Наші за кордоном. Підсумки сезону 13/14. Частина перша

Наші за кордоном. Підсумки сезону 13/14. Частина перша


UA-Футбол підводить підсумки виступів українців у зарубіжних чемпіонатах в сезоні 2013/2014.

Італія/Іспанія

Ще на початку 2013 почалися розмови, що Олександр Яковенко залишить "Андерлехт" і перейде до "Фіорентини". Літо 2013 підтвердило правдивість цих розмов. Яковенко став гравцем "скуадри віоли". На нього покладали надії і бачили ледь не нового Шевченка, але це стосується українських уболівальників, але не Вінченцо Монтелли. Чому? Та хоча б тому, що навіть коли стало відомо про підписання контракту, Яковенко заявив, що ще не розмовляв з головним тренером. І дійсно виявилося, що українець не потрібен наставнику. Яковенко сидів на лаві навіть у тих матчах, де вже все було вирішено на користь "фіалок", а коли все ж потрібно було додавати атакувальної потужності і Монтелла вдавався до послуг Яковенка, то наш земляк відверто не вражав. Була ще травма, на яку все списує агент Яковенка Андрій Головаш, але всі розуміють що справа не в травмі… Також про довіру до українця з боку тренера свідчить той факт, що Монтелла жодного разу не використав українця у відповідальних матчах чи у поєдинках з серйозними суперниками.

Не зумівши закріпитися в основі "Фіорентини", де просто виглядав чужим у складі, Олександр під час зимового трансферного вікна змінив команду і перейшов у "Малагу".

В першому ж своєму матчі у складі "анчоусів" Яковенко забиває гол, свій перший гол у сезоні. Цей удар не вирішив долю матчу, він став просто голом престижу у зустрічі з "Райо Вальєкано", проте пробудив надію у шанувальників таланту українця і просто всіх , хто переживає за долю Яковенка. Наступний матч він вже розпочинав у основі, проте відзначитись не вдалося, але хавбек почав здобувати ігрову практику.

Наші за кордоном. Підсумки сезону 13/14. Частина перша - изображение 1

Більшість матчів у Іспанії все ж були невдалими, але є одне але. Вони були невдалими не тільки для Олександра, погано грала вся команда, а Яковенко не є лідером, який поведе за собою, він залежний від команди. І якщо у "Фіорентині" партнери часто-густо просто робили вигляд, що не помічають українця на полі, то в Іспанії просто був функціональний розлад команди. По завершенні сезону головний тренер "Малаги" Бернд Шустер залишився без роботи, а Яковенко повернувся в "Фіорентину". Ходили чутки, що в його послугах зацікавлений "Райо Вальєкано", але Головаш все це спростував. Та і сам Олександр повторює як мантру навіяну агентом: "Свою подальшу долю пов’язую з "Фіорентиною". Ну що ж, кожному своє…

Статистика у "Фіорентині": З матчі (77 хвилин загалом) у чемпіонаті і 3 матчі у Лізі Європи (152 хвилини) і одна гольова передача.

Статистика у "Малазі": 9 матчів, з них 3 у основі і лише один повністю, 1 гол та 4 попередження.

Франція

Молодший брат Олександа - Юрій Яковенко, минулий сезон теж провів у топ-чемпіонаті. На початку вересня уродженець Монбельяра (а саме там народився Юрій, адже його батько Павло Яковенко на той час захищав кольори "Сошо") підписав контракт з "Аяччо". На той момент головний тренер корсиканців Фабріціо Раванеллі одразу заявив, що Яковенко взятий на перспективу, тому розраховувати на те, щоб побачити українця в матчах Ліги 1 була марна справа. Юрій отримував ігрову практику в дублі "Аяччо" у п’ятому за силою дивізіоні Франції. Тільки зі зміною головного тренера українець отримав шанс. В перший день лютого на поєдинок з "Евіаном" Яковенко потрапив у заявку, а за два тижні дебютував у Лізі 1. Він став наймолодшим українцем, який зіграв у топ-чемпіонаті Європи. Звичайно той дебют не можна вважати повноцінним, адже всього 5 хвилин отримав українець, за які важко себе проявити, але ж у суперниках був сам "Ліон". Та яка б позитивна тенденція не проглядалась би, усе зіпсувала травма, яку Яковенко отримав на початку березня. Відновившись від неї, він одразу ж зазнав іншої. Весна була втрачена. Наприкінці червня дія контрактної угоди добігла кінця, і Юрій залишив Корсику у статусі вільного агента.

Польща

Найбільше представництво України було у Польщі. Для досвідченого захисника Олександра Шевелюхіна сезон склався дуже неоднозначно. Виною всьому стали травми, які супроводжували Олександра впродовж сезону. На старті першості українець був основним центрбеком "Гурніка", але наприкінці вересня отримав травму і пропустив декілька турів. Коли ж здавалося, що він готовий до гри, а наставник "гірників" Адам Навалка дуже розраховував на Олександра, в першому ж матчі стався рецидив, і Шевелюхін випав з гри майже на два місяці. Тим часом в команді відбулися зміни - Навалка став головним тренером збірної Польщі, а його помічник, який очолив команду, мав своє бачення основного складу, тому Шевелюхін сів на лаву запасних, а "Гурнік" розпочав стрімке падіння з вершини турнірної таблиці. В команді знову відбулися зміни – прийшов новий президент і новий головний тренер, відомий в минулому футболіст збірної Польщі Роберт Варжиха. З його приходом Шевелюхін повернувся в основу, але ненадовго – знову травма.

Наші за кордоном. Підсумки сезону 13/14. Частина перша - изображение 2

Олександр повернувся до гри лише у другій частині чемпіонату, коли "Гурнік" намагався пробитися до єврокубків, але поразка в заключному турі перекреслила всі сподівання.
Статистика сезону: 17 матчів у чемпіонаті (13 у основі), одне попередження, та 3 поєдинки у Кубку, одна гольова передача.

Одразу троє українців в минулому сезоні захищали кольори "Корони" з Кєльце. Для голкіпера Олексія Шлякотіна, то був вже третій сезон у клубі, вже під час чемпіонату українську діаспору поповнив Сергій Пилипчук, а весною до них приєднався Кирило Петров. Та незважаючи на доволі чисельну "діаспору" в "Короні", лише одного разу одразу троє наших земляків опинилися одночасно на полі.

Для Олексія Шлякотіна сезон однозначно був невдалим. Йому не довіряв головний тренер "Корони" іспанець Пачета, який вирішив зробити ставку на місцевих голкіперів. Шлякотін вийшов на поле в матчі 3-го туру проти "Відзева" вже на 12-ій хвилині, тому що був вилучений основний голкіпер. "Корона" той поєдинок програла, а для українця навіть потрапляння в заявку стало дуже рідкісним явищем.

Наші за кордоном. Підсумки сезону 13/14. Частина перша - изображение 3

Однак, за декілька турів до завершення першості два голкіпери, на яких покладав надії Пачета, отримали травми, і Шлякотін отримав свій шанс. Двічі він виходив в основі, команда грала внічию, але українець пропустив 5 голів. Враховуючи те, що він не приховував свого бажання залишити Кєльце, на матч останнього туру вийшов вже четвертий голкіпер клубу і пропустив теж 5 голів. Наразі Шлякотін залишив команду і займається подальшим працевлаштуванням.
Статистика сезону: 4 матчі, 8 пропущених м’ячів.

Сергій Пилипчук прийшов до "Корони" вже після старту чемпіонату, і його до складу підпускав тренер поступово, але вже на третій свій поєдинок українець вийшов у основі. Пилипчук відзначався високою активністю та працездатністю на полі, і майже у всіх небезпечних моментах, які створювала його команда, півзахисник приймав активну участь.

Наші за кордоном. Підсумки сезону 13/14. Частина перша - изображение 4

Він настільки органічно вписався в склад "червоно-жовтої" команди, що місце у основі не піддавалося жодним сумнівам, а "Корона" після невдалого старту почала набирати залікові бали. Пилипчук і сам забивав та віддавав гольові передачі, а його проходи по флангу раз по раз залишали у дурнях опонентів. Весняну частину чемпіонату Сергій також почав основним, але його грі бракувало гостроти. Переломним моментом стало його вилучення у матчі 26-го туру, після того як він відбув двоматчеву дискваліфікацію, він всього тричі виходив у основі з дев’яти матчів.
Статистика сезону: 26 матчів, 2 голи, 3 гольові передачі, 5 жовтих карток та одна червона.

Кирило Петров вирішив спробувати сили в Європі після зникнення київського "Арсеналу". Його, як і Пилипчука, теж не зразу почали випускати на поле. Та через три тижні Петров зайняв місце в основі і нікому не думав його віддавати. Його могутні удари з далекої відстані часто завдавали клопоту голкіперам суперників, але хоча б одного разу вразити ворота Кирило не зумів. Ближче до фінішу українець втратив місце в основі. В заключних 4-х турах він лише одного разу вийшов на поле в матчі 36-го туру проти "Ягеллонії" (4:4), саме це й матч став тим єдиним, коли три українці "Корони" одночасно прийняли участь у зустрічі, всі троє тоді вийшли в стартовому складі.
Статистика сезону: 8 матчів у Екстракласі, з них 7 у основі.

Україна мала своїх представників і у першій лізі Польщі. Перед стартом сезону "Гурнік" з Лєчни очолив колишній гравець донецького "Шахтаря" Юрій Шаталов, який вже понад два десятки років свою кар’єру пов’язав з Польщею. В сезоні 12/13 він був головним тренером "Завіши" з Бидгощі, яка за підсумками сезону піднялася у Естракласу, але через "підводні течії" незадовго до фінішу Шаталов залишив клуб, але зберіг мрію вивести свою команду в Екстракласу. В Лєчні не все складалося добре, адже в стартових трьох турах було здобуто лише одне очко. Але в наступних 20-ти поєдинках команда програла лише одного разу і впевнено обіймала першу сходинку турнірної таблиці. Однак, в другій половині квітня стався функціональний збій, "Гурнік" програв три матчі поспіль і над ним нависла загроза провести наступний сезон в першій лізі, але команда зібралася і здійснила серію з чотирьох перемог поспіль, чим гарантувала собі місце в еліті. Новий сезон, який стартує вже сьогодні, 18 липня, Юрій Шаталов розпочне у якості тренера команди Екстракласи.

Що стосується футболістів, то успіхами вихвалятися вони не можуть. Євген Радіонов, який показував гарну результативність на рівні 3-ї ліги Польщі, в ГКС з Катовіце просто загубився, за першу частину чемпіонату він лише зрідка потрапляв у заявку, і відіграв всього одну хвилину. Взимку українець повернувся в варшавський "Урсус", який виступає в четвертому по силі дивізіоні наших західних сусідів.

Захисник Дмитро Родін не був основним у новачку першої ліги "Пущі Нєпоміліце", в основному він отримував ігрову практику в матчах Кубку Польщі. Весняну частину сезону провів в оренді в "Островії 1909". Статистика сезону: 4 матчі в першій лізі ( 3 у основі), 2 попередження, 5 матчів у дрігій лізі, 4 матчі у Кубку (3 у основі)

На весняну частину чепіонату "Арка" з Гдині орендувала у львівських "Карпат" Ігоря Тищенка. Однак, майже одразу він отримав травму і більшу частину часу провів на лікарняному, прийняв участь всього у двох поєдинках. Загалом відіграв всього 47 хвилин.

Бельгія

Ігор Березовський перейшов до "Льєрсу" влітку і ніхто від нього не чекав, що він одразу займе місце у воротах бельгійського клубу. Номінально він був тільки третім голкіпером своєї нової команди, а через деякий час став запасним голкіпером. Довго він не міг дебютувати за свій клуб. Тільки на початку грудня тренер випустив його на кубковий поєдинок з "Остенде". Суперники не змогли визначити переможця в основний час, тому матч тривав 120 хвилин. Березовський втримав свої ворота "сухими", та все ж дебют був зіпсований – "Льєрс" поступився в серії пенальті і припинив боротьбу за трофей. Через 10 днів, 15 грудня 2013 року, Березовський дебютував у Жюпільє лізі. З того часу місце основного голкіпера не викликає жодного сумніву – воно належить українцеві.

Наші за кордоном. Підсумки сезону 13/14. Частина перша - изображение 5

Сам Ігор неодноразово говорив, що "Льєрс" це просто трамплін для більш серйозного розвитку своєї кар’єри. А для цього у Березовського усе є: і чудова реакція, і пластика, а досвід приходить з часом. Іноді він припускається помилок, часом навіть результативних, але набагато більше він робить для захисту власних воріт. Після матчу 29-го туру проти "Шарлеруа" українця було визнано кращим гравцем туру в Жупільє лізі. Якщо брати до уваги контрольні матчі "Льєрса" у літнє міжсезоння, то саме на Ігоря розраховує тренерський штаб, як на основного голкіпера, в чемпіонаті, що стартує вже за тиждень.
Статистика сезону: 17 матчів у чемпіонаті (4 "сухих"), 28 пропущених м’ячів та один матч у Кубку Бельгії.

В другому за рангом дивізіоні Бельгії Сергій Серебренников продовжував виступи у якості граючого тренера "Руселара". Але він не був одноосібним тренером, керівництво клубу, додало місцевого спеціаліста, тому командою керував дует. Враховуючи, що ще не оговтався від травми один з опорників команди, то Сергій продовжував активні виступи, в основному граючи від стартового і до фінального свистка.

Наші за кордоном. Підсумки сезону 13/14. Частина перша - изображение 6

Взимку місцевий спеціаліст перейшов на посаду спортивного директора клубу і Серебренников отримав одноосібне керівництво. Разом з тим він вирішив завершити кар’єру гравця і зосередився на тренерській роботі. Після серії вдалих матчів взимку і навесні, "Руселар" віддалився не тільки від зони вильоту, а й від 16-го місця, яке вело до перехідних матчів. Можливо це вплинуло на гравців, і команда просто не могла налаштуватися навіть на матчі проти відвертих аутсайдерів. "Руселар" опинився у підсумку на 15-му місці, а керівництво клубу і Серебренников вирішили не продовжувати трудової угоди.
Статистика у якості гравця: 14 матчів (12 у основі) , одна червона картка.

Словаччина

Захист "Сеніци" наприкінці зими поповнив Андрій Слінкін, який прибув до Словаччини на правах оренди з одеського "Чорноморця", де він майже не мав практики. "Сеніца" прагнула підсилення, адже намагалася пробитися до єврокубкової зони. Та навесні гра команди не вражала.

Наші за кордоном. Підсумки сезону 13/14. Частина перша - изображение 7

Щодо українця, то він теж видавав як яскраві моменти і матчі загалом, так і відверто невдалі поєдинки в матчах чемпіонату. "Сеніца" поступово втрачала шанси на Лігу Європи, а єдиним варіантом пробитися туди був Кубок, але там її просто знищив "Слован" - 1:6 за сумою двох матчів. І хоча до гри Андрія часом були питання, він все ж грав надійніше своїх конкурентів за місце в основі. Однозначно, що досвід виступів в чемпіонаті Словаччини піде на користь, адже це досвід програної боротьби. Час для роздумів і аналізу в Слінкіна був і схоже Роман Григорчук надає новий шанс захиснику закріпитися в складі "моряків".

Статистика сезону: 12 матчів у чемпіонаті (9 у основі) та 2 матчі у Кубку Словаччини.

В першій лізі Словаччини за "Земплін" Міхаловце виступає вихованець "Карпат" Георгій Гамкрелідзе. Українець з грузинським корінням приєднався до команди вже під час сезону. Не завжди мав місце у основі, але користь команді приносив. Його передачі завжди загострювали ситуацію біля воріт суперника. Його команда хоч і була одним з лідерів, але задовго до фінішу втратила шанси на підвищення в класі, а в останньому турі навіть втратили другу сходинку в таблиці.
Статистика сезону: 20 матчів, 1 гол.

Оцініть цей матеріал:
Коментарі
Увійдіть, щоб залишати коментарі. Увійти
gulik (Киев)
Кто это Березовскому играть не давал? Последние два сезона в Оболони основным был. В 21 год в вышке играть - ни фига себе, не давали )))
Відповісти
0
0
Повернутись до новин
Коментарі 3
gulik (Киев)
Кто это Березовскому играть не давал? Последние два сезона в Оболони основным был. В 21 год в вышке играть - ни фига себе, не давали )))
Відповісти
0
0
shushuair (Одесса)
Ах да, очен рад за Березовского, ему и в Украине не давали шансов, а тут в Бельгии основной, причём по сути начинал 3-им воротником,что вообще круто. Если станет воротником в будущем условного Челси, то я уже представляю материал: из грязи в князи.
Відповісти
0
0
shushuair (Одесса)
Спасибо за труды! Пишите ещё!
Відповісти
1
0

Новини Футболу

Найкращі букмекери

Букмекер
Бонус