Юрiй Калитвинцев: "Епоха експериментiв закiнчилася"

Юрiй Калитвинцев: "Епоха експериментiв закiнчилася"

30 января 2011, воскресенье. 14:172011-01-30T14:17:42+02:00

Головний тренер збiрної України Юрiй Калитвинцев стверджує, що 2011 року збiрна працюватиме по-новому

У четвер вiн вилетiв iз Києва до Iспанiї, де особисто спостерiгатиме за кандидатами до першої команди країни -- гравцями "Шахтаря", "Карпат", "Динамо" i "Днiпра". Перед вильотом на Пiренеї Юрiй Калитвинцев поспiлкувався з кореспондентом "Експресу"...

- Юрiю Миколайовичу, до Євро-2012 залишилось 500 днiв. Чи впливає наближення європейського форуму на роботу збiрної?

- Безумовно. Епоха експериментiв закiнчилася 2010 року. Тодi ми переглядали гравцiв, давали їм шанс. Тепер цього не буде. Уже на кiпрському турнiрi ми працюватимемо по-новому. На 80 вiдсоткiв визначилися з гравцями, тепер слiд награвати мiж ними зв'язки, виробляти взаєморозумiння.

- Список гравцiв, що гратимуть на Кiпрi, ви оголосили ще минулого тижня. Нинi ж вирушаєте до Iспанiї на їх перегляд. Зазвичай, тренери роблять навпаки...

- Оприлюднити список завчасно спонукали суто органiзацiйнi потреби. Сьогоднi всi футболiсти разом iз клубами - у рiзних країнах. А Кiпр - не найкраща країна щодо отримання вiзи. Тож, оголосивши список, я дав гравцям час на оформлення документiв i планування подорожi.

А щодо моєї поїздки до Iспанiї, то я вирушаю туди в компанiї Геннадiя Литовченка. Вiдомо, у цей час "Карпати" i "Шахтар" там братимуть участь у мiжнародному турнiрi. Крiм того, в Iспанiї також будуть "Динамо" та "Днiпро". У цих командах, як вiдомо, найбiльше збiрникiв, тож ми всiх переглянемо.

- Уболiвальники хвилюються, що до старту європейської першостi ви не встигнете створити команду. Часу обмаль, а роботи - непочатий край...

- Часу, аби сформувати збiрну, у нас досить. Важливо, щоб усi кандидати були здоровими i вiдповiдально ставились до спарингiв, якi заплановано на цей рiк i на 2012-й. Тодi ми стабiлiзуємо склад i налагодимо взаєморозумiння.

- Це означає, що нових прiзвищ у збiрнiй уже не буде? Тобто про розширений список кандидатiв, який нiбито нараховує 50 гравцiв, ви забуваєте?

- Нi, ми не ставимо хрест на людях, яких залучали до нацiональної команди ранiше. Якщо вони прогресуватимуть i вiдповiдатимуть рiвневi збiрної, то, цiлком iмовiрно, знову матимуть шанс. А так званий розширений список лишився на паперi.

- Чи задоволенi ви кiлькiстю i якiстю спаринг-партнерiв на 2011 рiк?

- Я певен, що цього року матчiв буде досить. Уже є домовленостi з багатьма збiрними, залишилось тiльки з'ясувати останнi деталi. Ми зiграємо з нацiональними командами Францiї та Нiмеччини. Тривають переговори з Iталiєю, Iспанiєю, Португалiєю. Я певен, що цьогорiч зустрiнемось iз топ-збiрними. Єдине моє бажання, аби бiльшiсть цих матчiв вiдбувалась в Українi.

А на Кiпрi будуть двi гри - з румунами, а також шведами або кiпрiотами. Зрозумiло, футболiсти наразi будуть не в найкращих кондицiях, бо нинi ж мiжсезоння.

- Повiдомлялося, що на початку цього року ви нарештi перестанете бути "в. о.". Чи не втомилися вiд, так би мовити, пiдвiшеного стану?

- Я не звертаю на таке уваги. Менi довiрили нацiональну збiрну, i я готуватиму команду до кожного конкретного поєдинку. Iз Григорiєм Суркiсом на цю тему останнiм часом не говорив i не бачу в цьому потреби. Хоча наша зустрiч запланована i невдовзi має вiдбутись. А те, що постiйно плiткують про Лiппi чи ще когось, мене з колiї не вибиває. Я вже звик...

Источник: Максим Качурівський, Експрес


Подождите, пожалуйста, идет загрузка комментариев