Редакция не несет ответственности за содержание записей в блогах

Аналіз матчу - Шахтар - Боруссія.

Аналіз матчу - Шахтар - Боруссія.

Автор: Solomir

14 февраля 2013, четверг. 13:39

Протистояння «Боруссії» Дортмунд проти «Шахтаря» безперечно найбільш очікуване на теренах України, серед інших пар 1/8 Ліги Чемпіонів.

 

Аналіз матчу Шахтар – Боруссія.

 

Аналіз матчу - Шахтар - Боруссія. - изображение 1Протистояння «Боруссії» Дортмунд проти «Шахтаря» безперечно найбільш очікуване на теренах України, серед інших пар 1/8 Ліги Чемпіонів.

Статистичні показники обох команд різняться лише в деяких аспектах, до прикладу дортмундці наносять 14,8 ударів за гру в середньому, Шахтар відповідно 16,3, не значна перевага в Боруссії по відборам м’яча за гру 22,7 проти 20,3. Нижче середнього команди ведуть верхову боротьбу 41 та 42 відсотків виграних єдиноборств. Основна відмінність полягає в бажанні володіти м’ячем, якщо Шахтар контролює м’яч майже 51 % , то Боруссія обмежується 40 % в середньому за гру, а якщо аналізувати цей показник по гостьовим матчам «жовто-чорних», то він буде складати лише 34 відсотки володіння м’ячем. Ця відмінність в філософії гри наставників обох клубів Мірчі Луческу та Юргена Клоппа.  «Шахтар» володіючи м’ячем намагається розтягнути оборону  та веде пошук вільних зон в побудовах суперника,  при цьому підопічні Луческу використовують більше коротких та середніх передач, «Боруссія» навпроти намагається максимально швидко доставляти м’яча в зону для ударів по воротах, саме це і обумовлює не великий відсоток «Боруссії». Також варто зважати на розуміння філософії гри наставників  аналізуючи відсоток точних передач в ЛЧ, який складає 78, в «BVB» проти 85 в «Шахтаря».

Як «Шахтар» так і «Боруссія» переважно ведуть наступальні дії через свій правий край, де в донеччан грає Даріо Срна безперечно ключовий гравець команди, та помагає йому Тейшейра, в «Боруссії» працює польська зв’язка Піщек – Блащиковскі, нижче приведена діаграма, застосування сторін атаки,  «Шахтарем» в домашніх матчах Ліги Чемпіонів, та «Боруссії» в гостьових матчах.

Аналіз матчу - Шахтар - Боруссія. - изображение 2

 Зазначимо, що Мірча Луческу  не може розраховувати в цій грі на Ілсіньйо, через травму коліна, та Вілліана,  який був кращим гравцем команди за оцінками експертів, але попрощався з Донецьком відбувши в суровий Дагестан, також через перебір жовтих карток гру вимушений пропустити Олександр Кучер, загалом в груповому турнірі Ліги Чемпіонів «Шахтар» має 13 жовтих проти 6 в «Боруссії», та в середньому порушує правила  13,5 разів, в дома 14,7, проти 11,3 та 12,7 гостьових поєдинків дортмундців  відповідно.

Юрген Клопп не може розраховувати на Ілкая Гюндогана, який травмував стегно та не полетів в Донецьк, Патріка Овамаєлу та Кевіна Гроцкройса в якого грип і який також не полетів в Україну.

Цікаво, що останнє протистояння донеччан проти німецьких клубів відбулося 20 травня 2009 року в фіналі кубку УЕФА.

Аналіз матчу - Шахтар - Боруссія. - изображение 3З боку на ведена діаграма останніх десяти офіційних матчів «Боруссії» Дортмунд, та «Шахтаря», навряд чи можна робити якісь далекоглядні висновки з матчів донеччан проведених на зборах, хоча варто відзначити, що Луческу не вбачає в цьому жодної проблеми.  Клопп швидше за все не маючи перспектив в чемпіонаті Німеччини, планомірно готував команду до матчів «плей-офф» Ліги Чемпіонів.  Варто відзначити, що в матчі проти «Байєра» не зовсім рідну позицію займав Блащиковський, здебільшого діючи в центральній частині поля, відповідно і схема розташування зазнала змін, перетворюючись в 4-3-3, орієнтовані на оборону, це не вперше Клопп застосовує таку формацію, були ще матчі проти «Баварії», домашня гра з «Манчестер Сіті»  та  виїзд проти «Хоффенхайма»,  всі ці матчі помістились в закінчення першого кола «Бундес  Ліги», та останній матч групи ЛЧ.

 

Формації команд.

 

Аналіз матчу - Шахтар - Боруссія. - изображение 44-2-3-1 звична формація для «Боруссії».

В воротах місце зайняв вже привичне для «Боруссії» Вайденфеллер.  В центрі захисту розташувались Сантана та Хумельс,  який розпочинає атаки дортмундців довгими передачами, зліва Клопп зміг задіяти Шлельцера, хоча були підозри на його відсутність через хворобу, що безумовно послабило б, особливо наступальні дії, праве крило  залишилось за поляками Піщеком та Блащиковські, травмованого Гюндогана замінив Бендер, який разом з Келем розташувались на позиції центральних півзахисників , Ройс лівий «вінгер» з розширеними функціями,  який завдяки своєму руху покриває і лівий край і центральну зону перед воротами суперника, фальшива «10» Гьотце  та нападник Левандовський,  одна з ключових фігур в побудовах Клоппа, Роберт розтягує захист суперника в «глибину», добре веде та завжди нав’язує верхову боротьбу супернику, відтягує за собою центральних захисників, таким чином звільняючи місце та зону безпосередньо перед воротами суперника.

 

Аналіз матчу - Шахтар - Боруссія. - изображение 5
Луческу також прихильник тактичного розташування гравців за схемою 4-2-3-1.

Місце в воротах зайняв Пятов,  замість дискваліфікованого Кучера в центрі захисту з’явився Дмитро Чигринський формуючи пару центральний захисників з Ярославом Ракитським, лівий захисник Рац, правий «латераль» Даріо Срна, безперечний лідер команди як за духом так і за функціями на полі, один з ключових виконавців, в центральній частині поля Хюбшман та Фернандіньо, основною відмінністю від пари «Боруссії» є те, що Хюбшман зосереджений виключно на захисних діях, розташовуючись під Фернандіньо, який виконує функції «глибокого плеймейкера». Тейшейра правий «вінгер» з зміщенням в центральну зону, для звільнення її під Даріо Срну, Мхітарян  атакуючий півзахисник чи «високо» посаджений форвард, Тайсон лівий «вінгер».  Саме на дебют Тайсона випав напевне найважчий матч, він мав максимально активно зіграти проти Піщека та Блащиковські, не дозволяючи домінувати полякам на лівому фланзі захисту «Шахтаря».

Боруссія  розпочала гру агресивно, з перших хвилин намагаючись заволодіти ініціативою, та залишити «Шахтар» без м’яча, високий пресинг, розтягування захисних побудов суперника в «глибину» для захоплення території,  це в вочевидь був план на гру від Юргена Клоппа, важко сказати, як планував розпочати Луческу, але план «Б» в нього був, донеччани швидко перебудувались під гру «жовто-чорних» демонструючи готовність саме до такого перебігу подій на полі.

Гірники діяли компактно на своїй половині поля та дисципліновано, що в принципі не властиво підопічним Луческу, особливо варто відзначити Тайсона, який дав досить великий об’єм в захисті, та завдяки власній майстерності загострював попереду, змушуючи правого захисника «Боруссії» Піщека менше чим за звичай підключатись в атаку, та перебувати за лінією м’яча. Загалом перший тайм пройшов за територіальної переваги дортмундців,  які нагнітали ситуацію на полі, та дивідендів не отримали, гра «Шахтаря» місцями виглядала гострішою, контратаки несли більшу загрозу воротам опонентів, в центральній частині поля Хюбшман та Фернандіньо досить часто відбирали м’яч та розгортали власні атаки.

Нижче спробуємо розібрати більш детально взаємодії гравців команд.

На малюнку 1, показана взаємодія гравців групи атаки «Боруссії», при веденні позиційних дій, розміщуючись між зонами суперника, гравець якому посилається  пас має мінімум два варіанта продовження назад, та два вперед,  за рахунок руху гравці Боруссії створюють невидимі «трикутники» на футбольному полі, та зберігають дистанцію між собою для вдалого комбінування на половині поля суперника.

Аналіз матчу - Шахтар - Боруссія. - изображение 6

На малюнку 2, ми бачимо продовження цієї ж атаки «Боруссії»,  розтягуючи захист «Шахтаря» в «ширину» та в «глибину»,  дортмундці звільнили зону в  перед воротами суперника, в яку в три передачі   був доставлений м’яч, та виведений на ударну позицію Блащиковський,  в «ширину» в даному випадку розтягує Гьотце,  а Левандовський садить захисників в «глибину», удар Куби заблокував в падінні Ракитський.

Аналіз матчу - Шахтар - Боруссія. - изображение 7

На малюнку 3, «Шахтар» звільняє зону перед воротами Вайденфеллера для удару, але завдяки довгій діагоналі Чигринського на край, де Тайсон звільнився від опіки двох захисників «Боруссії» та віддав передачу в центр на Мхітаряна, при цьому Адріано та Тейшейра розтягують в «глибину» куди прийшов і Шмельцер контролюючи Тейшейру, тим самим звільнивши правий край для Срни, в Мхітаряна є два продовження завдати удару, та перевести на Срну для прострілу чи кросу в штрафний майданчик, де вже є Адріано з Тейшейрою, та за темпом встигають Мхітарян з Тайсоном.

Аналіз матчу - Шахтар - Боруссія. - изображение 8

Як вже було відмічено «Боруссія»  не домінувала в центральній частині поля, і це не влаштовувало Юргена Клоппа і хоча по перерві  Клопп не змінив розташування гравців та вже згодом, з 60-тої хвилини «Боруссія» перелаштувалась в формацію 4-3-3.

Аналіз матчу - Шахтар - Боруссія. - изображение 9Куба Блащиковські змістився в центральну зону, до Бендера та Келя, позицію правого «вінгера» зайняв Гьотце, таким чином наставник «жовто-чорних», збільшив кількісно гравців центральної частини поля, для створення більшого тиску на «Шахтар», формація «Боруссії» перетворилась в 4-3-3, це добре помітно на середніх позиціях гравців в другому таймі, що також підтверджує заміни Куби на Ляйтнера, який діє в центральній частині поля. Навпроти в донеччан пропала стрункість  побудов,  та гравці розмежувались на дві групи, група захисників з 6 футболістів, куди опустився Фернандіньйо, та група атаки з чотирьох,  тож «Шахтар» змушений був вести наступальні дії через довгі передачі, або проходити центральну частину поля в два три дотики.

На малюнку 4, показана ситуація три в три гравців «Шахтаря» проти суперників, до яких був доведений м’яч в два дотики через Срну та Фернандінйо,  Мхітарян в даному випадку не довів справу до кінця, Тайсон перебував в значно кращій позиції.

Аналіз матчу - Шахтар - Боруссія. - изображение 10

На малюнку 5, приведена ще одна ситуація 3 в 3, створена гравцями «Шахтаря», за рахунок швидкого переведення м’яча в один два дотики в зону атаки, далі Мхітарян обійде захисника «Боруссії» та перетворить її на 3 в 2, але використати знову не вдасться.

Аналіз матчу - Шахтар - Боруссія. - изображение 11

Підсумок.

Донеччани залишили багато території та простору гравцям «Боруссії», хоча можливо це обумовлене бажанням Мірчі Луческу зіграти більш компактно в захисті, щоб нівелювати швидкісні характеристики Ройса та Гьотце.  Боруссія домінувала в єдиноборствах 61 відсоток виграних, більше здійснила відборів м’яча 30 проти 17 в «Шахтаря»,  зробила більший об’єм бігової роботи, Маріо Гьотце вибіг з 12 кілометрів (12685), завдала більше ударів по воротах, при цьому контратаки «Шахтаря» виглядали небезпечніше,  загальний результат поєдинку слід вважати закономірним.

Статистика матчу.

Аналіз матчу - Шахтар - Боруссія. - изображение 12

 

 

Последнее изменение: 14 февраля 2013, четверг. 13:54

Подождите, пожалуйста, идет загрузка комментариев