Премьер-лига
Премьер-лига

Премьер-лига - результаты и расписание матчей, турнирная таблица, новости.

Іван Герег: З усіх матчів проти Динамо недоговірним був лише один


Легендарний карпатівець у першому за 27 років інтерв'ю - про внутрішні хитросплетіння стосунків у львівському футболі

Іван Герег: З усіх матчів проти Динамо недоговірним був лише один


Поміж тих футболістів «Карпат», які у 1969-му створили сенсацію, ставши єдиним в історії футболу СССР клубом, котрий у статусі колективу нижчої ліги здобув Кубок нині неіснуючої імперії, нинішній гість UA-Футболу єдиний серед тих, хто дожив до наших днів, залишався у затінку. Є серед них такі, хто не любить давати інтерв’ю, але принаймні на акціях за участю ветеранів «зелено-білих» присутній.

Івана Герега, який впродовж дев’яти років вважався на правому краї оборони львів’ян майже незамінним, не було не лише чути, а й видно. Деякі колишні партнери Івана Дмитровича розповідали, що футбол він іґнорує принципово. Мовляв, від улюбленої колись справи відійшов повністю, бо займається бізнесом. Деякі львівські ресурси поширювали інформацію про те, бізнес той пов’язаний з ювелірними виробами й веде його знаний колись гравець за кордоном.

На ділі ж виявилося, що то пан Герег має образу на журналістів за те, що вони про нього не згадують. Більше того, вважає таке явище не випадковим. Бізнесом він справді займається, правда, трохи не тим, про який пишуть. За кордоном теж буває часто. І про футбол не забув. Регулярно спілкується Євгеном Лемешком, легендарним колись воротарем і тренером, який свого часу запросив Івана Дмитровича в «Карпати», а нині живе у Греції. То ж маємо за честь презентувати вашій увазі перше за часів незалежності інтерв’ю з легендарним карпатівським оборонцем.

- Іване Дмитровичу, з футбольного життя ви випали дуже давно. Чому так відбулося?

- 27 років минуло з того часу. Про мене банально забули. Я цікавився усім, що відбувається, але нав’язувати себе не хотів, згадувати про себе з власної волі не збирався.

- Думаєте, про вас забули свідомо?

- Так. Мабуть, спитаєте, хто ці люди? Керівництво «Карпат» з того часу змінилося кілька разів. Мінялися тренери і гравці. Може, впродовж цього періоду було не до мене. Не збираюся нікого публічно звинувачувати, але мені це образливо. «Карпатам» я віддав десять років ігрової кар’єри. Трохи згодом став директором футбольної школи у Львові, однак нині про це взагалі згадувати не прийнято. Теж забули. То за умови, що в часи мого керівництва наша школа була однією з найкращих в СССР. Я був єдиним членом президії Федерації футболу СССР профспілок. Клуб «Карпати» разом з усіми своїми школами підпорядковувався саме профспілкам і утримувалися за рахунок заводу «Електрон», який випускав на той час найліпші в Союзі телевізори. Власне, до тих керівників ми не мали жодних претензій. Як і они до нас.

- Дехто з ваших колишніх партнерів за «Карпатами» говорив, що з футбольного життя ви зникли з власної волі, що футбол вас перестав цікавити…

- Не знаю, звідки беруться всі ці чутки, адже на цю тему зі мною впродовж цих 27-ми років ніхто не розмовляв. Може, не розмовляли б досі, але зустрів нещодавно генерального директора «Карпат» Ігора Дедишина. Ми балакали хвилин 15. Поділилися спогадами, Ігор Михайлович цікавився моїми враженнями. З того часу контактуємо. Був на матчі «Карпат» проти «Шахтаря», мав на нього особисте запрошення в директорську ложу. Після того ми намітили деякі плани. Пан Дедишин зважив, що мій досвід в управлінні клубом може знадобитися. Я ж керував СДЮШОР у важкі часи, коли об’єднали дві команди – «Карпати» і СКА. Профспілкова школа тоді виявилася нікому не потрібною. І лише завдяки моїм добрим стосункам з керівництвом області, облпрофради і заводу «Електрон» СДЮШОР тоді вдалося зберегти й існує вона по нинішній день.

- Вам запропонували очолити карпатівську академію?

- Жодних пропозицій я наразі не приймав. Сказав панові Дедишину, що повинен для початку пригадати робочі моменти, оскільки тривалий час не був у футболі. Але якщо мені вдасться відновити навики і після цього виникне бажання для подальшої співпраці, то я повернуся. Хочу, аби в «Карпатах» знову виступали такі прекрасні футболісти, як Янош Габовда, Володимир Булгаков, Віктор Турпак, Петро Данильчук, Юрій Басалик. Про Юру взагалі забули і ніколи не згадують. А його вважаю одним з найкращих футболістів у Львові за всі часи. Люди, які принесли «Карпатам» славу, завжди мають бути в людській пам’яті. Про них не можна забувати.

- В контексті клубної академії мушу зацитувати вам слова її колишнього керівника Станіслава Кочубинського, котрий залишив цю посаду на початку 2014 року. В своєму нещодавньому інтерв’ю UA-Футболу Станіслав Олександрович сказав наступне: «Ми створили програму підготовки. Усе складалося непогано, однак на початку цього року між Димінським та Коломойським, які якимось чином співпрацювали, пробігла чорна кішка. Деталей не знаю, але Коломойський з «Карпатами» вже не співпрацює. Академія поруч з клубною базою в Брюховичах мала будуватися саме за сприяння Ігоря Валерійовича. Нині цей проект призупинений. Зрозумів, що залишатися сенсу немає і повернувся до Києва». Вам надали якісь фінансові гарантії?

- Про деталі цих стосунків мені не відомо нічого. Вперше від вас про них чую. Жодних гарантій мені наразі ніхто не давав. Та й не міг давати, бо мова про те, що я ґарантовано повертаюся, наразі не ведеться.

- Чи правда, що ви є крупним бізнесменом і ваша справа пов’язана з ювелірними виробами?

- Бізнесом я увесь цей час справді займався і займаюся. На території України й інших держав. Але з діамантами, як писали в окремих виданнях, мій бізнес не пов’язаний зовсім. Моя справа пов’язана з торгівлею будівельними матеріалами. Пишаюся, що в шести кілометрах від Львова побудував ціле поселення, яке має назву Конопниця – Царське село. Будівництво велося з 1993 року, з порожнього місця. Нині то село з повноцінною інфраструктурою, хорошими дорогами, комунікаціями, очищальнями, своєю сільською радою, церквою і цвинтарем. Власне, я й сам там живу.

- З Хустом, де ви у 1944 році народилися, вас ще щось поєднує?

- Нічого. Точніше, їжджу туди час від часу на свята до родичів. Знаю керівників міста і району, але не більше того. Як переїхав звідти у 1964 році на запрошення Михайла Комана до київського «Динамо», так більше й не повертався.

- Ви були у Києві? Про це раніше не чув, зате за однією з версій кар’єру ви начебто розпочинали в ужгородській «Верховині»…

- Нісенітниці. У «Верховині» я не грав взагалі. Першою моєю командою був «Авангард» з Хуста. Звідти мене тренер Золтан Дерфій запрошував у збірну школярів Закарпатської області. Там себе проявив і невдовзі вже виступав за юнацьку збірну України, складену з хлопців 1944 року народження. З нею посів третє місце на всесоюзній спартакіаді школярів. Я був у тій команді на хорошому рахунку. Грали ми тоді, у 1961-му на центральному стадіоні імені Хрущова товариський матч проти на рік старших юнаків київського «Динамо», перед матчем першої динамівської команди з «Пахтакором». Ми перемогли 3:1, а я забив у тому поєдинку дуже красивий гол ударом з 25-ти метрів. Власне, саме тоді отримав запрошення від «Динамо» вперше. Тоді киян ще тренував В’ячеслав Соловйов. Казали: «Повернешся зі спартакіади і приїдеш у «Динамо».

Та цю пропозицію проіґнорував, повернувся до Хуста. З дому до Києва мене на власній машині забрав у 1964-му Михайло Коман, про якого маю лише теплі спогади і збираюся відвідати, якщо буду в Києві. «Динамо» ж тоді, у 1964-му якраз Віктор Маслов очолив. Я був на перегляді протягом 16-ти днів. Сказали, що не підходжу, бо маю слабку функціональну готовність. Нічого дивного в цьому немає, бо вдома тренувався три рази на тиждень, а динамівці проводили по два-три тренування на день.

- Виходить, у «Динамо» з Хмельницького, де ви виступали три роки, вас перевели по лінії спортивного товариства?

- Запросив мене туди тренер Євген Лемешко, котрий пізніше став і понині фактично залишається моїм найкращим другом. З того часу контактуємо з Євгеном Пилиповичем постійно, де б не грали, де б не жили і не працювали. Нині бачимося рідше, бо Лемешко то приїжджає в Грецію, то повертається до Києва. Оскільки я теж постійно в роз’їздах, то ніяк не можемо перетнутися. Роль Лемешка у моєму футбольному становленні була визначальною. Власне, коли Євген Пилипович перебирався у 1966-му до Львова, він забрав з собою Турпака і Булгакова. Мене забрати не зміг, бо я ще не встиг завершити службу в армії, яку проходив саме перебуваючи у хмельницькому «Динамо».

- Валерій Сиров в інтерв’ю UA-Футболу сказав, що то саме Лемешко перевів вас з центру оборони на правий край…

- Ні. До Львова я переходив ще центральним оборонцем. Був стрибучим, гарно грав головою, тому й ставили. Лемешка у «Карпатах» вже не було, оскільки він пішов, не змирившись з тим, що за його спиною вели переговори з наставником львівського СКА Сергієм Шапошниковим. За карпатівців почав грати з листопада 1967-го, коли тренером був Василь Васильєв. Представники львів’ян приїхали до мене, коли хмельницьке «Динамо» грало з «Волинню». Зробили пропозицію, я написав заяву, а невдовзі, зустрівшись із генеральним директором «Електрону», перейшов остаточно.

Попервах Васильєв мене теж ставив у центрі. Але приймали ми на початку сезону-1968 київське СКА. За суперників тоді грав дуже сильний нападник Валерій Веригін. Багато клопотів він мені завдав, поступилися ми 1:2. Після того матчу посадив мене тренер на лаву. Сидів аж до матчу з калінінградською «Балтикою». Напередодні тієї гри зламався наш правий оборонець і Васильєв вимушено змушений був закривати цю позицію мною. Зіграв майже бездоганно, сам отримав від своїх дій задоволення і з того часу правий фланг був моїм постійно.

Іван Герег (на передньому плані) випереджає нападника суперників

- Саме тоді, мабуть, й сформувалася знаменита четвірка карпатівських оборонців, яка грала незамінно впродовж багатьох сезонів?

- Я справа, Петя Данилючук зліва, Поточняк із Сировим у центрі – так, у такому поєднанні ми почали виходити ще при Васильєві. Анатолій Рибак, Михайло Сарабін, Юра Бондаренко, Орест Коцюмбас, Борис Сорока, Роман Журавський, Степан Крупей якщо й виходили, то замінюючи когось із травмованих чи дискваліфікованих.

- Васильєв пішов ще в ході сезону-1968. Чому?

- Вважаю, він був хорошим тренером. Васильєв любив футбол, віддавався йому сповна. Команда при ньому грала непогано. Але у Васильєва виникли якісь непорозуміння з керівництвом області й заводу «Електрон». Як людина чесна й справедлива, тренер написав заяву і пішов. Новим тренером став Ернест Юст й із ним ми ледь не вийшли до вищої ліги ще у 1968-му. В принципі, свердловський «Уралмаш» у заключному матчі фінальної пульки ми й переграли, однак судді судили так, що більше нічиєї витиснути з цієї гри не змогли. Зрештою, не скажу, що хтось із нас сильно розчарувався. Ми ж бачили, що команда у нас сиьна і з часом у вищій лізі «Карпати» одначе будуть.

"Карпати" кінця 60-х. Четвертий зліва - Іван Герег

- Вирішальна роль у злеті команди належить саме Юстові?

- Думаю, так. Команда цього тренера шанувала. Скільки його потім разів звільняли, усували? І щоразу футболісти відстоювали перед керівництвом саме кандидатуру Ернеста Ервіновича. То з нашої ініціативи Юста повертали в команду рази три чи чотири.

- Правда, що ви підтримували стосунки з Юстом до останніх днів його життя?

- Я близько спілкувався з його зятем, колишнім гравцем «Карпат» Федею Чорбою. З Ернестом Ервіновичем перетиналися, коли приїздив до Угорщини. Туди в місто Печ Юст виїхав, переживши сімейну драму. Він розійшовся з дружиною, котра пішла від Ернеста Ервіновича до артиста Цимбала. Юст свою жінку дуже кохав. Розлука стала для нього страшенним ударом. У розпачі Ернест Ервінович переїхав до Печу, бо мав там зв’язки з тих часів, як «Карпати» їздили до цього міста на тренувальні збори. Так Юст там і помер у квітні 1992-го. А колишня дружина з Цимбалом теж розійшлася. Залишилася самотньою. Настільки, що коли померла, то не було кому поховати. Похорон організовував колектив музичного училища, де жінка до останнього працювала викладачем. Дуже трагічна історія.

- Що Юст зробив такого, що команда другої групи класу А, або першої ліги за нашими мірками у 1969-му виграла Кубок СССР?

- Вважаю, то був найкращий рік за всю історію «Карпат». Хоча доля могла по-різному скластися. У першому кубковому матчі ми грали у тодішньому Жданові, а нині Маріуполі проти «Азовця». Матч завершується, а рахунок 0:0. Квитки на літак до Львова були куплені заздалегідь, тому підбігаємо до Юста й питаємо: «Ервіновичу, що здаємо?» В разі нічиєї через добу мусили грати перегравання, а з квитками тоді було сутужно. «Ні, грайте» - каже тренер. У підсумку перемогли «Азовець» через добу.

Звісно, хтось скаже, що нам при жеребкуванні Кубка щастило з суперниками, а всі найсильніші клуби вилетіли, не зустрівшись із нами. Без цього теж не обійшлося. Але щастить найсильнішим. То моя улюблена приказка. Ми тоді були справді сильними. Та в чемпіонаті «Карпати» тоді грали непереконливо. Пригадую, виїзд до Чернігова, Києва і Житомира, коли ми програли місцевим «Десні», СКА і «Автомобілісту» у трьох поспіль матчах. Не повертаючись до Львова, мали після цього грати чвертьфінал Кубка у Воронежі. Місцевий «Труд» до того створив сенсацію, перемігши московський «Спартак».

У Воронежі виграємо, а в півфіналі приймаємо тренований Юрієм Войновим миколаївський «Суднобудівник», котрий на попередній стадії переміг у Лужниках московське «Торпедо». На трибунах тодішньої «Дружби» зібралося 60 тисяч людей. Пишуть, що 40, але то трибуни стільки вміщали. Забитими були всі проходи. Народу було ледь не вдвічі більше, ніж стадіон міг вмістити. Ми були в такій формі і так налаштовані, що перемогли миколаївців без варіантів. Ми просто літали, склад був збалансованим майже ідеально. Крім того, прекрасними були стосунки між гравцями поза полем. Ми підтримували, допомагали одне одному. До фіналу ми готувалися так ретельно і з таким піднесенням, що я не вірив, що ми можемо залишитися без Кубка. І то не дивлячись на те, що протистояв нам вищоліговий ростовський СКА.

- І не програли.

- Ми відрізнялися від футболістів СКА майже всім. Не в ліпшу сторону. На матч ми приїхали потягом, мали гірше екіпірування. Все таки СКА грав у вищій лізі, зовсім інший рівень. Поселилися ми в тому ж, що й суперники, готелі «Росія». Ідемо на сніданок, а ростовчани якраз виходять перекурити. Помітивши нас, прокоментували: «Дєрєвня прієхала». Навіть не сумніваюся, що армійці нас недооцінили. Але нас то не цікавило. Ми показали, що маємо і характер, і майстерність.

Володарі Кубка СССР-1969, закарпатці Іван Герег та Янош Габовда

Вважаю, Юст ідеально вибрав склад на матч. Скажімо, Булгаков потрапляв до основи не завжди, а на фінал вийшов і забив гол. Команда була добре готова і фізично, і морально. Щоб зняти нервове навантаження, Юст напередодні виїзду до Москви вивіз нас на рибалку. Ми тоді багато гуляли в лісі. Особливих навантажень тренер не давав. Навіть спаринги, щоб не перевантажитися, проводили з юнацькими командами.

Я особисто протистояв Анатолієві Зінченку, котрий на початку матчу, зігравши на добиванні, відкрив рахунок. Анатолій поряд з воротарем Левом Кудасовим і Олексієм Єськовим був одним з лідерів СКА. Стримати його було дуже непросто. Та найголовніше, що ми не дали розвернутися Єськову, котрого тоді запрошували у першу збірну СССР. Олексій впродовж матчу був майже непомітним, а потім ще й Валера Сиров, зігравши жорстко, вивів Єськова з ладу і тренер ростовців змушений був проводити заміну.

Петро Данильчук, Іван Герег і Володимир Булгаков зі щойно виграним трофеєм

- Як карпатівців зустріли після повернення з Москви?

- Святкувати почали, випивши з кубка шампанського, відразу після матчу. Виліт був запланований на ранок, тому ввечері зібралися в одному з ресторанів. Там зустріли суддів матчу – головного Карло Круашвілі з Тбілісі та лайнсмена Еуґена Хярмса з Таллінна. Подякували їм, бо ж наприкінці зустрічі ростовці забили нам гол, який помахом прапорця, зафіксувавши офсайд, відмінив Круашвілі. А заодно й пригадали Сочі-1968, коли ті самі арбітри засудили нас у матчі за вихід до вищої ліги проти «Уралмашу». Взагалі, до «Карпат» від керівництва заводу «Електрон» була приставлена людина, яка займалася виключно суддями. Це теж була складова успіху.

Перемогу в Москві ми святкували до ранку. Фактично, поїхали в аеропорт з ресторану. Летіли на Ан-10. Усі після безсонної ночі миттєво позасинали. Коли ж приземлилися у військовому аеропорту (неподалік від нинішнього аеропорту Короля Данила), то побачили поруч з летовищем тисячі людей, які приїхали нас вітати. Мій друг, який займав високу посаду в райкомі партії, на радощах взяв у всієї команди автографи у себе на паспорті. До автобуса пройти було неможливо. Від аеропорту на вулиці Терешкової (нині – Виговського) вулиці були перекриті. Кубок встановили на автобусі, зробивши для трофею спеціальний п’єдестал з квітів. Так ми їхали до самого центру Львова. За автобусом їхали 15 таксівок. Коли ми повиходили, то відразу розсілися по тих машинах і роз’їхалися по домах. Таксисти грошей з нас не брали, лише просили автограф.

О другій чи третій дня, трохи подрімавши, знову їхали до обкому партії, де нас збирало на урочистий обід керівництво Львівщини. Надарували нам різних подарунків. Не сказав би, що вони були для нас надто цінними. Важливішим було те, що ми зробили. Особливих премій теж не було. Подарували по костюму, здається, по 300 рублів.

- Не дивлячись на тріумф у Кубку, в чемпіонаті «Карпати» фінішували лише шостими, а вже після здобуття титулу примудрилися програти запорізькому «Металургові» з рахунком 0:5…

- Ейфорія команду поглинула. Почалися гулянки з усіма похідними. Я ж кажу, що виступи в чемпіонаті нам не давалися з самого початку. А потім, сконцентрувавшись на Кубку, проблемами чемпіонату вже не особливо й переймалися. Сезон ми дограли абияк, а до новоствореної першої ліги у 1970-му нас включили саме як переможців Кубка.

Іван Герег (у центрі) з квітами від юних карпатівців

- Виграли той турнір «Карпати» дуже переконливо...

- Стали першими без найменших потуг і зривів у грі. Сезон пройшли гладко, уникнувши несподіваних очкових втрат. Дуже сильно той чемпіонат провів Янош Габовда. Та всі гарно грали. Команда була єдиним цілим. Зрештою, чому лише тоді? Ми були дружними тривалий час. Аж доти, поки не почалися часті зміни тренерів, тобто, до 1972-го, коли «Карпати» очолював Анатолій Полосін, а в наступному сезоні його замінив Валентин Бубукін. Почалися пересмикування зі складом, старших гравців прагнули замінити молодими, хоча це не завжди було виправдано.

- У дебютному для себе сезоні в елітному дивізіоні «Карпати» запам’яталися перемогою 3:1 над київським «Динамо», однак загалом виступили не надто переконливо, видавши 16-матчеву безвиграшну серію…

- Нічого дивного в цьому немає. Нам бракувало досвіду. Контраст між першою лігою і вищою був величезний і адаптуватися до нових умов ми змогли не відразу. Ми поступалися більшості суперників як з точки зору організації клубної роботи, так і в постановці командної гри. Вчилися і змінювалися всі разом – керівники, тренери, гравці. Але при цьому кілька справді хороших матчів ми провели. Найперше – згаданий вами поєдинок проти «Динамо». Та ми взагалі «Динамо» у Львові в ті роки не програвали. Так виходило, що зазвичай я протистояв Олегові Блохіну. Пишаюся, що жодної з ігор у протистоянні з найкращим гравцем Європи 1975 року я не завалив.

- Проти киян у 70-ті-80-ті українські клуби зазвичай грали за схемою «Нічия вдома – поразка на виїзді»…

- ЦК партії стежило за цими речами ретельно. Там жадали, щоб решта українських команд допомагали «Динамо». Від нас вимагали, щоб забирали очки у прямих конкурентів киян – московських «Динамо», «Спартака» і «Торпедо», в тбіліського «Динамо». Власне, завдання ми виконували. Усі ці команди рідко поверталися зі Львова бодай з нічиїми.

- А самим динамівцям матчі віддавали часто?

- Можу вам сказати так: єдиною недоговірною грою в ті часи, коли виступав я (з 1971-го по 1976-й – авт.) проти киян був перший наш поєдинок, коли ми виграли 3:1.

- Після дебютного для «Карпат» сезону у вищій лізі Юста відправили у відставку. Чому?

- Керівники вирішили, що зайняте нами десяте місце – результат незадовільний. Юст, втім, зі Львова не поїхав і працював впродовж двох років у спортінтернаті.

- У 1972-му чемпіоном стала луганська «Зоря». На неї теж працювала вся Україна?

- Ні. Той сезон був чесним. Ми «Зорі» не допомагали точно. І в домашньому матчі, який завершився 2:2, і на виїзді, коли поступилися 1:4. Герман Зонін тоді надзвичайно сильну команду сторив, команду, в якій у футбол вміли грати усі, починаючи від центрального оборонця Олександра Журавльова, закінчуючи центральними нападниками.

- Для «Карпат» 1972-й запам’ятався найперше виходом до півфіналу Кубка СССР…

- Шансів вийти у фінал ми не мали. Московський «Спартак», якому поступилися в обох матчах по 0:2, був об’єктивно сильнішим.

- У 1973-му році в «Карпат» знову був новий тренер – Валентин Бубукін. Згодні з Ігорем Кульчицьким, який вважає, що цей наставник свідомо прибирав з команди місцевих гравців, тих, хто кував славу команди?

- Не думаю, що Валентин Борисович робив то свідомо. В «Карпатах» Бубукін не зміг прижитися тому, що не зумів стати наставником у повному розумінні. Бо тренер має не лише готувати команду з точки зору тактики і фізичного гарту. Крім того, треба прищепити футболістами морально-вольові риси. З цим у Валентина Борисовича виникали проблеми. Він міг зіштовхнути гравців одного з іншим, у нього були любимчики. Не розуміли ми й підходу до преміювання, який залежав від кількості глядачів на матчі. Дивувало й те, що преміальні за перемогу ті, хто грав у основі й ті, хто залишився в резерві, отримували різні. Це роз’єднувало.

- При Бубукіні пішли з команди Кульчицький, Сиров, Богдан Грещак.

- Тренер прибрав їх за низькі показники. Маю свою думку: когось вартувало залишити, а хтось здав об’єктивно. Зрештою, Бубукін вів себе незрозуміло у ставленні до всіх гравців. Мене теж кілька разів пересмикнув, садив на лаву, бо вважав, що Ярослав Кікоть сильніший. Втім, ціла серія матчів довела помилковість цього рішення. Власне, коли Бубукін пішов, ніхто в Львові за ним не шкодував.

- У скорочених чемпіонатах 1976 року «Карпати» двічі опинялися в кроці від медалей, фінішувавши четвертими. Чого команді не вистачило, щоб набрати по зайвому очку і фінішувати в числі призерів?

- Організації. Восени, коли ми повернулися з Москви втомленими й змученими після матчу з ЦСКА, існувала нагода, щоб у заключному матчі проти «Зеніту» суперники нам допомогли. Керівництво нам сказало: «Грайте. Вас це не повинно турбувати». Не домовився ніхто і ми програли 0:3. То за умови, що пітерці пропонували допомогу. Начальник команди Зенченко переконував, що ці питання він бере на себе, але на ділі виявилося, що ніхто нічого не вирішив.

1976-й. Іван Герег протистоїть нападникам московського "Динамо"

- Судячи зі звітів про той матч проти «Зеніту», ви тоді допустили результативні помилки…

- Перший гол В’ячеслав Мельников забив нам після того, як я вибив м’яч головою в центр. Потрапив суперникові точно на ногу і той забив здалеку, ударом зльоту. Остаточно ж ми зламалися після того, як Федя Чорба за рахунку 0:2 на початку другого тайму не реалізував пенальті. Команда поплила, ми були морально зламані і третій пропущений м’яч став логічним наслідком.

- Як виявилося, то був останній матч у вашій кар’єрі…

- Може, візьми ми медалі, ще рік пограв би. Але відчув, що на моє місце готували молодшого гравця і, не бажаючи висиджувати у запасі, після завершення осіннього чемпіонату-1976 написав заяву і пішов з команди. Юст мене запитав: «Тобі допомагати з роботою?» Сказав, що ні, всім подякував і пішов. З того часу ніхто не дзвонив мені, нікого не набирав я. Невдовзі став директором школи, у якій на той момент було чотири штатних одиниці. У 1987-му, коли я після одинадцяти років праці залишав СДЮШОР, працівників було вже 18. Мали своє приміщення, сім спецкласів, а в школі займалося 530 дітей. Групи були надзвичайно сильними, чимало хлопців заграли на серйозному рівні.

- Іване Дмитровичу, на початку нашої розмови ви згадували про забитий вами у складі юнацької команди України м’яч у ворота однолітків з «Динамо». То був єдиний ваш гол, адже статистика гласить, що за хмельницьких динамівців і «Карпати» ви не відзначалися жодного разу?

- Серед юнаків я грав у півобороні й іноді забивав. А на дорослому рівні грав виключно в захисті. До атак підключався, але грав зазвичай у підіграші, по воротах бив рідко. Та й тоді специфіка гри полягала в тому, щоб пройти краєм і навісити. А головою Янош Габовда грав бездоганно.

Чого вартий лише його м’яч у ворота бразильського «Палмейраса», який ми у 1970 році перемогли у Львові в товариському матчі 1:0. З 15-ти метрів Янош головою поклав м’яч у кут, неначе рукою. Для нас той матч був дуже важливим, адже «Палмейрас» московські чиновники відправили до Львова для того, щоб перевірити, зможуть «Карпати» грати в Кубку кубків, чи треба шукати нам заміну. «Палмейрас» до нас переміг «Зеніт», а тбіліське «Динамо» розгромив 4:0. Матчем з нами бразильці завершували своє турне.

Перемігши, ми заслужили право грати в єврокубках повторно. Знаєте, що тоді тренер «Палмейраса» сказав після матчу? «Не розумію, чому ви граєте в нижчій лізі, ніж «Зеніт» і Тбілісі». Ви ж сильніші за них на голову. Мабуть, у вас щось не так з організацією справи». Та й справді, у нас на той час не було майже нічого. По-доброму позаздрив нинішнім карпатівцям, коли пан Дедишин показав мені новий реабілітаційний центр клубу. У нас нічого схожого не було навіть близько.

Після товариського матчу "Карпат-1969" проти "Карпат-1979", присвяченого десятиріччю перемоги львів'ян у Кубку СССР

- Ніколи не думали про те, що на зорі кар’єри могли після оглядин у київському «Динамо» опинитися не в Хмельницькому, а в одному з клубів вищої ліги? Може, тоді змогли б заявити про себе ще гучніше?

- Повністю задоволений як своєю футбольною, так і нефутбольною кар’єрами. На відміну від більшості своїх колег за футбольним фахом, можу сказати, що без футболу прожити здатен. Коли ти молодий і маєш сили віддавати себе грі – то одне. Але з роками, коли витримувати фізичні навантаження складно, треба думати про те, щоб утримувати сім’ю і заробляти гроші. Свої можливості треба використовувати оптимально. Я найшов у собі підприємницькі, ділові, бізнесові задатки. Завдяки цьому почуваю себе успішним і ні від кого не залежу понині.

Фото - Володимир Дубас та інформаційний центр ФК "Карпати"

Оцените этот материал:
Комментарии
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
moderator
Шановні форумчани, переконливе прохання утриматися від переходу на особисості !
Ответить
0
0
Вернуться к новостям
Комментарии 192
moderator
Шановні форумчани, переконливе прохання утриматися від переходу на особисості !
Ответить
0
0
kotigorok (Чернігів)
До речі,а чи грала договірняки так звана Народна команда Спартак М (за часів Нерушимого)?
Називаю лише навскидку: 1979 останній тур(?) СКА Ростов -Спартак М 2-3, 1982 один з останніх турів Спартак М-Динамо Мінськ 3-4(3-1 по ходу), і"дивний матч" у липні 1987 Спатрак М-Дніпро (суддівство "арбітра" Ю.Кузнецова з Омська (2-1), ну й півфінал КЧ 1990-91 Марсель-Спартак М 2-1....Отож.
Ответить
1
1
kotigorok (Чернігів)
Чувак з таким погонялом як з Бодуна мабуть добряче перебрав денатурату, настільки тупить....
Ответить
1
1
С бодуна (Харьков)
Нет не перебрал, а вот ты горохового супа точно перебрал, вонь везде от тебя как с сортира. Кстати мы харьковчане твою фотку на нашей ветке увидели и оценили. На той фотке было изображение козла с твоей подписью гороха из Чернигова. Мы тебя таким и представляли, тупым козлом.
Ответить
0
1
Пузач (Украина)
Если речь на счет запаха, то благодаря защитной реакции, ну той что дана им природой, хорьки впереди планеты всей:)
 
0
1
Marcelino (Запорожье)
О чем ломают копья Были или не были договорные матчи.Если в те времена это не было доказано,то по прошествию многих лет это тем более не возможно доказать.Кто с кем договаривался Кто кому что давал фактически не было юридически доказано.И не будет.А смешные матчи были.Помню в одном из чемпионатов в 70х годах высшая лига в первом круге была разбита на 2 части.То ли по 14,то ли по 16 команд.А потом по 10 лучших объединяли в одну группу В зачет шли"золотые"очки набранные в играх с первой десяткой. За чемпионство шла борьба между киевским и московским Динамо.Москвичам было выгодно,чтобы с их группы дальше прошел "Пахтакор",а киевлянам было нужнее Торпедо из Кутаиси .И для этого киевляне должны или проиграть,или свести матч вничью.Но получалось не так как хотелось .Киевляне случайно забили гол.Игра идет к концу,а результат киевлян не устраивает.Что они не делали- и отдавали торпедовцам"случайно" пас на подходах к своей штрафной.И защитники расступались перед торпедовцами.А те никак не могут забить.Близок финальный свисток,а ничейки нет.И только после удара гонга(раньше,за пять минут до конца матча давался гонг) Торпедо сподобилось забить.Все облегченно вздохнули.
Ответить
1
2
kotigorok (Чернігів)
Перед тим як тролити невтомно,треба хоча би поверхово знати матчастину. Не було у 70-х у вищій лізі розділу на десятки,так само як і у 80-х. А стосовно цього Герега виходить усі в гівні, а він у шоколаді, виходить грав договірняки, а в КДБ не заявив, собака...
Ответить
3
1
Marcelino (Запорожье)
Пацан,когда это было,даже твоего папаши в зачатке не было.
 
1
2
Marcelino (Запорожье)
Ну,ребята,неужели вы до сих пор не поняли,что Пузач проплаченный троль и его задача провоцировать вас.Он столько раз нарушил правила общения на форуме и никаких последствий.Это свидетельствует,что он засланный казачек.
Ответить
1
4
romchik2107 (Киев)
баран ты ту пой
Ответить
0
1
наварін (Київ)
Дякую пане Пузач. Як би не забив то можливо і у Динамо не запросили. І в історії залишився як 17 літній хлоп"як який забивав самому Динамо. Договорнякм не договорняки а і за плином більш ніж 20 років забити тому київському Динамо хоч би один гол вважалося досягненням. А виграти уже подвиг. Тому ветеран Карпат так і вихваляє той переможний результат над Динамо. А в інших програшах винні нефутбольні сили.
Ответить
0
0
Пузач (Украина)
В свое время когда за лидера КПСС написали книжку воспоминаний "Малая земля" ситуацию называли - все что было не со мной помню. Вот и эти спогады типа того:) На счет нахабы - не вопрос

Ответить
1
0
i.falk 72 (Життомир)
Дідок на старість років вирішив попіаритися, щоб його згадали вирішив дати ось таке інтерв*ю, а шо ж треба якось до себе увагу привернуть, ось і висосав з пальця таку ахінею, а кротикам з тхорами тільки дай, щоб воно їм на уста попало.
Ответить
2
0
Mongolchin (Стаханов)
До Нового Года не дотянули переливания из пустого в порожнее, причём боевая ничья-ДК против всех С наступающим, болелы!
Ответить
0
0
Бывалый_ (Запорожье)
Да это секрет полишинеля - давно известный факт. Сборная УСССР, плюс шаровые очки со своими клубами - зато спесиииииии сейчас.
Ответить
1
2
Алекс-666 (Запорожье)
Походу, кто-то всерьёз верит, что Карпаты сливали только Металлисту.)))
Ответить
0
0
Гаринча (Киев)
Развели непонятно что))) Все же знают, что у львовян в честной борьбе даже сборная мира не выиграет))) это второе или третье подобное интервью... проще нужно к этому и веселее))
Ответить
0
0
Буран (Севастополь)
Интересное интервью и дедушка в норме.
Ответить
1
0
Алекс-666 (Запорожье)
Фанатикам свойственно отрицать очевидное. Пламенные фаны ВВХ отрицают участие рос военных в боях на Донбассе. Пламенные фаны ДК отрицают договорняки любимого клуба. Не то сами альтернативно одарённые, не то считают таковыми остальных.
Ответить
1
7
Пузач (Украина)
Отрицают очевидное не только фанатики:) Но речь то здесь ведь не о них, о фанатах в смысле. Речь о тех, кто для того что бы плюнуть, не гнушается тем что бы набрать в рот, прошу прощения, дерьма. Повонючее! Что бы равнодушно не прошли мимо. Потому как иными путями обратить на себя внимание не получается. Ну вроде как у Мити Кудларова в рассказе А.П.Чехова "Радость" :)
Ответить
4
2
Spokoyno (Киев)
??? щось я Вашої "одареності" не зрозумів? І цю абсолютну впевненість...
Вибачаюсь у Вас хоч один документ чи інший факт підтверджуючи Ваші слова Є?
Я чогось впевнений, що крім інформації ОББ (одна бабака бовкнула) НІЧОГО!

Сама постанова договірна в даному випадку не проходить! Хто домовлявся!
Максимум "прогинався"... зайво не напружуючись в боротьбі з більш потужним клубом...
"віддаючи шану" його Впливовому Вболівальнику. Щас так прямо і скажу якому ;-)
Ответить
3
1
Алекс-666 (Запорожье)
Ребров рассказывал о договорняке. Его подло обманули?
 
1
5
Mongolchin (Стаханов)
Интересно. тему обгладать до Нового Года времени хватит? И чей верх будет, фанов ДК или всех остальных кто его ,как бы это помягче, не любит.
Ответить
1
3
Kiryuha (Киев)
[quote datetime=" 28.12.2014 18:22 " author="D0D (Донецк)"] " И сколько из них куплено?" [/quote]В военторге?
Ответить
3
0
Stuntriding (Киев)
[quote datetime=" 28.12.2014 18:28 " author="D0D (Донецк)"] " опять не пущяют коменты" [/quote] шо, опять не тужиться?)))
Осторожно, сильно не напрягайся)))
...звёздочку малюй....(В бой идут одни старики)
Ответить
2
0
Stuntriding (Киев)
[quote datetime=" 28.12.2014 18:22 " author="D0D (Донецк)"] " [quote datetime="28.12.2014 14:43" author="Stuntriding (Киев)"]"Показать вложенную цитату[quote datetime="28.12.2014 14:18" author="D0D (Донецк)"]"Показать вложенную цитатуПоказать вложенную цитату[quote datetime="28.12.2014 09:25" author="Stuntriding (Киев)"]"Показать вложенную цитатуПоказать вложенную цитатуПоказать вложенную цитатуПоказать вложенную цитату[quote datetime="27.12.2014 21:32" author="D0D (Донецк)"]" уберите звёздочки с футболок не позортесь"[/quote][/quote][/quote][/quote]И сколько из них куплено?" [/quote] ..ещё один вспоминальщик)))
Маразм на серое вещество не давит?
А читать вьюху старого маразматика, который 27! лет на футбол и не смотрел, это да, это *интересно* !
Ответить
2
0
D0D (Донецк)
опять не пущяют коменты

Ответить
0
3
D0D (Донецк)
Или вы не читали статью?????
Ответить
0
5
D0D (Донецк)
Или вы статью не читали?
Ответить
0
5
D0D (Донецк)
[quote datetime=" 28.12.2014 14:43 " author="Stuntriding (Киев)"] " [quote datetime="28.12.2014 14:18" author="D0D (Донецк)"]"Показать вложенную цитату[quote datetime="28.12.2014 09:25" author="Stuntriding (Киев)"]"Показать вложенную цитатуПоказать вложенную цитатуПоказать вложенную цитату[quote datetime="27.12.2014 21:32" author="D0D (Донецк)"]" уберите звёздочки с футболок не позортесь"[/quote][/quote][/quote]Спасибо что пытаешься умно спросить))) Чемпионы - 13 СССР и 13 Украины. И такие отличия, в виде звёзд введены не только на Украине ! " [/quote] И сколько из них куплено?
Ответить
0
4
Kiryuha (Киев)
Беланов, например, дебютировал в сборной уже будучи динамовцем (причел вызвал его Малофеев).
Заваров переходил из уже перволиговой Зари.
Рац, Евтушенко, О. Кузнецов, Яремчук, Лужный, Веремеев, Буряк и многие другие перешли из 1-й и 2-й лиг.
Колотов, Хапсалис, Саленко, Цвейба и др. пришли из неукраинских клубов.

Быть может, переход 18-летнего Яковенко "обескровил" Металлист? Или переход 18-летнего Балтачи?
Вспомните также, откуда в Металлист перешли такие игроки, как Баранов, Деревинский и Сусло.
Ответить
3
0
Kiryuha (Киев)
[quote datetime=" 28.12.2014 12:56 " author="Acsakal (Kharkov)"] " Ради этого результата столичной киевской команды обескровливались клубы других футбольных городов Украины, и не только Украины. Да, объединение талантливых игроков в одном коллективе приносило результаты, в т.ч. и на международной арене, но почему ради результатов одной киевской команды должны были страдать болельщики всех остальных городов, у которых результаты их собственных команд могли быть куда весомее? " [/quote]Опять 25...
Ну хотя бы приведите примеры, как и когда "обескровливались" другие укр. команды ради успехов ДК. Как я уже писал выше, большинство звезд Динамо пришли либо из низших лиг, либо в юниорском возрасте (до 20 лет). А главные творцы успехов ДК и вовсе были киевлянами - Лобановский и Блохин.
Протасов и Литовченко - единственное, что похоже на "обескровливание", но оно не помешало Днепру тут же стать чемпионом. И вообще, Днепр после этого показывал результаты не хуже Динамо (золото-88, кубок-89, серебро-89).

Ответить
2
0
Stuntriding (Киев)
[quote datetime=" 28.12.2014 14:25 " author="D0D (Донецк)"] " Ау" [/quote] Ну тужься уже)))
Ответить
4
0
Stuntriding (Киев)
[quote datetime=" 28.12.2014 14:18 " author="D0D (Донецк)"] " [quote datetime="28.12.2014 09:25" author="Stuntriding (Киев)"]"Показать вложенную цитатуПоказать вложенную цитату[quote datetime="27.12.2014 21:32" author="D0D (Донецк)"]" уберите звёздочки с футболок не позортесь"[/quote][/quote]А вы знаете что означают эти звёздочки?А сон мой пусит вас не безпокоит)" [/quote] Спасибо что пытаешься умно спросить))) Чемпионы - 13 СССР и 13 Украины. И такие отличия, в виде звёзд введены не только на Украине !
Ответить
4
1
D0D (Донецк)
Ау
Ответить
0
4
D0D (Донецк)
неотправляются коменты
Ответить
0
4
GOTS (Эр-Рамади)
футбол вне политики !
Ответить
1
1
Stuntriding (Киев)
[quote datetime=" 28.12.2014 12:56 " author="Acsakal (Kharkov)"] " То, что вы тут напостили, называется "передергивать". Никто ведь не оспаривает заслуги Динамо на международной арене - самая титулованная команда Советского Союза. Речь идет лишь о том, как достигались результаты внутри страны. И за счет каких усилий. И сколько сил оставалось у игроков Динамо для игр в Европе после "отчаянных сражений" с Карпатами, Металлистом или Шахтером или наоборот, сколько сил можно было сэкономить для игр в Европе после матчей с Карпатами, Металлистом или Шахтером, сыгранных в тренировочном режиме... Силы, они ведь не беспредельны. Это прекрасно понимал Лобановский, это постоянно подтверждала его собственная практика. Или это не Лобановский придумал "чемпионскую" формулу "дома победа, на выезде ничья", которую быстро возненавидели все болельщики, включая и болельщиков ДК, потому что она после первого же забитого киевлянами гола гарантировала унылое перекатывание мяча до конца матча? Кстати, именно эта формула не раз лишала ДК чемпионства, когда равный по силам конкурент, выигрывая и дома, и в гостях, создавал неустраняемый разрыв в очках.И еще из Лобановского: главное - результат, игру забудут, а результат останется. Ради этого результата столичной киевской команды обескровливались клубы других футбольных городов Украины, и не только Украины. Да, объединение талантливых игроков в одном коллективе приносило результаты, в т.ч. и на международной арене, но почему ради результатов одной киевской команды должны были страдать болельщики всех остальных городов, у которых результаты их собственных команд могли быть куда весомее?Вообще-то меня поражает "зверхість та пихатість" тех болельщиков ДК, которые, вместо того, чтобы сказать СПАСИБО болельщикам других городов за то, что в их коллективах были выращены таланты, принесшие славу одному лишь ДК, раздувают щеки в пренебрежительном: "...да о чем Динамо могло с вами договариваться? Да мы вас одной левой! Да что ваша деревня против наших звезд?"А между прочим при всей звездности ДК первым чемпионом Украины стала Таврия, после чего украинский футбол на десятилетие захлестнуло искусственное доминирование одного единственного клуба, в угоду которому кромсался и перекраивался календарь, а судейский фактор использовался почти в открытую. И все оправдывалось "интересами сборной", "защитой чести украинского футбола на международной арене"...В блохиновский период динамо, когда за счастье стало 3-е и даже 4-е место, у многих болельщиков ДК пришло отрезвление и понимание: не одну лишь пользу принесло ДК украинскому футболу. Но стоило лишь Реброву набрать ход на фоне серьезнейших проблем у всех прямых конкурентов, как "зверхість та пихатість" начала бить из этих "болельщиков" с удвоенной силой. Им я хочу напомнить: тот, кто не делает выводов из прошлого, рискует все время к нему возвращаться!" [/quote] Ну прям прослезился......... Кому сказать спасибо? Болельщикам ДРУГИХ клубов?! Вырастили? Ничего не преувеличиваете?! Именно ДК сделало из *ваших* футболёров, ФУТБОЛИСТОВ!!! Я не говорю, что в других клубах они плохо играли (иначе бы в ДК не попали) , но ИГРАТЬ они начали в ДК!!! Так что как то умерьте свою значимость в таланте игроков ,перешедших из других клубов в ДК.!!! Где бы они были, не перейдя в ДК?! Правильно, %90 НИГДЕ !!!
Ответить
6
2
Stuntriding (Киев)
[quote datetime=" 27.12.2014 21:32 " author="D0D (Донецк)"] " уберите звёздочки с футболок не позортесь" [/quote] Это ты о чём?
Если ДВЕ ЗВЕЗДЫ на эмблемой ДК не дают тебе спать, то это твои проблемы)))
Ответить
6
2
D0D (Донецк)
[quote datetime=" 28.12.2014 09:25 " author="Stuntriding (Киев)"] " [quote datetime="27.12.2014 21:32" author="D0D (Донецк)"]" уберите звёздочки с футболок не позортесь"[/quote]Это ты о чём?Если ДВЕ ЗВЕЗДЫ на эмблемой ДК не дают тебе спать, то это твои проблемы)))" [/quote] А вы знаете что означают эти звёздочки?А сон мой пусит вас не безпокоит)
Ответить
1
5
D0D (Донецк)
[quote datetime=" 28.12.2014 09:25 " author="Stuntriding (Киев)"] " [quote datetime="27.12.2014 21:32" author="D0D (Донецк)"]" уберите звёздочки с футболок не позортесь"[/quote]Это ты о чём?Если ДВЕ ЗВЕЗДЫ на эмблемой ДК не дают тебе спать, то это твои проблемы)))" [/quote]
Ответить
0
4
Stuntriding (Киев)
О как раздули тему) Какой то старый маразматик, ляпнул своим старческим маразмом, что то прям *важное* и все подхватили)))
Ждём очередного вспоминальщика нафтолинового))) На старости денег захотелось подзаработать, вот и чешут языками что попало, абы прокатило.
Ответить
6
3
Kiryuha (Киев)
[quote datetime=" 27.12.2014 23:28 " author="С бодуна (Харьков)"] " Ты своим постом хочешь себя успокоить, на здоровье. То что я хотел сказать, я уже сказал и мысль свою высказал." [/quote]Успокоить в чем? В том, что многие перспективные юниоры выросли в Динамо в мастеров высокого класса? Так это меня и не беспокоит особо :)
Ответить
3
2
kotigorok (Чернігів)
Це як в тому анекдоті: що у вас там, в Бодуні, води немає? Так і тут...
Ответить
1
2
Kiryuha (Киев)
[quote datetime=" 27.12.2014 18:31 " author="С бодуна (Харьков)"] " Харьковчане Бессонов и Балтача до прихода в ДК стали ЧМ-1977года на молодежном ЧМ по футболу и получили звания МСМК. " [/quote]Ключевое слово - "молодежном". Вы же не будете спорить, что из "звезд" молодежек настоящими звездами становятся единицы? И Бессонову с Балтачей это удалось именно в Киеве.
Ответить
2
2
С бодуна (Харьков)
Ты своим постом хочешь себя успокоить, на здоровье. То что я хотел сказать, я уже сказал и мысль свою высказал.
Ответить
1
4
kotigorok (Чернігів)
Яка необхідність була Блохіну "забивати" 2 м'ячі 1985 р. власне з Металістом саме у Харкові, коли перед цим було безліч ігор з іншими українськими клубами: Дніпром (1-1,0-0), Шахтарем 2-1,2-0, або Чорноморцем (3-0, 0-1), або тими ж Динамо Тбілісі 2-0, 1-2), чи Торпедо Кутаїсі (1-0, 1-2)? До речі, й про гру в Кутаїсі наприкінці чемпіонату базарили, що типа Динамо здало ту гру...
Ответить
3
2
moderator

igorewitch (Киев)
27.12.2014 21:28
попередження п.4.13
Ответить
1
1
D0D (Донецк)
уберите звёздочки с футболок не позортесь
Ответить
4
6
igorewitch (Киев)
Человек "С бодуна"..ну не стоит с ним спорить...он где-то рядом с Наполеоном сейчас находится.
Ответить
3
3
Spokoyno (Киев)
Все зрозуміло. Всі заслуги Динамо, у тому числі на міжнародній арені, досягнути ЦК КПУ...
А ми шукаємо "золото партії", а воно у Блохіна та Беланова у золотих м'ячах заховано ;-)

Ну якщо ще трошки накатити то можна і більше галіматті накатати...
Ну те таке... у нас і журналюги є, які людей через одну дірку розглядають... так у них взагалі всі серуни... і головне, як їм щось заперечити не можливо? ;-)
Ответить
4
3
Acsakal (Kharkov)
То, что вы тут напостили, называется "передергивать". Никто ведь не оспаривает заслуги Динамо на международной арене - самая титулованная команда Советского Союза. Речь идет лишь о том, как достигались результаты внутри страны. И за счет каких усилий. И сколько сил оставалось у игроков Динамо для игр в Европе после "отчаянных сражений" с Карпатами, Металлистом или Шахтером или наоборот, сколько сил можно было сэкономить для игр в Европе после матчей с Карпатами, Металлистом или Шахтером, сыгранных в тренировочном режиме... Силы, они ведь не беспредельны. Это прекрасно понимал Лобановский, это постоянно подтверждала его собственная практика. Или это не Лобановский придумал "чемпионскую" формулу "дома победа, на выезде ничья", которую быстро возненавидели все болельщики, включая и болельщиков ДК, потому что она после первого же забитого киевлянами гола гарантировала унылое перекатывание мяча до конца матча? Кстати, именно эта формула не раз лишала ДК чемпионства, когда равный по силам конкурент, выигрывая и дома, и в гостях, создавал неустраняемый разрыв в очках.
И еще из Лобановского: главное - результат, игру забудут, а результат останется. Ради этого результата столичной киевской команды обескровливались клубы других футбольных городов Украины, и не только Украины. Да, объединение талантливых игроков в одном коллективе приносило результаты, в т.ч. и на международной арене, но почему ради результатов одной киевской команды должны были страдать болельщики всех остальных городов, у которых результаты их собственных команд могли быть куда весомее?
Вообще-то меня поражает "зверхість та пихатість" тех болельщиков ДК, которые, вместо того, чтобы сказать СПАСИБО болельщикам других городов за то, что в их коллективах были выращены таланты, принесшие славу одному лишь ДК, раздувают щеки в пренебрежительном: "...да о чем Динамо могло с вами договариваться? Да мы вас одной левой! Да что ваша деревня против наших звезд?"
А между прочим при всей звездности ДК первым чемпионом Украины стала Таврия, после чего украинский футбол на десятилетие захлестнуло искусственное доминирование одного единственного клуба, в угоду которому кромсался и перекраивался календарь, а судейский фактор использовался почти в открытую. И все оправдывалось "интересами сборной", "защитой чести украинского футбола на международной арене"...
В блохиновский период динамо, когда за счастье стало 3-е и даже 4-е место, у многих болельщиков ДК пришло отрезвление и понимание: не одну лишь пользу принесло ДК украинскому футболу. Но стоило лишь Реброву набрать ход на фоне серьезнейших проблем у всех прямых конкурентов, как "зверхість та пихатість" начала бить из этих "болельщиков" с удвоенной силой. Им я хочу напомнить: тот, кто не делает выводов из прошлого, рискует все время к нему возвращаться!
Ответить
4
8
Пузач (Украина)
Ты еще упомяни как против их воли, под видом призыва на воинскую службу, распорядились судьбой К.Шульженко, Л.Гурченко, Н.Фатеевой и пр... :) И где то самое СПАСИБО, за них в смысле:)
 
3
2
Spokoyno (Киев)
Я розумію, кожен бачить те що прогне побачити...
І якщо Ви б бажали побачити, то я не заперечую, що клуби з України не грали в Сталінград з Динамо... У нас з Вами тільки причини трохи різняться. У Вас це договорняки... в тому числі і програші Динамо, а в мене не бажання витрачати зайвих сил ... що відповідало і прагненню ВВЩ. Ну існує така практика з "грандом" не рвати пупок...
А те що досягнення Динамо тому що воно столичне, це тільки дурень може заперечувати... Подивиться серед чемпіонів всіх країн все більше столичні клуби...
Про ВВЛ ... можна багато калякати але він признан у світі... Мені теж не подобалась "матиматичність" футболу, це ж не шахмати, і те що він "прогнав" через Динамо не одну сотню гравців... обираючи одиниці. До речі я як вболівальник Динамо, не маю жодного стосунку до здобуття всіх 26 чемпіонств та багатьох кубків... та і досягнень футболістів теж. Як і до всієї славної історії мого рідного міста. То мені повезло, що я у Києві народився, слава Києва та Динамо то досягнення зовсім інших людей. А мій вклад достатньо мікроскопічний, щоб про нього щось ляпати ;-)

Невже не зрозуміло, що більшість футболістів переходило в Динамо за славою, грошами та іншими благами... Нормальні людські потреби та прагнення себе реалізувати на найвищому рівні.
Ну по Таврії, Ви ж чудово розумієте, що то Динамо скоріш "подарувало"... Таврія чудово використала пихатість Динамо. Потім настали часи, що справжнім професійним був тільки один клуб... Іншим не до того було.
Все інше вибачте ЖАБА. У чужому оці крихту бачу, у власному ... все добре.
Поверніться до сучасності, у чому провина Динамо, що наразі з Металістом коїться? Але на жаль великої кількості вболівальників і досі Динамо "редиска"...
 
5
0
kotigorok (Чернігів)
Та полноте, пане, як то кажуть в любому подібному дійстві є завжди дві сторони: ніхто з гравців клубу суперника (того ж Металіста у 1985) чомусь не заявив у ментуру, КДБ чи хто там займався тоді підкупом. Ніхто. А перед смертю, як на перерті коли вже нічого втрачати...
 
2
1
moderator

Brigadir (Николаев)
27.12.2014 17:52

С бодуна (Харьков)
27.12.2014 18:41

попередження п.4.13
Ответить
0
0
Alex51 (Kiev)
"членом призидії" - Цікаво, це сам Герег писав, чи Вербицький?
Ответить
2
0
Brigadir (Николаев)
Бесполезно общаться с тобой. Я же сказал, что Блохин - не подарок со своим характером, как человек Но звезды все такие Да, как тренер Блохин не получился. (Хотя со сб. Украины, он достиг лучшего достижения среди всех тренеров). Но как футболист, он великий Если ты ставишь рекорды Блохина(многие не побитые до сих пор) в под сомнение, то о чем с тобой можно еще говорить? Историю украинского футбола надо знать и чтить. У тебя наверное самый великий футболист - Папа
Ответить
4
2
С бодуна (Харьков)
Не общайся, ты отреагировал на мой пост. Для меня лично, но я не навязываю своего мнения, лучшим игроком был Ван Бастен, но никак не Блохин на которого вы молитесь и продолжайте молиться, а что вам еще делать?
Ответить
1
3
Металист-Днепр 0-6 (Одесса)
[quote datetime=" 27.12.2014 18:31 " author="С бодуна (Харьков)"] " Харьковчане Бессонов и Балтача до прихода в ДК стали ЧМ-1977года на молодежном ЧМ по футболу и получили звания МСМК. А с какого боку Шева к 1986 году? Вопрос был задан кто в том составе, того года кроме Блохи еще киевлянин?" [/quote]Был еще Дерюгин....
Ответить
2
2
sash (Kiev)
[quote datetime=" 27.12.2014 18:14 " author="С бодуна (Харьков)"] " Кто ты? И откуда ты выполз? Сколько тебе лет сынок? Где ты увидел, чтобы я написал на Металлист работает вся Аргентина, когда тема о договорных матчах с ДК при СССР?" [/quote]сынок, по твоему нику видно откуда ты выполз
Ответить
1
5
С бодуна (Харьков)
Мал ты еще с дядькой о футболе разговаривать. Если ты про меня пишешь, то чего я не писал. Ты вообще не в теме.
Ответить
2
2
С бодуна (Харьков)
Мал ты еще с дядькой о футболе разговаривать. Если ты про меня пишешь, то чего я не писал. Ты вообще не в теме.
Ответить
1
2
Brigadir (Николаев)
Для С бодуна (Харьков)

