2-3 роки гарантії та підступні іноземці. Веселе інтерв'ю екс-президента МЗ. 02-01-2016 Владимир Мыленко - UA-футбол
Последние записи в блогах

Володимир Миленко
02.01.2016
суббота
08:21
2-3 роки гарантії та підступні іноземці. Веселе інтерв'ю екс-президента МЗ
Рейтинг публикации
Також читайте українською: 2-3 роки гарантії та підступні іноземці. Веселе інтерв'ю екс-президента МЗ

Читаю на офіційному сайті "Металурга" інтерв'ю його екс-президента. (Уже саме по собі цікаве поєднання. Клуб в стані ліквідації, всіх звільнили - а сайт функціонує та ще й дає інтерв'ю з людиною, що уже не керує клубом. Правда, керує його ліквідацією. Але нехай.)

Що ж говорить пан Андрій Шевчук? А ось що.

С момента официального заявления о прекращении финансирования клуба, со стороны собственников и администрации клуба шел активный поиск новых возможных инвесторов. Мы заявили, что все задолженности по финансированию клуба будут погашены до 1 октября 2015 года, и поэтому передача клуба будет осуществлена без долгов. Нами велись напряженные и активные переговоры. Нам поступило несколько предложений, в том числе и от иностранцев. К сожалению, дальше слов и благих намерений, дело так и не дошло.

Отакої. Значить, були все-таки варіанти. Але чомусь не зрослося. Чому ж?

Напоминаю, что одним из основных условий сделки при передаче клуба, которые выдвигали мы – было то, чтобы будущий инвестор показал свою финансовую состоятельность и возможность содержать клуб на соответствующем его статусу уровне. Ключевым требованием, которое мы выдвигали – это гарантии развивать клуб, как минимум, в течение 2-3 лет. В противном случае, новый вероятный собственник, не имея возможностей содержать клуб, сможет просто легко распродать имеющуюся инфраструктуру, собственно развалить клуб и на этом только обогатиться. Понятно, что такой подход не приемлем ни для клуба, ни для запорожцев.

А оце вже цікаво. Розпочнемо з кінця. Про розпродаж "имеющейся инфраструктуры". Для тих, хто не знає - ось цитата зі сторінки МЗ в Фейсбуку:

Городские власти готовы предоставить "Металлургу" в тяжелое время коммунальные объекты - стадион "Славутич-Арена" и учебно-тренировочную базу на Великом Лугу, на безоплатной основе

Стадіон комунальний. База комунальна. Про яку інфраструктуру мова? Офіс на 12 квітня, 2? Ну, приїдьте, подивіться на його стан. Наприклад, на дитячі поля. Чи на роздягальні. Ок, не в них питання - а в території, землі.

Не знаю, як ви - але я не збираюся вірити в те, що "іноземні інвестори" спокусилися винятково на цей клаптик землі. Думаєте, в Запоріжжі так сутужно із порожньою землею в центрі? Приїздіть, я вам покажу закинуті будівлі в кількох кварталах від клубного офіса МЗ. Коротше кажучи, смішний якийсь аргумент.

Далі. Вимога, за словами Шевчука, серйозна - гарантії розвитку протягом 2-3 років. Для тих, хто забув, нагадаю, що останні власники клубу стали такими влітку 2012-го. Тобто за 3 з невеличким гаком роки до його ліквідації. Можете мені нагадати про розвиток клубу в цей період? Бо у мене якось не складається пазл.

Давайте пробіжимося по новітній історії клубу. 2012-го "Металург" вийшов в УПЛ навіть попри суддівські рішення (думаю, ви не забули той скандальний матч в Севастополі). Що ж було далі?

2012/13 - п'ять тренерів за сезон, останнє, 16-е місце, але невиліт через ліквідацію "Кривбасу" і відмову команд першої ліги, починаючи з 2-го місця, підвищувати в класі.

2013/14 - два тренери за сезон (в сумі сім), 14-е місце з 2-ма перемогами в активі. Нижче були тільки "Арсенал", що знявся з чемпіонату, і "Таврія", яка вже готувалася перейти до російського футболу.

2014/15 - три тренери за сезон (в сумі 9, Таран затримався з попереднього), різниця м'ячів 20/40, 7-е місце. Правда, тільки тому, що з "Волині" і "Металурга" донецького зняли очки - інакше було б 9-е місце. Серед 14-ти команд.

Ну, і останній сезон, який ми чіпати не будемо, бо тут вже було очевидно, що клуб розвалюється. Отже, три сезони. Можна помітити в них якийсь розвиток? Не знаю. Я не помітив. І при цьому Андрій Шевчук, який був президентом цього "Металургу", розповідає про те, що ми, мовляв, вимагали гарантії. А де були ваші гарантії, коли ви прийшли в клуб, га?

Від цього конкретного цинізму переходимо до масштабніших речей.

Футбол – один из самых затратных видов спорта не только в нашей стране, но и во всем мире. С 2008 года мы вынуждены наблюдать устойчивую ситуацию, как закрываются клубы, пропадает инвестиционный интерес у собственников, финансовое состояние клубов оставляет желать лучшего.

Витратний, так. В "Барселоні" зарплати такі, що "Металургу" навіть не снилися. Але при цьому клуби - та ж "Барселона" - заробляють гроші. Та що там "Барселона". Ось вам фото з матчу "Металурга" проти "Карпат". Подивіться, скільки на формі львів'ян логотипів спонсорів - і це ще не всі, їх там до семи було - і скільки на формі "Металурга".

2-3 роки гарантії та підступні іноземці. Веселе інтерв'ю екс-президента МЗ - изображение 1

Звісно, футбол буде витратним, якщо навіть не намагатися заробляти. Або якщо ставити гравцям космічні - як для їх рівня - зарплати, бо "так роблять усі". Ну, "усі" й вижили, а "Металург" ні. Хто розумніший в цій ситуації?

Ну, і фінал інтерв'ю.

Мы все-таки надеемся, что появится серьезный и ответственный инвестор, который покажет свою финансовую состоятельность, будет заинтересован не только в реализации личных амбиций, но и в сохранении и развитии традиций легендарного запорожского футбольного клуба. Без серьезного инвестора, все разговоры о «спасении» клуба останутся только разговорами.

Ви знаєте, а інвестор з'явився. Не вірите? А ось лист, підписаний самим паном Шевчуком.

2-3 роки гарантії та підступні іноземці. Веселе інтерв'ю екс-президента МЗ - изображение 2

Ви щось чули про цього серйозного інвестора? Ні? І не дивно. Бо "ФК Россо Неро" - це аматорська команда, яка існує всього шість років - і тільки в 2015-му надумала заявлятись до другої ліги.

Причому тут "Металург" - спитаєте ви. А там вище по лінку можна прочитати такі слова засновника "Россо Неро" Андрія Богатченка:

Изначально мы планировали пройти аттестацию и заявить ФК "Россо Неро" во вторую лигу. Для этого был выделен определенный бюджет и сделаны необходимые шаги по аттестации клуба. Но когда узнали о ситуации с "Металлургом", решили, что должны пожертвовать проектом "Россо Неро" ради спасения "Металлурга".

Людина створила команду. Вклала в неї шість років життя і гроші. Доросла до заявки в другу лігу. Ось інтерв'ю пана Богатченка "Українському футболу" від 1 грудня минулого вже року:

— Які задачі стоятимуть перед командою?

— Передусім, нам треба атестуватися та набути професіонального статусу. У нас скромне, але стабільне фінансування, тож ми плануємо розвивати проект не один рік. Одразу не буде завдання посісти першу сходинку чи за будь-яку ціну боротися за призові місця. Наша основна мета — створити боєздатний колектив із молодих футболістів, яким хочемо дати шанс, привернути до них увагу, відтак дати їм дорогу у великий футбол. Гравці повинні розуміти, що, прогресуючи в клубі, вони самі прокладають собі шлях на вищий рівень. Прикладом для нас служить «Атлетик» із Більбао, який не запрошує нікого зі сторони, а робить ставку на місцевих гравців. А ви знаєте, чим-чим, а футбольними талантами Бог Запоріжжя не обділив! Тому, насамперед, будемо робити ставку на вихованців запорізького футболу.

Красиво говорить. Але - знову звертаємось до інтерв'ю в кінці грудня:

Сумму, которую мы планировали потратить на "Россо Неро" мы готовы направить на нужды "Металлурга". Да, деньги небольшие, но их хватит, чтобы доиграть сезон и уже дальше заниматься развитием клуба.

У "Россо Неро" скромне фінансування (це друга ліга, нагадаю, вони туди заявляються) - але вони готові розвивати "Металург", який, звісно ж, вилетить, але у лігу першу, де витрати все-таки більші.

Правда, до честі пана Богатченка, він прекрасно розуміє ситуацію:

...в реальности нам предлагают погасить долги нынешнего собственника, а это порядка 20 миллионов гривен и уже потом заниматься развитием клуба. Больше никаких конкретных предложений по передаче клуба нам не давали, пока что все на уровне переписки.

Складывается такое впечатление, что просто-напросто "Металлург" хотят "утопить"…

Але. Ну некрасиво це виглядає - кидати власноруч створену команду, навіть заради найкрутішого футбольного бренда в місті. Тому мені особисто дуже б не хотілося, аби замість "скромного, але стабільного запорізького "атлетіка" в другій лізі з'явився нещасний, замучений, по суті на апараті штучного дихання клуб першої ліги. Ми ж уже не раз проходили ситуацію, коли інвестори активно бралися за "розвиток клубу", а потім посеред сезону виявлялося, що гроші закінчилися. Навіщо повторювати це іще раз?

Але до пана Богатченка, повторюся, питання мінімальні. "Россо Неро" - його команда, хоче він її закрити заради "Металурга", то на здоров'я. Його право. А от до екс-власників і екс-президента купа питань. Звісно, риторичних - бо хто там буде на них відповідати...

Читайте самые интересные новости футбола в Facebook и Viber
Оцените этот материал
Голосов 1
Подпишись на рассылку от UA-Футбол
Только самое важное за неделю!
Нажимая на кнопку вы даёте согласие на обработку ваших персональных данных
Вы удачно подписаны на рассылку!
Ошибка отправки формы!
Загрузка...


Реклама
comments powered by HyperComments
 

© UA-Футбол 2002-2017.
Все права на материалы, находящиеся на сайте www.ua-football.com, охраняются в соответствии с законодательством Украины.
Материалы сайта предназначены для лиц старше 18 лет (18+).
Пишите нам: [email protected]