Руслан Рудомский
Руслан Рудомский

Руслан Рудомский - результаты и расписание матчей, турнирная таблица, новости.

Коротко про новий стадіон Удінезе


UA-Футбол знайомить з новими італійськими стадіонами.

Коротко про новий стадіон Удінезе


UA-Футбол знайомить з новими італійськими стадіонами.

Цього літа в футбольному житті Італії відбудеться досить непересічна і знакова подія – буде введено в експлуатацію, хоч і частково, другий в історії італійського футболу стадіон, фактичним власником якого є футбольний клуб, а не муніципалітет чи НОК. Мова йде про стадіо "Фріулі", який позаминулого літа на 99 років орендував футбольний клуб "Удінезе".

Коротко про новий стадіон Удінезе - изображение 1Назва: "Фріулі"

Місто: Удіне

Країна: Італія

Відкриття: 1976 р. (41 652)

Реконструкції: 1990 р. (38 685), 2016 р. (25 000)

Поточна місткість: 18 000 глядачів

Власник: "Удінезе" (оренда до 2112 року)

В цього стадіону досить цікава історія. Ініціатором будівництва його був тодішній мер міста Удіне Анджело Кандоліні. Він сподівався, що нова велика арена дозволить місцевому футбольному клубу "Удінезе", який на той час прозябав в нижчих лігах, нарешті повернутись до Серії А і закріпитись там. Власне, так воно і сталось.

Будувався стадіо "Фріулі" цілих п'ять років (з 1971-го по 1976-й), маючи унікальну для того часу конструкцію – більша частина стадіону знаходилась нижче рівня ґрунту, в спеціально викопаному котловані ("виступали" лише славнозвісна арка, яка досі є символом стадіону, і дах над центральною трибуною).

Стадион "Фриули"

Стадіо "Фріулі" на завершальному етапі будівництва

Відкриття нового стадіону відбулось через 10 днів після другої хвилі страшного землетрусу в Фріулі (історична область на півночі Італії), під час якого загинуло близько півтори тисячі людей (сам стадіон не постраждав не в останню чергу через свою конструкцію). В пам'ять про них міська влада вирішила назвати стадіон "Фріулі".

Спочатку це була повномасштабна спортивна арена, з футбольним полем, легкоатлетичними доріжками, а також тренажерними залами і спортивними секціями в підтрибунних приміщеннях, а з ігрових видів спорту окрім футболу тут також проводились регбійні матчі. Одразу після відкриття стадіон декларував розміщення майже 42 000 глядачів, однак в 1980-ті роки на деяких матчах фактична відвідуваність сягала й 50 000 (відсутність індивідуальних крісел, трибуни зі стоячими місцями, а також імпровізовані місця на сходах між трибунами).

Час від часу "Фріулі" зазнавав ремонтів та реконструкцій, найбільша з яких відбулась напередодні ЧС-1990 (стадіон прийняв три матчі Групи Е: Уругвай – Іспанія 0:0, Південна Корея – Іспанія 1:3 і Південна Корея – Уругвай 0:1). На реконструкцію було витрачено 5 млрд лір, за які замінено сидіння на трибунах, покращено освітлення, облаштовано новий прес-центр, а також побудовано паркінг на 5 000 автомобілів.

Стадион "Фриули"

Стадіо "Фріулі" під час ЧС-1990

В третьому тисячолітті влада міста Удіне виношувала плани нової масштабної реконструкції – спочатку під Євро-2012 (яке у підсумку віддали Польщі і Україні), а потім під Євро-2016 (яке отримала Франція), за рахунок залучених інвестицій. Справа в тому, що будувати фактично новий стадіон на місці старого "просто так" за власні кошти у міста не було змоги. Зрештою, в 2011-му році власник "Удінезе" Джампаоло Поццо запропонував за власний кошт провести на стадіоні косметичний ремонт і утримувати його в робочому стані в рахунок орендної плати. Міська влада одразу ж погодилась і сторони уклали відповідну п'ятирічну угоду. Також Поццо пропонував перейменувати стадіон на честь відомого тренера, чемпіона світу 1982-го року, Енцо Беарзота, уродженця Фріулі, який помер в 2010-му році, але ця пропозиція викликала жваву дискусію і, зрештою, була відхилена.

Стадион "Фриули"

Затверджений проект нового стадіо "Фріулі"

Однак, муніципали не залишали ідеї побудови в місті сучасної футбольної арени і влітку 2012-го року оголосили тендер на довготривалу оренду стадіону "Фріулі" на 99 років, умови якої передбачали капітальну реконструкцію арени і утримання її в належному статі протягом всього терміну оренди. Тендер запечатаними конвертами 3-го липня 2012-го року виграв футбольний клуб "Удінезе", після чого майже рік відбувалось погодження сторонами проекту реконструкції стадіону і, нарешті, 29 березня 2013-го року в присутності нотаріуса було підписано відповідну угоду. Тепер стадіо "Фріулі" до 2112-го року належить клубу "Удінезе". До цього власним клубним стадіоном міг похвалитись лише "Ювентус" (пізніше, влітку 2014-го власною ареною обзавівся "Сассуоло", викупивши стадіон "Мапеї" в… Реджо-Емільї).

Стадион "Фриули"

Початок робіт, літо 2013 р.

Реконструкція "Фріулі" почалась влітку 2013-го року і триває практично без відриву від футбольного процесу (лише кілька стартових матчів сезону 2013-2014 "Удінезе" відіграв в сусідньому Трієсті на стадіо "Нерео Рокко") і влітку 2015-го заплановано здати в експлуатацію першу чергу фактично нового стадіону.

Власне, реконструкція полягає в демонтажі старих конструкцій і будівництві на їх місці нових. У сезоні 2015-2016 стадіон зможе одночасно прийняти 18 000 глядачів, а після завершення реконструкції арена вміщатиме 25 000 на футбольних матчах і 34 000 на нефутбольних подіях. Завершення всіх будівельних робіт і повне введення нового стадіо "Фріулі" в експлуатацію попередньо заплановане до початку сезону 2016-2017. Орієнтовна вартість реконструкції становить 50 млн. євро.

(про стадіон починається з 01:35)

Запитання автору ви можете задати на конференції.

Следите за нами:


Оцените этот материал:
Поделиться с друзьями:

Загрузка...
Авторизуйтесь на сайте, для того чтобы голосовать.
Комментарии (6)
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
hihorko (Львів)
Дякую за статтю! Надзвичайно цікаво.
Ответить
0
0
MU 0710 (Харьков)
хотя наш паук - тож ничего..,разве,что никто на него не ходит сейчас..хоть 100 000 тыщ делай ..хоть 5 000..
Ответить
+1
0
MU 0710 (Харьков)
можно обзавидоваться..)
Ответить
0
0
genev09 (Донецк)
построили стадион в 76 году для команды, "прозябающей в низших лигах" - на 40 с гаком тысяч и частично крытый...
обалдеть... вот это отношение к футболу!
Ответить
+3
-1
rudoms'kyi (UA-Футбол)
Да, "Удінезе" тоді в Серії С грав, якщо зовсім точним бути. Аналог нашої Другої ліги, на хвилинку. :)
А з іншого боку, в Сумах і Хмельницькому також досить сучасні частково криті стадіони побудували свого часу для команд Другої ліги.
Ответить
+4
0
genev09 (Донецк)
меня удивила не только крыша, но и вместимость... понятно, что лавочки, стоячие места, но все равно прилично так...
глянул в Википедии - население 120 тыс в 2004 году... думаю, в 76 году еще поменьше было... это как если бы подобный стадион появился в Славянске или Алчевске, к примеру...
+2
-1


Новости Футбола

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус

загрузка...