Редакция не несет ответственности за содержание записей в блогах

Бордо - Динамо. Аналіз тактики атакуючих дій Динамо.

Бордо - Динамо. Аналіз тактики атакуючих дій Динамо.

Автор: Solomir

24 февраля 2013, воскресенье. 11:57

Аналіз тактики атакуючих дій команди київського Динамо

Бордо – Динамо. Аналіз тактики атакуючих дій Динамо.

Перед тим, як перейти до аналізу атакуючих дій «Динамо» в матчі проти «Бордо», давайте коротко виокремимо деякі аспекти  тактики атакуючих дій команди.

Індивідуальна тактика – це ціле направлені дії футболіста, вміння з декількох  можливих рішень даної ігрової ситуації вибрати найбільш вірне. Індивідуальні дії в нападі поділяються на дії з м’ячем, та дії без м’яча.

До дій без м’яча відносяться, відкривання, відволікання суперника та створення чисельної переваги на окремій ділянці поля. Варто додати, що відкривання не повинно ускладнювати дій інших партнерів без м’яча, також не потрібно зближуватись до гравця, який володіє м’ячем, це буде гальмувати розвиток атак. Відволікання суперника це переміщення в певну зону футбольного поля з метою повести за собою захисника опонента, звільнюючи зону для гравця, який володіє м’ячем, або для партнера, який перебуває в більш вигідній позиції. Створення чисельної переваги на окремій ділянці поля це переміщення одного, або групи гравців в зону до партнера, який володіє м’ячем, з метою отримати на цій ділянці поля чисельну перевагу над суперником.

Дії з м’ячем це набір технічної  майстерності футболіста як то, ведення м’яча, зупинка, гра один в один, передачі та удари.

Командна тактика об’єднує зусилля всіх гравців, надає стрункість та організованість командній грі, без чіткої організації атакуючих дій, гра буде хаотичною та не цілеспрямованою без можливостей використання слабких місць в побудовах суперника.

Ефективну гру в нападі можна поділити на декілька складових:

А) використання всієї ширини поля, «ширина» атаки.

Б) використання «глибини» атаки, гра по останньому захиснику  суперника.

В) непередбачуваність. Гравець, що володіє м’ячем має декілька варіантів продовження атаки.

Г) ефективність. Використання сильних якостей гравців своєї команди.

Д) адаптивність. Вміння пристосовуватися до сильних якостей суперника та використовувати слабкі.

Атаки в свою чергу поділяються:

Швидкісні атаки – такі атаки можуть розпочинатись в будь-якій частині полі, в момент перехоплення м’яча,  задача швидко відправляти м’яча на партнера відрізаючи групу гравців суперника, застосовуючи переважно вертикальні передачі, основною перевагою буде не достатність часу в суперника на перебудову захисних редутів. Форварди команди мають володіти навиками ведення  боротьби з захисниками суперника,  при цьому півзахисники мають максимально швидко заповнювати вільні зони, для підбору м’яча в випадку не вдало проведеного єдиноборства нападником, та для підтримки атаки другим темпом . Акцент на довгі передачі в вільні зони на чужій половині поля, в ході атакуючих дій використовуються коаліції від 3 до 5 гравців.

Позиційні атаки це тривалий контроль м’яча за допомогою коротких та середніх передач, для подолання захисних побудов суперника, необхідно вести атакуючі дії великою кількістю гравців, для створення кількісної переваги на окремих ділянках поля. Маневрування по довжині і ширині поля дозволяє збільшити плацдарм атаки (заволодіти територією), ускладнити її. Без усього цього команда не може розраховувати  на успіх при здійсненні позиційного нападу. Просування вперед здійснюється за рахунок гри між лініями захисту суперника. В ході атакуючих дій використовується максимальна кількість гравців, за рахунок активних взаємодій в рамках ромбів, квадратів  і трикутників. Позиційна атака також може розвиватись за допомогою довгої передачі в вільну зону, де до не великої кількості гравців групи атаки підтягуються партнери  та підтримують атакуючі дії.

Також  атаки поділяються на атаки з стандартних положень,  контратаки, маневрені контратаки…

Як ми вже переконались існує багато варіантів доставки м’яча в штрафний майданчик суперника з подальшим створення позиції для удару по воротах. Чим більш різноманітно буде діяти команда в атакуючих діях, тим важче буде супернику зберегти свої ворота в недоторканності, тому сучасна команда повинна володіти декількома варіантами ведення атакуючих дій. Тепер спробуємо проаналізувати атакуючі дії «Динамо» в матчі проти «Бордо» на «Шабан-Дельма».

Розпочнемо аналіз атакуючих дій «Динамо» з швидких атак (вертикальних) …

Швидкі атаки «Динамо».

На малюнку 1, показаний епізод швидкого переведення м’яча в зону атаки «Динамо» за допомогою довгої передачі від Тає Тайво,  Роман Безус попадає під щільну опіку двох захисників, але в даному випадку в нього немає продовження атаки,в  вільну зону виділену на картинці  не перемістився жоден гравець киян, Мехмеді, який перебуває найближче до Романа контролюється центральним захисником господарів поля. 

Бордо - Динамо. Аналіз тактики атакуючих дій Динамо. - изображение 1

На малюнку 2, ідентичний епізод з довгої передачі від Тайво, але в цьому випадку атакуючі дії Ярмоленка по флангу підтримує Домогай Віда, який отримує перевагу над захисниками рухаючись до воріт суперника на швидкості, що в кінцевому результаті приводить до прострілу в штрафний майданчик та виведенням Кранчара на ударну позицію, що продемонстровано на малюнку 3, також відзначаємо рух Мехмеді в напрямку воріт «Бордо», який відволікає увагу захисників та звільняє зону для Ніко.

 

Бордо - Динамо. Аналіз тактики атакуючих дій Динамо. - изображение 2

Бордо - Динамо. Аналіз тактики атакуючих дій Динамо. - изображение 3

На малюнку 4, приведена швидка атака киян після перехоплення м’яча в центральній частині поля, з подальшим швидким розвитком та використання слабких місць в побудові суперника,  після виконання вільного удару воротарем «Бордо», Велозу виграв верхове єдиноборство, на направив м’яча на лівий край атак «Динамо», де динамівців опинились в чисельній перевазі Ярмоленко та Тайво проти одного захисника, що дозволило розіграти зайвого гравця на фланзі з подальшою подачею в штрафний майданчик.

Бордо - Динамо. Аналіз тактики атакуючих дій Динамо. - изображение 4

На малюнку 5, приведена швидкісна контратака. Після позиційної атаки «Бордо», Тайво однією передачею (випадково швидше) відрізав 7 гравців французів, що дозволило вийти киянам три в три на ворота суперника, в Романа Безуса було два продовження атаки, та він так і не зміг обрати та виконати жодне з них.

Бордо - Динамо. Аналіз тактики атакуючих дій Динамо. - изображение 5

Позиційні атаки «Динамо».

На малюнку 6, 7 – приведена єдина за гру геометрично вірно розіграна позиційна атака «Динамо», в ході якої використовувався футбольний елемент квадрат та трикутник, для взаємодії між групою атаки киян та створення кількісної переваги на окремій ділянці поля, в чотири дотики динамівці утворили ситуацію перед штрафним майданчиком «Бордо» три в два, та першу з двох гольових ситуацій в грі, відзначимо, що подібні ситуації три в два «класна» команда зобов’язана реалізовувати.

Бордо - Динамо. Аналіз тактики атакуючих дій Динамо. - изображение 6

Бордо - Динамо. Аналіз тактики атакуючих дій Динамо. - изображение 7

На малюнку 8, приведений епізод з вільною зоною між лініями захисту та півзахисту «Бордо», на протязі всього матчу таких ситуацій було не менше 5-6 при веденні позиційних атак «Динамо», один з головних чинників просування вперед в позиційних атаках є гра між лініями суперника, за допомогою короткого та середнього пасу, наразі не зрозуміло хто в «Динамо» буде вести атакуючі дії в цій зоні, за відсутності Артема Мілевського та Раффаєля.

Бордо - Динамо. Аналіз тактики атакуючих дій Динамо. - изображение 8

Підсумок.

«Динамо» володіло м’ячем 68 % та територією, що правда « Бордо» не намагався нав’язувати боротьбу за територію. При цьому динамівці 19 разів втрачали м’яч та лише 9 разів обігравали суперника один в один. Кияни завдали 19 ударів в сторону воріт суперників та лише 5 в рамку, при цьому жодного небезпечного. Основним недоліком гри киян, як і раніше залишаються позиційні атаки та гра між лініями суперника, де потрібний гравець здатний швидко приймати рішення в умовах обмеженого часу та простору та рівнем технічної майстерності, який буде дозволяти працювати з м’ячем на максимальній швидкості. Наразі в цій зоні гра просто не ведеться,  що дозволяє суперникам розташовуватись вище від власних воріт. Олег Володимирович лукавить, говорячи «скільки потрібно створити моментів граючи на виїзді» - насправді в цьому матчі таких моментів було лише два, та один напівмомент створений воротарем «Бордо», тож вірно було б поставити питання – чи може команда претендувати на перемогу створюючи два моменти (гольових) біля воріт суперника - ?

Відео аналіз, підібрано 16 епізодів атакуючих дій «Динамо» в позиційних та швидких атаках.

 

Якщо Яндекс підвисає, варіант 2.

 

Последнее изменение: 24 февраля 2013, воскресенье. 12:25

Подождите, пожалуйста, идет загрузка комментариев