Редакция не несет ответственности за содержание записей в блогах

Переоцінка пріоритетів або Новітня історія кримського футболу

Переоцінка пріоритетів або Новітня історія кримського футболу

Автор: Семйон Ігор

28 января 2013, понедельник. 22:09

Далеко не кожна команда української Прем’єр-Ліги може похвалитись такою історією, яка є у сімферопольської "Таврії". Ще коли вітчизняний футбол знаходився на початковій стадій самостійності, кримчани зробили те, що от вже більше двадцяти років не вдається  нікому, крім "Шахтаря", – залишили за спиною  "Динамо". Але останнім часом всі яскраві епізоди кримської історії тьмяніють; зараз пишеться новітня історія клубу (не дуже приємна для місцевих вболівальників) і робиться переоцінка пріоритетів.

Зараз можна сміливо говорити, що в своєму розвитку "Таврія" зупинилась. Що це? – планова зупинка перед новими звершеннями чи вимушений "сигнал стоп" через безвихідь? Скоріше - друге, от тільки з маленьким уточненням: вимушений "сигнал стоп" через безвихідь, до якої довело команду керівництво.

Нещодавня неприємна історія із неготовністю стадіону "Локомотив" до чергового матчу, на перший погляд, - тільки нещасний випадок, від якого незастрахована ні одна команда. Можна погодитись; але коли таких нещасних випадків стається все більше і більше, коли невдачі спіткають менеджмент раз за разом – це вже виглядає не як поодинокі нещастя,  а як суцільна катастрофа.

Переоцінка пріоритетів або Новітня історія кримського футболу - изображение 1

фото - sctavriya.com (Арвідас Шеметас)

Перше, що кидається у вічі – постійні експерименти з посадою головного тренера. Не хочеться зараз аналізувати результати роботи Фоменка, Пучкова, Альтмана. Та й, власне, аналізувати немає чого… Роботу першого в "Таврії" довелось згадати тільки нещодавно – та й то через непрямі причини (призначення Фоменка  головним тренером національної збірної змусило журналістів відновити у пам'яті спортивну біографію Михайла Івановича); другий довгий час уже трудиться на благо кримського футболу, але дослужитись до чогось визначного так і не вдається; хоча, з іншого боку, саме при Пучкові "Таврія" досягла свого максимуму у новітній історії – виграла  Кубок України та отримала можливість спробувати свої сили на фоні однієї з кращих на той час команд Німеччини. Саме робота в "Таврії" принесла Пучкову визнання і звання заслуженого тренера України. А от розставання Сергія Валентиновича з керівництвом кримської команди, за традицією, вийшло не дуже миролюбним. Провал (хоча, як провал – на що можна було сподіватись у матчах проти "Байєра"?) на міжнародній арені і невдалий "післякубковий" період зробили спеціаліста антигероєм і йому швидко показали, де вихід із спортивної бази кримського клубу.   А от Альтман був у "Таврії" просто "своєю людиною" для менеджерів (можливо, Семен Йосипович і сам цього не розумів, а просто став жертвою діяльності керівних органів клубу). Запрошення Лужного, як здавалось, - крок амбітний і цікавий (говорилось, навіть, що в нас може з'явитися свій Гвардіола). Але як показав час – підписання молодого наставника не стало панацеєю для кримської команди. Олег Романович, можливо, й хороший тренер (все таки, школа Лобановського та Венгера сформували у динамівської легенди сучасне, прогресивне бачення футболу), але "Таврія" – не його команда.

Переоцінка пріоритетів або Новітня історія кримського футболу - изображение 2

фото - sctavriya.com (Арвідас Шеметас)

Про це можна здогадатись не на основі аналізу результатів, ні, а на основі непримітних на перший погляд пустощів, які дуже псують команду з середини. Не так давно футбольному суспільству України довелось стати свідками ситуації, коли один з футболістів "Таврії", йдучи з поля після заміни, пройшов повз Олега Романовича як повз невідомого кам’яного монумента. І тільки робота журналістів дала змогу визначити, що така ситуація – далеко не поодинокий випадок у "Таврії" в останній час. Гравці не поважають головного тренера? Ситуація дуже схожа на те, що в середині колективу стосунки натягнуті; не виключено, що конфліктують футболісти як з тренерами, так і між собою. Цікаво інше… на таку ситуацію є реакція тільки від журналістів, вболівальників і інших осіб, які до команди безпосереднього відношення не мають. А от керівництво ніяк не намагалось заспокоїти прихильників колективу, не давало гарантій стабілізації справ (а саме керівні органи і мають давати такі гарантії). В "Таврії", схоже, менеджмент займається тільки "темними" справами і світлими трансферами "темних" футболістів.

До речі, про трансфери… Це ще одна болюча тема для тих, хто всім серцем і всією душею вболіває за сімферопольську команду. Діяльність "агентів" спочатку перетворила "Таврію" на транзитний плацдарм для великої кількості професійних і не дуже футболістів. Протягом цілого сезону звідусіль просочувалась інформація:  "Таврія" підписала перуанця; "Таврія" підписала шведа; "Таврія" підписала нігерійця". А коли треба грати, Олег Романович заявляє, що в його розпорядженні 15 футболістів. Куди зникають загадкові Аді, Афолабі, Аделлеї, Адвінкули та інші? Та й взагалі, чи потрібно було команді раз за разом звертатись за послугами до неперевірених легіонерів?  Селекційна служба клубу у більшості випадків  "влучала" в молоко; можливо, потрібно було  скаутам змінити вектор роботи і спробувати знайти те джерело, яке б давало команді дійсно корисних футболістів. Та тепер про це говорити вже немає сенсу. Такі незрозумілі і не цілком прозорі справи, які клуб і агенти, що мали відношення до клубу, вели на трансферному ринку, не могли не потягнути за собою плачевних наслідків. Цікаво, що в тій конфліктній справі "Афолабі проти "Таврії" українські футбольні правові органи були на боці команди, але ФІФА швидко розставила всі крапки над "і" і наклала вето на право клубу  підсилювати свій склад новими футболістами. Олегу Лужному можна тільки поспівчувати, адже за словами тренера, йому не має з ким їхати, навіть, на передсезонний збір. Але з іншого боку: все що  робиться – все на краще.  За час, на який "Таврії" заборонили проводити трансферну політику, керівництво  клубу може зайнятись повною "реконструкцією" скаутської служби  команди і спробувати знайти ту модель, яка дійсно буде приносити плоди… Якщо це, звичайно, потрібно "чиновникам"  "Таврії".   

Найбільше у всій цій історії – до речі, до кінця незрозумілій і темній (тільки тим, хто має доступ до середини команди відомо, що насправді робиться зараз у "Таврії"),  шкода вболівальників…  Гравці за будь-яких обставин не пропадуть – кваліфікованих виконавців швидко знайдуть зацікавлені роботодавці; тренери теж підшукають собі незайнятий місток; а от у серця вболівальників не втиснеш любов до іншої команди. А взагалі, таке враження, що "Таврія" для когось – це просто невдалий бізнес-проект, іграшка, яка набридла і від якої вже немає жодної користі. Пріоритети у кримському футболі, схоже, почали зміщуватися в бік іншої команди. От тільки в якому б зараз стані не перебувала "Таврія" і як би її не знищували внутрішні фактори, - у команди є те, чого немає в інших кримських колективів. У "Таврії" є славна історія.      

Переоцінка пріоритетів або Новітня історія кримського футболу - изображение 3

фото - sctavriya.com (Арвідас Шеметас)

 

Последнее изменение: 29 января 2013, вторник. 09:50

Подождите, пожалуйста, идет загрузка комментариев