Лига Европы
Лига Европы

Лига Европы - результаты и расписание матчей, турнирная таблица, новости.

Актобе - Динамо - 2:3. Тактичний аналіз матчу


Аналізуємо гру команди київського Динамо без емоцій

Актобе - Динамо - 2:3. Тактичний аналіз матчу


Формації команд

Володимир Нікітенко працює в «Актобе» лише півроку, але саме з його роботою пов’язане повернення лідируючих позицій команди в чемпіонаті Казахстану. На матч проти «Динамо» наставник казахів обрав тактичне розташування «4-2-3-1». Місце в воротах посів – Андрій Сідельніков, в центрі захисту пара – Роберт Арзуманян і Олексій Мулдаров, правий захисник наш співвітчизник - Петро Бадло, на протилежному фланзі захисту - Андрій Харабара. В опорній зоні – Юрій Логвіненко і Тимур Кападзе, що більше приймав участь в атакуючих діях команди, разом з Сергієм Ковальчуком, що розташовувався трішки вище над парою опорних півзахисників, на флангах півзахисту зліва - Марат Хайрулін, справа - Олександр Гейнріх, та на вістрі один форвард – Сергій Давидов.

Не зважаючи на статус суперника та значно вищий рівень індивідуальної майстерності гравців «Динамо», наставник господарів поля не відмовився від свого бачення футболу та спрямованості на атаку команди, фактично розподіляючи гравців п’ять на п’ять на захист і атаку. При втратах м’яча «Актобе» намагався зустрічати киян в середній частині поля, використовуючи формацію «4-1-4-1», але постійне зміщення Дуду в зону до Юнеса Беланди змушувало Кападзе опускатись на крок нижче в зону дій до Логвіненка, таким чином, насичуючи її не залишаючи багато вільного простору.

Олег Блохін, як і всіх попередніх матчах чемпіонату, використовував розташування «4-2-3-1», в воротах - Олександр Шовковський, в центрі захисту, мабуть, вже основна пара центральних захисників – Євген Хачеріді і Александар Драгович, правий захисник – Домагой Віда, зліва – Бенуа Тремулінас. Огнен Вукоєвич в якості шостого номера, в парі з ним в позиції восьмого номера – Лукман Аруна, який перейняв на себе функції Мігеля Велозу направляти атаки динамівців, під нападником – Юнес Балянда, на вістрі – Браун Ідейє. Дуду - лівий вінгер, що постійно зміщувався в центральну зону, відкриваючи простір Тремулінасу, і Андрій Ярмоленко - правий вінгер.

В атакуючих діях Тремулінас підіймався високо по полю, фактично працюючи в позиції лівого півзахисника, Дуду маневрував по всій ширині поля, намагаючись використати вільні зони в побудовах суперника. В захисті таким чином формувалась трійка з Драговича, який зміщувався ближче до лівого краю захисту, закриваючи зону Тремулінаса, а також Хачеріді і Віди. Останній, зазначимо, майже не підтримував атакуючі дії команди.

Актобе - Динамо - 2:3. Тактичний аналіз матчу - изображение 1

Гра

Гра розпочалась з невеликої переваги динамівців, які завдяки широкому розташуванню крайніх вінгерів (зліва це місце займав Тремулінас) розтягували побудови «Актобе». Збільшивши кількість футболістів групи атаки до шести, кияни краще контролювали м’яч та завдяки Дуду, що доволі часто висувався в позицію правого вінгера чи атакуючого півзахисника, отримували перевагу на флангах, або створювали ситуації один в один для вінгерів, де останні мали змогу продемонструвати свою перевагу в майстерності над опонентами. Взаємодія двох вінгерів та зміна позицій в атаці призвели до першого голу, хоча гольова атака, зазначимо, і була розпочата з обрізки лівого захисника казахів.

При втратах м’яча були спроби відразу застосовувати пресинг на половині поля господарів, але це радше було намагання позначити тиск на суперника з метою отримати час на перебудову в захисних порядках. Крім цього очевидно не вистачало, як індивідуального так і колективного руху, щоб ставити гравців «Актобе» в умови обмеженого часу та простору.

Ближче до середини тайму казахи пристосувались до дій суперника, і почали використовувати очевидні недоліки побудови в захисті киян. І так недостатньо хороший тиск на центральних півзахисників та флангових захисників від динамівців ще зменшився, це, в свою чергу, надало їм необхідний простір, щоб більш якісно розпочинати атакуючі дії команди. В зону Тремулінаса в захисті став активніше зміщуватись Гейнріх, при перехопленням м’яча казахами туди відразу слідувала довга передача, атакуючі дії активніше стали підтримувати Ковальчук з Кападзе, а трійка захисників «Динамо» не покривала ширину поля, залишаючи вільним обидва фланги. Віда розташовувався надто близько до Хачеріді, чим також користались господарі, завдяки діагоналям з краю на край.

Індивідуальної майстерності габаритного ветерана казахського футболу Олександра Гейнріха та його футбольного інтелекту виявилось достатньо, щоб постійно використовувати вільний простір за спиною Тремулінаса і загрожувати дриблінгом та проходами, що в свою чергу потягнуло велику кількість стандартних положень біля воріт Шовковського, один з яких казахи використали, нехай і не без долі везіння.

Актобе - Динамо - 2:3. Тактичний аналіз матчу - изображение 2

По перерві господарі, відчуваючи можливість досягнення позитивного результату, значно більше уваги приділили атакуючим діям, розташовуючись вище по полю, більш явно застосовуючи систему «4-1-4-1». Можливо, Володимир Нікітенко в якісь мірі переоцінив можливості власних виконавців, адже намагання зіграти активніше попереду розтягнуло побудови казахів, а в утворених зонах між лініями захисту динамівці змогли відразу продемонструвати свою перевагу в майстерності та швидкості, фактично вирішивши питання проходу в груповий раунд Ліги Європи, щоб там не говорили критики.

В середині другого тайму вже за рахунку 1-3 Володимир Нікітенко провів заміни: Сергій Лисенков, що замінив Ковальчука, розташувався в позиції атакуючого півзахисника, Петро Бадло перейшов на лівий фланг захисту, а на його місце висунувся Арзуманян. Схоже, що це більше було бажання освіжити гру новими гравцями, при цьому - зберігаючи систему гри. Проте, навіть достатньо повільна команда «Актобе» змогла з легкістю показали недоліки захисту «Динамо».

Простенькі комбінації в трійках виставляли киян не в дуже хорошому світлі. Переважно «Актобе» розвивав власні атаки по правому краю нападу, завдяки трійкам – Бадло (Арзуманян), Кападзе і Гейнріх. Петро Бадло, отримуючи м’яч на місці правого захисника, чекав руху до себе вінгера, після чого слідувала передача на Кападзе, який в дотик переводив м’яч далі на фланг в зону, куди відкривався Гейнріх. Звичайна стінка на третього, але вона ставила нерозв’язані завдання перед захисниками «Динамо».

Іншим варіантом було схрещування рухів флангового захисника з вінгером. Правий захисник Арзуманян, віддаючи передачу на Кападзе чи Лисенкова, продовжував рух в його напрямку, стягуючи в центральну зону дій і вінгера киян і лівого захисника, після чого йшла передача на Гейнріха, який в дотик направляв м’яч у вільну зону, яку залишав Тремулінас, а Арзуманян, відповідно продовжуючи рух на фланг, вривався на швидкості в цю зону.

Статистика

Актобе - Динамо - 2:3. Тактичний аналіз матчу - изображение 3

Підсумки

«Актобе» показало себе командою з підбором досить непоганих виконавців, з набором декількох тактичних засобів ведення гри в атаці та захисті, з присутністю награних комбінацій на флангах з застосуванням трійок і вмінням використовувати слабкі місця в побудовах суперника. Але сучасний футбол важко уявити без руху, без колективної та індивідуальної швидкості. Це, напевне, буде головним підсумком для казахської команди.

Стосовно «Динамо», то гра залишила дуже багато запитань. Сергій Ребров, який проглядав казахів як в живу, так і по відео, просто зобов’язаний був звернути увагу на розіграші стандартних положень, як мінімум три з них призвели до небезпечних моментів біля воріт Шовковського. Крім цього прості комбінації в трійках на фланзі казахів також мали привернути увагу наставника киян. Як показала гра, навіть команда, яка неспроможна дати необхідний об’єм швидкості в атаці, може поставити киян в скрутне становище, а наступні суперники по групі Ліги Європи вже не дадуть стільки простору в атаці.

Фото - ФК "Динамо" (Киев)

Оцените этот материал:
Комментарии
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
Игорини (Киев)
Спасибо за обзор, но только я в этой игре "Динамо" ничего похожего на тактику не увидел. Набор эгоистов, которые играли по принципу дворовой сборной, безо всякой мысли. Такое ощущение, что Блохин стал бояться, что его сольют, и поэтому пошёл на поводу у футболистов, позволяя им играть как захотят, и потерял управление командой. Давать подсказки с технической зоны он тоже стал реже.
Ни к чему хорошему такое безобразие не приведёт. "Днепр" и "Черноморец" при сравнении командной игры вчера смотрелись на две головы выше "Динамо". "Актобе" мы всё равно пройдём, а дальше что?​
Ответить
5
2
Вернуться к новостям
Комментарии 6
Игорини (Киев)
Спасибо за обзор, но только я в этой игре "Динамо" ничего похожего на тактику не увидел. Набор эгоистов, которые играли по принципу дворовой сборной, безо всякой мысли. Такое ощущение, что Блохин стал бояться, что его сольют, и поэтому пошёл на поводу у футболистов, позволяя им играть как захотят, и потерял управление командой. Давать подсказки с технической зоны он тоже стал реже.
Ни к чему хорошему такое безобразие не приведёт. "Днепр" и "Черноморец" при сравнении командной игры вчера смотрелись на две головы выше "Динамо". "Актобе" мы всё равно пройдём, а дальше что?​
Ответить
5
2
Karnada (Первомайск)
Назначали Блохина, орали что будет украинизация состава, набрали кучу молодых парней, и тут вышло 3 украинца в старте, а остальные либо в арендах, либо на лавке... Зап*зделись Суркис с Блохиным.
Ответить
1
2
Пузач (Украина)
О какой тактике можно говорить если выход 6 в 2!! заканчивается ничем!! Или действия на поле Аруны, к примеру, предопределила предматчевая установка Блохина?:( А может действительно предопределила?:)) Кстати Блохина наверное все-же надо поблагодарить что вместо Велозу вышел Вукоевич, IMXO один из лучших в составе Динамо, иначе двумя пропущенными бы не обошлись:)
Ответить
6
1
krossovok (Odessa)
кстати да умный ход
Ответить
4
1
Unity_6 (Славутич)
Отличный материал.
Но пару ложек дегтя:
1. Вида в начале матча несколько раз подключался к атаке (даже несколько раз простреливал/навешивал в штрафную), в связи с чем несколько раз фланг провалился. Думается, именно поэтому в последствии остановился. (Либо приказали играть строже).
2. ИМХО, о розыгрышах стандартных положений казахами можно было больше написать, нежели просто очерк в выводах.
Ответить
3
2
Boremir (Краматорск)
И сложившейся ситуации каждому очку в копилку Украины рады. Но, извините, Динамо - это не солидно. Быстрей собирайтесь в одну команду. Пора бы уже.
Ответить
6
1

Новости Футбола

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус