Володимир Пятенко: "Бананц" нині відмовляється від легіонерів

Володимир Пятенко: "Бананц" нині відмовляється від легіонерів

23 января 2013, среда. 19:492013-01-23T19:49:00+02:00

Український наставник, який очолив вірменський "Бананц", розповів про місцевий футбол та ідеологію свого нового клубу

- Ви підписали контракт із вірменським "Бананцом". Якою ж є основна причина від’їзду за кордон: цікавий виклик, відсутність пропозицій в Україні?

- Пропозиції були, але зараз про це говорити не варто. Отож випливає перший варіант із запропонованих вами. Він - цікавий, це можливість побудувати нову команду.

- Цьому передувало стажування у Вірменії восени. Поділіться інформацією про місцевий футбол.

- Головна особливість місцевої першості - майже однаковий рівень учасників, тому кожна команда може вистрілити в конкретному сезоні чи турнірі. Зараз тенденція така, що багато колективів відмовляються від легіонерів, у тому числі й "Бананц". Очевидно, рівень вірменської прем’єр-ліги трохи впаде. Але це робиться заради перспективи. Козирі місцевих футболістів добре відомі, тому й колективи намагаються грати в технічний футбол.

- Чи актуальним є мовне питання?

- Підопічні розуміють російську. Та якщо буде необхідно більш глибоко пояснити якісь нюанси, то на допомогу прийде Артур (Восканян), і, гадаю, проблем не виникне. Мій помічник - футбольна людина, яка сама виступала на високому рівні, в тому числі - у російських та грецьких клубах.

- Звернув увагу на цікаву формулу проведення місцевого чемпіонату - 6 кіл, 42 поєдинки…

- Зазвичай вісім команд вищого дивізіону грають у чотири кола. Просто зараз вони переходять на систему осінь-весна, як це зробила недавно Росія, тому й турнір триває півтора року. Із наступного сезону вже гратимемо стандартну кількість турів (28) за новим календарем.

- Враховуючи передостаннє сьоме місце та рівну кількість очок із "Араратом", що замикає таблицю (вилітає ж одна команда), розумію, що завдання на останні 10 турів - це збереження прописки в еліті?

- Сподіваюся, "Бананц" не вилетить. Але головне завдання - це все ж таки створити команду. Є молоді хлопці, які не обділені нахилами, щоб вирости в непоганих футболістів. Їм не вистачає психології (це моя думка), бо дуже багато молоді в одному колективі. Звідси й поточна відсутність результатів. Адже молодь - нестабільна. А якщо таких практично весь склад, то про стабільність виступів говорити не доводиться. Команді необхідно доукомплектуватися досвідченими виконавцями, які могли б у складні часи повести партнерів за собою.

- Якщо глобальніше, то якою є програма розвитку клубу найближчими роками, певне, єврокубки?

- Поки так питання не стояло. Створимо команду, тоді й оцінимо, на що вона здатна.

- Офіційний сайт клубу повідомляє, що сьогодні (розмова відбулася в понеділок) прямуєте на збір до Кіпру. Чим саме зумовлене таке, незвичне, принаймні для українських колективів, місце тренувань?

- Плани були сформовані ще до мене, попереднім наставником. Та все ж не думаю, що є велика різниця між Кіпром та тією ж Туреччиною. Щодо спаринг-партнерів, то тут базуватимуться російські команди, які представляють перший дивізіон. Із ними й гратимемо.

Источник: газета "Український футбол"

Тэги: Бабанц" (Армения, Владимир Пятенко


Подождите, пожалуйста, идет загрузка комментариев