Редакция не несет ответственности за содержание записей в блогах

Тактичний аналіз матчу - "Барселона" - "Мілан"

Тактичний аналіз матчу - "Барселона" - "Мілан"

Автор: Solomir

13 марта 2013, среда. 06:11

Повернення "Барселони" до схем Гвардіоли.

Тактичний аналіз матчу - "Барселона" - "Мілан" - изображение 1

Формації команд.

Тактичний аналіз матчу - "Барселона" - "Мілан" - изображение 2

 

Массімо Аллегрі вивів «Мілан» у вже звичному розташуванні 4-3-3, в порівнянні з попередньою грою проти «Барселони» місце в центрі нападу зайняв Ньянг, зправа  - Боатенг (під час гри вони змінювали позиції один одного), зліва - Ель-Шаараві  . Саме крайні форварди міланців мали стримувати активність флангових захисників суперника та при перехопленнях м’яча розгортати швидкісні атаки. Насичена центральна зона була трійкою Амброзіні, Монтоліво та Фламіні, капітан італійців розташований трішки нижче. Без змін в лінії захисту.

Жорді Роура, хоча, можливо, і Тіто Вілланова (з огляду на інформацію про спілкування Франсеска з гравцями за допомогою «скайпу») повернули «Барселону» до часів останнього сезону Хосепа Гвардіоли та формації, яку активно пропонував  команді Пеп 3-4-3.

Зважаючи на бажання Роури грати з високою обороною, місце в центрі захисту замість Пуйоля зайняв більш швидкісний Маскерано, правий центральний захисник Піке, та лівий центральний Альба (в даній формації Альба більше зосереджений на захисних діях, не так активно, як зазвичай підключався в атаку). В центрі півзахисту - Бускетс, Хаві та Іньєста, Дані Алвеш в позиції правого півзахисника – «вінгера», Педро лівий «вінгер», Вілья в позиції центрального нападника та Мессі під ним.

З початком гри «Барселона» для створення максимального тиску на суперника та застосування високого пресингу по всій ширині поля використовувала розташування 3-3-1-3, де "1" - Мессі під Алвешем, Вільєю та Педро.

Алвеш в позиції правого «вінгера»

В попередній грі в Мілані, «Барселона» не достатньо використовувала ширину поля, що дозволяло підопічним Массімо Аллегрі зберігати компактність в центрі поля та зупиняти атаки каталонців.

Тактичний аналіз матчу - "Барселона" - "Мілан" - изображение 3Роура вирішив цю проблему за допомогою Дані Алвеша, такий хід був зовсім неочікуваним для суперника. Ель-Шаараві, який мав здвоювати фланг з Константом при побудові захисних дій, опинився відрізаним від гри. З перших хвилин матчу Педро перемістився на лівий край, займаючи максимально широку позицію. При зміщеннях в центр нападу в зону лівого «вінгера» зміщувався Іньєста, а Алвеш зайняв позицію Педро. Мессі, який грав з глибини під Вільєю, відкривався під Алвеша для продовження атаки. Вілья в свою чергу тримав глибину відкриваючи зону для Мессі.

Такий хід розтягнув захист «Мілана» та дозволяв каталонцям накривати суперника відразу при втраті м’яча, застосовуючи правило 6 секунд, яке також запропонував Хосеп Гвардіола в останній сезон його роботи в клубі. Суть полягає в тому, щоб при втраті м’яча максимально швидко повернути його назад (в 6 секунд), не відступаючи на свої позиції в захисті.

Перших 20 хвилин це була «Барселона» Гвардіоли, не применшуючи заслуг Вілланови та Роури, але складалось враження, що геній повернувся на тренерський місток в каталонський клуб.

На малюнку 1, показаний епізод при втраті м’яча «Барселоною». Алвеш відразу вступає в відбір, його дії підтримують Хаві, перекриваючи продовження атаки по флангу, та Мессі з Бускетсом перекриваючи можливий розвиток атаки через центр.

Тактичний аналіз матчу - "Барселона" - "Мілан" - изображение 4На малюнку 2, високий пресинг каталонців на протилежному фланзі атаки, Альба та Бускетс вступають в відбір м’яча, Педро, Іньєста та Хаві перекривають можливі зони продовження атаки «Міланом», як в першому так і в другому випадках, не маючи продовження через короткий пас, міланці змушені були вибивати м’яча по флангу, де його підбирав Піке чи Маскерано.

На малюнку 3, показано, наскільки широко розташовувались гравці «Барселони» в даному матчі, використовуючи всю «ширину» поля – в даному випадку Вілья та Алвеш та «глибину», в даному випадку Педро.

Тактичний аналіз матчу - "Барселона" - "Мілан" - изображение 5

Починаючи з 20-ї хвилини підопічні Роури взяли паузу в матчі, продовжуючи контролювати м’яч, але він вже  ходив повільніше між гравцями, тому «Мілан» Тактичний аналіз матчу - "Барселона" - "Мілан" - изображение 6спробував вирівняти гру.

На малюнку 4, показано спробу «червоно-чорних» здійснити пресинг півзахисників «Барселони» в центральній частині поля.    Форварди піднялись вище, щоб зустрічати атаки каталонців в центральній частині поля, трійка центральних півзахисників італійців піджимала їх, таким  чином відрізаючи групу атаки гранатових від півзахисників і, в випадку перехоплення чи відбору, мати можливість проводити контратаки п’ять в п’ять.

Відзначимо, що в якійсь мірі «Мілану» вдалось вирівняти гру, вірніше буде сказати, вдалось відсунути «Барсу» трішки дальше від власних воріт та все ж єдиний небезпечний (гольовий) момент прийшов після індивідуальної помилки Маскерано, якою не скористався Ньянг.

Статистика першого тайму. «Барселона»  звично для себе часів Гвардіоли володіла м’ячем 75 відсотків часу, при цьому виграла 70%  верхових єдиноборств поступаючись в рості італійцям на 8 сантиметрів в середньому, та здійснила 17 відборів м’яча. Дивує навіть не кількість відборів чи виграних єдиноборств, в «Мілана» їх 15, а те, що всі вони були здійснені в фазі атаки.

Тактичний аналіз матчу - "Барселона" - "Мілан" - изображение 7

З початком другого тайму каталонці продовжили домінувати на полі, граючи в задоволення, третій гол в ворота Аббіятті був лише питанням часу. Відсутність змін в складі «Барселони» була продиктована перебігом подій на полі, а от Аллегрі слід було вносити корективи в гру. Як показали подальші події, підсилити та загострити гру йому було ким.

Давид Вілья, який на протязі всього матчу перебував в тіні, відкриваючи зону для Мессі та розтягуючи захист суперника в «глибину», отримав свій шанс на гол та використав його. Позиційну помилку в цьому епізоді допустив Констант, який вирішив йти на перехоплення м’яча.

Заміни від Аллегрі внесли певну гостроту, Боян завдяки своїм індивідуальним якостям зміг загострювати на фланзі, а Ель-Шаараві був більш ефективним від Ньянга в позиції центрфорварда. Роура відповів поверненням до класичної системи 4-3-3, замість Маскерано вийшов Пуйоль, компенсуючи недоліки останнього в рості та боротьбі на другому поверсі, Дані Алвеш опустився в зону правого захисника зустрічаючи Бояна, замість Вільї вийшов свіжий Санчес, який мав використовувати вільні зони в захисті «Мілана».

Гра тримала в напрузі, бо навіть за такої переваги «Мілану» досить було забити одного разу, але це була ніч «Барселони».

Підсумок

Очевидно Аллегрі хотів повторити гру, яка вдалась «Мілану» на «Сан-Сіро», разом з тим це було його головною помилкою, «Барса» отримала два тижні на аналіз та виправлення ситуації на полі.  Повернення до схем Гвардіоли, та переведення Педро на лівий край, а Алшева в позицію правого «вінгера»,  дозволило каталонцям ефективно використовувати ширину поля, а Вілья, розтягуючи в глибину, відкрив зону для Мессі, це було ключовим моментом в цьому матчі.

Відеоогляд матчу Барселона - Мілан.

 

Последнее изменение: 13 марта 2013, среда. 13:53

Подождите, пожалуйста, идет загрузка комментариев