Редакция не несет ответственности за содержание записей в блогах

Шахтар - Русенборг.

Шахтар - Русенборг.

Автор: Solomir

29 января 2013, вторник. 04:42

З огляду на протистояння «Шахтаря» проти «Борусії», вирішив виокремити основні недоліки побудови командної гри, як в тактичному розташуванні, так і індивідуальні якості окремих гравців донеччан, в короткому аналізі гри проти «Русенборга».

 

 Шахтар - Русенборг.  - изображение 1  

      «Стартові склади».

Шахтар - Русенборг.  - изображение 2Шахтар вийшов на поле в вже звичній для себе схемі  4-2-3-1, де два опорних півзахисники розташовуються «вертикально»,  і якщо до умовної п’ятірки атакуючих гравців можна віднести  Фернандіньйо,  діапазон дій якого поширюється на всю довжину поля (від штрафної до штрафної),  то на місце Хюбшмана (роль в тактичній схемі якого, зосереджена на захисних діях) вийшов Гречишкін.

Луческу продовжує шукати на місце опорного півзахисника гравця, який буде  виконувати значно більший об’єм роботи за (60 – 70 ТТД) та бути кориснішим в атакуючих діях, аніж Хюбшман.

Русенборг грав 4-3-3, чи 4-5-1, враховуючи, що більшу частину гри доводилось вести захисні дії.

      «Високий пресинг».

З стартовим свистом «Шахтар»  заволодів ініціативою,  застосовуючи високий пресинг, та швидко повертаючи контроль м’яча при його втраті,  при цьому «ширину» атаки створювали флангові захисники «латералі», активно підтримуючи атакуючі дії команди, та розташовуючись максимально широко на футбольному полі.  Тейшейра та Вілліан насичували центральну частину поля,  граючи поміж лініями захисту суперника, Адріано як завжди розтягував захист суперника в «глибину».   Розтягуючи захист суперника, як в ширину так і в глибину, в утвореній вільній зоні,  між центральними захисниками «Русенборга» та центральними півзахисниками  діяв Мхітарян, і туди ж  «другим темпом»  вривались  Вілліан та Тейшейра.  Двічі в стартові хвилині зустрічі Вілліан підтримуючи атаку з середини поля, виходив на зручні для удару позиції.

Таким чином «Шахтар» створював постійний тиск на захист суперника,  що зумовило перебування за лінією м’яча не менше восьми гравців «Русенборга»

     «Розриви між лініями та позиційні помилки».

«Вертикальне розташування» центральних півзахисників, вимагає  компактність та щільність побудови команди при ведені атакуючих дій, та швидкого перебудування при втраті м’яча.

Натомість Гречишкін залишав надто багато вільного місця між собою та Фернандіньо,  тим самим залишаючи простір та час для гравців «Русенборга»  на прийняття рішень,  та можливість розвертати контр атакуючі дії  через центральну зону «Шахтаря». Чим «Русенборг»  активно користався починаючи з 10 хвилини гри. 

 Не виконував Гречишкін і безпосередніх обов’язків опорного півзахисника  (насичення зони перед воротами, та боротьба за підбір м’яча в небезпечній зоні для ударів суперника), мінімум тричі гравці «Русенборга» отримували м’яч та можливість завдати удару по воротам Каніболоцького з меж штрафного майданчика «Шахтаря».  

Разван Рац при атаках суперника не встигав повертатись в зону своєї діяльності, та доволі часто (враховуючи не велику кількість флангових атак «Русенборга»),  випускав опонента з-під свого контролю, залишаючи його за спиною.

Ракитський перебував переважно в на пів позиції, страхуючи ліву зону захисту (що і має робити центральний «лівий» захисник), та безпосередньо витримуючи відстань з Кривцовим для щільності побудови захисту в центрі,  перебування в на пів позиції поміж двома зонами діяльності викликане не вірної оцінкою ігрової ситуації на полі, призвело (на мою думку)  до ранньої заміни Ярослава.  

Тож володіючи територією та м’ячем, «Шахтар»  не контролював гру.

Загалом проблема опорного півзахисника, в «Шахтарі»  проглядається вже давно,  вирішення Луческу намагається шукати в нових виконавцях,  не працюючи в цьому напрямку в тактичних перебудовах команди при веденні захисних дій «Шахтарем» …  Фернандеш,  як один з варіантів … Цікаво також, ким «Шахтар» буде підсилювати лівий фланг захисту …

По перерві швидкості на полі помітно знизились, та після ряду замін від Луческу ситуація не змінились, натомість  гравці флангові Ілсіньйо, та Рац стали розташовуватись вужче, тим самим збільшуючи щільність в центральній зоні поля, що в свою чергу призвело до великої кількості боротьби,  в цьому компоненті  гравці «Русенборга» ні в чому не поступались, скоріше переважали опонента, гра загубили свої краски, та тихо котилась до завершення.

 

Шахтар - Русенборг.  - изображение 3Виключно завдяки індивідуальній майстерності Дугласа Кости «Шахтар» переміг «Русенборг»,  та залишив багато запитань, щодо готовності протистояти дортмундській  «Борусії». Луческу так і не знайшов рішень для підсилення центральної вісі команди, де поява Хюбшмана, Степаненка чи Гричишкіна однаково негативно впливає на командні дії,  як в нападі так і в захисті.

Последнее изменение: 29 января 2013, вторник. 09:51

Подождите, пожалуйста, идет загрузка комментариев