Головко: пошук, досвід і робота

Головко: пошук, досвід і робота


Юнацька збірна України, складена з футболістів 1996 року народження, зі щитом повернулася з Бельгії, де, не втративши жодного очка, стала переможницею Турніру чотирьох націй. Своїми враженнями від виступу підопічних із кореспондентом Інформ-служби ФФУ поділився наставник команди Олександр Головко.

«Звісно, я задоволений результатом, рівнем самовіддачі хлопців, тим, як втілилися в життя тактичні задуми. Щоправда, є питання до індивідуальної майстерності окремих виконавців, − зазначає 40-річний фахівець. − Перша гра з бельгійцями − технічною та швидкою командою − була дуже непоганою. На полі точилася рівна боротьба, але за рахунок вдалих замін вдалося схилити шальки терезів на свій бік (1:0). Зустріч з фінами вилилося в протистояння характерів: вона проходила під дощем на надважкому полі й рясніла єдиноборствами. Ми помилялися рідше, що й вирішило долю матчу − 1:0».

У заключній грі − зі словаками − українців влаштовувала нічия, але вони й тут вижали із ситуації максимум, перемігши непоступливих й мотивованих опонентів завдяки дублю Дениса Арендарука (2:1). Вирішальний гол хавбек донецького «Шахтаря» забив, першим дотиком перехопивши м’яч, введений у гру воротарем, а другим виконавши «парашут» за комірець голкіперу.

На тлі січневих спарингів у Туреччині, в якій у середньому наші юнаки пропускали більше ніж два м’ячі за поєдинок, відповідний показник у Бенілюксі (0,33) був суттєво покращений. «Я б говорив про прогрес не в діях оборонців, а в організації гри в цілому, − зауважує Головко. − Люди в команді залишились ті самі й в технічному компоненті вони не додали. За рахунок тактичних ходів, належного настрою нам вдалося надійніше зіграти ззаду, але разом із тим ми все ще відчуваємо проблеми в захисній ланці».

Перші офіційні іспити очікують нашу збірну в жовтні, коли вона стартуватиме у кваліфікації ЧЄ-2013 (U-17). За словами керманича команди, її кістяк наразі сформований відсотків на шістдесят. «Нам би дуже хотілося мати на кожну позицію по двоє рівноцінних футболістів, але зібрати колектив, який би відповідав цим вимогам наразі не вдається», − констатує наставник. Водночас він додає, що пошук талановитих юнаків не припиняється. Найближчим часом Головко збирається на міжнародний турнір до Євпаторії, із квітня буде слідкувати за першістю ДЮФЛ, постійно спілкується з київськими, донецькими, львівськими колегами. Крім того, асистент головного тренера − Толят Шейхаметов − ретельно відстежує молоді дарування, що виступають у Криму.

«Як правило, із новачків, які запрошуються на збір, одного-двох перспективних хлопців ми обов’язково викликаємо й наступного разу. Зрозуміло, що більші шанси заграти в збірній мають ті виконавці, в клубах яких добре поставлена робота зі зміною, але все одно я намагаюсь максимально розширити поле своєї селекційної діяльності», − підкреслює Головко.

Відомий в минулому захисник київського «Динамо» та національної команди підтверджує, що чотири сезони, упродовж яких він тренував гравців 1992 року народження, стали для нього дуже корисним досвідом. «Я не скажу, що зараз мені легше, але тепер я краще підготовлений до такої роботи. В своїх клубах хлопці майже не зіштовхуються з тим рівнем ігрової інтенсивності й психологічного тиску, який притаманний збірній. Це, а також низку інших нюансів, треба враховувати, але водночас намагатися вирішувати свої завдання», − наголошує тренер.

«Щодо організації життєдіяльності збірної, тренувального процесу, спарингів − все на найвищому рівні. Немає проблем і з керуванням командою. Звісно, існують незакриті кадрові питання − потрібні забивні нападаючі, необхідно збільшити конкуренцію в обороні. Але є результат, що дуже важливо. Певним чином він вказує на те, що ми рухаємося правильним напрямком», − розмірковує Головко.

За півтора місяці команда 16-річних збереться знову − для участі в Меморіалі Віктора Баннікова, що пройде в Києві на початку травня. Вірогідно, в ті самі терміни другий склад синьо-жовтих вирушить до Молдови, де проведе кілька спарингів із молдовськими однолітками. Інакше кажучи, спокій тренерам лише сниться.

Оцените этот материал:
Комментарии
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
ni33 (Moscow)
soccerinlife . c o m . Видео-трансляции футбольных матчей, бесплатные прогнозы от редакции
Ответить
0
0
Вернуться к новостям
Комментарии 1
ni33 (Moscow)
soccerinlife . c o m . Видео-трансляции футбольных матчей, бесплатные прогнозы от редакции
Ответить
0
0

Новости Футбола

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус