Наші за кордоном. Підсумки першої половини сезону 2014/15. Частина ІІІ


Годзюр закріпився в статусі першого номера "Терека", Пучков втратив роботу

Наші за кордоном. Підсумки першої половини сезону 2014/15. Частина ІІІ


Чергова порція підсумків виступів українських легіонерів, цього разу в Росії, Вірменії та Азербайджані.

Росія

Андрій Дикань після довгих роздумів все ж залишив майже рідний "Спартак" і в липні перейшов до "Краснодару". На початку сезону грав приблизно в кожному другому матчі. Вже в першому ж турі проти "Локомотиву" (0-0) кількома чудовими сейвами (два удари головою зблизька та удар в кут з 18-ти метрів) нагадав "старого-доброго" Диканя. Надалі і аж до кінця року захист "Краснодару" в лізі виглядав значно впевненіше, тож надзусиль Андрій не докладав, працювавши лише в матчах проти "Зеніту" (2-2, три сейви та гольовий пас в сантиметрах від ноги) та "ЦСКА" (2-1, виграний вихід сам-на-сам). А ось в Лізі Європи саме завдяки його сейвам (відбитий на інстинкті удар впритул та взятий несподіваний удар з флангу) "Краснодар" програв перший матч лише з рахунком 0-1 і надалі пробився до групового турніру.

З середини вересня вже завоював постійне місце в воротах і до грудня пропустив лише три матчі, два з них - в Кубку. Найкраще грав в груповому турнірі проти "Лілля" (1-1, сім сейвів). Здійснив й чотири доволі важких сейви проти "Евертону" (1-1). А ось матчі проти "Вольфсбургу" (2-4 та 1-5) були гіршими, він пропускав з меж воротарського та невчасно виходив на перехоплення.

В грудні в матчі проти "Зеніту" Дикань двічі рятував команду, але вже на дев'ятій хвилині отримав травму в зіткненні і залишив поле.

Загалом на його рахунку 12 матчів в лізі (6 пропущених) та 8 - в ЛЄ (13). "Краснодар" четвертий в лізі і вилетів з Кубку та Ліги Європи.

Анатолій Тимощук в сезоні 2013/14 отримував чимало шансів з лави запасних, але новий почав лише єврокубковим бійцем. Влітку зіграв 82 хвилини в лізі, а з чотирьох матчів Кваліфікації Ліги Чемпіонів три починав з перших хвилин, а ще в одному відіграв другий тайм. Загалом грав вдало у відборі і був абсолютно непомітним в атаці. Крім матчу в Льєжі, в якому був одним з найактивніших на полі і завдав одного непоганого удару по воротах.

В кінці серпня травмувався, до того ж команду поповнив гравець його амплуа. Тож повернувся в жовтні вже гравцем запасу, до грудня відігравши лише 120 невдалих хвилин в програному матчі Кубку. В грудні тактичні зміни повернули його до складу, і Анатолій відіграв вдалі 90 хвилин проти "Рубіну" (1-0, удар в отвір та шість точних довгих пасів) та посередні 80 - проти "Краснодару" (4-0, суперник кілька разів швидко проходив центр поля). Загалом його доробок склав 5 матчів в лізі (одна жовта картка), 4 - в Лізі Чемпіонів та 1 - в Кубку. "Зеніт" перший в лізі, вилетів з Кубку та гратиме в Лізі Європи проти "ПСВ"

Тарас Михалик минулий сезон закінчував "на коні", але новий почав гравцем запасу. Отримав шанси в третьому та четвертому турах і проти "Рубіну" (1-1) був одним з найактивніших у відборі (5 підкатів) та організації атак (5 вдалих довгих пасів, серед них асист чудовою довгою передачею з правого флангу). Однак після невдалих 35 хвилин в Лізі Європи та 45-ти - проти "Кубані" (1-2, дав співавтору голу заволодіти м'ячем) став глухим запасним.

За нового тренера отримував ігрові хвилини, проте надто мало. А ось одразу після того, як висловив невдоволення і повідомив про намір повернутися до України - отримав місце в стартовому складі вперше за два місяці. Завдав одного неточного удару і вибив м'яч на суперника під час гольової атаки "Спартака" (1-1). За тиждень відіграв ще два повних матчі (вперше за московську кар'єру три поспіль) і діяв активно, хоча й не завжди надійно в захисті. Ще три виходи в стартовому складі, цього разу дуже вдалих у захисному плані (наприклад, сім виграних повітряних двобоїв проти "Уралу") з ударом по воротах в кожному матчі, принесли три мінімальні перемоги та п'яте місце в лізі. Але в тому ж матчі проти "Уралу" він травмувався і за останнім матчем року вже спостерігав з трибун. Загалом на його рахунку 9 матчів в лізі (три жовті картки) та по одному в Кубку та Лізі Європи.

Ярослав Годзюр й новий сезон почав беззаперечним першим номером "Терека". Його головний тренер Рашид Рахімов вважається фахівцем, який вміє будувати команди з непрохідною обороною, тож надто важко воротарю не доводиться працювати. Втім, без голкіпера високого рівня оборона не здатна функціонувати, а Годзюр відповідає такому визначенню. Вже в другому турі проти "Рубіну" (1-1) він виграв вихід сам-на-сам та витягнув підступний удар під стійку. Проти "Арсеналу" (3-0) в чудовому стрибку врятував свою команду після удару головою. А проти "Уралу" (1-0) витягнув штрафний та ще один удар в кут. Цікаво, що проти статусних команд як "Спартак" та "ЦСКА" оборона грала значно зібраніше, й Ярославу не доводилося працювати.


В жовтні він вже виглядав трохи гірше, зокрема пізно вийшов на перехоплення в матчі проти "Локомотиву" (1-2) та був врятований захисником проти "Краснодару" (0-2). А на початку листопаду видав кращий матч осені, коли в Петербурзі впорався з кількома славнозвісними гарматними пострілами Халка, взяв й пенальті від нього ж і допоміг грозненцям перемогти з рахунком 3-1.

В кінці місяця він вперше в сезоні пропустив тричі, хоча тоді в голах був не винен, а навпаки кілька разів рятував команду. Оборона "Терека" заграла гірше, і Годзюру щоматчу доводилося протистояти виходам сам-на-сам. Він виграв приблизно половину, але партнери не підтримали його і "Терек" втратив чимало очок. Загалом він відіграв всі 17 матчів ліги, пропустив 14 м'ячів. Його команда посідає дев'яте місце.

Костянтин Ярошенко перейшов до "Уралу" з "Севастополя" і вже в першому турі забив м'яч у ворота "Мордовії", вправно продершись з флангу в центр. Втім, матч вже був програний. В матчі проти "Краснодару" два його добрі паси партнери не використали, а ось непомітні 86 хвилин проти "Зеніту" відкинули його на лаву запасних, а далі й поза заявку. Повернувшись в середині вересня, відзначився асистом, вибивши в підкаті м'яч у відрив на Смолова ("ЦСКА" все ж виграв з рахунком 4-3), а за тиждень двічі бив по воротах та ще й вдало навісив на голову Фонтанельо ("Спартак", 2-0).

В кінці жовтня тренер перебазував його в центр поля, і там Ярошенко плідно працював у відборі, активно пасував в штрафний, хай й практично не загрожував воротам і заслуговував на високі оцінки. Але коли він був активним в атаці в двох матчах поспіль, змушуючи воротарів працювати і разом з цим погано грав у відборі - вперше за місяць не дограв матч. І засвоїв урок, вже в наступному матчі записавши на свій рахунок сім вдалих підкатів ("Арсенал", 2-1). В грудневих програних всуху матчах проти "Локомотива" та "Спартака" вже грав на звичній позиції. I в кожному з матчів віддав по чудовому пасу на партнера (серед них й під удар ножицями).

Загалом відіграв 13 матчів за 13-ту команду ліги.

Павло Степанець пробився до Прем'єр-Ліги разом з "Уфою" і сезон почав неоднозначною грою проти "Кубані" (0-2). Він виграв 7 повітряних двобоїв та 6 разів виносив м'яч, проте був найближчим до автора другого та співавтора першого гола, та ще й отримав червону картку в доданий час. В матчі проти "Динамо" (0-2) відіграв вдалий другий тайм в захисті, ще й не реалізувавши вихід сам-на-сам. А ось проти "Зеніту" грав значно гірше (0-1) і лише дивом не був причетним до голів. Відігравши невдало й проти "Спартака" (1-2, хоча його партнери були ще гірші), став запасним.

За місяць проти "Уралу" (0-1) знову був кращим серед гірших і знову мав чудовий шанс забити. Зігравши три вдалих поспіль матчі, серед них один в Кубку (три пропущених, чотири очки в лізі й перемога в Кубку), в кінці жовтня отримав травму і повернувся лише в грудні на лаву запасних. Загалом відіграв сім матчів в лізі та один - в Кубку. "Уфа" на 11-ому місці.

Марко Девіч непогано відіграв другу частину минулого сезону, а новий почав активними виходами на заміну. Проти "Терека" він за 15 хвилин на полі завдав два удари по воротах і не дотягнувся до м'яча після пасу з флангу, а проти "Уфи" за 28 хвилин відзначився небезпечним ударом головою, виводом партнера в контратаку та навісом, після якого м'яч мало не зрикошетив у ворота.

Втім, здебільшого він залишався в запасі, згодом з'явилися повідомлення про віруси та травми. Тренер натякнув, що незадоволений формою та налаштуванням гравця на боротьбу і практично вказав йому на двері. Марко не захотів йти в оренду і до кінця року ігрових хвилин не отримував, та й в перших 18-ти майже не з'являвся. Слова тренера в грудні "...нехай Марко організує клуб власного імені і грає там" краще за все свідчать про відносини між гравцем та тренером. Загалом на рахунку Девіча три матчі.

Вірменія

Сергій Пучков був запрошений до "Гандзасару" в травні з метою виграти фінал Кубку.

Попри поразку він уклав угоду ще на один рік. Влітку почав перебудову і запросив десять гравців, серед них шість українців. Команда почала чемпіонат блідо, іноді демонструючи яскраву гру, втім бракувало стабільності та реалізації. З приходом українського форварда Василя Палагнюка команда заграла швидше та яскравіше і почала чимало забивати. Три перемоги, дві з них вольові, вивели кафанців на друге місце.

В середині жовтня на тлі двох поразок Пучков опинився в реанімації на два тижні, і команда просто посипалася. Навіть повернення тренера не зупинило серію поразок, яка склала шість матчів, серед них 1-7 та двічі 0-3. "Гандзасар" вилетів з Кубку та скотився в середняки в лізі, забагато пропускав і виглядав просто розібраним та неготовим боротися. Серія з восьми матчів без перемог перервалася лише мінімальною перемогою над відвертим аутсайдером "Араратом". 2014-ий рік команда закінчила на четвертому місці далеко від лідерів, і Пучков був відправлений у відставку.

З українських легіонерів єдиними, хто може записати ці півсезону собі в актив, є Василь Палагнюк та Марат Даудов. Екс-нападник "Буковини" приєднався до команди наприкінці серпня, але одразу став лідером атаки. Вже в першому ж матчі він відібрав м'яч у захисника та забив, а в другому зробив дубль, забивши з пенальті та кутового. В двох наступних матчах він не влучив по м'ячу в кількох метрах від воріт і в порожні ворота - і його команда програла з рахунком 0-2 в Кубку і не виграла в лізі.

Навіть під час жахливої серії він продовжував забивати, вже й демонструючи непогану техніку. А де не забивав - бив в стійку воріт чи хибно з чудових позицій. Саме він забив єдиний гол в ворота "Арарату", а в останньому турі проти "Міки" знову схибив з вигідної позиції, а його гол був відмінений через напад на воротаря.

А Даудов, екс-гравець "ФК Полтава", був "світлою головою" в півзахисті. Почав він сезон блідо, але поступово набрав форму і вже в матчі з "Улісом" (0-0) мав чудовий шанс забити. В матчі, який вивів його команду на друге місце, Марат заробив пенальті, додав гол ударом головою та асист.

Забив він і "Пюніку" в другому матчі серії поразок. Та в цей час вже грав невдало, був замінений щоматчу і не впливав на команду. Серія поразок припинилася його асистом на голову партнера. Хоча його рівень гри значно не покращився, він разом з Палагнюком залишиться представником України в Кафані й в 2015-ому році.

Антон Монахов був лідером захисту команди, і "Гандзасар" здебільшого завдяки його праці мало пропускав та вигравав. Його автогол зупинив серію перемог, в тому ж матчі він міг забити ще тричі, двічі - в ворота суперника. В наступному матчі травмувався і повернувся лише в тому самому матчі, в якому закінчилася серія поразок. Проте до кінця першої частини сезону більше не грав.

Що ж стосується Бориса Орловського, Олексія Пінчука та Артема Прошенка - то вони були відвертими запасними і отримували мало шансів. Запам'яталися вони лише голом Орловського зльоту та двома стійками Прошенка в нічийному матчі проти "Міки", який зупинив серію перемог, а також двома чудовими шансами того ж Прошенка в програному "Алашкерту" матчі.

Палагнюк відіграв 13 матчів (6 голів), Даудов - 16 (2 голи плюс два асисти), Монахов - 9, Орловський - 11 (гол), Прошенко та Пінчук - 8 (останні троє здебільшого виходили на заміну).

Азербайджан


В першій частині сезону українці в Топаз-лізі грали лише за один клуб - новачка ліги "Араз-Нахчевань". Олександр Круцкевич доволі вдало почав сезон в центрі захисту (аутсайдер в перших трьох матчах пропустив двічі), а Руслан Зубков непогано працював в центрі поля і забив гол прямим штрафним.

Втім в вересні вибухнув гучний скандал - один з місцевих гравців жорстко критикував тренера і натякнув на здачу матчів та хабарі тренеру за місце в складі з боку легіонерів. На терміновому засіданні було прийняте рішення звільнити кількох гравців, серед них й Круцкевича. Команда покотилася в прірву, програвала матч за матчем, чутки про фінансові негаразди та махінації тренера лише поширювалися. Зубков був одним з кращих, взяв участь в гольовій атаці в одному з матчів і мало не заробив асист в іншому (партнер схибив). Щоправда, єдине очко в цей час в іншому матчі могло стати трьома, якби не невдало вибитий ним м'яч під час кутового. А наступний матч він та дебютант Сергій Сілюк (лише за кілька днів до того приєднався до команди) відіграли вкрай невдало.

В кінці жовтня ще кілька гравців залишили команду, серед них й Зубков. Сілюк зіграв ще два невдалих матчі і тоді "Араз" знявся з першості. Загалом Круцкевич відіграв чотири матчі, Сілюк - три (жодного повного), а Зубков - вісім.

Фото - сторінка "Гандзасару" в Facebook, Armsport.am, Uefa.com, Zimbio.com

Оцените этот материал:
Комментарии
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти

Новости Футбола

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус