Національна збірна України
Національна збірна України

Національна збірна України - результати і розклад матчів, турнірна таблиця, новини.

Україна vs Іспанія. Від дивовижного порятунку до зустрічі на Мундіалі


Як це було

Україна vs Іспанія. Від дивовижного порятунку до зустрічі на Мундіалі


Напередодні чергового матчу збірної України в рамках відбору до Євро-2016, в якому команді Михайла Фоменка доведеться витримати випробування діючим чемпіоном континенту, UA-Футбол вирішив згадати минулі зустрічі синьо-жовтих з "Фурією Роха".

Не святі горшки ліплять

Вперше жереб звів збірну України з іспанською командою у відборі до Чемпіонату Європи 2004-го року, що мав відбутись в майже рідній Португалії. Після нищівного фіаско від Німеччини в стикових матчах кваліфікації до японсько-корейського Мундіалю новим тренером синьо-жовтої дружини став Леонід Буряк, в якому тодішній очільник ФФУ Григорій Суркіс вбачав достойного послідовника ідей Валерія Лобановського. Враховуючи, що окрім піренейців суперниками по групі були, здавалось, посередні греки, північно-ірландці та традиційні вірмени, завдання перед нашою командою стояло лише одне – здобути путівку у фінальний турнір континентальної першості.

Втім, старт кампанії продемонстрував, що легкої прогулянки для збірної України не вийде. Нічиї з Вірменією та Північною Ірландією перед грою з Іспанією змушували Леоніда Буряка ризикувати та грати на перемогу. Головними аргументами мали стати Андрій Шевченко та Андрій Воронін, який несподівано вибився в лідери команди, а також заповнений вщерть "Олімпійський", окрашений в національні кольори.

Керманич української збірної, незважаючи на статус гри, вдався до кілько неочікуваних перестановок. По-перше, Буряк відрядив на правий фланг захисту Анатолія Тимощука, більше звичного до гри в центральній зоні. Натомість пару центрбеків склали Сергій Федоров та Юрій Дмитрулін. Однак головною несподіванкою стало запрошення та вихід з перших хвилин в стартовому складі 33-річного півзахисника російського "Сатурна" Олександра Горшкова, який разом з Андрієм Гусіним відповідав за опорну зону. В атаці надії покладались на згадуваних вище Шевченка, Вороніна та форварда донецького "Шахтаря" Андрія Вороб'я.

Після початку матчу українці чітко дали зрозуміти, що не претендують на роль першого номера, віддавши перевагу грі на контратаках. І варто зазначити, що господарям в цілому вдавалось в‘язати в центрі поля технічних суперників, які розраховували на плей-мейкерські здібності Гуті, стрімкість на флангах Вісенте та Ечеверрії і, звичайно, бомбардирський геній Рауля. Вже на 11-й хвилині збірна України відкрила рахунок – Шевченко виграв повітряну дуель та скинув м‘яч на Вороб‘я, Андрій одразу ж закинув кулю на кут штрафного майданчика, звідки форвард "Мілану" подав на дальню стійку. Враховуючи, що на перехоплення кинулись Касільяс та Сальгадо, здавалось, що на цьому атака українців закінчилась, однак гравці мадридського "Реалу" помилились, надавши Андрію Вороніну чудову нагоду вразити пусті ворота.

Довгий час Іспанія відповідала лише напівмоментами, які не складали серйозних труднощів для захисної лінії на чолі з Олександром Шовковським. Однак гра без м’яча та постійна концентрація виснажила українських футболістів, які з середини другого тайму повністю віддали супернику центральний плацдарм. Тож тиск, який чинила "Фурія Роха" на господарів поля, рано чи пізно мав принести свої плоди.

Справжні проблеми розпочались на 83-й хвилині, коли після удару Дієго Трістана м‘яч зрикошетив від Гусіна та відлетів в сторону воріт – Рауль, випередивши Федорова, проштовхнув шкіряного у ворота. Через чотири хвилини захист збірної України пасом розрізав Рубен Бараха - Хосебі Ечеверрії залишалось не промахнутись з 12-ти метрів.

Ось так, коли здавалось, що збірній Україні вдалось вхопити птицю щастя за хвіст, іспанська команда довела свою перевагу в класі. Як це завжди буває на вітчизняних стадіонах, вболівальники потяглись до виходу і багато хто не побачив дивовижного порятунку, що стався вже в компенсований арбітром час. Анатолій Тимощук після розіграшу кутового виконав подачу навіть не на лінію карного майданчика, а Олександр Горшков зльоту метрів з 25-ти пробив точно в правий від Касільяса нижній кут. Кращий дебют в збірній навряд чи можна було придумати.

Учасники подій

Андрій Воробей: "Той матч запам’ятався в першу чергу бурхливою підтримкою наших вболівальників. В цілому ми зіграли добре, тривалий час контролювали хід поєдинку, а коли двічі пропустили, зуміли зрівняти рахунок, подарувавши таким чином глядачам шалені емоції".

Юрій Дмитрулін: "Іспанія – один з лідерів світового футболу, тож перед своїми вболівальниками хотілось показати себе з кращого боку. Можливо, перших п’ять хвилин ми хвилювались, але потім гра нас повністю захопила. Я тоді діяв в центрі захисту не через якісь тактичні хитрощі з боку Леоніда Йосиповича, а тому, що з футболістами даного амплуа виникли проблеми через травми. Однак проти іспанців особливої різниці немає де грати – чи в центрі, чи на фланзі – і там, і там складно. Вже за підсумками матчу можу сказати, що завжди потрібно грати до кінця. Хто вірить в перемогу (в нашому випадку то був порятунок нічиєї), тому фортуна і віддячує".

23 березня 2003. Київ. НСК "Олімпійський". 83 400 глядачів

Відбір до Євро-2004. Група 6. Четвертий тур

Україна – Іспанія 2:2

Голи: Воронін 11, Горшков 90+3 – Рауль 83, Ечеверія 87

Україна: Шовковський – Тимощук, Дмитрулін, Федоров, Несмачний – Кормильцев (Калиниченко, 62), Горшков, Гусін, Воронін – Шевченко (Серебренников, 67), Воробей

Тренер – Леонід Буряк

Іспанія: Касільяс – Сальгадо, Марчена, Сесар, Арансабаль – Албелда (Хаві, 65), Бараха – Ечеверрія, Гуті (Валерон, 65), Вісенте (Трістан, 77) – Рауль

Тренер – Іньякі Саес

Попередження: Гусін 10, Тимощук 33 – Бараха 59, Сесар 73

__________________________________________________________

Лебедина пісня

Матч-відповідь вже нічого не вирішував для української збірної. Поступившись Греції та зігравши внічию з Північною Ірландією, команда Леоніда Буряка отримала змогу зіграти з іспанцями в своє задоволення.

Той матч став останнім в складі національної команди для Олега Лужного. Цікавого, що багаторічний капітан грав не на звичній для себе позиції правого захисника, а в центрі оборони в парі з Сергієм Федоровим, тоді як на край змістився Юрій Дмитрулін. Тренерський штаб також вирішив максимально наситити центр поля, виставивши окрім Горшкова та Тимощука ще й Сергія Попова. Втім, представник донецького "Шахтаря" вже на 19-й хвилині був змушений покинути поле через пошкодження, а замість нього в гру вступив Сергій Серебренников.

Дебют протистояння не всиляв оптимізму в українських вболівальників. Іспанія домінувала, захист нашої збірної нервував, дозволяючи супернику обстрілювати ворота Шовковського з середньої та дальньої відстані. Втім, з ударами Пуйоля та Вісенте голкіпер справився, а Барасі, Хабі Алонсо та Ечеверрії не вистачило точності.

Поступово гості заспокоїлись, перевели гру до центру поля і почали періодично самі підходити до воріт Касільяса. Одна з контратак закінчилась небезпечним дальнім пострілом Тимощука, з яким голкіпер "Реалу" справився з великим труднощами і одразу ж врятував свою команду, завадивши Шевченку добити м‘яч у сітку. Власне, то був єдиний по-справжньому небезпечний момент на половині поля Іспанії. Однак в другому таймі обом командам вдалось порадувати глядачів яскравою атакувальною грою.

Удар головою від Шевченка та неточний удар Барахи в дальню дев‘ятку виявились пристрілкою перед тим, як на 54-й хвилині норвезький арбітр Тер‘є Хауге призначив неоднозначний пенальті в ворота України за фол Дмитруліна на Ечеверрії. До м’яча підійшов Фернандо Торрес та переграти Олександра Шовковського з точки не зумів – голкіпер парирував удар в правому від себе куті.

Відповіддю України став прорив Шевченка і удар з кута штрафного майданчика, куля, зачепивши Марчену, пролетіла поруч зі стійкою, тоді як Вороб‘ю не вистачило зовсім трошки, аби підправити політ м’яча. Втім, зароблений кутовий виявився ще більше небезпечним – Анатолій Тимощук виконав подачу в район 11-метрової позначки, звідки Шевченко пробив головою та влучив в поперечку. Першим на добиванні був Сергій Федоров, однак захисник не влучив у ворота з п’яти метрів.

Хтозна, якби повернулась гра після українського голу, але у наступному епізоді Іспанія відкрила рахунок. Бараха витягнув на себе захисника і віддав пас на Рауля, який своїм шансом скористався сповна, пробивши точно у верхній кут. Пропущений гол, як не дивно, позитивно вплинув на українських футболістів, які заграли розкуто та сміливо. Зокрема, Андрій Шевченко міг одразу ж зрівняти рахунок, прориваючись по-центру, але форварду не вистачило кількох миттєвостей для удару.

А на 71-й хвилині Олександр Шовковський, який до цього грав бездоганно, помилився на виході під час подачі з кутового, дозволивши Раулю зробити дубль. Та на цьому гра не закінчилась. Більше того, кінцівка гри стала справжнім бенефісом Андрія Вороб‘я та Андрія Шевченка. Перший спочатку відгукнувся на простріл Гусєва, але на його удар зреагував Касільяс, згодом форвард "Шахтаря" бив головою в кут і знову на заваді став воротар Іспанії. Шевченку лише на 84-й хвилині вдалось пробити голкіпера – обігравши трьох захисників, Андрій ефектним ударом з кута штрафного майданчику влучив в нижній кут. Більше того, Шева міг і зовсім зрівняти рахунок: спочатку він потужно вдарив в ближню дев‘ятку метрів з 20-ти – Касільяс перевів м‘яч на кутовий, потім на "носовому платку" обіграв двох захисників, але пробив повз ворота, підсумувавши таким чином черговий невдалий відбір для збірної України.

Учасник подій

Андрій Воробей: "Іспанські вболівальники підтримують свою команду не так як у нас. Тоді на стадіоні не було дудок, зате всю гру вони співали пісень. Свої голи господарі, скажімо так, забили нам на класі. Натомість ми грали розкуто, адже на той момент втратили усі шанси на вихід з групи. І хоча поступились, але в цілому показали цікавий футбол".

10.09.2003. Іспанія. Ельче. Стадіон "Мартінес Валеро". 39 000 глядачів

Відбір до Євро-2004. Дев‘ятий тур

Іспанія - Україна 2:1

Голи: Рауль 59, 71 – Шевченко 84

На 54-й хвилині Фернандо Торрес не реалізував пенальті (воротар)

Іспанія: Касільяс – Сальгадо, Хуаніто, Марчена, Пуйоль – Ечеверрія, Хабі Алонсо, Бараха (Хаві, 84), Вісенте (Валерон, 64) – Торрес (Рейес, 65), Рауль

Тренер – Іньякі Саес

Україна: Шовковський – Дмитрулін (Зубов, 65), Лужний, Федоров, Несмачний – Тимощук, Горшков, Попов (Серебренников, 19) – Воронін (Гусєв, 52), Шевченко, Воробей

Попередження: Федоров 25, Тимощук 67

__________________________________________________________

Гливкий млинець

Те, чого українські вболівальники так довго чекали, сталось в 2006-му році - їх збірна з третьої спроби здобула право зіграти на світовому футбольному форумі. Після жеребкування групового етапу фінального турніру, експерти та футболісти свої шанси оцінювали зі стриманим оптимізмом. Туніс та Саудівську Аравію навряд чи можна було назвати грандами, тож синьо-жовті всерйоз розраховували на вихід до плей-офф. Однак багато що залежало від дебютного поєдинку на німецькому Мундіалі, в якому на Україну очікувало важке протистояння з одним із претендентів на нагороди – збірною Іспанії.

Після попередньої зустрічі з українцями "Фурія Роха" серйозно змінилась. Роль плей-мейкера перебрав на себе Хаві, старанних Бараху та Албельду в центрі поля замінили Сенна та Алонсо, органічно до складу вписався Давід Вілья, а Фернандо Торрес витіснив з основи Рауля. В України після завершення кар’єри Олегом Лужним виникла проблема з правим флангом захисту, де довелось грати центральному оборонцю Володимиру Єзерському. Захисну лінію доповнили Ващук, Русол та Несмачний, зупиняти іспанців в центрі поля було доручено Гусіну та Тимощуку, швидкість при проведенні контратак мали забезпечити Гусєв та Ротань, а Воронін та Шевченко грали в нападі.

Ейфорія від відчуття причетності до великого свята розвіялась дуже швидко. Вже на 13-й хвилині Володимир Єзерський не втримав Хабі Алонсо під час подачі кутового, а за чотири хвилини Давід Вілья за допомогою рикошету від Русола реалізував штрафний удар. 2:0 на табло після 17 хвилин гри говорили самі за себе. В другому таймі ситуація ускладнилась після вилучення Владислава Ващука. Втім, швейцарський арбітр Массімо Бузака таким чином частково допоміг українській збірній, адже вболівальники замість своєї команди отримали змогу звинуватити у всіх бідах рефері. Пенальті, призначений швейцарцем, реалізував Давід Вілья.

Лише після цього українська команда провела кілька небезпечних атак і могла розраховувати на гол престижу, якби Андрій Воронін та Сергій Ребров влучили у рамку воріт Ікера Касільяса. Натомість підопічні Блохіна пропустили четвертий м‘яч після вражаючого проходу Карлеса Пуйоля та удару в дотик Фернандо Торреса. Відтак, остання на сьогодні зустріч Іспанії та України закінчилась повним провалом синьо-жовтих, що, втім став початком найвизначнішої історії в життєписі нашої збірної.

Учасник подій

Андрій Воробей: "Особливо згадувати той матч не хочеться, та й немає чого – то було фіаско. Втім, зазначу, що збірна Іспанії 2006-го року була сильніша від тієї команди, з якою ми грали в 2003-му. Недаремно, тим складом з невеликими змінами вони потім домінували на двох чемпіонатах Європи і виграли Чемпіонат світу".

14.06.2006. Німеччина. Лейпціг. "Центральштадіон". 43 000 глядачів

Чемпіонат світу-2006. Група Н. Перший тур

Іспанія – Україна 4:0

Голи: Хабі Алонсо 13, Вілья 17, 48 пен, Торрес 81

Іспанія: Касільяс – Рамос, Пуйоль, Пабло, Пернія – Маркос Сенна, Хабі Алонсо (Албелда 55) – Луїс Гарсія (Фабрегас, 77), Хаві, Вілья (Рауль, 55) - Торрес

Тренер – Луїс Арагонес

Україна: Шовковський – Єзерський, Русол, Ващук, Несмачний – Гусін (Шелаєв, 46), Тимощук – Гусєв (Воробей, 46), Воронін, Ротань (Ребров, 64) – Шевченко

Тренер – Олег Блохін

Попередження: Русол 17, Єзерський 53

Вилучення: Ващук 47 (фол останньої надії)

__________________________________________________________

Іспанія - Україна: онлайн трансляція відбудеться 27 березня на UA-Футбол.com

Оцініть цей матеріал:
Коментарі
Увійдіть, щоб залишати коментарі. Увійти
Diaskk (Харьков)
А где фото с пиписькой! Сегодня вечером оно нам будет кстати. Когда сборную Украины вынесут
Відповісти
0
0
Повернутись до новин
Коментарі 11
Diaskk (Харьков)
А где фото с пиписькой! Сегодня вечером оно нам будет кстати. Когда сборную Украины вынесут
Відповісти
0
0
Gennchik64R (Lugansk)
чтоб все мечты сбылись подтяните штаны (т.к. оно торчит)
и быть в тонусе
Відповісти
1
0
Dean520i (Ivano-Frankivsk)
Оце так фото! Зловити он-лайн член члена збірнрї України!!!
Відповісти
1
0
Guns&Roses (Місто Добра)
[quote datetime=" 26.03.2015 19:10 " author="Diaskk (Харьков)"] " А что на первой фотографии торчит из трусов десятки в морду испанцу?" [/quote]ОН и торчит!
Відповісти
5
0
Diaskk (Харьков)
А что на первой фотографии торчит из трусов десятки в морду испанцу?
Відповісти
1
2
Великий Виталий (Киев)
хаха я й не помітив! Воронін що, грав без трусів? хахаха Вдале фото, і як воно показується всім! Треба замастити геніталії!
Відповісти
1
0
dante07 (Киев)
та форварда донецького "Шахтаря" Андрія Вороніна.
очепятка - Воробей.
Відповісти
2
0
Met (Харьков)
Не питаю никаких иллюзий по поводу предстоящего матча особенно зная как наш нынешний коуч сборной играет против команд, которые выше классом.
Відповісти
2
2
Великий Виталий (Киев)
Які ілюзії? Нічия - ідеальний результат на виїзді з іспанцями! Треба не програти їм, виграти у словаків і тоді виходим! Думаю всі троє гратимуть на ЧЄ!
Відповісти
1
0
Зритель (Харьков)
Реально ситуация в группе такова, что Украина берёт 3-е место. Шансов подняться выше, впрочем, как и опустится ниже, практически нет. Люксембург, Белоруссия и Македония пока не взяли у Словакии, Испании и Украины ни одного очка и эта тенденция вряд ли изменится. Всё определится в микро-турнире трёх лидеров, в котором компенсировать домашний проигрыш словакам может только выигрыш у них на выезде, делёж очков с Испанией по сумме 2-х матчей плюс офигенная разница мячей. Всё это - из области фантастики. Шансов на то, что 3-е место в нашей группе будет проходным тоже очень мало - 3-е место пройдёт напрямую скорее всего из группы А. Украину с вероятностью 99% ждёт очередной плей-офф.
 
2
0

Новини Футболу

Найкращі букмекери

Букмекер
Бонус