Байки от Вербицкого. Хореография Евро. 06-07-2016 ЕВРО-2016 - UA-футбол
Чемпионат Европы 2016
Самые атмосферные композиции Евро-2016. Видеовоспоминание
ЕВРО-2016 Таблица Новости Команды Бомбардиры

Іван Вербицький
06.07.2016
среда
18:18
Байки от Вербицкого. Хореография Евро
Рейтинг публикации
Самые атмосферные композиции Евро-2016. Видеовоспоминание
Також читайте українською: Байки від Вербицького. Хореографія Євро-2016

Впродовж двох тижнів, проведених на європейському чемпіонаті у Франції, набрався вражень як від футболу, так і від спілкування з фанатами. Часто, щоправда, достатньо було не говорити, а лишень слухати. Бо почути було що. Нашим уболівальникам до європейських з точки зору співочості і згуртованості ще тягнутися, немов до неба рачки. Хіта про московського карлика німців ми, звісно, навчили, однак не сказав би, що десь на вулицях Лілля, де відбувався стартовий матч за участю нашої команди, пісня авторства харківських ультрас пролунала надто гучно. Зрештою, то й не дивно, адже власне українських ультрас на Євро-2016 було вкрай мало, а пересічні прихильники футболу з нашої держави достатньої культури вболівання ще не мають.

Зрештою, то справа наживна. Власне, у тому й річ, що основна частина тих, кого вдалося відзняти з допомогою телефонної і фотокамери на роликках нижче – теж не організовані фанати. Однак люди з Бельгії, Італії, Північної Ірландії, Швеції чи Хорватії звикли вести себе розкутіше і розважатися не мовчки, а з допомогою пісень.

Найбільше шкода, що не відзняв двох живих відео – з ісландцями, а також моменту, коли між багатотисячним натовпом німецьких фанатів проїжджав у напрямку «Стаду П’єр Моруа» на матч з українцями автобус зі збірною Німеччини. Такого гучного виспівування «Дойчланд» не чув ніколи. Та й взагалі схожі з цим видовищем стихійні аналогії посеред міста навести складно.

Власне, в контексті німців задовольнився ось цим невеличким відео в середині ліллсьского двірця. Відео теж дуже атмосферне, бо високі стелі вокзального приміщення надавали ритмічному гупанню барабана й вистівуванню йому в такт неймовірного звучання.

А це – «Марсельєза», національний славень Франції напередодні матчу господарів турніру з албанцями. Виконують гімн вболівальники у фан-зоні в Ліоні. Мабуть, так пристрастно як французи, головної національної мелодії своєї держави не вміє співати ніхто.

Точніше, майже ніхто. Бо «Fratelli D'Italia» - то теж незабутньо. Настільки, що в такт з фанатами суперників аплодували італійському славневі напередодні матчу цих збірних навіть бельгійські фанати. Чогось схожого раніше не доводилося чути ніколи.

А це – мабуть, найяскравіші поміж побачених вживу вболівальників. Північноірландці! Як же невтомно, злагоджено і багатоголосо вони співали! Причому денно й ночно, незалежно від кількості спожитого. Особливо урочисто їхні пісні звучали напередодні поєдинку їхньої збірної проти українців у Ліоні, а надто – після історичної для ольстерців перемоги. Північноірландці не змовкали ні на мить – у пабах, у вагонах метро, в «шаттлах», якими вони їхали до стадіону, власне на «Стад де Ліоні».

Та що найцікавіше, попри масовість і часто нетверезий стан ольстерці не проявляли найменшої агресії. Більше того, спостерігав цікаву картину. Коли вистукування в такт до стелі вагону метро у виконанні одного з юних вболівальників ризикувало перерости у трощення французького майна, старший дядько у зеленій футболці втихомирив земляка. Мовляв, ламати нічого не треба. І що думаєте? Хлопець послухав.

На цьому ж відео зібрані одночасно чеські вболівальники і хорватські. Напередодні матчу своїх збірних у Сент-Етьєнні вони встигли в одному з прилеглих до стадіону скверів зіграти імпровізований футбольний матч, а коли опинялися поряд у пабах, то найчастіше влаштовували ось такі переспіви. Спершу було відоме нам, але чеське «Хто не скаче, той не чех». Хорвати теж мають на цей манер стрибалку «Хто не скаче – православний». То від особливої любові до сербських сусідів, звісно. Однак на цьому відео вони виконують свою фірмову композицію.

Шведське «Златан Ібрагімовіч» стояло у вухах впродовж усіх чотирьох років, які розділяють наш Євро від французького, постійно. То – улюблена співанка жовто-синіх скандинавів. Тому ледь почувши її в барі поруч із двірцем Ніцци, не полінувався і зробив запис. Не дуже якісний, але розраховував, що поруч зі стадіоном чи уже на ньому запишу щось ліпше.

Проте оспівуванню кумира шведам завадили фанати їхніх суперників. Щойно бельгійці чули пісню про Златана, як починали переспів «Бай, бай, Ібрагімовіч», збиваючи «вікінгів» спантелику. Ті, треба сказати, не надто противилися, сміялися. Однак коли «Бай, бай…» пролунало відразу після фінального свистка матчу, який Бельгія виграла 1:0 і який для Ібри став останнім у футболці збірної, було, мабуть, не до сміху. Зрештою, капітанові шведів треба віддати належне. Він проявив неабияку стриманість і навіть подякував бельгійцям за таку своєрідну підтримку.

А на завершення – трохи душевної української лірики від хору української діаспори в Ліоні.

Читайте самые интересные новости футбола в Facebook и Viber
Оцените этот материал
Голосов 2
Подпишись на рассылку от UA-Футбол
Только самое важное за неделю!
Нажимая на кнопку вы даёте согласие на обработку ваших персональных данных
Вы удачно подписаны на рассылку!
Ошибка отправки формы!
Авторизуйтесь на сайте, для того чтобы голосовать.
Комментарии (4)
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
Jurivas (Чернигов)
Хореография -- это танцы, а вы, очевидно, о пении писали.
Ответить
+2
0
viajador (Lutsk)
За ГешТег на сторінці Вербицького на фейсбуці "#ВолиньМаєПомерти" бажаю автору ГешТега слави Герострата.
Ответить
+2
0
asa____ (Харьков)
футбол не только ттд пасы и голы. Это тоже часть футбола. А особенно такого большого футбольного форума- неотьемлемая часть.
Ответить
+2
0
Лекарь (село Дарница)
Вербицкий вроде патриот, в вышиванке, а лично у меня никакого доверия к нему нет, как и уважения. В разведку с Ваенй, да никогда в жизни. Лучше бы Ваня коментировал свое плавание, ибо его писания о футболе сродни коментам витька из одной футбольной передачи: никакого анализа, исключительно отсебятина, с явным уклоном в искреннюю исключительность.
Всего хорошего, Ваня.
Ответить
+1
0

 

© UA-Футбол 2002-2018.
Все права на материалы, находящиеся на сайте www.ua-football.com, охраняются в соответствии с законодательством Украины.
Материалы сайта предназначены для лиц старше 18 лет (18+).
Пишите нам: [email protected]