Наші за кордоном. Підсумки сезону 13/14. Частина друга

Наші за кордоном. Підсумки сезону 13/14. Частина друга


UA-Футбол завершує підводити підсумки виступів українців у зарубіжних чемпіонатах в сезоні 2013/2014.

Чехія

Підсумки першої частини сезону українців в Чехії ви можете прочитати тут.

Після вдалої першої частини сезону Сергій Рибалка мав право розраховувати на шанс в рідному київському "Динамо" або принаймні на перехід в клуб вищий рівнем за ліберецький "Слован". Та Олег Блохін не розраховував на нього, оглядини в "Рубіні" закінчилися безрезультатно, чемпіон Чехії "Вікторія" Пльзень цікавилася гравцем, але не була готова викупити його контракт, як і німецькі клуби, які ще зважали на відсутність у гравця паспорту ЄС. А оскільки в Єврокубках Сергій міг грати лише за "Слован", то він вирішив продовжити оренду саме в цьому клубі.

В матчах 1/16 Ліги Європи проти "АЗ" півзахисник був одним з кращих. Він не лише плідно працював в центрі поля, але й загрожував воротам суперника, був кращим в команді як за кількістю торкань м'яча, так і передач та відсотком точних. Саме після його подачі кутового та пасу Шурала Євген Будник зрівняв рахунок у матчі-відповіді. Щоправда, в кожному з матчів він грубо помилявся, в другому гравець "АЗ" пробачив його, а ось в першому його порушення правил призвело до результативного штрафного удару. "Слован" поступився з рахунком 1-2 за сумою двох матчів та залишив турнір.

Наші за кордоном. Підсумки сезону 13/14. Частина друга - изображение 1

В лізі він відіграв кілька вдалих матчів в березні, став співавтором одного з голів, завдавав небезпечні удари по воротах здалеку. В дербі проти "Яблонеца" (3-0) саме він відкрив рахунок ударом головою зблизька. Але Сергій вже не допрацьовував в центрі поля, залишав простори гравцям суперників, і "Слован" виглядав незбалансованим. Кілька голів в ворота його команди саме на совісті Рибалки.

"Слован" зазнав кількox ганебних поразок і тренер почав змінювати колишнього лідера в середині другого тайму. В дебютному матчі нового головного тренера півзахисник опинився на лаві запасних. А після ще однієї поганої гри опинився поза заявкою, і головний тренер повідомив, що Рибалка поїхав до Києва поновити чеську візу і вже не повернеться до закінчення сезону. Щоправда, "між рядків" можна було зрозуміти, що тренер невдоволений ставленням гравця до тренувань і тому не дуже переймається тим, що втратив його. Загалом на рахунку Рибалки в другій частині сезону 8 матчів в лізі (всі в стартовому, 5 повних, гол та три жовті картки) та два повних в Лізі Європи (одна жовта картка).

Євген Будник приєднався до Рибалки в січні на правах оренди і мав стати заміною провідному форварду команди Рабушичу, який перейшов до "Верони". В матчах проти "АЗ" він був напрочуд активним. В першому взяв участь аж в 16-ти двобоях, в другому також активно боровся попереду, став автором голу і мав шанс забити ще. Натомість, виступ в лізі Євген почав вкрай невдало, був непомітним і залишав поле в середині другого тайму. Надалі рухався між стартовим складом та виходами на заміну і не відзначався практично нічим.

Наші за кордоном. Підсумки сезону 13/14. Частина друга - изображение 2

В кінці квітня Будник вже був трохи активнішим, в одному з матчів поборовся з захисником, м'яч відскочив до партнера, який забив. А в наступному турі мав чудовий шанс забити. Але ці корисні дії були скоріше винятком, ніж правилом. На відміну від Рибалки, Євген швидко поновив візу і повернувся до Чехії, взявши участь в матчах кінцівки сезону. Загалом на рахунку Будника 11 матчів в лізі (6 в стартовому, 1 повний) та два - в Лізі Європи, гол в матчі проти "АЗ" та 4 жовті картки. "Слован" за підсумками сезону виборов четверте місце, яке надало можливість виступити в Лізі Європи в сезоні 2014-15.

Дмитро Єрьоменко дебютував в стартовому складі "Богеміансу" лише навесні, в першому ж матчі під керівництвом нового головного тренера. Грав він з перших хвилин і в наступному матчі. Та невдалі виступи спричинили заміни і повернення на лаву запасних. В квітні непогано виходив на заміну, запам'ятавшись кількома небезпечними ударами. За три тури до кінця першості "Богеміанс" посідав останнє місце, але 7 очок в останніх матчах сезону дозволили "кенгуру" залишитися в Гамбрінус-лізі. Єрьоменко і в цих матчах виходив на заміну в середньому на 10 хвилин, але нічим не відзначався. Загалом на його рахунку навесні 10 матчів (два в стартовому).

Весну в Другому дивізіоні Павло Рудницький провів посередньо. Його фізична форма була не найкращою, тому в перших матчах весни він був непомітним та залишав поле в другому таймі. Хоча в одному з поєдинків забив гол рикошетом від захисника. В квітні Павло вдало провів північно-чеське дербі проти "Усті над Лабем" (0-0), хай і не зумів використати дві чудові можливості для взяття воріт. В іншому матчі заробив пенальті. Tа все ж надто багато матчів він був непомітним та надто часто залишав поле передчасно, що було не схоже на Рудницького зразка 2013-го. Разом з ним покотилася донизу й команда і з претендента на підвищення у класі перетворилася на звичайного середняка. "Варнсдорф" посів четверте місце за підсумками сезону, але набагато відстав від лідерів. Загалом навесні на рахунку Рудницького 3 асисти в 13-ти матчах (11 в стартовому, 5 повних).

Угорщина

Золтан Сільваши в січні перейшов з "Таврії" до аутсайдера Вищого дивізіону "Мезьоковезда". Лише 5 разів потрапляв до заявки на матч і провів лише 7 хвилин на полі, в грі, в якій його команда поступилася "Дьору" з рахунком 0-5. По закінченні сезону "Мезьоковезд" залишив Вищий дивізіон.

35-річний Володимир Овсієнко провів свій перший повний сезон в Угорщині в якості другого воротаря переможця Другого дивізіону "Н'їредхази Спартакуш". Відіграв лише три повних матчі, два з них через хворобу Яноша Балога (не мав жодних проблем). Натомість, воротар став героєм матчів Кубку Угорщини проти третьолігових "Ньїрбатора" та "Егера", в першому з них відбивши удар впритул, а в другому - взявши два пенальті в післяматчевій серії. Впевнено відіграв обидва матчі проти одного з лідерів Вищого Дивізіону "Халадашу" (0-1 та 2-0).

Навесні Овсієнко грав повний матч-відповідь 1/4 фіналу, який закінчився поразкою від лідера Вищого дивізіону "Дебрецена" з рахунком 1-6. Тоді Володимир здійснив кілька чудових сейвів, але винен в другому та третьому голах (нескладний удар здалеку та вибитий м'яч на суперника, що за мить призвело до пенальті).

В Кубку Ліги відіграв всі шість матчів групового турніру. Пропустив 11 м'ячів, але не винен в них, більше того, в кожному матчі рятував свої ворота, іноді вражаючими сейвами. Загалом, його доробок склав 4 матчі в лізі, 5 - в Кубку та 6 - в Кубку Ліги.

Володимир Корнутяк влітку залишив "Берегвідейк" з Берегового (чемпіонат Закарпатської області) та перетнув відстань в 50 кілометрів задля переходу до угорської "Кішварди", новачка Другого угорського дивізіону. Iноді грав в центрі захисту, а іноді - на місці опорника. В захисті чергував вдалі матчі з провальними, вже на початку сезону "привіз" кілька голів втратами м'яча, програною боротьбою та порушенням правил у власному штрафному, через що його команда втрачала дорогоцінні очки. А ось в центрі поля загалом діяв непогано, використовуючи свій досвід та дисциплінованість. Вправно діяв у відборі, практично не брав участь в атакувальних діях (крім поодиноких ударів здалеку). В грудні отримав три матчі дискваліфікації за брутальний удар ногою після свистка гравця "Шопрону". Головний тренер "Кішварди" висловив незадоволення таким суворим вироком "ключовому гравцю команди".

Повернення Корнутяка було невдалим (дві поспіль погані гри в центрі та на лівому фланзі оборони). Можливо, справа в тому, що Володимир надто повільно набуває форму, адже і в перших матчах сезону він виглядав погано. A в квітні-травні він змінював центр захисту на центр поля, виглядаючи відносно непогано і навіть зробив два асисти. Та навіть попри асист в доданий час передостаннього матчу "Кішварда" вилетіла в Третій дивізіон. Його доробок склав 27 матчів в лізі (25 повних), та 3 матчі в кубках, 4 жовті та одна червона картки.

Роберт Молнар перейшов до "Кішварди" з дублю "Говерли" на початку вересня. Вже наприкінці місяця став автором голу, на 87-ій хвилині потужним ударом з 22-ох метрів спрямувавши м'яч в "дев'ятку" воріт "Сігет Сент-Міклоша" (1-1). Завдяки цьому голу він завоював собі постійне місце на правому фланзі захисту. В жовтні грав надійно в захисті, хай і мало підключався до атак, а ось в листопаді два голи "Папи" (3-4) відбулися після прострілів з флангу Роберта, і за його вини в іншому матчі партнер отримав червону картку. В матчі Кубку Ліги "фол останньої надії" Молнара призвів до вилучення, пенальті та вильоту команди з турніру. Щоправда, вже за кілька днів Роберт реабілітувався, вчасно встигнувши на добивання в матчі ліги проти "Залагеерсегa" (3-1).

Навесні Молнар почав втрачати місце в стартовому складі, виходячи на заміну, а в квітні вже здебільшого залишався на лаві запасних. В травні повернувся до стартового складу, але крім жовтих карток, не запам'ятався нічим. Загалом на його рахунку 24 матчі (20 повних), 2 голи та 5 жовтих карток в лізі, 4 повних матчі та одна червона картка в кубкових змаганнях.

Цікаво, що "Кішварда" почала сезон напрочуд вдало і перебувала в середині турнірної таблиці, але поступово скочувалася нижче. В "зоні вильоту" вона опинилася лише в травні. Але це саме той місяць, коли не слід опинятися там.

Денис Ребрик оговтався від тяжкої травми наприкінці минулого сезону і почав новий гравцем запасу. У вересні чудово показав себе в матчах Кубку Ліги (зароблений гольовий кутовий та кілька невикористаних можливостей в одному з матчів та гол - в іншому). Та в лізі він продовжував здебільшого перебувати на лаві запасних, а коли отримував шанси - діяв невдало. Хоча в листопаді почав діяти значно активніше, завдяки чому почав отримувати значно більше ігрових хвилин. Переходи з поля на лаву запасних, заміни після 60-70 хвилин матчу, довгі матчі на лаві запасних - все це не сприяло стабільності та впевненості нападника.

Вже на четвертій хвилині весняної частини чемпіонату Ребрик відзначився голом, мав ще кілька нагод для взяття воріт суперників, і "Цеґлед" переміг останню команду ліги "Козарміслени" з рахунком 3-2. Та надалі знову згас, а за кілька тижнів травмувався і повернувся до ротації лише в середині травня. Його команда виграла боротьбу проти команди Корнутяка та Молнара і залишилися в НБ-ІІ. Загалом на рахунку Ребрика 18 матчів в лізі (9 в стартовому складі, жодного повного), гол та 4 жовті картки, а також 4 матчі (один повний), гол та жовта картка в кубкових змаганнях.

Кіпр

Віталій Іванко влітку перейшов до третьої команди минулої першості Кіпру "АЕК" з Ларнаки.

Наші за кордоном. Підсумки сезону 13/14. Частина друга - изображение 3

На екс-гравця донецького "Металурга" розраховували як на досвідченого попри молоді роки гравця з сильного чемпіонту, який здатний грати на різних позиціях в атаці. Вже в другому матчі був активним та взяв участь в одному з голів, коли після його удару м'яч влучив в захисника і відскочив до партнера. Та нажаль, його фізична форма не задоволняла тренера, тому Іванко здебільшого виходив на заміну. Кілька невдалих таких виходів - і українець опинився в "далекому кутку" лави запасних.

Матч проти "Еносіса" в кінці вересня став його останнім за команду в першому колі. В січні з'явилися повідомлення про те, що Віталій залишив команду, але вони виявилися невірними. Більше того, зміна тренера змінила й статус гравця. За два з половиною зимових місяці він відіграв більше, ніж за першу частину сезону. Переважно діяв на лівому фланзі атаки.

В матчі проти "Анортосісу" в кінці лютого, вийшовши на заміну, забив свій перший гол в Чемпіонаті Кіпру. Тоді він змістився з лівого флангу в центр, "обігрався" з захисником суперників, змістився ще ближче до центру і влучно пробив повз захисників в кут воріт. Цей гол приніс перемогу з рахунком 2-1. Також Іванко взяв участь в двох голах в матчі проти "Алкі" (асист та зароблений штрафний). До закінчення сезону його виходи в стартовому складі, на заміну та матчі на лаві запасних поділялися приблизно рівно. В травні записав на свій рахунок ще один асист чудовим пасом врозріз. "АЕК" провів вкрай невдалий за своїми стандартами сезон і навіть не пробився до "чемпіонського плей-офф", а в Кубку поступився в чвертьфіналі. На рахунку Іванка гол, два асисти та дві жовті картки в 18-ти матчах ліги (10 в стартовому, 3 повних) та одному - Кубку.

21-річний Максим Боровець, ще один клієнт Дмитра Селюка, поповнив один з аутсайдерів першості "Еносіс" після кількатижневих оглядин. Кілька разів виходив на заміну, одного разу вийшов на поле з перших хвилин, але грав вкрай невдало, не залишив свого відбитку на команді і взимку перейшов до "Полтави". Загалом відіграв 5 матчів, один з них в стартовому складі (132 хвилини). За підсумками сезону "Еносіс" залишив Вищий дивізіон.

19-річний Віталій Дорошенко, який провів дитинство в Португалії і грав там в юнацьких командах деяких відомих клубів, зокрема "Порту", підписав свій перший дорослий контракт і поповнив новачка Вищого дивізіону "Доксу". Спочатку не потрапляв навіть до заявки, граючи за юнаків. Поступово "прописався" в перших 18-ти, а на початку грудня дебютував, вийшовши на заміну. Можливо, йому також допомогла зміна тренера, адже за нового наставника Віталій взимку грав значно більше.

В матчі Кубку проти друголігового "Олімпіакосу" він вийшов на заміну на початку другого тайму і забив свої перші два "дорослі" голи, обидва - ювелірними ударами здалеку в кут воріт. Надалі ще кілька разів виходив на заміну, а також відіграв ще один повний матч в Кубку, цього разу невдало. В травні, вийшовши на заміну в лізі, забив дебютний гол в цьому турнірі ще одним вдалим ударом здалеку, а в наступному матчі взяв участь в гольовій атаці і таким чином допоміг своїй команді втриматися у Вищому дивізіоні. Загалом на його рахунку 8 матчів в лізі (два повних) та два - в Кубку (один повний). Відзначився трьома голами та отримав три жовті картки.

Максим Ільчиш був заявлений на сезон в складі "Арісу" з Лімассолу, але жодного разу не потрапив навіть до заявки і вже в жовтні у якості вільного агента поповнив кременчуцький "Кремінь".

Ізраїль

Про першу частину сезону Андрія Пилявського читайте тут.

Виклик до лав збірної України став піком сезону тa кар'єри Андрія Пилявського. Та з цього піку сезон Андрія знову пішов донизу. Травмовані повернулися, ще один експеримент з українцем на правому фланзі захисту був невдалим, "Маккабі" знову перейшов на гру з одним опорником, і Пилявський знову опинився на лаві запасних. Лише дострокове закінчення сезону і втрата шансів на єврокубкові місця дозволили тренеру дати можливість запасним, тож Пилявський в квітні-травні зіграв кілька матчів, але й тоді помилявся в кожному з них. Тому його виклик на травневий товариський матч збірної вже виглядав нонсенсом. Друга за бюджетом команда ліги посіла лише п'яте місце і пережила один з найгірших своїх сезонів за останні 20 років. Доробок Пилявського в минулому сезоні склав 17 матчів в лізі, 12 в стартовому, 9 повних, один в Кубку та 5 - в Лізі Європи (три повних). З них сім навесні (п'ять - з перших хвилин). Отримав одну жовту картку.

Сергій Третяк в січні поповнив лави команди Другого дивізіону "Маккабі" з Явне. Спочатку він виходив на заміну, згодом почав отримувати більше шансів в стартовому складі, але зазвичай грав невиразно, залишав поле в середині другого тайму та наступний матч починав на лаві запасних. Атака команди з Явне діяла вкрай невдало, тож Третяк щоразу отримував нові шанси. Відзначився лише одного разу, в матчі проти найгіршої команди професійних дивізіонів в Європі всіх часів, "Маккабі" з Умм-ель-Фахм (1 нічия та 36 поразок в 37-ми матчах з різницею м'ячів 15-139), який закінчився з рахунком 9-1. За підсумками сезону Сергій та його команда посіли дев'яте місце в лізі.

Молдова

Підсумки першої частини сезону українців в Молдові читайте тут

Євген Зарічнюк та Сергій Шаповал провели й другу частину сезону в "Тирасполі". Шаповал реалізував пенальті в матчі з "Шерифом" (2-1), a в квітні видав серію з трьох матчів поспіль, в яких він забивав голи (пенальті та два удари зблизька). В наступних матчах марнував чудові нагоди. Надалі Сергій діяв глибше, і, хоча загалом виглядав непогано, гра команди погіршилася i дев'ятиматчова переможна серія в лізі перервалася. Перемога над "Зімбру" за тур до кінця першості забезпечила "Тирасполю" друге місце, в цьому матчі Шаповал віддав пас на фланг, і після навісу був забитий перший гол.

Зарічнюк, на відміну від партнера, не був постійним гравцем стартового складу. В кожному матчі він демонстрував свою техніку, або сольним проходом, або вправним ударом чи пасом, але йому та його партнерам бракувало спортивного щастя. Та й загалом він надто рідко активізовувався і після 2-3 корисних дій зникав з телеекранів, тому й часто був замінений в другому таймі.

Наші за кордоном. Підсумки сезону 13/14. Частина друга - изображение 4

Надалі він став "гравцем ротації", який іноді отримує місце в стартовому складі, а зазвичай виходить на заміну. Вийшовши на заміну в травневому "матчі за друге місце" проти "Верісу" (3-3) відзначився голом (головою зблизька) та асистом (довгий пас). "Тирасполь" посів друге місце в лізі та програв по пенальті "Зімбру" в чвертьфіналі Кубку (Зарічнюк реалізував свій удар).

Загалом Сергій відіграв 11 матчів навесні, з них 9 повних, а Євген - 12, з них вісім в стартовому, 3 повних. Шаповал "переграв" співвітчизника по голах - 4:1.

Володимир Заставний в середині лютого уклав контракт з кишиневською "Дачією". Захисник не грав півроку, тому набував форму приблизно півтори місяці. Дебютував за новий клуб в Кубку в кінці березня і одразу відзначився голом в 8-0 проти "Синжерея". A в першому ж матчі ліги в стартовому складі на 40-ій хвилині він увірвався в центр з лівого флангу, отримав м'яч, але не зумів приборкати його і змушений був бити в падінні з лінії штрафного майданчика, коли м'яч знаходився у повітрі. Удар вийшов просто блискучим - куля влетілa в праву "дев'ятку" від воротаря аутсайдера "Академії" (4-0). Цей гол надав йому місце в стартовому складі до кінця сезону. Зазвичай він не відзначався активністю в атаці та діяв не надто надійно в захисті, припускаючись помилок, які призводили до голів. Тим часом восьмиматчова переможна серія "Дачії" перервалася, команда почала програвати і втрачати позиції. Останній шанс на Єврокубки, півфінал проти "Зімбру", також був втрачений (0-2), і Заставний в цьому матчі грав невдало, хоча й в голах його особистої провини нема. А ось в матчі проти "Шерифа" в лізі його помилки вже стали "результативними". В одному з останніх турів він відзначився асистом (простріл з флангу), але "Дачія" посіла п'яте місце і вперше за останні 8 років не гратиме в єврокубках.

Максим Лапушенко був запасним "Дачії". Він з'являвся на полі лише для того, щоб надати перепочинок комусь з захисників перед чи після матчів Кубку. Один такий його вихід на позицію Заставного призвів до двох грубих помилок, що закінчилися голами. Хоча провів й декілька непоганих матчів проти слабших команд. Загалом на рахунку Заставного 8 матчів в лізі (7 повних) та три повних в Кубку (по голу в кожному з турнірів та жовта картка в Кубку). А Лапушенко відіграв навесні 7 матчів в лізі, з них 5 повних (одна жовта картка), та 5 хвилин в Кубку.

Грузія

Акакі Цкарозія був гравцем стартового складу "Віт-Джорджіа" протягом сезону. Команда з фінансовими труднощами не мала змогу придбати висококласного нападника, тому екс-центрфорвард "Прикарпаття" отримував місце в стартовому складі навіть попри зазвичай невдалу гру та 0 (нуль) забитих голів (6 жовтих карток). Він взяв участь в 27-ми матчах своєї команди, 21 з них починав з перших хвилин. Але на його рахунку лише 4 повних матчі. "Віт" посів восьме місце за підсумками сезону.

Вірменія

Сергій Пучков в квітні очолив "Гандзасар".

Наші за кордоном. Підсумки сезону 13/14. Частина друга - изображение 5

Клуб з Капану невдало виступав в лізі, але готувався до фіналу Кубку Вірменії, тому досвід Пучкова як переможця Кубка України був чи не головним чинником запрошення саме цього фахівця. Нажаль, фінал Кубку "Гандзасар" програв "Пюніку" з рахунком 1-2. Підопічні Пучкова виглядали пристойно, але їх суперник створив більше небезпечних моментів і вже на початку другого тайму повів з рахунком 2-0. "Гандзасару" вдалося забити і притиснути "Пюнік" до воріт, але матч закінчився з рахунком 2-1. Після матчу Пучков висловив думку, що його гравці показали все, на що були здатні, мали ігрову перевагу, але їм бракувало майстерності. А долю гри вирішили індивідуальні помилки. В лізі після програного першого, "ознайомлювального" матчу команда Пучкова виграла два наступні і закінчила першість п'ятою.

Оцініть цей матеріал:
Коментарі
Увійдіть, щоб залишати коментарі. Увійти

Новини Футболу

Найкращі букмекери

Букмекер
Бонус