А если завтра война. Що чекає Україну в стикових матчах ᐉ UA-Футбол
Владимир Мыленко
Владимир Мыленко

Владимир Мыленко - результаты и расписание матчей, турнирная таблица, новости.

"А если завтра война". Що чекає Україну в стикових матчах


Що ж, здається, п'ятого в історії стикового раунду Україні не уникнути

"А если завтра война". Що чекає Україну в стикових матчах

Внешние источники Автор UA-Футбол

Отже, до кінця відбору залишилось всього два тури. Україна йде другою в своєму секстеті - і якщо все так і завершиться, то наша збірна потрапить в другий (він же заключний) раунд відбору, так звані стикові матчі. Пропоную вам подивитись, що робиться в ньому прямо зараз. Тобто якби відбір зупинили після сьогоднішніх, точніше, уже вчорашніх матчів.

Отже, другі місця в групах займають такі команди:

А - Хорватія (майже гарантовано, є мінімальний шанс на 1 місце)

В - Болгарія (на 1 очко випереджає Данію, про чистий вихід можна забути)

С - Швеція (німців уже майже не наздогнати, від Австрії +3)

D - Угорщина (+1 від Туреччини та Румунії)

E - Ісландія (Швейцарія майже недосяжна, Словенія відстає на 1 очко)

F - Португалія (відстає на 1 очко від Росії, Ізраїль майже без шансів)

G - Греція (програє Боснії за додатковими показниками)

H - Україна (з Чорногорією історія, як в попередній групі)

I - Франція (порівну очок з Іспанією, але, крім додаткових показників, у чемпіонів світу матч в запасі)

Отже, беремо за основу ці 9 команд. Одна команда з них відпаде, як найгірша. Критерій простий - віднімаються матчі з 6-ми командами груп і далі просто рахуються очки.

Греція - 16 очок (7 матчів)

Франція - 14 (7)

Ісландія - 13 (7)

Україна - 12 (7)

Португалія - 11 (6)

Швеція - 11 (6)

Хорватія - 11 (6)

Угорщина - 11 (7)

Болгарія - 7 (6)

Власне, нашому місцю в плей-офф майже нічого не загрожує, оскільки у поляків ми маємо вигравати - і тоді Болгарія, навіть вигравши два останні матчі, нас не наздоганяє. Отже, на цю хвилину викидаємо болгар. Маємо вісімку. І останнє, що треба зробити - виокремити "сіяних". Це буде зроблено в реальному житті за жовтневим рейтингом ФІФА - але у нас його, звісно, ще нема, тому будемо послуговуватись серпневим. (Вересневий буде уже сьогодні вдень, якщо там відбудуться серйозні зміни, що вплинуть на наші розклади, то підкорегую список.)

Португалія - 1099

Хорватія - 1098

Греція - 1038

Франція - 838

Україна - 774

Швеція - 765

Угорщина - 749

Ісландія - 499

Як бачимо, за нинішніх розкладів ми потрапяємо в несіяну частину списку. І в суперники можемо отримати Португалію, Хорватію, Грецію чи Францію. Навіть і не знаєш, кого вибрати - "все такое вкусненькое". Хіба що Греція відразу кидається у вічі...

То що ж нам потрібно у наступних турах? Ну, по-перше, виграти обидва матчі і сподіватись на втрату очок англійцями. Якщо ж ні - тоді пролізти в топ-четвірку плей-офф, бо Франція і Португалія - не ті суперники, з якими б хотілось зустрітись до фінальної частини ЧС.

Група А - там і Бельгія вище нас, тому ніяких шансів на покращення нашого становища немає.

Група В - оскільки данці вище нас, то нам потрібне 2 місце Болгарії. Але календар складніший саме у "братушок". Втім, Данія ще може не попасти в 8 найкращих других місць - у них зараз 9 очок в 7 матчах. Тому тут особливо хвилюватись немає за що.

Група С - і шведи, і австріяки нижче нас. Потенційно Остеррайх слабіший суперник (якщо ми проб'ємось в топ-4) і з меншим рейтингом, тому бажано б вийти їм. Але у них матч в Швеції. Тобто з мінімальними шансами.

Група D - всі три претенденти нижче нас за рейтингом. Хто з них слабший? По старій пам'яті можна назвати угорців, а як воно насправді... Принаймні з точки зору потрапляння в посів ця група нас не хвилює.

Група Е - тут головне, аби не пробились на 2 місце норвежці, всі інші мають рейтинг нижчий за нас. Материкові вікінги на 2 очки відстають від вікінгів острівних і грають з ними вдома. Але у Ісландії ще домашня гра з Кіпром, а у Норвегії виїзд в Словенію. Скоріш за все, тут буде потрібний нам суперник.

Група F - і Португалія, і Росія однозначно і без варіантів вище нас. Шанси Ізраїля на 2 місце примарні.

Група G - і Греція, і Боснія вище України в рейтингу. На цю хвилину без шансів для нашого посіву.

Група I - французи випереджають нас в рейтингу, Іспанія взагалі цю таблицю очолює. Ноу комментс.

Отже, на даний момент, згідно з таблицями груп і рейтингом ФІФА Україна потрапляє в несіяну четвірку плей-офф. Що може змінитись за 2 останні тури (точніше, 4, бо вересневі матчі ще не внесено в рейтинг)? Ми можемо обігнати когось в ФІФАшному списку. Наскільки це є реальним - я не знаю, рейтинг ФІФА штука непроста, без спеціальної підготовки до неї не підступишся.

Скажу лише, що найближчими до нас по шкалі рейтингу з можливих суперників (тих, що вище) є Франція (64 очки) і Росія (205). Припустимо, що поляків ми обіграємо, Сан-Маріно я не враховую, там все очевидно - матимемо за вересень-жовтень 3 перемоги і 1 нічию, причому нічию над командою, що вище нас в рейтингу. Якщо французи програють матч останнього туру Фінляндії, то за цей же період матиме по 1 перемозі, нічиї і поразці. Це в офіційних матчах, бо були ще й товариські.

На сайті ФІФА прямо зараз можна визначити Ranking Prognosis для будь-якої команди. Вводимо останні, ще не враховані рейтингом, результати французів. Маємо з 838 очок - 812. Вводимо результати українців - отримуємо замість 774 балів 799. Відстань скорочується до 13 очок. Отже, скоріш за все, дві наші перемоги і невдача (навіть нічия) французів в матчі з фінами виведе нас на друге місце в групі і в топ-4 посіву. (Правда, викине туди ту ж Францію.) Значить, варто 15-го жовтня повболівати за збірну Фінляндії.

P.S. А давайте пограємо в альтернативну історію. Припустимо, ми таки забили англійцям, а Франція не встигла вирвати перемогу у білорусів і завершила матч 2:2. Що було б тоді? Україна - 884. Франція - 755. Та навіть нехай би галли обіграли наших північних сусідів - але один гол, лише один гол в матчі з англійцями змінив би ситуацію для нас дуже серйозно. Тим більше, там і Швеція зовсім поруч, так що може виявитись, що нам ще й скандинавів треба буде обганяти...

Следите за нами:


Оцените этот материал:
Поделиться с друзьями:


Новости Футбола

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус