Премьер-лига
Премьер-лига

Премьер-лига - результаты и расписание матчей, турнирная таблица, новости.

Рахаєвський маневр. Металіст - Шахтар - 2:4. Тактичний аналіз матчу


Ігору Рахаєву вдалось вибудувати ефективну тактику проти Шахтаря, однак підвела готовність гравців

Рахаєвський маневр. Металіст - Шахтар - 2:4. Тактичний аналіз матчу


Гра проти «Динамо» в кубку показала недоліки харків’ян в захисті, а саме недостатню компактність між лініями, погане насичення зон на флангах, де простенькі зміщення динамівців утворювали чисельну перевагу, а також далеку від ідеальної взаємодію між лінією захисників. Окрім індивідуальних помилок ми відзначали відсутність страховки, відсутність звужень лінії захисту і головне погану (довгу) реакцію захисників на маневрування гравців лінії нападу суперника. В атаці «Металіста» мову більше можна вести про індивідуальний рівень виконавців. Зокрема Ксьонз не знайшов себе в позиції лівого вінгера, а Гоменюк окрім глибини в атаках (важливого елементу тактичних засобів команди) більше нічого запропонувати не міг, що звичайно не могло вдовольняти наставника.

Тож перед грою з «Шахтарем» Ігорю Рахаєву необхідно було вносити корективи. Важко прогнозований на перший погляд склад мав як свої переваги, так і недоліки, але задум від тренера «Металіста» можна було зрозуміти відразу. В першу чергу потрібно сказати, що це була робота над помилками попередньої гри, тож в теорії рішення виглядали цілком логічними. Поява двох опорних півзахисників (двох шостих номерів) мали забезпечувати компактність між лінією захисту і лінією півзахисту, якщо в матчі проти киян в цю зону в залежності від зони дій висувались або Гуйє, або Юсуф, то тепер її мали насичувати Едмар і Богданов, знову ж таки в залежності від зони, через яку розвиває атаку суперник. Можемо пригадати, що востаннє з двома «шістками» на полі харків’яни грали саме проти «Шахтаря» в Донецьку, тому таке рішення було цілком логічним і в деякій мірі прогнозованим.

Формації команд

Рахаєвський маневр. Металіст - Шахтар - 2:4. Тактичний аналіз матчу - изображение 1

Здвоєний фланг Пшеничних–Азеведо - це тиск на Срну і рішення проблеми звуження захисту: в позиційному захисті Пшеничних зміщувався ближче до Гуйє, а Азеведо на місце лівого захисника, також це означало чисельне збільшення групи гравців на фланзі. Якщо Павло Ксьонз в матчі проти «Динамо» працював досить пасивно на захист, погано (пізно) реагуючи на маневри нападників, то поява Марсіо Азеведо і Богданова, розташованого в опорній зоні лівіше, мали створювати перевагу на цій ділянці поля в захисті.

Рахаєвський маневр. Металіст - Шахтар - 2:4. Тактичний аналіз матчу - изображение 2

Розділивши групу атаки і групу захисників шість на чотири, Рахаєв дав зрозуміти, що намагається зіграти на швидкості в контратаках, тому поява Гоменюка для створення глибини в атаках вже не мала такого значення, як для гри «першим номером». Тому тренеру необхідний був гравець з хорошими швидкісними характеристиками, який при позиційному нападі міг би зміщуватись в середину, компенсуючи відсутність восьмого номера. Вибору як такого в наставника не було, тому Павло Ксьонз з’явився на ще одному новому для себе місці. Марлос, як завжди, працював на звуження, відкриваючи простір під Вілягру, на протилежному краю Азеведо тягнув в ширину, а Хав’єр грав десятку «Металіста».

Мірча Луческу також проводив зміни з огляду на гру «Шахтаря» проти дніпропетровського «Дніпра». В стартовому складі відразу з’явився Ілсіньо, що мав забезпечити зв’язок між лініями нападу, на флангах Дуглас Коста зліва більше мав працювати на ширину, а Едуардо насичувати зони попереду, виходячи в позицію другого нападника або шукати коридори між центральним і лівим захисником.

