод. Про жовту картку тут не може бути й мови, адже порушення надто серйозне. Це – грубий стрибок в ноги, можливо, з метою нанесення серйозної травми. Чиста червона картка. Зауважте також, як відреагував на попередження сам Любічіч. Він показав Годуляну великий палець, мовляв, ти класний арбітр.

Сергій Шебек: Складно сказати, чому Годулян не вилучив Любічіча. Серб грубо в’їхав Ярмоленку в коліно на очах трьох суддів. Любічіч атакував Ярмоленка двома ногами, навіть не намагаючись зіграти в м’яч. Що ж то, як не червона картка? З боку арбітра таке рішення виглядає неподобством. На некваліфікованість рефері скидки робити не можна. Бо Годулян – суддя досвідчений і ми неодноразово переконувалися, що судити він вміє. Що ж тоді? Загадка.

90+6-та хвилина. За підсумками штовханини між Сергієм Сидорчуком і Маріном Любічічем суддя показав динамівцю попередження, яке стало для Сидорчука другим.

Мирослав Ступар: Коли бачиш, що футболіст має жовту картку, треба мати в голові мізки, щоб утриматися від другого попередження. Сидорчук же не проявляв агресії, а банально поштовхався з суперником. Арбітр мав обмежитися усним зауваженням. Хоча, не виключаю, що Годулян спершу так і вчинив, але гравці його не послухали. Підстава дати друге попередження була і нею Віталій скористався. Втім, якщо рефері такий принциповий, то трохи раніше він мав вилучати Любічіча.Зрештою, припускаю, що для Сидорчука ця червона картка буде доброю наукою. Він молодий гравець і має зробити висновки з цих подій.

Сергій Шебек: І знову суддя проявив незрозумілу і непотрібну принциповість. Безперечно, гравці між собою сперечалися. Сидорчук, який попередження вже мав, легко відштовхнув суперника. Хіба в арбітра була необхідність за кілька секунд до закінчення гри залишати киян вдев’ятьох? Невже не можна обмежитися усним попередженням?

«Металіст» - «Дніпро» - 2:1. Суддя – Юрій Можаровський (Львів)

67-ма хвилина. Харків’янин Крістіан Вільяґра віддав зі свого правого флангу передачу зі своєї подовини поля на Марко Девіча. Нападник знаходився на одній лінії з центрбеком гостей Євгеном Чеберячком. Лайнсмен прапорця не підняв і Девіч, вийшовши на побачення з Ігорем Варцабою, забив, як виявилося, переможний для своєї команди гол.

Мирослав Ступар: Цей епізод може слугувати для асистентів настільною книгою в тому контексті, як сконцентровано, уважно, виважено треба діяти в ситуаціях на кшталт цієї. Володимир Володін не побоявся взяти на себе відповідальність за долю цього моменту. Тут херсонський лайнсмен продемонстрував високий рівень. Хоча справедливості ради треба сказати, що на 23-й хвилині той же асистент зафіксував неіснуюче положення поза грою у футболістів «Дніпра».

Сергій Шебек: Асистент Володимир Володін з Херсона блискуче розібрався в дуже непростому, динамічному моменті. Девіч і Чеберячко знаходилися на одній лінії, тобто, Марко знаходився в правильній позиції. Але ми дуже часто бачили, що у таких випадках судді перестраховуються і приймають помилкові рішення.

83-тя хвилина. Оборонець «Металіста» Папа Ґуйє, ймовірно, не помітив Ніколи Калініча, який лежав за його спиною. Сенегалець наступив на хорвата, а той бурхливо відреагував. Суддя вийняв з кишені червону картку, але врешті, після суперечок показав обом гравцям по попередженню.

Мирослав Ступар: На мою думку, Можаровський не побачив початкової фази конфлікту. Калініч потрапив між двох гравців «Металіста» і зрозуміло, що то було порушення. Арбітр порушення зафіксував, але спершу впав Калініч, потім Папа. При цьому сенегалець, переступаючи, випадково зачепив дніпровського нападника. Нікола відреагував миттєво – відмашкою. Тому, думаю, на жовту картку Папа Ґуйє не заслуговував. Суддя мав обмежитися попередженням для Калініча. Червоної картки Можаровський, припускаю, не показав з підказки чи то асистента, чи четвертого арбітра.

Сергій Шебек: Юрій Можаровський прекрасно впорався з арбітражем цього матчу, відпрацювавши його так само кваліфіковано, як і два тижні тому зустріч «Металіст» - «Динамо», а до того поєдинок «Дніпро» - «Шахтар». В жодному з ключових поєдинків львівський рефері не давав приводу обговорювати свою роботу. Зараз недолік можу відзначити лише один, та й той носить характер методичного. Рефері не повинен виймати з кишені червону картку і ходити по полю, нею розмахуючи. Очевидно спершу Юрій справді хотів показати вилучення, але вчасно одумався. І правильно зробив. Попередження для обох футболістів – рішення справедливе.

