Ліга Європи
Ліга Європи

Ліга Європи - результати і розклад матчів, турнірна таблиця, новини.

UA-Футбол представляє суперника: Генгам (Франція)


Знайомство з загадковим Генгамом...

UA-Футбол представляє суперника: Генгам (Франція)


З якого боку не глянь, висновок щодо жеребкування 1/16-ї фіналу Ліги Європи в аспекті київського "Динамо" один. Підопічним Сергія Реброва поталанило отримати в суперники неординарну, самобутню, романтичну команду з дивовижного, не схожого на інші краю. Подорож до Генгама обіцяє бути незабутньою як у футбольному плані, так і в плані суто екскурсійному. На українських вболівальників чекає свято, яке може затьмарити хіба що невиразна гра київських "динамівців".

Краще смерть, аніж ганьба

В сучасному світі важко знайти дві країни з однаковими традиціями та звичаями. Ба більше: сьогодні навіть в межах однієї країни існують осередки абсолютно різних культур, на одній території поєднуються і співіснують абсолютно різні життєві принципи. Там, де ці принципи суперечать одні одним, там існує висока небезпека виникнення конфліктів та міжусобиць.

Проблеми є не тільки у нас. Нещодавно Францію (а разом з нею і весь інший цивілізований світ) потрясли жорстокі і цинічні теракти, котрі забрали і зруйнували не одне людське життя. То проблема сучасного світу, який вже став занадто тісним для людських забаганок, породжених вседозволеністю, безкультурністю, цинізмом і жорстокістю. Але, на щастя, навіть в Європі ще залишилися куточки, потрапивши куди можна відчути себе частиною чогось дивовижного, казкового. Один з таких куточків розташований на північному заході Франції. Мова про Бретань – один з 27-ми регіонів Франції, котрий становить більшу частину однойменної історичної області.

UA-Футбол представляє суперника: Генгам (Франція) - изображение 1

Більша частина – це приблизно 80%. Ще 20% цієї унікальної території становлять регіон Землі Лаури, або Пей-де-ла-Луар зі столицею Нант. Такий поділ було здійснено з метою уникнення суперництва між містами Нант та Ренн (столиця Бретані).

Навіть самі французи дивуються з тих бретонців. Бретонці (жителі Бретані) – то один з не багатьох кельтських народів, що збереглися в Європі. Бретонці походять від кельтського племені бриттів, котрі, починаючи з ІV століття, під тиском англо-саксонів активно переселялися на півострів Арморіка (так називався півострів Бретань в античні часи, будучи складовою частиною Галії) з Британських островів. До ХІ століття бретонці заселили вже весь півострів, давши йому свою назву і прививши свою культуру. Довгий час Бретань залишалась незалежною територією – спочатку як королівство, потім – як герцогство. Втім, спустошливі набіги скандинавських піратів, Столітня війна і постійні сутички за бретонську земельну спадщину до такої степені ослабили регіон, що він вже не міг опиратися французьким централізаторам. В 1532-му році Бретань увійшла до складу Французького королівства. Згодом цей край втратив автономію, позбувся власних управлінських органів і сил продовжувати бретонський повстанський рух. Зберегли бретонці тільки свою культуру, звичаї і мову.

Говорять, до речі, тут на бретонській, яка відноситься до бриттської мовної групи і має чотири основні діалекти. Бретонська мова має статус регіональної і разом з французькою вживається тут на офіційному рівні.

UA-Футбол представляє суперника: Генгам (Франція) - изображение 2

Бретонці люблять ловити і готувати рибу, одягаються у своєрідний одяг, відпочивають під своєрідні музичні мотиви і ніколи нікуди не поспішають. Вони вірять в казки (прототипом казкового лісу Броселіанд, де відбувалися події з легенд про короля Артура, став ліс Пемпон в комуні Пемпон, що неподалік від Ренна), поклоняються камінням (менгіри в поселенні Карнак – найбільше в світі скупчення мегалітичних споруд, яке овіяне легендами та переказами) і керують вітром. То, звісно, стереотипи, які, втім, дуже актуальні в подібній характеристиці народності. А ще бретонці дуже горді. Краще смерть, аніж ганьба – гласить девіз бретонців.

