Редакция не несет ответственности за содержание записей в блогах

Глобальні зміни чи набивання ціни: що коїться з Шахтарем

Глобальні зміни чи набивання ціни: що коїться з Шахтарем

Автор: Семйон Ігор

5 января 2016, вторник. 10:54

"Чесно кажучи, я не вірю в те, що Тейшейра піде від нас взимку. Все-таки там, у Європі, зараз тривають ігри, Boxing Day і все таке, трохи не до того, і взагалі основні трансфери здійснюються влітку. Ми зі свого боку не збираємося форсувати, бо хочеться мати більше шансів на успішний виступ у Лізі Європи" – слова Сергія Палкіна аж ніяк не вселяють впевненість у тому, що "Шахтар" збереже до літа у своєму складі Алекса Тейшейру. З промови генерального директора "гірників" зрозуміло, що трансферові бразильця "Шахтар" ніяк не перешкоджатиме і все залежить лише від бажання та рішучості покупців. Boxing Day? Зимова сплячка? Щільний календар? Все це лише припущення і основа для надій, але аж ніяк не реальні аргументи на користь збереження у команді Тейшейри.

Взагалі, видається, що "Шахтар" вже ступив на поріг глобальних перебудов. Ні, "гірники" й раніше продавали своїх лідерів до топ-клубів Європи, але ситуація з Тейшейрою виділяється з загальної маси. Раніше, коли "Шахтар" відпускав когось з лідерів, в запасі обов’язково знаходилися профільні футболісти, що могли закрити ту позицію, або ж донеччани оперативно виходили на трансферний ринок. Пішов Вілліан – був придбаний Тайсон; пішов Мхітарян – розкрився Тейшейра; пішов Дуглас Коста – влився в основу Марлос. Якщо ж тепер піде Алекс, то в центрі поля залишиться пробоїна.

Глобальні зміни чи набивання ціни: що коїться з Шахтарем - изображение 1

Звісно, варіанти у Луческу є, але варіанти не до кінця перевірені. Восени тренер пробував на позиції центрального атакуючого півзахисника Тайсона, тоді як лівий фланг півзахисту був відданий у розпорядження Бернарду. В центрі поля, - хай навіть трохи глибше, - виходив Дентіньо. Нарешті, Мірча Луческу активно підпускав до основи молодого Віктора Коваленка, якому зручно діяти саме на тій позиції, за яку в "Шахтарі" відповідає Алекс Тейшейра.

Проблема в тому, що риси цих перебудов ніяк не поєднуються з характером Мірчі Луческу. Румун більш схильний до консерватизму, а коли перестанови в основі команди все ж доводилося робити, то вони робилися повільно і за заздалегідь визначеним планом. Відтак, новини, що доносяться зі стану "Шахтаря", слугують наче непрямими доказами того, що Луческу влітку дійсно розпрощається з донецькою командою.

Глобальні зміни чи набивання ціни: що коїться з Шахтарем - изображение 2

Дограти пів сезону з Віктором Коваленком, а не Алексом Тейшейрою, на позиції центрального півзахисника можна за умови, якщо не турбуватися щодо чемпіонства і, відповідно, прямого виходу до групи Ліги чемпіонів. Готовність не перешкоджати трансферові Тейшейри, не маючи при цьому адекватної заміни бразильцеві, - підтвердження того, що ера Луческу наближається до завершення.

Очевидно, "Шахтар" вже ніколи не буде таким, як колись. Про повернення до Донецька мова не йде, витрачання коштів на гучні трансфери в плани президента клубу, якому в тих умовах, що панують нині в Україні, тримати на плаву свій бізнес стало значно важче, не входить, тож українізація "Шахтаря" і ставка на власних вихованців та недорогих новачків цілком логічна. Нові контракти, зважаючи на необхідність клубу вийти на самоокупність, будуть підписуватися на значно скромніших умовах, а отже й якість футболістів буде нижчою. І все це на тлі низького рівня чемпіонату України. Сенсу й далі варитися в цьому котлі у 71-річного Луческу дійсно небагато.

Глобальні зміни чи набивання ціни: що коїться з Шахтарем - изображение 3

Інша справа, що й варіант з "Трабзонспором" не дуже логічний. Мірча користується серед турків немалим авторитетом, тож міг би розраховувати на більш тепле містечко: наприклад, біля керма одного зі стамбульських грандів. Там і коштів більше, й завдання серйозніші, і шанси працювати з зірковими футболістами вищі. Але тут варто звернути увагу на нюанси. За повідомленням іноземних джерел, Луческу висунув керівництву "Трабзонспора" умови щодо трансферної політики: обов’язково зберегти в команді камерунця Стефана Мбіа, а також підсилити колектив бразильськими легіонерами. Можливо, Мірча Луческу бажає закласти основи нового проекту, як колись заклав основи проекту під назвою "Шахтар", щоб згодом віддати узди правління своєму синові і максимально спростити для Развана процес сходження до європейської тренерської еліти.

А, можливо, все значно прозаїчніше: Тейшейру "Шахтар" взимку не відпустить, а розмови про "Трабзонспор" в контексті Луческу – звичайне набивання ціни?    

Фото - UA-Футбол

Последнее изменение: 5 января 2016, вторник. 12:03

Подождите, пожалуйста, идет загрузка комментариев