Мирослав Ступар: Такі матчі судити непросто в психологічному плані. Але Можаровський вже не новачок на стадіоні. Він вдало відсудив усі ключові матчі весняної частини чемпіонату. В роботі Юрія вже не зустрічається таких прикрих моментів, як, скажімо, призначення неіснуючого пенальті в матчі «Динамо» - «Шахтар» за начебто фол Даріо Срни проти Андрія Шевченка в 2011-му. Однак при винесення дисциплінарних санкцій Можаровський наразі страждає хворобою усіх сучасних українських арбітрів. На 89-й же хвилині рефері зірвав дуже перспективну атаку «Металіста». Зозуля на власному правому фланзі порушив правила, але м’яч залишився у господарів і їхній гравець ішов на ворота без опіки. Проте суддя гру зупинив і показав Зозулі попередження. Навіщо? Хіба картки не можна показати після завершення атаки?

Такі дрібниці й формують клас арбітра. Наразі цього класу повноцінно не вистачає. Хоча загалом матч Можаровський провів нормально. Показово, що про арбітрів після цієї гри майже не говорили. Юрій адаптувався до такого рівня матчів, але надалі має бути більш сконцентрованим в моментах з винисенням дисциплінарних санкцій, а не займатися демагогією. Не секрет, що Можаровський іноді захоплюється розмовами з футболістами. Привінтивні заходи потрібні, але, як кажуть поляки, «co za bardzo, to nie zdrowo». Найперше арбітр має вгамовувати футболістів свистком.

Оцените этот материал:
Комментарии
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
гадюкін (Тернопіль)
дивився тіко шо якусь тіпа футбольну передачу від наших сєвєрних оленів, ой, перепрошую, братів... вони вже там порішали, шо об єбол почнеться 15того... тому раджу шебеку, і остальній, особливо - ДІЮЧІЙ братії - за пінкфлоїд (роботодавця і любов всєй жізні) сильно не глорити ... бо будете через два роки сидіти і без зарплати і сусідські діти будуть в вас стріляти слюнявчиками з рогаток..
Ответить
1
0
Вернуться к новостям
Комментарии 58
гадюкін (Тернопіль)
дивився тіко шо якусь тіпа футбольну передачу від наших сєвєрних оленів, ой, перепрошую, братів... вони вже там порішали, шо об єбол почнеться 15того... тому раджу шебеку, і остальній, особливо - ДІЮЧІЙ братії - за пінкфлоїд (роботодавця і любов всєй жізні) сильно не глорити ... бо будете через два роки сидіти і без зарплати і сусідські діти будуть в вас стріляти слюнявчиками з рогаток..
Ответить
1
0
mizu (Южноукраїнськ)
[quote datetime="23.05.2013 07:27" author="ZaPobedu (Симферополь)"] Если бы такой же эпизод произошел в другую сторону, а судья не дал бы пеналь( к примеру, Милевскому) то днищеболельщики на гно бы изошли [/quote] Таких моментов давно нет.
Ответить
0
1
ZaPobedu (Симферополь)
Если бы такой же эпизод произошел в другую сторону, а судья не дал бы пеналь( к примеру, Милевскому) то днищеболельщики на гно бы изошли
Ответить
1
2
Dilettante (Донецкая обл.)
[quote datetime="22.05.2013 13:56" author="citizen (Prolisky)"] Т.е. если игрок бежит рядом с соперником, который хочет отобрать мяч, выставляет в сторону ногу, цепляется за соперника и падает, это фол? А почему нет, ведь игрок воспользовался ошибкой соперника, зачем тот посмел бежать рядом и отбирать мяч? [/quote] Ну зачем Вы утрируете и переворачиваете ситуацию? Если игрок, пытаясь забрать мяч выставит ногу на пути движения игрока с мячом, то никакие правила не заставляют игрока, владеющего мячом, перепрыгивать через эту ногу. Как он там за нее зацепится умышленно или нет не важно. Есть подножки, которых избежать невозможно, но немало и таких, которые пострадавший игрок, может легко избежать. Ошибка Коваля заключалась в том, что он дал шанс игроку Таврии "сделать" пенальти и находился на пути его движения. Еще каких-то двадцать лет назад для вратаря это может и не было бы ошибкой только потому, что атакующий игрок по любому попытался бы перепрыгнуть через ногу и продолжить атаку. А сейчас для вратаря это ошибка потому что 9 из 10 игроков любой команды и в любой стране попытается "нарисовать" пенальти с вероятностью удаления вратаря. Такой современный футбол к сожалению :( Так вот причиной падения Буссаиди была выставленная нога Коваля и это видно на повторах, а специально он это сделал или нет к сожалению никак не докажешь :( Т.е. можно здесь разным дилетантам или по ТВ бывшим судьям бисером метать сколько хочешь, но реально если бы сейчас допустим этот эпизод разбирался где нибудь на комиссии или нормальном суде, то факт симуляции никак не докажешь. Ну разве что, как Шебек прочитать мысли Буссаиди :) А что же тогда говорить о судье на поле?
Ответить
2
2
citizen (Prolisky)
[quote datetime="21.05.2013 14:07" author="Dilettante (Донецкая обл.)"] игрок Таврии мог перепрыгнуть через ногу. Мог, но зачем? Игрок Таврии, используя ошибку вратаря, сыграл так как было ему выгодно, но сделал это так, что не оставил и малейшего шанса судье на другое решение.[/quote] Т.е. если игрок бежит рядом с соперником, который хочет отобрать мяч, выставляет в сторону ногу, цепляется за соперника и падает, это фол? А почему нет, ведь игрок воспользовался ошибкой соперника, зачем тот посмел бежать рядом и отбирать мяч? Нужно быть просто обычным homo sapiens чтобы понять, в любого события есть своя причина. Причиной падения Буссаиди была его симуляция (подобрал ноги), а не подножка Коваля. Твои возмущения домыслами Шебека вполне справедливы. Но также справедливы и возмущения домыслами Ступара, в которых он придумал, что Буссаиди споткнутся о ногу Коваля. Не спотыкался он, а уже падая ПО СОБСТВЕННОЙ ИНИЦИАТИВЕ, немножко зацепил ногами Коваля.
Ответить
2
1
Acsakal (Kharkov)
"немножко зацепил ногами Коваля" - это из категории "чуточку беременна"? А если б Коваль не выставил шлагбаум, пардон ногу, то Бусаиди, уже пробросивший мяч мимо Коваля, мог его догнать и отправить в ворота?!! Значит Коваль вольно или невольно прервал голевую атаку, а это и есть нарушение! Мог ли Бусаиди перепрыгнуть через Коваля, не зацепившись? Возможно, и мог, но только равновесие и секунды при этом наверняка потерял бы, а значит и гола не забил бы. Ведь в ситуации, когда игрок, против которого нарушили правила, продолжает борьбу, даже теряя скорость, остроту, инициативу, судьи, как правило, не свистят, разве самые высококвалифицированные, коих в нашем футболе, увы, нет.
Ответить
1
0
Dilettante (Донецкая обл.)
[quote datetime="21.05.2013 22:16" author="simpson (Kiev)"] Если вы относите эту фразу к эпизоду Эдуардо-Хрдличка, то я не уверен, что вам точно известно значение слова "противоположный" [/quote] Вы так ни на один мой наводящий вопрос и не ответили, а продолжаете тупо стоять на своем :( Сегодня еще раз пересмотрел этот момент и нарушение 100%!
Ответить
0
2
Безразличный (Чернигов)
[quote datetime="21.05.2013 13:27" author="simpson (Kiev)"] [quote datetime="21.05.2013 13:05" author="Dilettante (Донецкая обл.)"] Т.е. если бы Эдуардо не обернулся, то вратарь нарушил бы правила? ;) [/quote] Если бы Эдуардо не обернулся, то он не увидел бы куда идет вратарь и не стал его блокировать. Вратарь выбил бы мяч. [/quote] Оборачивался Эдик или нет не имеет значения. Он двигался с целью занять позицию и завладеть мячом. Это не блокировка. Или он должен был уступить позицию вратарю? Он правильно выбрал позицию и если бы не толчок со стороны вратаря, то завладел бы мячом.
Ответить
1
1
simpson (Kiev)
[quote datetime="21.05.2013 17:18" author="shurkom (Донецк)"] В штрафной площади вратаря можно даже толкать по правилам, действующим для полевых игроков. И вратарю разрешено то же... [/quote] Я сослался на официальные правила ФИФА. На что сошлетесь вы? [quote datetime="21.05.2013 17:43" author="Dilettante (Донецкая обл.)"] А теперь вопрос на размышление- как может один игрок блокировать другого игрока если они двигаются в одно и то же место, скажем к мячу, с противоположных по отношению к нему точек? ;) [/quote] Если вы относите эту фразу к эпизоду Эдуардо-Хрдличка, то я не уверен, что вам точно известно значение слова "противоположный"
Ответить
2
1
Dilettante (Донецкая обл.)
[quote datetime="21.05.2013 20:40" author="Spokoyno (Киев)"] Я з м’ячем, киш з мого шляху, а не то заціплюсь пенальті буде. [/quote] Нет я ни в коем разе не поддерживаю это! Просто я понимаю, что к сожалению, это реалии современного футбола. И виноваты в этом не судьи, которым приходится постоянно распутывать эти пасьянсы- закосил или не закосил, а сами футболисты, их тренера и начальники :(
Ответить
2
3
Spokoyno (Киев)
[quote datetime="21.05.2013 17:54" author="Dilettante (Донецкая обл.)"] Не помню эпизод с Ярмоленко, но возможно я его и называл симулянтом ;) А как же, я ведь крот ;) А вот если бы я был бывшим судьей, я бы этот эпизод комментировал совсем по другому ;) [/quote] Зрозуміло, тобто у будь-якому випадку СУвсеКУ і кожен бал Динамо отримало за шуби. Питань нема. Тільки погано, що не можете бачити всю багатогранність та красоту футболу. А Ярмоленко прокинув м’яч, зіштовхнувся з захисником, що намагався перехопити сферу, і впав... Не дуже намагаючись ні уникнути зіткнення, ні втриматись на ногах. Але тільки враховуючи Вашу інтерпретацію правил. Я з м’ячем, киш з мого шляху, а не то заціплюсь пенальті буде. Але суддя виявився не формалістом... А дав жовту АЯ.
Ответить
4
2
tavr91 (Симферополь)
а Антону голову разбили это нормаль даже обсуждать не чего
Ответить
2
6
tavr91 (Симферополь)
я сейчас зарыдаю дынамо киев засудили ))))))))))
Ответить
2
8
Spokoyno (Киев)
[quote datetime="21.05.2013 16:51" author="Dilettante (Донецкая обл.)"] По моему это Вы пытаетесь довести до абсурда этот момент. Вот ссылка на видеообзор матча http://www.ua-football.com/ukrainian/high/5199bdae... Посмотрите на 04:32. Если после этого Вы утверждаете, что Коваль "лежал" в штрафной, а игрок Таврии просто за него специально зацепился, то думаю наш разговор можно прекращать :( [/quote] Та вже не один раз бачив. Що там дивитися. Коваль в «шпагаті», Бусаіді приставляє другу ногу ПОРЯД та падає… Якщо це не побачить??? Невже хтось під час бігу ставить ноги РЯДОМ???? Судячи з того, що Ви жодного разу не відповіли на моє запитання про картку Ярмоленка, то нажаль, можна зробити висновок про Вашу … ВСІ свистки проти Динамо цілком виправдані…
Ответить
4
2
Dilettante (Донецкая обл.)
Не помню эпизод с Ярмоленко, но возможно я его и называл симулянтом ;) А как же, я ведь крот ;) А вот если бы я был бывшим судьей, я бы этот эпизод комментировал совсем по другому ;)
Ответить
0
6
KossaK-DK (Київ)
Ключевой момент здесь "бывший". Насколько судьи, тем более бывшие, руководствуются корпоративной этикой в своих высказываниях, оценивая решения других судей, это отдельный разговор, не имеющий отношения непосредственно к событиям на поле. Шебек к таким судьям точно не относится, вы помните, что он был отлучён Коллиной за публичную критику его сиятельной итальянской лысины (зачёркнуто) персоны.
 