Ты наверное только пиво сосать, и орать матерщину на стадионах можешь и больше ничего не умеешь. Для начала бы почитал бы книжек по истории украинского футбола, чем молоть такую белеберду. При всех недостатках своего характера - Олег Блохин выдающийся форвард ХХ века. Он больше 15 лет был лучшим бомбардиром страны и забивал в совсем не слабом чемпионате с 1972 года по 1985 год больше 10-ти голов в каждом сезоне.Есть ли такой в украинском футболе сейчас спортсмен? Да, перед 200-м голом у Олега сбился прицел и он долго не мог забить этот исторический гол. Но после этого события, он на четвертом десятке своей жизни забил еще голов 30, прежде чем повесить бутсы на гвоздь.Так, что не надо говорить о каких-то липовых рекордах Блохина. Олег до мозга костей боец, профессионал, забил свои 336 голов потом и кровью.Я имел счастье видеть все, до единого эти голы. Только великий Шевченко превзошел Блохина. И не надо забывать, что Блохин лучший футболист Европы 1975 года. Тоже вытянули? Так, что не надо ставить под сомнение великие достижения Блохина.
Ответить
6
2
С бодуна (Харьков)
А ты только клаву научился давить и больше ничего. Вот и молись на него и его липовые рекорды как на игрока так и на тренера. У него были антирекорды не только как у футболера, но и у тренера ФК Москва и ДК.
Ответить
2
3
С бодуна (Харьков)
А ты только клаву научился давить и больше ничего. Вот и молись на него и его липовые рекорды как на игрока так и на тренера. У него были антирекорды не только как у футболера, но и у тренера ФК Москва и ДК.
Ответить
2
4
sash (Kiev)
[quote datetime=" 27.12.2014 12:22 " author="Brigadir (Николаев)"] " Ключевые фразы здесь сказал - Acsakal (Kharkov) :" ...А никто и не говорит, что киевское Динамо было слабым. Только не нужно забывать, что боролось оно против 5-ти(!) московских клубов (ЦСКА, Спартак М, Динамо М, Локомотив, Торпедо М), каждый из которых был многократным чемпионом СССР в разные годы и стремился не допустить, чтобы победителем стала нестоличная команда "из провинции". И, кстати, Динамо Киев первым прорвало это московское кольцо, а уже потом были и Динамо Тбилиси, и Арарат, и Днепр..."Вот именно! Киев боролся в эти годы ( как говорит Герег - 1971-1976) на всех фронтах только за первые места(!) Львов же боролся за выживание в высшей лиге. И Киев просил Львов играть договорные игры... Есть ли здесь логика?" [/quote]Лобановский мог бы попросить сыграть договорной матч только если бы Дк в день игры провело бы две усиленные тренировки и вместо третьей играло бы с Карпатами или Металлистом.
Ответить
3
3
Kiryuha (Киев)
[quote datetime=" 27.12.2014 16:02 " author="С бодуна (Харьков)"] " ....Этим я тебе лишний раз говорю, что ДК при СССР помогала вся Украина, чтобы они больше от москвичей имели всяких титулов, и вот такими рекордами Блохи, и договорными матчами, и лучшими игроками со всей Украины. Вот я о чем, если бы не эта помощь, не выиграли бы вы столько чемп.СССР, кубков СССР и Кубок Кубков 1986 года." [/quote]Хм, а как же тогда быть с рекордами Блохина по кол-ву матчей и мячей за сборную СССР и в Еврокубках? Там ему тоже "помогали"?
Ответить
4
2
Kiryuha (Киев)
[quote datetime=" 27.12.2014 00:17 " author="С бодуна (Харьков)"] " Наверное это Металл в 80-х был клубом в который забирали всеми правдами и не правдами ... только не служили они, а в футбол, в ДК играли, а могли бы своим командам приносить пользу, но в то время при Щербицком на Украине существовал, только один клуб это ДК, а на другие украинские команды ему наплевать) игроков со всей Украины. ///Называю состав, кроме Блохи, который выиграл КК, найдите киевлян? Чанов, Михайлов, Бессонов, Балтача, Демьяненко, Яремчук, Баль, Заваров, Кузнецов, Яковенко, Рац, Беланов, Евтушенко. И это не помощь всей Украины одному клубу? " [/quote]Столько слов и все как-то неубедительно...
Даже если взять вот этот состав 86-го, то лишь трое из них перешли готовыми мастерами из укр. клубов вышки: Баль, Чанов и Беланов.
Остальные - либо из низших лиг (Заваров, Яремчук, О. Кузнецов, Рац, Евтушенко), либо еще до 20 лет - т.е. стали мастерами уже в Киеве (Демьяненко, Бессонов, Яковенко).
Что касается киевлян - то двое из них стали обладателями Золотого мяча (Блохин, Шевченко). Какой еще город экс-СССР может таким похвастать?
Ответить
4
1
С бодуна (Харьков)
Харьковчане Бессонов и Балтача до прихода в ДК стали ЧМ-1977года на молодежном ЧМ по футболу и получили звания МСМК. А с какого боку Шева к 1986 году? Вопрос был задан кто в том составе, того года кроме Блохи еще киевлянин?
Ответить
3
2
С бодуна (Харьков)
Харьковчане Бессонов и Балтача до прихода в ДК стали ЧМ-1977года на молодежном ЧМ по футболу и получили звания МСМК. А с какого боку Шева к 1986 году? Вопрос был задан кто в том составе, того года кроме Блохи еще киевлянин?
Ответить
3
2
sash (Kiev)
Сейчас как и тогда, за любую команду Украины играют игроки со всей Украины.
Просто в лучших клубах играют лучшие игроки!
Ответить
5
3
sash (Kiev)
[quote datetime=" 27.12.2014 12:12 " author="С бодуна (Харьков)"] " И сколько? Суслопаров и Пасулько, в 80-х, в СМ. В ДК из раши играли Колотов, Яшкин, Герасименко, Алиев и так далее (3-м последним даже паспорта укр-е сделали). И что из этого? Тебе рассказывают, что вся Украина работала на ДК и договорники в пользу ДК были. Вспомни, Блоха не мог 2 мяча до 200 голов забить полгода, даже несколько пенальти не забил, а тут приехав в Харьков на игру с Металлом уже и кубок заранее был подготовлен ( обладателю 200 голов чемп.СССР). Матч закончился 2-2. И знаешь кто забил 2 мяча в ворота Металла, и кубок получил 200 голов? Блохин. То полгода не мог забить, а тут его прорвало. На этот матч против ДК поставили 3-го вратаря Металла Петухова, основные вратари Сивуха и Кутепов даже позорится не захотели в этом спектакле одного актера." [/quote]1) по твоим словам сейчас на Металлист работает вся Аргентина и вы ... сосете, а на Шахтер вся Бразилия.
2) А сейчас в последнем туре ЛЕ аргентинцы тоже позориться не хотели, уехали на свою родину? А чего же они весь групповой турнир позорились???
Ответить
1
4
С бодуна (Харьков)
Кто ты? И откуда ты выполз? Сколько тебе лет сынок? Где ты увидел, чтобы я написал на Металлист работает вся Аргентина, когда тема о договорных матчах с ДК при СССР?
Ответить
2
2
С бодуна (Харьков)
Кто ты? И откуда ты выполз? Сколько тебе лет сынок? Где ты увидел, чтобы я написал на Металлист работает вся Аргентина, когда тема о договорных матчах с ДК при СССР?
Ответить
1
2
Пузач (Украина)
Чего-то ты стал заикаться. Может от волнения? Выпей... успокаивающего:)
 
0
6
livoberegnyi (Киев)
А чего все завелись так? Договорняки... Конечно играли, но кого вы все обвиняете? Динамо Киев? Табличку в названии или конкретных людей(человека). Так может давайте отделим мух от котлет. И еще небольшой нюанс. А в командах бывшей вышки играли только коренные харьковчане, одесситы, львовяне и т.д. То есть, если где-то из района дернули пацана в обл. центр, то это ничего, а если человек попадает в ДК, то грабят. И еще момент. А завоевали бы еврокубок, тогда еще молодые Яремчук, Рац, Яковенко, Кузнецов? и правильный ли они сделали выбор. А получил бы Беланов Золотой мяч, не перейдя в ДК. Я не знаю..., но думаю они очень благодарны судьбе, что оказались в Киеве. И еще, приглашения были точечные, т.е. не ломающие команды (единственное исключение считаю Днепр - Протасов, Литовченко, второй раз Коновалов, Похлебаев, Максимов, Беженар, но это уже была самостийна ненька вот кто действительно страдал). И не забывайте про Канчельскиса, Онопко, Никифорова и множества персонажей, которые так и не заиграли в ДК.
О противостоянии ДК с Москвой. Удалите из списка Локомотив. Это команда первой лиги и угрозы не представляла.
По Черноморцу. Когда он оказался в Первой союзной лиге, то был там белой вороной, побив рекорд то ли по очкам, то ли по забитым мячам, задолго завоевав выход в Вышку.
И зачем ворошить прошлое. Договорняки игрались, для борьбы с Москвой, а в теперешних реалиях это можно считать благородством. А сейчас сдаем за бабло - почувствуйте разницу.
И харьковские голы Блохина помню, как сейчас - это не футбол, но опять же: претензия к ДК или к решалам?
Ответить
6
3
Mongolchin (Стаханов)
Не надо выдавать желаемое за действительное. Щербицкий никогда не боролся с Москвой,он просто хотел во всём быть первым.И всегда, с царских времён ещё, договорняки делались исключительно за деньги.У борцов это стало настолько серьёзно, что они со всей Европы собирались в Гамбурге раз в году, и боролись за закрытыми дверями. Называлось это -Гамбургский счёт.Кто есть кто решали для себя. В советское время в этом плане ,кроме Гамбурга, в спорте не поменялось ничего, Я отдавал бой за 25 руб.если он мне был не нужен. На заводе тогда платили, для сравнения, 120-140 руб. в месяц.
Ответить
1
1
kotigorok (Чернігів)
Це ж треба було вкинути напередодні Нового року таке провокаційне інтерв'ю?) Щось на зразок того що повідав Звягінцев свого часу в Спорт-Експресі. Мабуть цей Герег своєрідний послідовник Шуфрича.
Ответить
5
3
VitoFirst (Львов)
Интересное интервью. Ну и разумеется, самую жаренную фразу вывели в заголовок и ее нельзя не прокомментировать. Вот так динамо и зарабатывало свои чемпионства, одновременно и получая очки и экономя силы. И это при том, что туда и так всеми правдами и неправдами сгоняли самых сильных игроков со всей УССР.
Ответить
6
6
kotigorok (Чернігів)
То виходть і у єврокубках у 70-80х перед Динамо "стелилися" ПСВ, Айнтрахт чи Баварія з Атлетіко М?
Ответить
2
5
Ysmishko (Чернигов)
А разве сейчас игроки не хотят играть в лучших клубах? А ДИНАМО был, есть, и будет лучшим!!!!!!!!!!!!!!
Ответить
7
7
С бодуна (Харьков)
Вообще то разговор здесь не о лучшем клубе, а о договорных матчах при СССР в пользу ДК, не тупи и будь в теме.
Ответить
6
4
С бодуна (Харьков)
Вообще то разговор здесь не о лучшем клубе, а о договорных матчах при СССР в пользу ДК, не тупи и будь в теме.
Ответить
5
4
Spokoyno (Киев)
А у Вас є якийсь документ, що це підтверджує?
Слова... так знайдеться багато Ваших "бодрозичливців" що про Вас таке наляпають... що Ви не тільки з бо...

Але це все БАЛАЧКИ!
Хоча важко не погодитись, що не всі команди з України грали з Динамо на перемогу...
Чому це трохи чи зовсім інше питання.
 
1
5
ALEXB12 (Харьков)
Интересно читать киевлян - как обсуждать сплетни от Суркиса - это правда, даже перекреститься готовы, а как старый футболист воспоминаниями поделился - получается брехня.... Толлерантней надо быть господа (паны?) киевляне.
Ответить
8
6
Mongolchin (Стаханов)
Щербицкий очень много сделал для Украины, По сути мы добиваем сейчас всё что было сделано при нём. И такой человек как он ,имел право на свою фишку которой для него было ФК ДК. Никто особо не упирался от перехода в ДК, потому как это был другой уровень жизни прежде всего. Частые загранпоездки, авто, и т.д. и т.п. А договарняки-так они были,есть,и будут везде и всегда.Люди так устроены и ничего с этим не поделаешь.
Ответить
8
3
Brigadir (Николаев)
Ключевые фразы здесь сказал - Acsakal (Kharkov) :" ...А никто и не говорит, что киевское Динамо было слабым. Только не нужно забывать, что боролось оно против 5-ти(!) московских клубов (ЦСКА, Спартак М, Динамо М, Локомотив, Торпедо М), каждый из которых был многократным чемпионом СССР в разные годы и стремился не допустить, чтобы победителем стала нестоличная команда "из провинции". И, кстати, Динамо Киев первым прорвало это московское кольцо, а уже потом были и Динамо Тбилиси, и Арарат, и Днепр..."


Вот именно! Киев боролся в эти годы ( как говорит Герег - 1971-1976) на всех фронтах только за первые места(!) Львов же боролся за выживание в высшей лиге. И Киев просил Львов играть договорные игры... Есть ли здесь логика?
Ответить
8
5
Spokoyno (Киев)
Дійсно пихатись те що багатьом так притаманна...
Спочатку один дідуган пише, чудово розуміючи, що за свої побрехеньки йому нічого не буде, і тут же збирає купу ображених... які йому підспівують.
Так всім відомо, що при СРСР саме столичні команди репрезентували республіки... Тому ЦКушки "допомагали" їм... намагаючись створити КРАЩІ команди! Тому і КРАЩІ футболісти йшли у КРАЩІ команди на КРАЩІ умови. І я якось сумніваюсь, що якийсь перспективний футболіст сам відмовлявся перейти у Динамо... більше грошей, слави та і перспектива побувати за кордоном, отримати квартиру у Києві, придбати авто... Ну хіба окремі могли собі сказати я "не потягну"... я у футболі посередність :-(
Та і казки про допомогу Динамо... це теж казки. Чи може цей сивочолий пан підтвердити свої слова хоч однією "бумажкою"? Так тоді все підпорядковувалось кпСС і прогиналось під ЦК... але кожен рік Динамо втрачало у матчах з командами з України... Та і самі команди чудово розуміли, що можна впертися з Динамо, котре все одно скоріш за все виграє, а потім залетіти "сусідам" і вилетіти з вишки... Та ще ВВЩ буде косо дивитися на першого секретаря обкому ;-) А кому це потрібно... ну лінію партії не підтримувати... Тому цілком можливо, що славні БИТВИ планувались зовсім не проти Динамо.
Пригадайте слова Павлова. Чи гру наших клубів проти Шахтаря чи Динамо... Б'ємося до першого пропущеного, а потім ... навіщо надриватися у програшному матчі...
Ответить
3
6
moderator
Пузач (Украина)
27.12.2014 10:33


Дед Федот (Харьков)
27.12.2014 10:49


попередження п.4.3
Ответить
2
1
Stuntriding (Киев)
Бред старого маразматика.
.......я молчал но больше не могу.......пЫсать хочу..........
Что же столько дерьма льётся из западной части страны?
Мало того что натворили со страной, так ещё и футбол решили уничтожить!
Что это за статейки такие?
Ответить
6
4
Дед Федот (Харьков)
Любитель русского мира?Или правду о "Священной корове"тяжело воспринимать?
Ответить
5
4
Дед Федот (Харьков)
правда в глаза колит?Судя по полёту мысли ваш клюб динамо мАсква.
Ответить
5
5
Пузач (Украина)
Хорькам и иже с ними страдающим паранойей - если не в курсе или запамятовали погуглите и посчитайте сколько суслопаровых, пасулек и прочих капличных из ваших клубов ушло не в киевское Динамо. Ну и соответственно чего они добились в своей футбольной карьере. По сравнению с теми кому повезло попасть в Динамо, естественно:)
Ответить
7
7
Дед Федот (Харьков)
зомби с берегов Днепра!Ты как всегда наглый и хамовитый.Но ума и логики в этом нет.Продолжай двигаться к маразму.
Ответить
6
6
Marcelino (Запорожье)
Вы это только сейчас заметили?К этому еще могу добавить-.проплаченный
 
2
2
С бодуна (Харьков)
И сколько? Суслопаров и Пасулько, в 80-х, в СМ. В ДК из раши играли Колотов, Яшкин, Герасименко, Алиев и так далее (3-м последним даже паспорта укр-е сделали). И что из этого? Тебе рассказывают, что вся Украина работала на ДК и договорники в пользу ДК были. Вспомни, Блоха не мог 2 мяча до 200 голов забить полгода, даже несколько пенальти не забил, а тут приехав в Харьков на игру с Металлом уже и кубок заранее был подготовлен ( обладателю 200 голов чемп.СССР). Матч закончился 2-2. И знаешь кто забил 2 мяча в ворота Металла, и кубок получил 200 голов? Блохин. То полгода не мог забить, а тут его прорвало. На этот матч против ДК поставили 3-го вратаря Металла Петухова, основные вратари Сивуха и Кутепов даже позорится не захотели в этом спектакле одного актера.
Ответить
4
2
Пузач (Украина)
А Маслаченко, Капличный, Цымбаларь, Пасулько, один из братьев Чановых... и т.д. и т.п. Это все воспитанники украинского футбола, харьковского в том числе, которые не играли в Динамо, киевском имеется в виду:) Так что Украина работала не только на киевское Динамо, это я к тому:) А что Блохин тогда 2 гола забил Металлисту, то он до этого забил 198!:) И на этих 200 если не ошибаюсь не остановился:), так что скорее Сивуха с Кутеповым побоялись поучаствовать в рекорде, посему и выставили Петухова. Небось посчитали, что не сильно прибавляет авторитета вратарю соучастие в установлении рекорда нападающим:)
 
6
4
Металист-Днепр 0-6 (Одесса)
Ответить
1
0
Металист-Днепр 0-6 (Одесса)
[quote datetime=" 27.12.2014 09:55 " author="GolfGTI (Северодонецк)"] " дивно, що мегакоманди, як МХ, ЧО (монстри чемпіонатів СРСР)та їх вболювальники додають свої "фахові" коментарі про дуте Динамо Київ, яке є найсильнішим у СРСР (13 перемог у чемпі, 9 Кубків,3 Єврокубки тощо)." [/quote] Ты имел ввиду сборную Украины а не Динамо.... ))
Ответить
4
3
GolfGTI (Северодонецк)
дивно, що мегакоманди, як МХ, ЧО (монстри чемпіонатів СРСР)та їх вболювальники додають свої "фахові" коментарі про дуте Динамо Київ, яке є найсильнішим у СРСР (13 перемог у чемпі, 9 Кубків,3 Єврокубки тощо).
Ответить
4
4
Металист-Днепр 0-6 (Одесса)
[quote datetime=" 27.12.2014 00:17 " author="С бодуна (Харьков)"] " Для особо одаренных, которые хотят видеть все что угодно кроме правды, РАССКАЗЫВАЮ. Наверное это Металл в 80-х был клубом в который забирали всеми правдами и не правдами (кого калачом, а кто не согласится в Советскую Армию, вернее в МВД служить, Родину защищать, только не служили они, а в футбол, в ДК играли, а могли бы своим командам приносить пользу, но в то время при Щербицком на Украине существовал, только один клуб это ДК, а на другие украинские команды ему наплевать) игроков со всей Украины. Эй, киевские знатоки, а ну-ка назовите хотя бы одного киевлянина, кроме Блохи который на х.. никому не был нужен и без него выиграли он только к концу карьеры падал да клянчил как попрошайка пенальти, который в 1986 году выиграл Кубок Кубков. Игроки были из Донецка, Харькова, Днепропетровска, Одессы, Луганска, из Западной Украины. Называю состав, кроме Блохи, который выиграл КК, найдите киевлян? Чанов, Михайлов, Бессонов, Балтача, Демьяненко, Яремчук, Баль, Заваров, Кузнецов, Яковенко, Рац, Беланов, Евтушенко. И это не помощь всей Украины одному клубу? А потом, и чемпионов ДД Протасова, и Литовченко забрали себе. А могли бы Демьяненко, Михайлов, Протасов, Литовченко помогать своему ДД, Бессонов, Балтача, Яковенко МХ, Чанов ШД, Беланов ЧО и так далее. А вот была директива Щербицкого помогать одному клубу, за счет всей Украины. Это, я вам киевляне рассказал правду, кто-то не знал, а кто-то специально умалчивает из вас. Вот такие вы герои за счет всей Украины. Спасибо нам надо сказать, а не ерничать." [/quote]Это многие знали, ты не открыл секрета... ))
Ответить
6
1
Металист-Днепр 0-6 (Одесса)
1980 год Чемпион Динамо ...Спартак ,Зенит...Черноморец с Спартаком две ничьи победа над Динамо и Зенитом
1982 Чемпион Динамо Минск , Динамо Киев , Спартак
Черноморец всех трех дома поимел 1-0... Это я все видел своими глазами..)) А Динамо К и Спартаком там ничья в итоге 10 место...
1984 год Зенит чемпион, Спартак, Днепр Черноморец два раза Спартак победил. Проиграл Кайрату и Нефчи, Жальгирису ничья Пактакор итог 4 место

Ответить
3
0
Металист-Днепр 0-6 (Одесса)
Черноморец Гроза авторитетов - 1980, 1982, 1984, 1991..))
Ответить
8
1
Металист-Днепр 0-6 (Одесса)
.Я не любитель сказок.... во времена конца застоя и начала перестройки болел за Черноморец ходил постоянно на стадион на Соборку (место сбора больных футболом)
И сказка о том,что Черноморец сдавал игры не знаю......
Черноморец не однократно получал кубок гроза авторитета....зато влетал Пактакору,Кайрату, Арарату и т . д
Ответить
7
1
moderator

С бодуна (Харьков)
26.12.2014 21:49
Пузач (Украина)

26.12.2014 22:07
Попередження п. 4.13

сергеев (Днепропетровск)
27.12.2014 02:54
Попередження п. 4.15
Ответить
0
1
sia (Киев)
Чимось він на Блохіна схожий, я ..та й я..був у формі просто не взяли, а коли грали проти К Динамо, то ні разу не було за мною гріха в защіті, хоча там грав Блохін, тд і тп короче...
Ответить
3
3
БульбаШ (Харьков) (ХАРЬКОВ)
Я тут смотрю многим форумчанам правда глаза колет, как же выискался какой то Иван Герег и давай ломать святые стереотипы тогда ПЕРВОЙ команды в республике. А то что тогда партия тянула эту команду всеми возможными способами все знают да только не хотят на эту тему говорить.
Ответить
11
8
Счётчик шансов (Полтава)
С Карпат и Динамо надо снять по 20 очков, запретить Дедишину и Суркису заниматься футболом на протяжении 5 лет.
Ответить
7
5
Spokoyno (Киев)
Та якщо б не ЦК Баварія теж у Динамо суперкубок виграла
:-)
Ответить
9
4
Пузач (Украина)
Был бы там в составе Герег, ну у Баварии в смысле, даже Щербицкий не смог бы помочь Динамо тогда выиграть. Это же главный специалист был по нейтрализации Блохина:)
Ответить
7
5
Волосатое Пельмешко (Киев)
Как говорится, шила в мешке не утаить. Как тащили за уши команду, так и сейчас тащат.
Ответить
10
11
luga_nova (Луганск)
Судя по фото,перед вью,дедушке изрядно плеснули )
Ответить
6
8
Kiryuha (Киев)
[quote datetime=" 26.12.2014 21:09 " author="С бодуна (Харьков)"] " Поэтому Металл всегда в Киеве проигрывал, а в Харькове играл в ничью. (может были исключения, но я их не помню). Не могу говорить за ЧО, ДД и ШД, но кажется там тоже сливали ДК. ... Если бы не наша помощь, украинских клубов, ДК в СССР не достигло бы тех высот. Так что не умничай, ДК обязано всем украинским клубам которые помогали ему в чемпионстве." [/quote]Не вижу логики в вашем комменте.
Во-первых, есть куча матчей, когда украинские команды и побеждали ДК, и брали очки в Киеве. Например, Металлист выигрывал у Динамо в 83-м (2:0) и 86-м (1:0).
Во-вторых, если все укр. команды "помогали ДК в чемпионстве", то каким же образом Днепр умудрился дважды стать чемпионом плюс еще трижды опередить ДК в таблице (84, 87, 89)? Каким образом киевлян опережали Черноморец (84, 91) и Шахтер (79)?
В-третьих, выигранные КОК и два полуфинала КЕЧ киевлян - это, что ли, тоже не их заслуга?
Ответить
7
6
С бодуна (Харьков)
Для особо одаренных, которые хотят видеть все что угодно кроме правды, РАССКАЗЫВАЮ. Наверное это Металл в 80-х был клубом в который забирали всеми правдами и не правдами (кого калачом, а кто не согласится в Советскую Армию, вернее в МВД служить, Родину защищать, только не служили они, а в футбол, в ДК играли, а могли бы своим командам приносить пользу, но в то время при Щербицком на Украине существовал, только один клуб это ДК, а на другие украинские команды ему наплевать) игроков со всей Украины. Эй, киевские знатоки, а ну-ка назовите хотя бы одного киевлянина, кроме Блохи который на х.. никому не был нужен и без него выиграли он только к концу карьеры падал да клянчил как попрошайка пенальти, который в 1986 году выиграл Кубок Кубков. Игроки были из Донецка, Харькова, Днепропетровска, Одессы, Луганска, из Западной Украины. Называю состав, кроме Блохи, который выиграл КК, найдите киевлян? Чанов, Михайлов, Бессонов, Балтача, Демьяненко, Яремчук, Баль, Заваров, Кузнецов, Яковенко, Рац, Беланов, Евтушенко. И это не помощь всей Украины одному клубу? А потом, и чемпионов ДД Протасова, и Литовченко забрали себе. А могли бы Демьяненко, Михайлов, Протасов, Литовченко помогать своему ДД, Бессонов, Балтача, Яковенко МХ, Чанов ШД, Беланов ЧО и так далее. А вот была директива Щербицкого помогать одному клубу, за счет всей Украины. Это, я вам киевляне рассказал правду, кто-то не знал, а кто-то специально умалчивает из вас. Вот такие вы герои за счет всей Украины. Спасибо нам надо сказать, а не ерничать.
Ответить
9
8
Дед Федот (Харьков)
а с 1991 года не было продолжения?Как только начали появляться конкуренты сразу пошли в ход подлые приёмы.Даже противно.
 
4
5
Скайрим (Харьков)
ждем откровений игроков о памятных матчах ДК с ИМ: 9:0 и 2:3))
Ответить
5
7
Игорини (Киев)
Через 10 лет статья на этом сайте: "Луческу - в чемпионате 2014/15 все победы Динамо были договорными" :)))
А если по теме: я советские чемпионаты застал пацаном, когда ещё знал мало и анализировать не особо умел. Но, анализируя постфактум, могу сказать следующее: как минимум 2/3 матчей в те годы заканчивались совсем не случайным образом, просто об этом не многие знали. Чемпионат делился на группировки, внутри которых очки активно отдавались претендентам на медали и тем, кому грозит вылет. Через год долги отдавались, и уже другие команды претендовали на высокие места. В нашу группировку входили украинские команды (кроме Черноморца), грузинские и Средней Азии (Кайрат, Пахтакор), в московскую - все остальные. Динамо активно отдавало очки после очередного досрочного чемпионства (по праву сильнейшего). Были ещё отдачи, связанные с подчинением по республикам или по ведомствам, чистые денежные отдачи тоже имели место.
Но почему-то (с подачи московских журналистов) принято считать, что в договорняки играло якобы только одно ДК, и что всё это изобрёл Лобановский, а крышевал Щербицкий. Хотя в тоталитарной системе договорняки - основа чемпионата. В России это до сих пор сохранилось на советских традициях. В ЧУкре это всё-таки на порядок ниже сейчас, к счастью.
Так что в договорняки играли все и со всеми. На этом точка.
Ответить
12
0
Пузач (Украина)
Я хоть и застал советские чемпионаты совсем не пацаном, но не готов в количественном исчислении утверждать сколько матчей заканчивались не случайным, вернее предсказуемым результатом:) Более того, скажу что некая предсказуемость результатов была вызвана скорее тем, что в то время не было стимуляторов позволяющим человеческому организму восстанавливаться в очень короткие сроки, посему приходилось делить матчи на обязательные и не очень:) При этом я категорически не отметаю того, что кто-то пользовался ситуацией не без пользы для себя:) Но при чем здесь львовская команда и этот неврастеник в частности?:)
Да, на счет Луческу. IMXO эта фраза прозвучит гораздо раньше:)
Ответить
7
8
СашаХМ (KM)
статью не читал, но уверен на 100000% что тот самый единственный не договорной как раз и КЛ выиграли? )))
Ответить
7
3
Vessel (Николаев)
Вот к чему такие статейки?Я болею с 80-го...Да!Украинские клубі помогали киевлянам,но и Динамо не слабое было!
Ответить
4
6
Acsakal (Kharkov)
А никто и не говорит, что киевское Динамо было слабым. Только не нужно забывать, что боролось оно против 5-ти(!) московских клубов (ЦСКА, Спартак М, Динамо М, Локомотив, Торпедо М), каждый из которых был многократным чемпионом СССР в разные годы и стремился не допустить, чтобы победителем стала нестоличная команда "из провинции". И, кстати, Динамо Киев первым прорвало это московское кольцо, а уже потом были и Динамо Тбилиси, и Арарат, и Днепр. И, между прочим, над ЦК КПУ, который возглавлял большой и искренний болельщик ДК Владимир Васильевич Щербицкий, был еще ЦК КПСС, которому он должен был строго подчиняться почти во всем... кроме футбола! "Уделывание" московских футбольных клубов - это была единственная вольность, которую он мог себе позволить в рамках партийной дисциплины и субординации...
Кстати, ничего нового насчет договорняков с Динамо К Герег не сказал. Об этом уже не раз рассказывали ветераны и Шахтера, и Металлиста. Об этом догадывались даже в те времена и болельщики на трибунах, когда говорили после матча: ну вот, опять сдали... И я бывал в их числе не раз. Меня удивляет только, как человек, болеющий за Динамо К с одна тысяча девятьсот шестьдесят пятого года может этого не помнить и даже не подозревать?
Ответить
10
5
Пузач (Украина)
Я помню Металлист во времена союзных чемпионатов. Единственное о чем был смысл договариваться с той командой, это что бы не поломали футболистов соперника:)
 
6
9
moderator

Шановні форумчани, перконливе прохання дотримуватися правил спілкування сайті !



[/ul]
Ответить
4
0
Пузач (Украина)
Правду говорят, мудрость это не морщины - мудрость это извилины:) Живет себе человек с паранойей - ну и пусть себе живет, рассказывает друзьям за пивом свою версию украинской футбольной истории. В которой его место трудно недооценить:) И тут появляется какой-то му, прошу прощения, дак, который аппелируя к его морщинам, выдаваемым за извилины, пытается дать пищу неокрепшим умам для оплевывания истории. И то, что этот который пишет такое просто не способен на что-то большее, абсолютно не является аргументом к тому что бы написанное им имело право на опубликование. IMXO
Ответить
6
13
Marcelino (Запорожье)
А тут вылазит табаки .И сопли,сопли,сопли...
Ответить
9
6
Пузач (Украина)
Стукачек, ты веточкой ошибся:)
 
6
11
Виталий Седнев
Помню как в те годы во Львове последние минуты игры. Счет 2:2. И тут судья, который не в теме, назначает пенальти в ворота Карпат. Бьет Буряк (к тому времени пробил штук 20 пенальти - ни единого промаха), а тут засадил метра на два выше ворот!
Ответить
5
2
Autentop (Харьков)
Правду говорит, что играли по указке ЦК КПУ: бери очки у других, а киевлянам помогай. Но это не означает, что у киевлян была слабая команда, наоборот - комплектовались динамовцы лучшими молодыми кадрами из других украинских команд. Тоже, кстати, по указанию того же ЦК
По сути Герег только подтвердил то, что до него говорили другие советские футболисты - договорняки в союзном чемпе цвели буйным цветом. Это наводит на мысль, что без них не обходится и современный ЧУ, и не только он, но и чемпы других стран.
Ответить
15
5
СТАРЫЙ (КОБЕЛЯКСКИЙ Р-Н.)
- ЦК партії стежило за цими речами ретельно. Там жадали, щоб решта українських команд допомагали «Динамо». Від нас вимагали, щоб забирали очки у прямих конкурентів киян – московських «Динамо», «Спартака» і «Торпедо», в тбіліського «Динамо». Власне, завдання ми виконували. Усі ці команди рідко поверталися зі Львова бодай з нічиїми.
_________________
Браво, Ваня! Теперь УЕФА и ФИФА должны будут лишить все постсоветские республики членства в организациях - так как это было прямое вмешательство правительства в дела футбольной организации, а пана Ивана, должны посадить лет на десять, с конфискацией, за договорные матчи! :)))
Ответить
11
5
Kiryuha (Киев)
Да и в Киеве, насколько я помню, Карпаты отбирали у ДК очки (в 1977-м, если не ошибаюсь).
Ответить
3
5
Kiryuha (Киев)
Действительно странно: зачем было динамовцам сознательно отдавать Карпатам очки чуть не в каждой игре во Львове?
Ответить
5
11
Brigadir (Николаев)
""Можу вам сказати так: єдиною недоговірною грою в ті часи, коли виступав я (з 1971-го по 1976-й ) проти киян був перший наш поєдинок, коли ми виграли 3:1"...


Скажу так. Мужик несет ахинею. Я болею за "Динамо" с 1965 года. Львовские "Карпаты" не представляли для киевлян в эти годы через чур трудного соперника, с которым нужно было договариваться...Достаточно сказать, что за эти 6 лет Киев выиграл 5 матчей, 6 свели вничью при одном проигрыше 1:3. Так зачем наводить тень на плетень? "Динамо" в эти годы 3-ды было чемпионом СССР, 2-ды занимали 2-е место, брали Кубок СССР, взяли Кубок Кубков Европы, Суперкубок Европы. И при этом боялись..."Карпат" , с которыми нужно было проводить договорные игры. Просто смешно. Чуваку хочется поднять свою значимость... Пусть перечислит достижения "Карпат" за эти годы. А нечего просто перечислять.
Ответить
15
15
Marcelino (Запорожье)
Вот скажите ,пожалуйста,Кто он(Герег) и кто Вы?Кому я могу верить?
Ответить
10
9
С бодуна (Харьков)
Для особо одаренных рассказываю, что в то время, при СССР, не только Карпаты сдавали игры ДК. Я болею за Металл с 1981 года, когда в полуфинале Кубка СССР по серии пенальти проиграли Спартаку. На следующий год Металл вышел в высшую лигу Чемпионата СССР и участвовал в ней до развала СССР. За это время была директива Щербицкого помогать ДК, всем украинским клубам в высшей лиге, в борьбе за чемпионство ДК с московскими клубами. Поэтому Металл всегда в Киеве проигрывал, а в Харькове играл в ничью. (может были исключения, но я их не помню). Не могу говорить за ЧО, ДД и ШД, но кажется там тоже сливали ДК. Так кто хочет за вас подняться? И кому теперь смешно? Если бы не наша помощь, украинских клубов, ДК в СССР не достигло бы тех высот. Так что не умничай, ДК обязано всем украинским клубам которые помогали ему в чемпионстве.
Ответить
6
7
Пузач (Украина)
Надо полагать что эта директива с личным автографом Щербицкого у тебя в рамке на видном месте висит:)
 
5
9
Игорини (Киев)
"Черноморец" Киеву не помогал. Он наоборот, помогал клубам чужого пула, московского. Лень долго рыться на архивных сайтах, попробую по памяти. Насколько помню, ЧО выиграл в Киеве и в 1985-м и в 1986-м (ничего так "помогли в борьбе за чемпионство"?). Зато в Одессе (то ли 85, то ли 86) их страшно засудили против ДК. Тогда наши забили 2 пенальти, а счёт был, кажется 3:0. Совсем не похоже на схему "ничья дома, поражение в Киеве".
За такие дела "Черноморец" был жестоко потоплен другими украинскими клубами. В 85-м его от вылета спас только бредовый "переходный турнир", а в 86-м они успешно вылетели. Так что друг другу помогали свои, а против чужих бились как положено.
 
4
2
pouhist (Харьков)
ну вот и отлично,Лозанна бездействует)))))))))))
Ответить
10
9
Kostya Dovgan (Киев)
в те времена CAS было просто)
Ответить
3
2

Новости Футбола

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус