Автор: clear

27 марта 2013, среда. 13:13

Автори сайту Леон Вургафт та Андрій Облещук складають збірну туру

Джо Харт, 25 років, Англія, Манчестер Сіті

Мабуть єдиний гравець у складі збірної Англії, який заслуговував на перемогу. І в нього бувають невдалі матчі, але проти Чорногорії Харт діяв впевнено  на виходах і завжди був в потрібному місці, парирував декілька ударів з різних дистанцій.  У випадку з пропущеним голом немає вини Харта. Після подачі кутового він якраз зреагував на удар головою з близької відстані, але в подальшому виникла пожежа в штрафній англійців. Харту огляд закривали одразу двоє власних футболістів, тому він з запізненням зреагував на удар, але що робили четверо граців у білій формі, які так і не змогли завадити Дам"яновичу (він і Україні забивав). З такою впевненою грою, яку демонструє Харт, він надовго залишиться номером один у збірній.

Збірна туру відбору на ЧС-2014 в Європі - изображение 1

Захисники

Альваро Арбелоа, 30 років, Іспанія, Реал Мадрид

Кантерано "Реала" - мало не єдиний гравець в складі збірної Іспанії, який отримує на свою адресу критику майже в кожному матчі. Навіть тоді, коли його команда виграє все. Йому дорікають за сіру, невиразну гру, невелику швидкість і невміння, а то й небажання підключатися до атак. Після невдалого матчу проти Фінляндії саме Альваро зазнав нищівної критики преси і вболівальників, які вже кілька місяців вимагають від Дель Боске замінити його новим талантом Сезаром Азпілікуетою з "Челсі". Але старий лис знає що робить.

В Парижі саме Арбелоа протистояв на своєму фланзі Франку Рібері. І вийшов з цього протистояння перемоіжцем. Рібері, хоч і мав одну 100-відсоткову нагоду забити, але як лідер команди провів невиразний матч, не зміг вплинути на гру. Йому не вдавалося просунутися по флангу, бо там завжди зустрічав Арбелоа, і не давав рухатися. Іспанець грав добре і на випередження. Показовий момент був на початку другого тайму, коли Рібері відвоював м"яч в своєму штрафному майданчику, але Арбелоа так запресингував його, що Франк зі всіма своїми технічними якостями не міг навіть ворухнутися на протязі мало на 20 секунд.
В атаці Альваро не був активним, але все ж активнішим, ніж проти Фінляндії. А що стосується захисту, коли треба втримати зіркового суперника, заміни Арбелоа нема.

Матіа Настасіч, 19 років, Сербія, Манчестер Сіті

Матч з Шотландією був останнім шансом для сербів продовжити боротьбу за потрапляння на ЧС. І легким він точно не був. Незадовго перед матчем шотландців очолив новий тренер - Гордон Стракан. А в Стракана тактика одна - навіси в штрафний майданчик. Тому роль, яка відводилася сербським центрбекам, була вкрай важливою.Особливо Настасічу, який вже зіграв в АПЛ достатньо ігор проти команд, що грають за схожим тактичним малюнком. І Матіа провів дуже впевнений матч.
Збірна туру відбору на ЧС-2014 в Європі - изображение 2
Шотландці діяли активно і атакували не менш, ніж їх суперники, але всюди знаходили лише голову або ноги цього захисника. Діяв він вдало і на випередження досить далеко від своїх воріт, і на другому поверсі в штрафному майданчику. І Стракан був змушений замінити всю свою лінію атаки, намагаючись змінити баланс сил в протистоянні з сербським гренадером. Але й гравці, які вийшли на заміну, нічого зробити не змогли.Серби виграли 2-0.

Настасіч перейшов в Манчестер Сіті з Фіорентини в останній день переходів літнього міжсезоння. За нього сплатили великі гроші, і для такого молодого гравця цей тягар міг стати занадто важким. Але він призвичаївся, аккліматизувався,і останніми місяцями важко уявити собі центр захисту Ман Сіті без нього. Може, він своїми впевненими діями поверне і збірну в боротьбу за потрапляння на Чемпіонат Світу.

Бруно Алвеш, 31 рік, Португалія, Зеніт

Цей тур не був туром центральних захисників. Мало хто себе показав. І тому поява Алвеша в збірній туру не виглядає такою вже нісенітницею. Звичайно, проти Азербайджану, хай навіть і в гостях, захисної роботи в нього зовсім не було. Але саме тому він брав постійну участь в атаках, знаходився на половині поля суперника більше, ніж на своїй. В першому таймі, коли партнери один за одним погано виконували штрафні удари з зручних позицій, взявся сам і поцілив в штангу. Приходив на кожний кутовий. Починав атаки пасами в глибину поля.

Взагалі, португальці показали другу погану гру поспіль за 4 дні. Навіть гіршу, ніж проти Ізраїлю. Небезпечних моментів в них майже не було, рухалися вони по полю як морожені рибини, і було зрозуміло, що з гри вони не заб"ють. Але залишалися "стандарти", і найкращий гравець головою в складі португальців використав один з кутових. Алвеш легко перестрибнув захисників, забив і приніс своїй команді таку важливу перемогу.

За відсутності Роналду саме Алвеш був капітаном.І діяв на полі як справжній капітан, в скрутному становищі врятувавши свою команду від ганебної нічиї.

Дейлі Блінд, 23 роки, Нідерланди, Аякс

Рідко коли трапляється таке, що син відомого футболіста досягає успіху батька. Дейлі є сином відомого гравця і капітана Аякса 90-х Дані Блінда. Рано ще говорити син може повторити успіх батька, але вже зараз Дейлі є основним гравцем Аякса і грає в національній команді (гра проти Румунії стала для нього третьою в футболці збірної).

Збірна туру відбору на ЧС-2014 в Європі - изображение 3

У вчорашньому матчі найкращим у складі гостей був Адріан Пот. Саме йому і протидіяв Блінд на своєму фланзі і хоча не все виходило у Дейлі, але в основному він зі своїм завданням впорався, крім одного разу, коли відверто впустив Пота, але виручив воротар. Не забував Блінд і про допомогу нападу, постійно підключався до атак команди. Навіть намагався пробити по воротам, але удар блокували захисники. Так, цілком можливо, що він ніколи не досягне успіхів свого батька, але наполегливість і висока працездатність можуть зробити з нього класного захисника.

Півзахисники

Давід Алаба, 20 років, Австрія, Баварія

Алаба в "Баварії" в основному грає на позиції лівого захисника, але у збірній він більш універсальний. Так наприклад у матчі проти Ірландії він діяв в центрі півзахисту. По різному ця гра складалася для австрійців. Вони повели в рахунку, а потім програвали на протязі всього другого тайму, але не здалися.  Австрія ніколи не відзначалася бойовитістю чи якоюсь  божевільною зарядженістю на гру. Проте в матчі проти "айришів" матч не догравали, а йшли вперед, надіялися на успіх, адже не можна було програвати одному з конкурентів на друге місце в групі. На другій доданій хвилині до основного  часу Алаба отримав м"яч перед штрафною суперника, зробив два кроки і сильно пробив. Після невеличкого рикошету круглий влетів у дев"ятку воріт ірландців.  Алаба прийняв участь у трьох матчах збірної у цьому відборі і у всіх відзначився голами. Велике майбутнє в цього молодого хлопця. А Ви багато знаєте молодих гравців, які бьють пенальті в своїх клубах? Алаба наприклад це робить у "Баварії".

Педро Родрігес,25 років,Іспанія,Барселона

В той час коли Іньєста не підключається в штрафний майданчик, Хаві навчився в Торреса не потрапляти в ворота з кількох метрів, про самого Торреса вже всі забули, а Вілья і Фабрегас в поганій формі, іспанській збірній потрібен гравець, який  врятує її. І майже завжди таким гравцем є Педро. В цьому матчі він з перших хвилин діяв активно, намагався вийти на ударну позицію, але зовсім трохи йому на вистачало. Бив з середньої дистанції, але воротар відбив.

Збірна туру відбору на ЧС-2014 в Європі - изображение 4

Ще в першому таймі взяв участь в епізоді, який міг закінчитися пенальті, але суддя прийняв інше рішення. А на початку другого зіграв в стінку з Монреалем, нарешті вчасно прибіг в штрафний майданчик і замкнув простріл Начо. І після голу продовжував знущатися над Евра, який провів просто жахливий матч. Міг і подвоїти рахунок, але вирішив присвятити хоч якусь композицію лідеру своєї команди Хаві і пробив ,як і той, вище воріт з кількох метрів.

Нажаль, отримав травму і був замінений на 79-ій хвилині, і в Барселоні сподіваються на те, що він зможе зіграти проти ПСЖ. Бо ані "Барселона", ані збірна не можуть покладатися лише на одного гравця, який забиває. І їм обом потрібен джокер на ім"я Педро Родрігес.

Александар Тонев, 23 роки, Болгарія, Лех Познань

Вихованець софійського ЦСКА нині виступає за познанський "Лех", з яким вже другий сезон поспіль веде боротьбу за перемогу в Екстракласі. Зазвичай грає на позиції атакувального півзахисника, але іноді може зіграти і на фланзі, і навіть на вістрі атаки. Забиває мало голів, але завжди діє активно, і віддає багато передач партнерам.

Після приходу на тренерську лаву збірної Любослава Пенева, який добре знає Александара ще з часів співпраці в ЦСКА, Тонев став одним з найважливіших гравців команди. В збірній він грає фактично відтягнутого форварда і набагато частіше загрожує воротам суперника, ніж в клубі. Ось і в матчі в Копенгагені проти данців, які ще чотири дні тому розтрощили в Празі Чехію, Тонев провів дуже активний матч. Хоча в першому таймі болгари віддали перевагу супернику, який мав відкривати рахунок. Але на останніх хвилинах тайму саме Тонев завдав потужного удару, який воротар ледве відбив.

А в другій половині зустрічі Александар почав брати на себе гру. Вже за перші 15 хвилин тайму він тричі завдав удару по воротах суперників, і двічі виводив на ударну позицію партнерів. І один з його пасів Манолев використав, відкривши рахунок. В подальшому він ще двічі загрожував воротам Андерсена, а, коли ближче до кінця матчу данці знову перехопили ініціативу, працював в захисті, заробивши на собі кілька фолів.Нічия 1-1 залишає Болгарію на другому місці, і підопічні Пенева вперше за 8 років мають шанс поборотися за вихід на Чемпіонат Світу

Джеймс Макклін, 23 роки, Ірландія, Сандерленд

Мабуть, в тренера збірної Ірландії Джованні Трапаттоні є професійні навички психолога. Або член відомої католицької організації "Опус Деї" володіє якимись церковними секретами переконання людей. Інакше як пояснити, що на протязі 4 днів в нашу збірну потрапляє вже другий гравець, який вирішив виступати в збірній Ірландії, хоча народився в іншій країні. Макклін народився в Північній Ірландії і навіть встиг зіграти кілька матчів за молодіжну збірну цієї країни. Але виявив бажання виступати саме за збірну Ірландської Республіки.
Збірна туру відбору на ЧС-2014 в Європі - изображение 5
Що стосується клубної кар"єри, то першою командою Маккліна в АПЛ став "Сандерленд". Дебютував він за цю команду 1 січня 2012 року, а в листопаді з його ім"ям був пов"язаний гучний скандал, коли Джеймс в одному з матчів відмовився одягнути футболку з пам"ятним вінком на честь англійських солдатів, загиблих в війнах. Справа в тому, що в сумнозвісну "Криваву Неділю" в 1972-ому році від рук англійських солдат загинули люди з будинку, в якому пізніше провів дитинство Макклін. Цей вчинок викликав бурхливу реакцію в Англії. Англійські фани були вкрай роздратовані, вони навіть погрожували йому вбивством. Через велику кількість погрожувань ірландець був вимушений ліквідувати свою сторінку в мережі Твіттер.

Що ж стосується матчу проти Австрії, Макклін діяв в ньому на позиції лівого вінгера і грав дуже активно. Майже в кожній атаці ірландців лунало його ім"я. На його рахунку близько 15-ти небезпечних прострілів і навісів в штрафний майданчик, після яких гравці його збірної мали кілька чудових нагод забити. Його опонент на фланзі Шеймус Колман, який півтори тижні тому зупинив вінгерів самого Манчестер Сіті і ввійшов в нашу збірну туру, був просто знищений. Макклін подавав небезпечні кутові, і саме він заробив кутовий, після якого Ірландія забила один з голів. Крім того він двічі бив по воротах, але воротар врятував свою команду. Просто ідеальна гра для вінгера.

Нападники

Едуардо, 30 років, Хорватія, Шахтар

Матч збірної Хорватії проти Уельсу на виїзді став першим, у якому бразило-хорват відіграв усі 90 хвилин. В двох попередніх, в яких  він виходив на поле, Едуардо не догравав до кінця, а був замінений.  А в цьому саме гравець "Шахтаря" своїм влучним ударом на 87-ій хвилині приніс таку важливу перемогу збірній Хорватії. Він міг двіччі забивати і раніше, але надійно діяв кіпер збірної Уельсу. Едуардо став своєрідним спецом по Уельсу. Свій попередній м"яч він аткож забив валлійцям у цьому ж відборі.  Додам, що Едуардо є другим бомбардиром збірної Хорватії після Давора Шукера, але до легенди балканського футболу  нашому герою ще далеко. А в спину вже дихає ще один "гірник" Даріо Срна, якому залишилося забити всього три голи, щоб наздоганати свого партнера.

Збірна туру відбору на ЧС-2014 в Європі - изображение 6

Робін ван Персі, 29 років, Нідерланди, Манчестер Юнайтед

Йому вже 29, а він ще не здобув жодного достойного клубного трофею. Саме в цьому криється причина того, що влітку голландець змінив "Арсенал" на "Ман Юнайтед". Цьому дуже зрадів сер Алекс Фергюсон та, звичайно ж, кожен справжній вболівальник "червоних дияволів". Голи Робіна вже майже гарантували чергове чемпіонство "МЮ". Але ван Персі не тільки за клуб забиває. Він регулярно розписується у воротах суперників у відбірній кампанії на ЧС-2014 у Бразилії. ось і у матчі проти Румунії він зробив дубль, а міг забивати значно більше, але підвела реалізація. Крім голів на його рахунку ще й гольова на Рафу ван дер Ваарта.   У цьому відборі у Робіна 5 голів в 5-ти матчах, а в загальному його голи румунській збірній стали для нього 33-м та 34-м голом за збірну. Завдяки цьому він обійшов у списку бомбардирів збірної Йохана Кройфа та наразі посідає шосту сходинку у цьому списку. До рекорду Клюйверта всього 6 м"ячів.

Дванадцятий не зайвий

Збірна туру відбору на ЧС-2014 в Європі - изображение 7

фото - ФК Динамо (Киев)

Андрій Ярмоленко, 23 роки, Україна, Динамо Київ

Ярмоленко вже був у символічній збірній минулого туру.  Думаю, що не помилюся що до 61-ї хвилини надія на перемогу була присутня в серцях уболівальників, але багато вже подумки згадували оснній матч у Кишеневі і нецензурно висловлювалися  в думках з приводу  збірної Молдови.  Андрій мав декілька гарних нагод для того щоб відкрити рахунок у зустрічі, але надійно грав голкіпер Намашко аба самому Ярмоленку бракувало влучності.  Вже відчувлася нервозність з проводу результату, але влучний удар Андрія в один дотик точно в кут воріт Молдови змусив зрадіти усіх вболівальників ( за вийнятком хіба що молдаван).  Саме цей гол зняв напругу і дозволив нашим гравця  морально розсслабитися, щоправдва після другого голу вже надто вони розслабились. Але результат на табло і Україна зберігає шанси на поїздку до Бразилії.

Последнее изменение: 27 марта 2013, среда. 15:11