6
0
simpson (Kiev)
[quote datetime="21.05.2013 16:35" author="Dilettante (Донецкая обл.)"] [/quote] Специально для вас повторю часть предыдущего поста Из раздела "Интерпретация правил игры и рекомендации для арбитров", утвержденного ФИФА: "Препятствование продвижению соперника Препятствование продвижению соперника означает перемещение на траекторию движения соперника, чтобы воспрепятствовать, заблокировать, замедлить или заставить соперника изменить направление, когда мяч не находится в пределах игрового расстояния любого игрока. Все игроки имеют право на свою позицию на поле для игры. Находиться на пути соперника и переместиться на траекторию движения соперника разные вещи..."
Ответить
2
0
Dilettante (Донецкая обл.)
Вы думаете я это не читал? ;) По простому блокировка это когда один игрок "подрезает" второго игрока если мяч находится на расстоянии большем чем игровое расстояние(~2м). Не помню, но даже контакт в этом случае не важен. А теперь вопрос на размышление- как может один игрок блокировать другого игрока если они двигаются в одно и то же место, скажем к мячу, с противоположных по отношению к нему точек? ;)
Ответить
0
4
simpson (Kiev)
[quote datetime="21.05.2013 13:50" author="ШІЗ (Львів)"] Давай так! Прочитай спочатку правила, що таке блокування, воротарський майданчик, а тоді з посиланням на конктертні пункти поговоримо. [/quote] Да пожалуйста. Вот выдержка из правил футбола, утвержденных ФИФА: "Правило 12 Штрафной удар назначается в пользу противоположной команды в том случае, если игрок… блокирует соперника..." "Свободный удар в пользу противоположной команды назначается в случае, если игрок… мешает продвижению соперника (не входя с ним в телесный контакт)" А вот из раздела "Интерпретация правил игры и рекомендации для арбитров", также утвержденного ФИФА: "Препятствование продвижению соперника Препятствование продвижению соперника означает перемещение на траекторию движения соперника, чтобы воспрепятствовать, заблокировать, замедлить или заставить соперника изменить направление, когда мяч не находится в пределах игрового расстояния любого игрока. Все игроки имеют право на свою позицию на поле для игры. Находиться на пути соперника и переместиться на траекторию движения соперника разные вещи..." http://fpl.ua/img/docs/0910/laws_0809.pdf Теперь твой ход!
Ответить
3
2
ШІЗ (Львів)
Будь ласка! Те саме правило - Штрафной удар назначается в пользу команды соперника в том случае, если игрок грубо и опасно для соперника или с чрезмерной силой: • грубо толкнет соперника. Игрок, который находится между соперником и мячом по тактическим причинам, не нарушил Правила, поскольку мяч остается на игровом расстоянии и игрок не задерживает соперника руками или корпусом. Значення слова затримує не потрібно, я думаю, трактувати (це явно не рух в сторону суперника).
Ответить
2
0
Spokoyno (Киев)
[quote datetime="21.05.2013 16:20" author="Dilettante (Донецкая обл.)"] Поймите речь идет не о нашей болтавне. [/quote] Добре. Ще раз кажу, нетреба тільки все доводити до абсурду. Виходить, хтось лежить в карному, нападнику треба тільки за нього зачепитись і впасти :-) ПЕНАЛЬТІ!!! Та Червона, щоб не валявся там де нетреба. Я тут ходжу. Доречи треба згадати Правила баскетболу, СТОЇШ обома ногами на поверхні. Фол в нападі. І ще я побачив скільки б волань було, якби такий пенальті дали на користь Динамо. Чи призначили у ворота Шахтаря… Всі б кричали, що СУвсеКУ, про ШУБИ та ….
Ответить
4
2
Dilettante (Донецкая обл.)
По моему это Вы пытаетесь довести до абсурда этот момент. Вот ссылка на видеообзор матча http://www.ua-football.com/ukrainian/high/5199bdae... Посмотрите на 04:32. Если после этого Вы утверждаете, что Коваль "лежал" в штрафной, а игрок Таврии просто за него специально зацепился, то думаю наш разговор можно прекращать :(
Ответить
3
4
Dilettante (Донецкая обл.)
[quote datetime="21.05.2013 16:17" author="simpson (Kiev)"] Хрдличка движется в сторону мяча, а Эдуардо - в сторону Хрдлички. Вот и вся разница [/quote] Вы что шутите? Кто сказал, что это "сторона Хрдличка"? Что сейчас поле раздербанили за игроками? :))) Во время навеса нет игроков, владеющих мячом! Кто раньше занял позицию без силовой борьбы, тот на ней и стоит! А в этой борьбе первое нарушение это толчок руками. Вы хоть понаблюдайте за действиями игроков во время подачи угловых :) Как же тогда выигрывать позицию? ;) Или расступаться когда вратарь идет на перехват мяча? :))) Я еще раз задаю Вам провокационный вопрос- если бы Эдуардо не посмотрел назад, он имел право двигаться в то место где его руками снес вратарь?
Ответить
1
5
simpson (Kiev)
[quote datetime="21.05.2013 13:30" author="Dilettante (Донецкая обл.)"] Ты так пишешь, что если бы Эдуардо не обернулся то не знал куда идти :) То что он увидел или нет не имеет значение. Вопрос в другом- он мог не оборачиваясь проделать тот же путь? Если да, то было бы тогда это блокировка? [/quote] Аргумент типа "не видел соперника и нарушил правила" может быть некоторым оправданием нарушения, но не причиной оставлять нарушение без внимания. А уж в ситуации "видел и нарушил" и оправдываться нечем
Ответить
2
0
simpson (Kiev)
[quote datetime="21.05.2013 13:46" author="Dilettante (Донецкая обл.)"] В догонку тебе еще информацию для размышления. Берем ситуацию когда мяч падает на поле после высокой подачи. Вот он падает, а группа игроков обеих команд смотрит в верх и пытаются выбрать себе самую оптимальную позицию для того, что бы мяч угодил именно в его лобешник(руку в случае вратаря в штрафной), а не в чей другой. Как ты думаешь, что могут и чего не могут делать игроки? Так вот в идеале любой из них вправе двигаться куда угодно и выбирать любую позицию, но при условии, что не будет никого трогать, толкать или сдвигать с уже, занятого места под солнцем :) А по твоему у кого из них есть какие-то привилегии перед другими и все должны постоянно следить за этим блатным игрочилом и расступаться когда "его величество" соизволит то же завладеть мячом :))) Т.е. Эдуардо, увидев вратаря, должен был тупо убегать ;) Эх если бы это было так, то Пятов был бы самым счастливым вратарем в мире ;) [/quote] Хрдличка движется в сторону мяча, а Эдуардо - в сторону Хрдлички. Вот и вся разница
Ответить
4
0
simpson (Kiev)
[quote datetime="21.05.2013 15:37" author="Andrey Petrov"] Господин Симпсон, а как же действия защитника, укрывающего мяч корпусом, чтобы он вышел за линию? Тоже судить будете, как блокировку? Но ситуация совсем другая, о которой почему-то не говорят. Вратарь вначале РУКОЙ ТОЛКНУЛ Эдуардо в спину, а когда тот упал, достал мяч. Толчёк руками вратарю не разрешён даже во вратарской площадке, не то что в штрафной. Действовать ТОРСОМ в борьбе за мяч вратарь может. Но не руками. [/quote] Если вы внимательно посмотрите эпизод, то без труда определите, что было первично: блокировка или толчок рукой. Вратарь наткнулся на заблокировавшего его Эдуардо (умышленно заблокировавшего) и оттолкнул его рукой.
Ответить
2
0
Sevast (Севастополь)
Что не нравится в этих экспертах-это то что они поливают грязью некоторых арбитров. Для этого есть Коллина и остальные. Что касается удаления Коваля-то очень и очень спорный момент. Вроде бы и пенальти и красная,но с другой стороны, видно что футболист Таврии падает просто через ногу,еще и картинно. Тут желтая ему и штрафной в другую сторону. Но Годулян принял самое жесткое наказание и его за это ругать нельзя. Еще раз повторюсь-очень и очень сложный момент.
Ответить
4
3
Корнер ДД (Правый берег)
Ещё год назад этот пенальти на Ковале Годулян не назначил бы. А тут смело принял решение. С чего бы это ? Флюгер он.
Ответить
4
1
Spokoyno (Киев)
[quote datetime="21.05.2013 14:07" author="Dilettante (Донецкая обл.)"] Он что там с начала тайма лежал [/quote] Не треба тільки все доводити до абсурду. Ви кидаєте папірець, хтось жахається та б’ється головою… Так що Вас одразу до «стінки» за вбивство? Іще раз повторюю, чому за подібне падіння Ярмоленко отримав жовту? Мілевський теж ніколи сам не падав… Часто «використовував Ваші зачіпки за пункти Правил». Але ж всі кричали СІМУЛЯНТ. А тут одразу він не спочатку матчу лежав… І навіть Ви признавайте, що Коваль НЕ ЧИПАВ Бусаіді. Погоджуюсь пенальті, як суді на душу ляже але картку якщо і треба було показувати то БУСАІДІ. Тим більш брутальні прийоми проти гравців Динамо, там де обидва експерта сказали про ЧЕРВОНУ, Годулян «не бажав бачити»…
Ответить
5
1
Dilettante (Донецкая обл.)
Поймите речь идет не о нашей болтавне. Вы считаете, что была симуляция, а другой, что чистое нарушение. Но наше мнение ничего не значит. Я говорю о решении судьи на поле и о том как бывший судья, это не простое дело, комментирует. Мы можем тут, что угодно писать, но что делать судье при таком нарушении? Факт контакта ногами есть, он виден на повторах, а симуляцию еще доказывать надо и по моему в данном случае это будет не просто. По моему в данном случае у судьи не было выбора и кто кто, а Шебек должен это понимать, а не раскалять страсти своими категоричными заявлениями. Теперь он конечно эксперт и умничает когда по 100 раз пересматривает повторы, но тем не менее недавно в студии "Великого футбола" он упорно показывал в студии то, чего не было на самом деле ;) Я про то как располагались руки Аруны когда попал в них мяч :) К тому же по тому как он зашорен в комментариях я могу предположить, что на поле он был то же далеко не ангел.
Ответить
3
5
ШІЗ (Львів)
Виправдовувати власну недолугість діями судді просто смішно! Динамо, яке претендує на ЛЧ мало "щолкнути" Таврію. Всі бачили гру, хто розумніший зараз в офлайні чекає "кращих часів" або принаймі визнає поразку. А шукати причини в суддях, газоні, погоді, фарті.... просто примітивно.
Ответить
4
6
Spokoyno (Киев)
Тут можна частково погодитись. Команди виграють чи програють САМІ! Так бувають винятки, коли хитку перевагу команда не може реалізувати через «суддів…» але то лише ОКРЕМІ випадки. Наприклад, Динамо перш за все само програло. Го… може тільки трошечки допоміг :-)
Ответить
3
1
mizu (Южноукраїнськ)
Динамо причину в суддях не щукає. Послухай Блохіна. Та вболівальники хочуть щоб Таврію і Динамо судили однаково. А принциповість Годуляна залежить від кількості зелені. От і все.
Ответить
6
2
ШІЗ (Львів)
Я не про Динамо, а їх вболівальників.
 
1
2
Spokoyno (Киев)
[quote datetime="21.05.2013 13:18" author="Dilettante (Донецкая обл.)"] Есть только факты! Контакт был? Был! Значит нарушение! Все!!! [/quote] Чого ж Ви так не волали, коли Ярмоленко в одному з попередніх матчів зачепився і впав? Але ніякого пенальті навіть абсолютна більшість вболівальників Динамо не вимагала… До речі Андрій ще жовту отримав. Як отримували і Мілевський, і Зозуля які використовували виставлену ногу захисників. І всі кричали БРАВО, СІМУЛЯНТИ… Гнати їх з поля треба. Так Коваль не влучив в м’яч але нога до зіткнення вже ЛЕЖАЛА і Бусаіді ніхто не ЗБИВАВ скоріш він МАЛЮВАВ. А за таке зараз більше симулянтів наказують… Але все залежить від прихильності. Наш завжди безневинний постраждав.
Ответить
9
4
Dilettante (Донецкая обл.)
Повторю, что мы, болельщики, можем, что угодно писать и говорить! Мы всегда будем не объективны и это нормально и даже правильно. Но у бывшего судьи должны быть другие критерии оценки эпизодов. Во-первых не надо бывшим судьям быть такими категоричными. А во-вторых кто, как не они должны понимать, что решения должны быть основаны на фактах, а не на предположениях. Факт- контакт ногами. Предположение- "і, очевидно, побоювався...". Да мне то же показалось, что игрок Таврии мог перепрыгнуть через ногу. Мог, но зачем? Игрок Таврии, используя ошибку вратаря, сыграл так как было ему выгодно, но сделал это так, что не оставил и малейшего шанса судье на другое решение. Это профессиональный спорт, а не балет! Как это нога Коваля не двигалась? Он что там с начала тайма лежал или все таки реагировал на мяч? Не обманывайте себя! Коваль совершил ошибку, за что поплатился и никто кроме него в этом не виноват!
Ответить
3
8
simpson (Kiev)
[quote datetime="21.05.2013 13:05" author="Dilettante (Донецкая обл.)"] Т.е. если бы Эдуардо не обернулся, то вратарь нарушил бы правила? ;) [/quote] Если бы Эдуардо не обернулся, то он не увидел бы куда идет вратарь и не стал его блокировать. Вратарь выбил бы мяч.
Ответить
2
2
Dilettante (Донецкая обл.)
Ты так пишешь, что если бы Эдуардо не обернулся то не знал куда идти :) То что он увидел или нет не имеет значение. Вопрос в другом- он мог не оборачиваясь проделать тот же путь? Если да, то было бы тогда это блокировка?
Ответить
1
3
Dilettante (Донецкая обл.)
В догонку тебе еще информацию для размышления. Берем ситуацию когда мяч падает на поле после высокой подачи. Вот он падает, а группа игроков обеих команд смотрит в верх и пытаются выбрать себе самую оптимальную позицию для того, что бы мяч угодил именно в его лобешник(руку в случае вратаря в штрафной), а не в чей другой. Как ты думаешь, что могут и чего не могут делать игроки? Так вот в идеале любой из них вправе двигаться куда угодно и выбирать любую позицию, но при условии, что не будет никого трогать, толкать или сдвигать с уже, занятого места под солнцем :) А по твоему у кого из них есть какие-то привилегии перед другими и все должны постоянно следить за этим блатным игрочилом и расступаться когда "его величество" соизволит то же завладеть мячом :))) Т.е. Эдуардо, увидев вратаря, должен был тупо убегать ;) Эх если бы это было так, то Пятов был бы самым счастливым вратарем в мире ;)
Ответить
1
2
Сытый (Харьков)
Молодец Можаровский-отсудил и с Киевом и с Днепром на пятерочку.Как говорит Блохин-Мы выиграли,значит судья судил хорошо !А мы выиграли в двух этих матчах.)))
Ответить
3
3
Dilettante (Донецкая обл.)
Не ну Шебек зашоренный бобр :( Причем в крайней фазе приступа :( Его читать было противно, а когда показали по ТВ все стало ясно окончательно :( И это чудило судило когда-то игры высшей лиги! Ужас!
Ответить
4
10
Fontango (Kharkov)
Тоесть, судя по словам Шебека, после свистка арбитра один игрок даёт отмашку другому и получает жёлтую карточку это нормально... А в другом матче этот же арбитр в "сложных биомеханических движениях" ,за якобы отмашку Девича, даёт ему красную... Делаю акцент, сугубо на цвете карточек, а не на противостоянии, симпатии или превзятости к той или иной команде. Какая карточка должна даваться за отмашку после свистка?
Ответить
5
2
таврия19752009 (симферополь)
Опять Свисток для оправдание Динамо.Тьфу каждый раз наивный думаешь может человек исправился и стал нейтральным.
Ответить
6
10
mmerenich (irshava)
Спасибі Ступару та Шебеку що показали "незаангажованість" Го...дуляна як рефері.Стало ясно,що він виконував замовлення.Причому грамотно.Все робив з дрібниць,усередині поля.Так поволі провокував гравців.А пізніше показав своє "лице".Одним за порушення нічого а іншим-штрафи та карточки.На цьому бабло зрубав,мабуть,чимале.
Ответить
10
9
таврия19752009 (симферополь)
Вот нашелся человек для которого была написана статья .Которой себя хотел убедить что Динамо играло лучше Таврии если бы не судья)) Я уже не говорю что 2 судьи один и тот же эпизод по разному пишут то пенальти то нет)))Хоть бы договорились))
Ответить
8
8
ZaPobedu (Симферополь)
Вы матч то смотрели? Там Динамовцы (когда видят, что у них ничего не получается)вели себя как быки в кабаке- грубили, нарывались на драку, травмировали соперника, огрызались с арбитром. Он еще сниходительно отсудил
Ответить
6
6
KossaK-DK (Київ)
Всегда интересно, когда мнения судей расходятся. По эпизоду Бусаиди-Коваль Ступар сказал, что чистый пенальти, а Шебек - что симуляция. Что уж про расхождения во мнениях среди болельщиков говорить ;)
Ответить
11
0
Dilettante (Донецкая обл.)
Болельщики могут писать и говорить, что угодно. Болелы не объективны по определению. А вот Шебек зашоренный бывший судья и что-то мне кажется, что был он таким всю свою тренерскую карьеру. По эпизоду. Все его предположения основываются на его "способностях читать мысли" :( Т.е. он решил, что так подумал игрок Таврии потому и симулировал. Шебека даже не убеждает факт контакта :( Он продолжает не верить своим глазам и пытается залезть в мозг игроку Таврии, что бы, придумав его мысли и мотивы, выдать нужный зашоренному бобру результат :( Нет у судей способностей читать мысли, тем более на поле, когда скорости, нервы и нет повторов ;) Есть только факты! Контакт был? Был! Значит нарушение! Все!!! Коваль его сбил или он сам зацепился за его ногу уже не важно! Не было бы за что цепляться, не зацепился бы ;) Как бывший судья может этого не знать? Все это понимают кроме Шебека :)))
Ответить
6
9
valera_vvv (Харьков-Киев)
Интересно, а судьи наши читают такие статьи? Согласны ли они с мнением экспертов? Интересно, а Можаровский дорос до обслуживания матчей в Европе?
Ответить
3
0
Салон Дона и Баса (Донецк)
Ну и где тот умник из Львова, который писал, что Шахтер без судей не может выиграть.. Что он теперь скажет, умник.
Ответить
3
6
simpson (Kiev)
[quote datetime="21.05.2013 08:58" author="ШІЗ (Львів)"] [quote datetime="21.05.2013 08:36" author="simpson (Kiev)"] При всем уважении к бывшим арбитрам, но в эпизоде Эдуардо-Хрдличка, вам что, господа, повылазило? Неужели не заметно, как Эдуардо сначала оборачивается, видит вратаря и делает несколько мелких шагов, перекрывая траекторию его движения. Чистейшая блокировка. Ничего общего с эпизодом Девич-Пятов. [/quote] Наголошувалось, що в цьому епізоді події відбувалисьв штрафному, а не воротарському майданчику, де всі рівні. Едуардо не підсідав під воротаря, а рухатися в його сторону спиною до контакту правилами не заборонено! [/quote] То есть блокировка правилами не запрещена? Что-то новенькое...
Ответить
3
6
ШІЗ (Львів)
Давай так! Прочитай спочатку правила, що таке блокування, воротарський майданчик, а тоді з посиланням на конктертні пункти поговоримо.
Ответить
1
1
ШІЗ (Львів)
[quote datetime="21.05.2013 08:36" author="simpson (Kiev)"] При всем уважении к бывшим арбитрам, но в эпизоде Эдуардо-Хрдличка, вам что, господа, повылазило? Неужели не заметно, как Эдуардо сначала оборачивается, видит вратаря и делает несколько мелких шагов, перекрывая траекторию его движения. Чистейшая блокировка. Ничего общего с эпизодом Девич-Пятов. [/quote] Наголошувалось, що в цьому епізоді події відбувалисьв штрафному, а не воротарському майданчику, де всі рівні. Едуардо не підсідав під воротаря, а рухатися в його сторону спиною до контакту правилами не заборонено!
Ответить
6
1
simpson (Kiev)
При всем уважении к бывшим арбитрам, но в эпизоде Эдуардо-Хрдличка, вам что, господа, повылазило? Неужели не заметно, как Эдуардо сначала оборачивается, видит вратаря и делает несколько мелких шагов, перекрывая траекторию его движения. Чистейшая блокировка. Ничего общего с эпизодом Девич-Пятов.
Ответить
3
12
Dilettante (Донецкая обл.)
Т.е. если бы Эдуардо не обернулся, то вратарь нарушил бы правила? ;)
Ответить
3
1
Andrey Petrov
Господин Симпсон, а как же действия защитника, укрывающего мяч корпусом, чтобы он вышел за линию? Тоже судить будете, как блокировку? Но ситуация совсем другая, о которой почему-то не говорят. Вратарь вначале РУКОЙ ТОЛКНУЛ Эдуардо в спину, а когда тот упал, достал мяч. Толчёк руками вратарю не разрешён даже во вратарской площадке, не то что в штрафной. Действовать ТОРСОМ в борьбе за мяч вратарь может. Но не руками.
Ответить
0
0
shurkom (Донецк)
Все то ты, Симпсон, перепутал... Наверно "повылазило" все-таки у тебя... В штрафной площади вратаря можно даже толкать по правилам, действующим для полевых игроков. И вратарю разрешено то же. Но не рукой (как это сделал Хрдличка)... А по эпизоду Девич-Пятов у тебя "полное затмение". Как, впрочем и у большинства экспертов-бывших судей, и не только судей. Хоть и неуважаемый мною Годулян, рассудил эпизод все-таки правильно. И ты можешь убедиться в этом, если посмотришь видеоповтор с момента, когда Хавьер запустил "свечку". Убедись, где находился Девич!.. И бред о "как вкопанном " Девиче тебя покинет...)))
Ответить
1
4
Acsakal (Kharkov)
До чего же люди могут быть необъективными: если свое - то обязательно белое и пушистое, а если чужое - то всегда вредное и противное. Я эпизод с незасчитанным голом Девича пересматривал раз 10, в т.ч. покадрово, и убедился (как и даже не большинство, а все эксперты, которых я слышал или читал), что Девич правил не нарушал, в сторону вратаря (в отличии от того же Эдуардо) не двигался, а стоял НА МЕСТЕ, но Пятов, который мог спокойно выпрыгнуть и достать мяч руками, вдруг занервничал и решил изобразить потерю сознания от толчка грудью спины Девича в стиле одного земляка, лишившегося чувств после попадания яйца. Возможно, конечно, спина Девича под футболкой утыкана шипами или даже "кынжалами", но тогда серба не просто должны были удалять с поля, а пожизненно дисквалифицировать, да еще и открывать уголовное дело. Годулян же решил ограничиться не засчитыванием чистого взятия ворот, видимо потому, что практика игр этих двух команд между собой в последние годы показывает, что преимущество в 2 мяча никто из соперников ликвидировать не может. А значит победа МХ могла отменить запланированный праздник на Донбасс-Арене.
 
1
0

Новости Футбола

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус