Редакция не несет ответственности за содержание записей в блогах

Забуті імена: Сергій Щербаков

Забуті імена: Сергій Щербаков

Автор: jurus

13 марта 2013, среда. 15:50

Безглузда автокатастрофа перекреслила кар'єру цього талановитого форварда. Але, не зважаючи на це, він знайшов у собі сили повернутися у футбол у якості тренера-селекціонера. На відміну від багатьох здорових - які знаходили розраду у пиятцтві.

Забуті імена: Сергій Щербаков - изображение 1

Чемпіон Європи серед юнаків: 1990 (кращий бомбардир турніру).

Бронзовий призер чемпіонату Португалії: 1992/93, 1993/94.

 

Олімпійська збірна СРСР - 3 (1).

 

Щербаков Сергій Геннадійович
15.08.1971. Донецьк.
нап, пз. "Шахтар" (П. Пономаренко, М. Кривенко)
88Вл"Шахтар" Донецьк-д 2
89Вл"Шахтар" Донецьк150
90Вл"Шахтар" Донецьк175
91Вл"Шахтар" Донецьк207
92Вл"Шахтар" Донецьк184
92/3Вл"Спортінг" Лісабон174
93/4Вл"Спортінг" Лісабон81

Вихованець донецького "Шахтаря" Сергій Щербаков був одним з кращих нападаючих в останньому чемпіонаті СРСР. Перед початком першого незалежного чемпіонату України він був на оглядинах в голандському ПСВ, та не склалося. Про те, коли Боббі Робсон, який запрошував його до ПСВ, перейшов у португальський "Спортінг", він знову покликав Сергія до себе.

Хто знав тоді, що Робсон, який дав молодому форварду путівку у "великий" футбол, стане несвідомим винуватцем краху його кар'єри...

А починалося все блискуче, Щербаков пробився в "основу" лісабонців, мав хорошу пресу. Непогано почав і свій другий сезон у "Спортінгу", клуб організував йому фіктивний шлюб з португалкою, щоб він не рахувався легіонером. Та в середині сезону 93/94 після серії невиразних матчів керівництво клубу звільнило Робсона з посади головного тренера.

Як заведено в таких випадках у Європі, тренер організував прощальну вечерю, де ,за словами самого Сергія, він трохи випив. Коли повертався додому на своєму автомобілі, потрапив в жахливу аварію, яка перекреслила всі його мрії і сподівання. Так іноді буває: вчора ти був улюбленцем вболівальників, тебе носили на руках, а сьогодні... Попервах клуб допомагав Щербакову, організували благодійний матч, зібрані кошти передали йому для лікування. Та згодом відмовилися виплачува гроші за контрактом. Хоча контракт був мізерний навіть по міркам початку 90-тих (8-10 тисяч доларів).

Сергій повернувся в Москву, де йому простягнули руку допомоги очільник футбольного союзу Колосков, та президент "Локомотиву" Філатов, який запропонував йому посаду тренера-селекціонера. Весь цей час Щербаков бореться з недугою, його не полишає надія встати на ноги. Він лікувався у центрі Дикуля, проходив курс реабілітації на Кубі, де до речі познайомився з Дієго Марадоною. Тож будемо надіятись що його мрія стане реальністю.

Последнее изменение: 13 марта 2013, среда. 19:26

Подождите, пожалуйста, идет загрузка комментариев