Рахаєвський маневр. Металіст - Шахтар - 2:4. Тактичний аналіз матчу - изображение 3

Харків’яни зі стартових хвилин відмовились від пресингу на чужій половині поля, як це було приміром в останньому матчі суперників, а віддали територію, перебудовуючись в захисті на «4-4-2». При цьому Металіст досить низько зустрічав гірників в останній третині поля, формуючи дві лінії в захисті максимально близько одна від одної і залишаючи простір між півзахисниками та нападниками, який в перспективі можна було б використати при перехоплення м’яча. Якщо не вдавалось вийти в швидку атаку, то група з чотирьох гравців нападу зміщувалась в фланг для контролю м’яча і створення часу для партнерів по команді, щоб ті могли висунутись вперед для підтримки атакуючих дій. Зміщення Марлоса і Ксьонза до Азеведо відтягувало за собою весь захист «Шахтаря» вліво, в результаті чого на протилежному фланзі Вілягра в перші 30 хвилин був повноправним господарем, в нього постійно було достатньо простору для підтримки атаки, а чотири з п’яти кросів в штрафний майданчик в цей проміжок часу здійснив саме Вілягра.

Рахаєвський маневр. Металіст - Шахтар - 2:4. Тактичний аналіз матчу - изображение 4

В цих тридцять хвилин часу можна було ствердно сказати, що Рахаєв вирішив проблему компактності захисту появою двох шостих номерів, частково вирішив проблему звужень захисту, Азеведо встигав покривати весь фланг в нападі, працюючи широко, і повертатись назад в позиційному захисті. Але в останні 10 хвилин першого тайму всі здобутки «Металіста» були перекреслені. Погана реакція на зміну ситуації, на зміну в фазах гри, що швидше за все потрібно пов’язувати з втратою концентрації футболістів, привела до трьох м’ячів в ворота Горяїнова, і кожного разу господарі попадались на зміні фаз гри при втратах м’яча в центрі поля.

З поновленням гри Рахаєв майже відразу замінив Юсуфа на Гомеса, намагаючись надати швидкості атакам, але вже через чотири хвилини господарі поля залишились в меншості, після чого гра втратила свою значимість з тактичної точки зору. Харків’яни дуже сильно розтягнулись по полю, часто залишаючи в захисті ситуації три в чотири або чотири в п’ять. В атаку вони виходили більше індивідуально, якщо вдавалось протягнути м’яч Гомесу чи Марлосу, їх підтримували інші гравці, зник колективний рух, чим легко скористались гірники.

Статистика

Рахаєвський маневр. Металіст - Шахтар - 2:4. Тактичний аналіз матчу - изображение 5

Підсумки

Підсумовуючи матч, його все ж доведеться розділити на дві частини - на перших 35 хвилин гри і останніх 55. В першому відрізку була помітна робота наставника і читався план на гру, але помилки при переходах від однієї до іншої фази гри зламали «Металіст». Так, команда залишилась в меншості, але це ніяк не відміняє того факту, що знову пропала взаємодія в захисті і утворились розриви між лініями. Багато індивідуальної гри від Гомеса, Марлоса і Соузи могли нести хіба що потенційну загрозу.

Натомість Луческу, який програв стартовий відрізок, скористався зі слабкості «Металіста». Загалом гра могла сподобатись вболівальнику, а що стосується наставників, то радше гра дала багато приводів для аналізу дій, як окремих футболістів, так і командних взаємодій в цілому.

%video=5338f916e0ecb%

Оцените этот материал:
Комментарии
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
Тоже Харьковчанин (Харьков)
Мда.не только с грамотностью проблемы, но и с воспитанием. Впрочем...все равно сейчас будет забанен.
Ответить
0
0
Вернуться к новостям
Комментарии 18
Тоже Харьковчанин (Харьков)
Мда.не только с грамотностью проблемы, но и с воспитанием. Впрочем...все равно сейчас будет забанен.
Ответить
0
0
Тоже Харьковчанин (Харьков)
Да ты и с русским-то, собссно, не в ладах...
Ответить
0
0
moderator

Romadgan (Донецк)
01.04.2014 14:11
Заблокований п. 4.4
Ответить
1
0
Аннабель Ли (Донецк)
Противно - жить в одном городе с такими :(
Ответить
2
0
genev09 (Донецк)
[quote datetime=" 01.04.2014 00:10 " author="Costa Rui (Харьков)"] " Доказательств очень много, лень рассказывать, то как при смене вратаря перестала играть вся команда и пропустила за 10 минут 3 мяча" [/quote]ничего не путаете?
доказательства - это факты, а факт - это реальное событие или результат, достоверность которого доказана...
понимаете к чему клоню? ваши измышления по поводу "слива" - всего лишь бездоказательный поклеп...
еще раз: если есть доказательства, факты о сливе игры - предъявите... только без собственных выводов и слов "все видели" - это удел троллей, не уподобляйтесь им, пожалуйста...
Ответить
1
0
Costa Rui (Харьков)
Доказательств очень много, лень рассказывать, то как при смене вратаря перестала играть вся команда и пропустила за 10 минут 3 мяча,.. а вам в Донецке нужно быть более объективными, так как после каждого проигранного матча Шахтером на Евроарене, вы в один голос кричите что судья продажный и.т.д... но вчера судья отсудил справедливо почти.. команда прогнулась одна просто..
Ответить
0
1
Costa Rui (Харьков)
Вчера мы видели договорняк, Металлисту нужно существовать, вот и все.. Ничего не поменялось и вряд ли изменится, одни богатые сменили других...
Ответить
0
1
genev09 (Донецк)
есть доказательства договорняка? предъявите, мы посмотрим-послушаем...
но думаю - нет у вас никаких доказательств договорного матча, только эмоции...
а раз так - не будьте пустозвоном и не марайте клубы грязью - им и так сейчас не очень легко, особенно Металлисту...
Ответить
2
0
Acsakal (Kharkov)
Все закономерно: и с Динамо, и с Шахтером, и с Говерлой... По уровню исполнителей МХ еще в квартете лидеров, а вот по их психологическому настрою и готовности команды - дай бог, чтобы остался в шестерке и все-таки играл в ЛЕ.
До тех пор, пока в Металлисте не появится настоящий надежный владелец, МХ будет вымучивать игры даже со слабыми соперниками. Только как убежать от Курченко? Это подвешенное состояние может продлиться неопределенно долго. Может самое время активнее вводить молодежь? Ведь нынешних варягов все равно придется распродавать!
Ответить
1
0
usovvictor (Kharkov)
С "Металлистом" все ясно - кризис, но почему так разбалансирован "Шахтер"? Хочется верить, что Луческо подтянет команду - он хороший тренер и психолог. Надеемся на увлекательную борьбу за золото и серебро... тут много подводных камней, да и Металлист может преподнести в нынешнем "психологически неустойчивом" состоянии огромную "плюху" на "радость" всем сомневающимся - так что ждем "телодвижений" от команд в следующих встречах.)))
Ответить
2
0
usovvictor (Kharkov)
...судья "держал нос по ветру", в первом малейшее соприкосновение - остановка игры, во втором явные нарушения - дает играть, раздача всем карточек без зазрения совести - видно сказывался "разбор" полетов после "чистого гола" Металлиста с якобы 2-х метровым оффсайдом, хотя игра была "вязкой"...- очень сейчас противно обсуждать судей - пора эту тему закрывать, только мешает понять нынешнение состояния команд, да и противна она - для "слабонервных"...
Ответить
1
0
Рубан Мария (Александрия)
форумчане не кажеться ли вам что игра какаято неестественная дутая до жути.("эту страну погубит корукция").
Ответить
0
6
Днепр1812 (Днепролетровск)
[quote datetime=" 31.03.2014 12:06 " author="Chortica (Запороье)"] " Поле в Днепре Больше для отстоя коров чем для игры.На качество игры это,конечно,повлияло,но результат закономерен." [/quote]А при чем тут в Днепре поле? Ты из Запорожья или Запороье ?
Ответить
1
0
Chortica (Запороье)
Поле в Днепре Больше для отстоя коров чем для игры.На качество игры это,конечно,повлияло,но результат закономерен.
Ответить
0
0
genev09 (Донецк)
ну и все-таки Вильягре не прямая красная была, а две желтые - т.е. у МХ их три должно быть... и по количеству оффсайдов не совсем понятно...
Ответить
0
0
Solomir (Львів)
Це вся статистика яку я знайшов на ранок, більш детально ІнСтат порахує, десь до години 4, поки що, що є ...
Ответить
2
0
genev09 (Донецк)
а пардон, то вторая картинка... сразу что-ли была? хотя может у меня не сразу загрузилась...
Ответить
0
0
genev09 (Донецк)
зря Вильягру не нарисовали на картинке: все-таки он отыграл больше тайма...
Ответить
0
0

Новости Футбола

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус