Редакция не несет ответственности за содержание записей в блогах

Свій серед чужих, чужий серед своїх

Свій серед чужих, чужий серед своїх

Автор: Volodymyr Mylenko

11 января 2014, суббота. 02:31

Коротеньке прев'ю до битви лідерів Прімери.

Вже сьогодні, в суботу, 11-го січня, в Мадриді "Барселона" гратиме центральний матч першого кола - а, може, і всього чемпіонату, - але не на "Бернабеу" з "Реалом", як ми звикли за останні роки (років десять, по правді кажучи), а на "Кальдероні" з "Атлетіко".

Три з топ-квартету іспанських спортгазет, "Ас", "Марка" та "Мундо Депортіво", вийдуть зранку з такими от обкладинками.

Свій серед чужих, чужий серед своїх - изображение 1

Свій серед чужих, чужий серед своїх - изображение 2

Свій серед чужих, чужий серед своїх - изображение 3

 

Все логічно і зрозуміло - лідери команд, кращі бомбардири (я знаю, що Мессі поступається трьома голами Педро і Алексісу, але це, самі розумієте, тимчасовість, викликана травмою - в нормальних умовах всім зрозуміло, хто "царь горы") ітд ітп.

Але є один нюансик. Як відомо, футболіст, що на обкладинці зліва, недавно отримав іспанське громадянство. Чи не дивина, скажете ви, в ЄСі таких повно. (У футболіста, що на обкладинці справа, теж, наприклад, є.) Але разом з громадянством цей футболіст змінив і футбольну приналежність - не дивлячись на 2 матчі за "селесао", він перейшов у підданство "фурії рохи".

Пояснення, звісно ж, було і було красиве - мовляв, Іспанія дала мені все те, що я маю, то чом би не віддячити (бла-бла-бла). Але. Футболісту, який на обкладинці справа, Іспанія дала значно більше. Вона дала йому саму можливість грати у футбол.

Якщо хто не знає - то в дитинстві Ліонель Мессі мав дефіцит соматотропіну, гормону росту. Не смертельна (мабуть) історія, але про кар'єру футболіста можна було забути, ще навіть не почавши її. Рідна країна в особі футбольних клубів (конкретно - "Рівер Плейт") не знайшла для нього 900 долярів на місяць, тому родина Мессі поїхала до Іспанії. Іспанії, яка руками Карлеса Решака та ФК "Барселона" дала йому можливість стати професійним футболістом, врешті, найкращим гравцем сучасності.

І що ж? Коли Ліонель ще не дебютував навіть за аргентинську молодіжку, йому запропонували місце в іспанській націоналці. Але він відмовився. Звісно, можна зараз сміятись з цього вибору - бо де Іспанія в останні роки, а де Аргентина. Але то був його вибір. Який не завадив йому залишитись своїм серед чужих йому іспанців. А Дієго Коста тепер - чужий серед своїх (колишніх своїх).

До речі, в іспанській збірній не так давно був натуралізований латиноамериканець. І теж бразилець (Маркос Сенна). Отака от цікавинка.

P.S. Якщо ви чекали на осуд - от, мовляв, Мессі такий молодчинка, а Коста такий паразит - то цього не буде. Всі дорослі люди, кожен, якщо треба, зробить власні висновки. Я ж лише зауважив цікаву обставину матчу лідерів. 

А за Бразилію і проти Іспанії (і Аргентини також, ага) я і так би вболівав. Бо далекого 1990-го року... Втім, ця історія дочекається свого часу перед мундіалем. Та й не тільки ця, і не тільки від мене. Можете вважати це анонсом, так ;-)

Последнее изменение: 11 января 2014, суббота. 08:40

Подождите, пожалуйста, идет загрузка комментариев