Лига Чемпионов
Лига Чемпионов

Лига Чемпионов - результаты и расписание матчей, турнирная таблица, новости.

Суддівський аналіз Ліги чемпіонів. Як Кашшаї у "Барси" гравця вкрав


Експерти UA-Футболу - про чергові результативні помилки провідних рефері

Суддівський аналіз Ліги чемпіонів. Як Кашшаї у "Барси" гравця вкрав


Результативні суддівські помилки в матчах плей-офф Ліги чемпіонів трапляються надто часто. Настільки, що зараз варто вести мову про їх системний характер. На щастя, в чотирьох останніх матчах головного клубного турніру Старого Світу ці похибки не вплинули на загальний підсумок. «Хоча й могли» - переконані наші експерти, екс-арбітри ФІФА Мирослав Ступар і Сергій Шебек.

«Барселона» – «Мілан» - 4:0. Суддя – Віктор Кашшаї (Угорщина)

11-та хвилина. Після довгої передачі від Шаві нападник господарів Педро міг виходити один на один з воротарем суперників Крістіаном Аббіаті. Проте м’ячем футболіст «Барселони» не заволодів через падіння після контакту з Іньяціо Абате, який знаходився за спиною форварда. Пенальті за рахунку 1:0 суддя не призначив.

Мирослав Ступар: Арбітр, мабуть, не увійшов у ритм гри. Педро отримував довгий пас від Шаві, а Абате за ним не встигав і свідомо штовхнув нападника в спину. Не усвідомлю, чому Кашшаї не призначив пенальті в настільки очевидній ситуації, особливо з урахуванням, що позицію арбітр обрав правильно і всі деталі епізоду бачив. Більше того, рукою суддя дав зрозуміти гравцям, мовляв, все нормально, грайте. Разом з тим змушений вкотре поставити риторичне запитання: де був додатковий асистент, чому не відреагував на момент він? Зрештою, суддя за ворітьми був з Кашшаї в одинакових умовах. Арбітр в полі бачив момент, може, навіть краще за помічника. Відверто помилилися обидва рефері. Як і тоді, влітку 2012-го, коли додатковий асистент проморгав взяття воріт збірної Аглії Марко Девічем.

Відмовки ж про те, що це був початок матчу, теж не приймаються. В таких випадках аргументація «згідно духу гри» чи без нього недоречна. Порушення було відвертим і його варто карати одинадцятиметровим.

Сергій Шебек: Не призначивши пенальті, арбітр помилився. При цьому Кашшаї знаходився в гарній позиції і він мав бачити, що Педро випередив оборонця гостей і прагнув зіграти в м’яч. Абате, натомість, штовхнув суперника в спину. Пенальті був чистим, а картки порушникові показувати не вартувало, бо фол був не грубим. Мабуть, зайве говорити, що вкотре бездіяльним в цьому епізоді залишився додатковий асистент.

Кашшаї помилявся навіть, перебуваючи в тіні / фото - Getty Images

41-ша хвилина. Педро, намагаючись відібрати в Абате в підкаті м’яч, в середині поля збив італійського оборонця. Каталонець в ногу суперникові не вдарив, проте отримав попередження, через яке пропустить перший чвертьфінальний поєдинок Ліги чемпіонів.

Мирослав Ступар: Педро отримав картку, якої абсолютно не заслужив. Каталонець зіграв в м’яч і лише потім в’їхав в Абате стегном. Це порушення, але не попередження. Тим паче, в такій грі. Арбітр з винесенням покарання поспішив.

Сергій Шебек: Картка за формальною ознакою. Педро, зігравши в м’яч, бачив, що не встигає піднятися і, щоб не травмувати Абате, в останню мить розставив ноги. Оскільки ж нападник «Барси» був на землі, то він не зачепити італійця не міг. Абате красиво впав, але суддя не мав карати Педро попередженням.

45-та хвилина. «Хвилеріз» «синьо-гранатових» Серхіо Бускетс віддав передачу на Ліонеля Мессі, котрий коротким пасом знайшов в межах штрафного майданчика Шаві. Капітан господарів в дотик скинув м’яч повітрям на Давіда Вілью. Однак на тому атака «Барселони» завершилася, оскільки асистент арбітра зафіксував у Давіда офсайд.

Мирослав Ступар: Очевидна помилка асистента. В цьому моменті про положення поза грою навіть мови бути не може.

Сергій Шебек: Простий, начебто, момент, але судді умудрилися допустити помилку. Дивує, як асистент на рівні Ліги чемпіонів може в такій ситуації піднімати прапорець.

61-ша хвилина. Давід Вілья намагався на правому фланзі пройти оборонця «Мілану» Кевіна Константа, але був відверто збитий. Арбітр призначив штрафний, а порушника попереджувати не став.

Мирослав Ступар: Порушення з боку Константа було надто нахабним, щоб залишати його без покарання. Тим паче, що Вілья виходив на оперативний простір, атака була перспективною. Кашшаї зреагував миттєво і відразу побіг до епіцентру події, даючи зрозуміти, що показуватиме попередження. Але зауваження було лише усним. Згадуючи про момент, в якому картку отримав Педро, арбітр продемонстрував відверту непослідовність.

Сергій Шебек: Якщо порівнювати цей епізод з фолом Педро, котрий призвів до попередження, то підстав показувати картку Константу було набагато більше. Оборонець «Мілану» бив суперника ззаду і це порушення тягнуло на попередження за всіма критеріями.

87-та хвилина. Нападник «Мілану» Боян Кркіч передачею справа знайшов у штрафному майданчику суперників партнера за командою Стефана Ель-Шаараві. Втім, лайнсмен вгледів у Стефана дуже сумнівний офсайд.

Мирослав Ступар: Той самий асистент, котрий помилився у першому таймі, зафіксувавши офсайд у Вільї, промахнувся вдруге. Один з футболістів «Мілану» справді був у положенні поза грою. Але ж не Ель-Шаараві. Дивує, що мовчки погодився з такою очевидною помилкою власного асистента арбітр в полі.

Сергій Шебек: Ще один приклад низької кваліфікації того самого асистента, який допустив помилку на 45-й хвилині. Знову й натяку на офсайд, знову зірвана атака. Ель-Шаараві вибігав з глибини і про положення поза грою тут не могло бути й мови. Такі моменти не повинні складати труднощів навіть для початківців.

Мирослав Ступар: Загалом говорити, що Кашшаї провів гру погано, не можна. Але через непослідовні рішення робота угорця залишила двояке враження. І добре, що ці помилки не зіпсували такий прекрасний матч.

«Шальке-04» - «Ґалатасарай» - 2:3. Суддя – Юнас Ерікссон (Швеція)

5-та хвилина. Нападник стамбульців Бурак Їлмаз отримав в районі одинадцятиметрової позначки поруч з ворітьми суперника передачу зліва, але відразу впав, вимагаючи пенальті за поштовх від оборонця Сеада Коласінаца. Рефері це падіння проіґнорував.

Мирослав Ступар: На мій погляд, арбітри теж на початку матчу не продемонстрували належної концентрації уваги. Як Ерікссон, так і його помічник за ворітьми. Пенальті був очевидний і його треба було призначати незалежно від того, хто господар поля.

Сергій Шебек: Арбітр був зобов’язаний призначати пенальті. Бурак Їлмаз прокинув собі м’яч на хід і міг вийти на ударну позицію. Коласінац перешкодити не встигав і банально вдарив суперника в область стегна. Оскільки м’яч відскочив до Марко Гьоґера і той пробив по воротах, можу припустити, що суддя використав принцип переваги. Якщо й так, то це рішення було помилковим, бо пенальті треба було призначати відразу, після того, як Коласінац збив Бурака. І знову ж, як би смішно то не звучало, мушу запитати: що в цій ситуації робив додатковий асистент, чому судді в полі не допоміг він? Арбітра за ворітьми ніхто не перекривав і він бачити деталі епізоду мусів ще краще, ніж його колега в полі.

17-та хвилина. Під час подачі кутового поруч з ворітьми «Ґалатасарая» капітан «Шальке» Бенедикт Гьоведес, як видно з повтору, підштовхнув свого опікуна Дідьє Дроґбу і головою спрямував м’яч у напрямку воріт. Воротаря гостей Фернандо Муслеру в цю мить випередив Жоель Матіп, котрий скинув «кулю» під удар Роману Нойштедтеру. Той з шести метрів розстріляв ворота – 1:0.

Мирослав Ступар: Арбітр мав призначити штрафний удар на користь «Ґалатасараю». Гьоведес відверто штовхнув Дрогбу у спину і на це (знову таки) не відреагували ні арбітр в полі, ні додатковий асистент, перед очима якого відбувався цей момент

фото - Getty Images

Сергій Шебек: Відвертий поштовх з боку Гьоведеса, після якого голу зараховувати не потрібно. Виправданням для арбітра в певній мірі може слугувати той факт, що перед ним було велике скупчення гравців, через яке поштовху з боку капітана німців Ерікссон міг не побачити. Але то суддя в полі. Чому ж нічого не бачила «стійка», котра стоїть поруч зі стійкою? У додаткового асистента цей епізод був перед самим носом! Майже аналогічна ситуація відбулася під час матчу 21-го туру чемпіонату України між «Говерлою» і «Дніпром», але там арбітр Дмитро Кутаков гол Зозулі відмінив.

35-та хвилина. Хавбек «Ґалатасарая» Хаміт Алтинтоп в боротьбі за верховий м’яч в середині поля, вбігши під Нойштедтера, котрий вистрибнув раніше, повалив плечем німця українського походження на газон. Рефері не вважав, що це порушення, а Нойштедтер між тим після перерви продовжити гри не зміг.

Мирослав Ступар: Нойштедтер вистрибнув швидше, Алтинтоп зі стрибком спізнився і в’їхав суперникові у спину. Це – безперечне порушення правил і дивно, чому арбітр, котрий знаходився поряд, на нього не відреагував. Такі поштовхи в безопорній фазі треба карати обов’язково, адже людина, знаходячись в повітрі, втрачає координацію і ризикує після падіння отримати важку травму, що, власне, й відбулося.

Сергій Шебек: Арбітр знаходився поряд і дивує, чому він не покарав за це порушення Алтинтопа навіть штрафним. То за умови, що будь на місці Ерікссона я, то показав би туркові жовту картку. Алтинтоп явно не встигав до м’яча і не те, що врізався в Нойштедтера за інерцією, а в’їхав у спину суперникві з умислом. Треба враховувати, що футболіст, котрий вистрибує за м’ячм в повітрі, знахоиться в розслабелному стану. І коли його б’ють з неподіванки у спину, це може призвети до важкої травми – може щось статися з хребтом чи позлітають диски.

69-та хвилина. Півоборонець гельзенкірхенців Юліан Дракслер п’ятою прокинув м’яч над головою Дані Нункеу і увійшов справа в штрафний майданчик суперника. Потім був простріл від лицьової лінії, котрий перервав Феліпе Мело. Але чи не рукою і чи не мав суддя призначити у ворота господарів пенальті?

Мирослав Ступар: Пенальті, якого вимагала публіка, не було, бо м’яч влучив Феліпе Мело в чоло. Розібратися в цій ситуації миттєво допомагає відскок, котрий від голови завжди набагато жорсткіший, ніж від руки.

Сергій Шебек: Абсолютно згоден з Мирославом Івановичем. Візуально, з першого погляду мені здалося, що Феліпе Мело перервав політ м’яча рукою. Оскільки рука була на рівні голови, то в таких випадках треба призначати пенальті. Але з камери з-за воріт, якщо уважно придивитися, добре видно, що м’яч влучив бразильському легіонерові «Ґалатасараю» в голову. Враховуючи, що рука була зовсім поряд, арбітр цілком міг помилитися.

«Малаґа» - «Порту» - 2:0. Суддя – Нікола Ріццолі (Італія)

40-ва хвилина. Після розіграшу господарями кутового Хесус Хамес навісив справа, а Жуліо Баптіста під час верхової боротьби з оборонцем «Порту» Даніло впав і тим самим завадив добратися до м’яча воротареві «драконів» Елтону. «Куля» відскочила до Хав’єра Савіола і аргентинець вразив порожні ворота. 1:0? Ні – арбітр зафіксував з боку Баптісти напад на воротаря.

Мирослав Ступар: Чисте взяття воріт. Воротар випустив м’яч з рук не тому, що його хтось штовхнув, а тому, що він впав на нападника суперників. Тим паче, Баптісту, здається, підштовхнув Даніло. Арбітр помилився і його щастя, що вже через дві хвилин «Малаґа» відкрила рахунок в матчі і врешті виграла цей поєдинок. Хоча, загалом, рефері тримав гру під контролем і всі картки роздав правильно. Вилучення Дефура – теж безсумнівне.

Ріццолі тримає удар / фото - Getty Images

Сергій Шебек: Цей епізод єдиний в цьому матчі, на якому варто акцентувати увагу з точки зору суддівства. З рішенням рефері не зарахувати гол не погоджуся. Припускаю, що після навісу Даніло трохи підштовхнув Жуліо Баптісту. Коли бразилець впав, воротар «Порту» пішов на перехоплення, дістався до м’яча, але трохи перечепився через нападника суперників і випустив «кулю» з рук. Відповідно, гол Савіоли треба було зараховувати. Можу припустити, але не ґарантую, що Ріццолі збив з пантелику додатковий арбітр або асистент.

В цілому ж Нікола Ріццолі провів дуже хороший матч. Він – досвідчений арбітр, який вміє тримати гру під контролем. Всі картки італієць показав по ділу, не давав захлиснутися емоціям, не дав гравцям переступити грань дозволеного, то за умови, що матч був для суддівства непростим.

Оцените этот материал:
Комментарии
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
Blackboria (Тернопіль)
І ше один ньюанс. В прізвищі Чяві (чи кому хоч. Хаві), літера *В* теж не є такою як в укр. мові. В Іспанії (і Каталунії) вона звучить як щось середнє між *Б* і *В* - таке собі глухе *Б*. ))) Ось і пробуйте правильно вимовляти...
Ответить
0
0
Вернуться к новостям
Комментарии 15
Blackboria (Тернопіль)
І ше один ньюанс. В прізвищі Чяві (чи кому хоч. Хаві), літера *В* теж не є такою як в укр. мові. В Іспанії (і Каталунії) вона звучить як щось середнє між *Б* і *В* - таке собі глухе *Б*. ))) Ось і пробуйте правильно вимовляти...
Ответить
0
0
Месталья (Dnipropetrovs`k)
Відмовки ж про те, що це був початок матчу, теж не приймаються. В таких випадках аргументація «згідно духу гри» чи без нього недоречна. _____________________ Зозуля під час прориву зрізував кут і прямував в напрямку штрафного майданчика. Тобто, Макаренко, порушивши правила, зірвав дуже перспективну атаку. Підстави попереджувати Макаренка вдруге в арбітра були. Але, на відміну від багатьох інших матчів, де арбітри розкидалися картками, в цій Кутаков, обмежившись усним зауваженням, вчинив абсолютно вірно. Суддя вчинив по-гравецьки, очевидно, врахувавши, що «Говерла» бореться за виживання і кожне очко їй на вагу золота. Якби Макаренко пішов з поля, інтрига в цьому матчі померла б. _____________________ Собственно вопрос: что это такое "дух игры" и как можно понять, в каких случаях стоит его брать во внимание, а в каких - нет? И почему арбитры должны философствовать на эту непонятную тему, а не выполнять свои прямые обязанности? И если вы считаете, что при счете 0:0 на 70-й удалить игрока обороняющейся команды = убить интригу(см. Зенит-Базель), то если бы Барселона вколотила на 11-й минуте второй гол, интрига бы сохранилась?
Ответить
1
0
Egorius (Симферополь)
Помогите найти анализ Бавария-Арсенал , фрагмент которого размещен на фото к статье
Ответить
0
0
НеЗиЗу (Днепропетровск)
И ещё. Хватит уже вспоминать этого грёбанного Кашаи и ЕВРО 2012. Не из-за него мы проиграли англичанам. Поверьте мне. А французам и подавно не из-за него. Он имеет даже меньшее отношение к провалу нашей сборной на Евро, чем я, сидевший на даче перед телевизором. Пожелаю Виктору Кашаи удачи, здоровья, долгих лет жизни и судить подольше. И вы пожелайте.
Ответить
2
0
НеЗиЗу (Днепропетровск)
Засудили Барсу. А так 7:1 было бы. Шутка. А может и не шутка. В любом случае, судили так, чтобы сохранялась интрига. Может подсознательно. Часто так судят в большей или меньшей степени на этом уровне. Да и на любом уровне помимо правил есть ещё контекст. А если бы судили строго по правилам, то и футбола не было бы. В нынешнем виде. Поэтому разбирать моменты, вырывая их из контекста, может интересно и познавательно, но к великой сермяжной правде нас это не приблизит. Кстати, контекстом в этом матче были не только сам ход игры, быстрый гол, но и прошлое противостояние этих команд, и два назначенных пенальти в ворота Милана на этом поле год назад. Можно много ещё чего придумать. В общем соглашусь с резюме по этому матчу: судейских ошибок много, но игру не испортили. Хотя могли.
Ответить
2
0
al2111 (Kiev)
Кашаи выполняет заказы УЕФА! его не тронут! Иначе Реал, МЮ, Бавария и т.д. перестанут попадать даже в еврокубки, а это УЕФА не интересно... вот и тянут за уши...
Ответить
0
1
student90 (Сумы)
А кто будет играть вместо Реала,МЮ,Баварии????Гранада,КПР,Гройтер Фюрт))Не смеши)
Ответить
0
0
brave (Dnepr)
Че глоры ноют? Выиграли ведь.
Ответить
1
0
cravets.aleks (Артемовск)
Если бы эти великие "ЭКСПЕРТЫ" в свое время судили так как Кашаи,у нас и футбол был бы не продажный.
Ответить
5
4
PFCAlexandria (Полтава)
А кто такой Шави?)))) Как его только не называют...
Ответить
3
0
dimabulgakov (Днепропетровск)
Это еще фигня. Как только Улле Гуннар Сульшера не называли. И Олле Гуннар и Сольскяэр, Сульшаер, СОльскяр.
Ответить
1
0
Андрей (Odessa)
сразу вспомнились 90-е, первые наши комментаторы еврофутбола - особенно испаноязычным доставалось: там были и Хигуэра (Higuera/Игера), и Хигуита (Higuita/Игита), и особенно выделялся лысый лидер Тенерифе - Дертуция! (Dertycia/Дертисиа)))
 
1
0
Kostya Dovgan (Киев)
и тем не менее, в Каталонии говорят именно Шави. Думаю, очень бы удивились парни, если бы узнали, что у нас он Хави
Ответить
0
0
Blackboria (Тернопіль)
Якщо вже на те пішло, то в КаталУнії (саме через *У* - так вимовляють самі каталунці) кажуть не *Ш*аві, а *Ч*яві. Я написав прізвище цього футболіста саме через *я*, щоб помякшити нашу українську *Ч*. Іспаномовні кажуть *Х*аві, бо у них такий правопис ))) П.С. І не сперечайтесь, бо знаю, що пишу...
 
0
0
MMBD (Харьков)
Кашаи скоро отправят чемпионат Фаррера судить
Ответить
2
0

Новости Футбола

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус