Редакция не несет ответственности за содержание записей в блогах

Еволюція футболу - Ергі Ербштейн

Еволюція футболу - Ергі Ербштейн

Автор: Solomir

12 марта 2013, вторник. 04:08

Егрі Ербштейн став одним з перших фахівців, які відкрили для італійського футболу величезні можливості нових на той момент тактичних схем. Можна сказати, що саме Ербштейн познайомив італійських тренерів з фундаментальної тактичної наукою, бездоганне володіння якої незабаром стало фірмовим знаком наставників з Апеннін.

Егрі (Ернст) Ербштейн

Еволюція футболу - Ергі Ербштейн - изображение 1Ергі Ербштейн народився в 1898 році, тренував італійські клуби «Барі», «Кальярі», «Ночеріно», «Луккезе», «Торіно».

Угорця Егрі Ербштейна (зазвичай його називали не Егрі, а Ернстом) доля закинула в Італію, де в 30-ти літньому віці він і розпочав свій тренерський шлях в скромному клубі «Барі». У цьому він виявився не самотнім  - італійські клуби в ту пору очолювали багато угорських фахівців, колишніх футболістів. Причина була простою,  після Першої світової війни і розпаду Австро-Угорщини їхня батьківщина ще довго переживала важкі і неспокійні часи, а поруч була Італія. В кінці 20х років XX століття футбол там став професійним, і тренерам непогано платили. А оскільки Угорщина вважалася однією з найстаріших футбольних країн Європи, угорських тренерів запрошували до Італії охоче.

На відміну від Вейша (Арпад Вейш угорський тренер, який в ці роки працював в міланському Інтері, саме при ньому в Інтері дебютував 17-ти річний Джузеппе Меацца) він почав свій тренерський шлях, працюючи зі скромними командами італійського півдня і тому, не маючи у складі справжніх зірок, був змушений шукати інші засоби для досягнення результату. Звідси - зовсім незвичайний для 30-х років раціональний і навіть науковий підхід до тренувального процесу.

Ербштейн сам розробив цілу систему спеціальних вправ для футболістів, що розвивають швидкість, координацію рухів, витривалість, а також методику підготовки футболістів до матчу, що включає навіть особливий харчовий раціон. У тактичному ж плані він проявив себе фахівцем у вищій мірі ерудованим. Ербштейн імплантував в італійський футбол систему «дубль ве» (WM), що безумовно вивело «кальчо» на якісно новий рівень і  заклав основу італійської тренерської школи. В кінці 20х років зазвичай тренери ще не приділяли уваги подібним речам. До системи «дубль-ве», щоправда, сам він не додумався, але коли до кінця 30х років великий винахід Герберта Чепмена дійшов нарешті до Європи, Ербштейн прямо-таки одним з перших зрозумів, які можливості вона дає. Взяв на озброєння систему «дубль-ве» і тренер збірної Італії Вітторіо Поццо, хоча багато інших тренерів вважали за краще грати по-старому. Ербштейн ж став награвати нову розстановку гравців спочатку в клубі «Луккезе», яким керував в 1933-1938 роках, а потім в «Торіно». І в перший же свій сезон 1938-1939 років вивів клуб з Туріна на друге місце в чемпіонаті Італії, пропустивши вперед «Болонью». Нею, до речі керував  - Арпад Вейш.

У 1939 році через гоніння на євреїв Ербштейн був змушений покинути Італію і виїхати в Угорщину. Він і в житті проявив себе тонким стратегом, що вмів прораховувати політичну ситуацію на кілька кроків вперед,  постійно змінюючи країни і місця проживання, він врешті-решт зміг піти від расових переслідувань.

 

Еволюція футболу - Ергі Ербштейн - изображение 2Відразу після закінчення другої світової війни Ербштейн повернувся в «Торіно», де зайняв посаду в керівництві клубу, а в 1948 році приступив до тренерської роботи. Це була золота епоха в історії «Торіно», команда не знала собі рівних в Італії, тричі поспіль виграючи титул чемпіонів.

У сезоні 1948-1949 років під його керівництвом клуб упевнено йшов до нової перемоги в чемпіонаті, за 5 турів до його закінчення він випереджав що йшов на другому місці «Інтер» на 4 очки. 30 квітня 1949 «Торіно» та «Інтер» зіграли внічию, зберігши цей розрив. Після цього «Торіно» відправився в Лісабон, аби зіграти товариський матч з «Бенфікою», матч завершився перемогою португальців з рахунком (4-3).  А 4-го травня літак з футболістами, який повертався зі столиці Португалії  вже підлітаючи до Туріну, потерпів катастрофу,  на борту було 18 футболістів команди, кілька керівників клубу та журналістів, всього в літаку перебував 31 чоловік.

Літак зробив проміжну зупинку в Барселоні для дозаправки, де гравці «Торіно» зустрілися з друзями-суперниками з «Мілана». Міланці пересідали на рейс до Мадрида і виявилися останніми, хто бачив туринців живими.

Близько п'ятої години вечора, коли до міста Турина залишалося зовсім небагато, літак потрапив у зону підвищеної туманності, через що пілот втратив орієнтацію в просторі. Літак зачепив лівим крилом огорожу побудованої на пагорбі базиліки «Суперга» (католицька базиліка, здіймається над Туріном на вершині однойменного пагорба), його розвернуло і він з великою швидкістю врізався в землю. Всі пасажири, що знаходились на борту загинули. Але один футболіст того «Торіно» залишився живий, це був Лауро Тома, який залишився вдома і не полетів на матч з «Бенфікою» через травму.

Та все-таки тренер разом зі своєю командою виграв і цей чемпіонат,  останні  4 тури на поле виходив молодіжний склад клубу, який бився в пам'ять старших товаришів зі всіх сил і зумів здобути 4 перемоги ...

 

Еволюція футболу - Ергі Ербштейн - изображение 3

Ернст «Егрі» Ербштейн став одним з перших фахівців, які відкрили для італійського футболу величезні можливості нових на той момент тактичних схем. Можна сказати, що саме Ербштейн познайомив італійських тренерів з фундаментальної тактичної наукою, бездоганне володіння якої незабаром стало фірмовим знаком наставників з Апеннін.

 

Музичний супровід в виконанні неперевершеної американської співачки українського походження - Квітки Цісик.

 

 

Последнее изменение: 12 марта 2013, вторник. 11:40

Подождите, пожалуйста, идет загрузка комментариев