Живеш – танцюй

Містечко Генгам (вірно буде також говорити Генган) не входить навіть до 15-ки найбільш населених міст регіону Бретань. За найсвіжішими даними населення міста становить близько семи тисяч осіб. Інша справа, що так звана "міська зона" - а це п’ять комун – налічує понад 20 тисяч жителів. Відтак, місцевий "дю Рудуру", котрий розрахований на 18 тисяч глядачів, не пустує.

Поездка в Генгам. Белорусский опыт

Генгам – то клаптик незайманої бретонської культури. В цьому місті гармонійно поєдналися давні бретонські традиції з сучасним французьким різноманіттям. Тут особливу пошану має бретонська мова. В деяких школах предмети викладаються як на французькій, так і на бретонській мові. Відтак, близько 15% дітей мають змогу на належному рівні вивчати мову своїх пращурів.

UA-Футбол представляє суперника: Генгам (Франція) - изображение 3

Генгам – це місто віруючих людей. Базиліка Notre Dame de Bon Secours манить своєю аурою паломників зі всієї Європи. А статуя Чорної Мадонни (зображення Діви Марії (Мадонни) з ликом вкрай темного відтінку) надає містечку особливої релігійності.

Інша релігія тут – це танці. Традиційні бретонські та кельтські танці. Щоліта тут відбувається грандіозний фестиваль мистецтва мови тіла, якому немає аналогів у світі. Так, як бретонці, не танцює більше ніхто. А якщо раптом ти, проживаючи у Генгамі, не вмієш танцювати, то місце тобі десь біля стовпа ганьби.

Скромність як чеснота

Ще одна радість і гордість міста Генгам – то однойменна футбольна команда. "En Avant de Guingamp" – дослівно з французької перекладається як "Вперед Генгам". Для міста, в якому мешкають близько семи тисяч осіб і в якому 18-ти тисячний стадіон нерідко заповнюється під зав’язку, футбол не просто розвага, не просто забаганка для багатих, а культ, релігія, культура. Футбольний клуб "Генгам" існує не сам по собі. Футбольний клуб "Генгам" – це кожен житель містечка, кожна людина, котра хоч трохи переживає за долю скромного, але самобутнього колективу.

UA-Футбол представляє суперника: Генгам (Франція) - изображение 4

"Генгам" не має у своєму послужному списку досягнень, яким можна було б заздрити. Втім, "Генгам" справедливо вважається одним з двох найтитулованіших клубів Бретані. Бретонські команди ніколи не вигравали елітний чемпіонат Франції. З чотирьох колективів, що грали у Лізі 1, найвище досягнення має "Ренн" – четверте місце. "Генгам", який зараз проводить дев’ятий сезон у Лізі 1, найвище був у сезоні 2002/03, фінішувавши сьомим.

Історія Ліги 1. Бретань

Зате у "Генгама", на рівні з "Ренном", є дві перемоги у Кубку Франції – в сезонах 2008/09 та 2013/14. Символічно, що в обох цих фіналах "Генгам" переміг своїх земляків з Ренна.

"Генгам" – далеко не молодий клуб. Почавши своє існування в 1912-му році, команда довго варилася в нижчих дивізіонах французького футболу. Тільки з приходом на пост президента Ноеля ле Гре в 1972-му році "Генгам" почав своє сходження. В 1977-му році колектив вперше здобув право зіграти у Лізі 2, а в 1995-му – у Лізі 1.

Кінець 90-х – початок 00-х років – то період гойдалок для "Генгаму". Клуб балансував між першим та другим дивізіоном, отримавши статус команди-ліфтера. Сезон 2010/11 бретонці провели у лізі Національ – третьому французькому дивізіоні, після чого були ще два сезони у Лізі 2 і третій захід на елітну дистанцію.

Неважко здогадатися, що і єврокубкова історія "Генгаму" доволі бідна. Нинішній сезон – то всього-на-всього четвертий вихід бретонців на міжнародну арену. В 1996-му році "Генгам" виграв Кубок Інтертото, здолавши почергово сербський ФК "Земун", румунське "Динамо", грузинський "Колхеті-1913" і зігравши внічию з фінським "Яро" (то на груповому етапі). В півфіналі турніру бретонцями був битий ФК "Камаз" із Набережних Челнів, а в фіналі – волгоградський "Ротор".

UA-Футбол представляє суперника: Генгам (Франція) - изображение 5

Пройшовши таким чином до основної сітки Кубка УЄФА, "Генгам" в першому раунді цього турніру натрапив на міланський "Інтер". Шансів у французів не було: поразка 0:3 в першому матчі і втішна нічия 1:1 у матчі-відповіді. Наступний вихід на євроарену відбувся в 2003-му році – знову Кубок Інтертото. Щоправда, тепер вже "Генгам" успіху не добився, а зійшов з дистанції в першому ж для себе раунді, поступившись в напруженій боротьбі чеському "Брно".

Здобувши перемогу в Кубку Франції в сезоні 2008/09, "Генгам" стартував у Лізі Європи 2009/10. Втім, старт виявився одразу ж і фінішем – в раунді плей-офф бретонці нищівно поступилися німецькому "Гамбургу".

І ось четверта спроба, яка вже стала для маленької команди історичною. Стартувавши відразу з групи Ліги Європи (спасибі бретонці сказали Мішелю Платіні та його черговій реформі), "Генгам" обійшов грецький ПАОК (дві перемоги 3:1 та 2:1) і мінське "Динамо" (0:0 та перемога 2:0), пропустивши вперед тільки італійську "Фіорентину".

UA-Футбол представляє суперника: Генгам (Франція) - изображение 6

"Генгам" став трампліном у великий футбол для таких людей як Дідьє Дрогба, Флоран Малуда, Фабріс Абріель, Венсан Кандела.

Натхненник

"Генгам" став самобутньою і амбітною командою завдяки Жослену Гурвеннеку. Цього тренера можна порівняти з українцем Романом Григорчуком. Прийнявши колектив відразу після отримання тренерської ліцензії, Гурвеннек спочатку підняв "Генгам" з ліги Національ до Ліги 2, а потім і до Ліги 1. Вершиною тренерської роботи Жослена Гурвеннека поки що є здобуття Кубка Франції.

Гурвеннек не так давно закінчив свою ігрову кар’єру. Корінний бретонець розпочинав свій шлях у "Ренні", після чого виступав за славні "Нант" та "Марсель". З останнім добирався до фіналу Кубка УЄФА.

UA-Футбол представляє суперника: Генгам (Франція) - изображение 7

Далі кар’єра Гурвеннека пішла по низхідній. "Монпельє", "Бастія", "Анжер", "Клермон". Жослен на початку 90-х залучався до ігор за молодіжну збірну Франції, але до основної команди виклику так і не отримав.

Для Жослена Гурвеннека "Генгам" – перший великий проект в тренерській кар’єрі. Молодий наставник повністю віддає себе роботі і прагне того, щоб його підопічні сповідували ті принципи, які в часи ігрової кар’єри сповідував сам Гурвеннек: цупкість, надійність, дисципліна, запал і наполегливість. Гурвеннека болить серце, коли програє "Генгам"; але ще більше болить, коли "Генгам" програє без бою.

На стражі порядку

Філософія Жослена Гурвеннека – то 4-4-2. І навряд чи "Генгам" відступиться від своєї традиційної тактики в протистоянні з "Динамо" (особливо в домашньому поєдинку). Організований захист, мобільний і цупкий півзахист, варіативний напад роблять команду Жослена Гурвеннека єдиним цілим.

UA-Футбол представляє суперника: Генгам (Франція) - изображение 8

"Генгам" – команда, котра не йде на компроміси, як би то банально не звучало. В Лізі 1 у бретонців тільки дві нічиї, здобуті в гостьових поєдинках з "Тулузою" та "Бордо". "Генгаму" або вдаються матчі – і тоді супернику, яким би потужним він не був, непереливки, або не вдаються, і тоді "Генгам" може на рівному місці впасти обличчям у бруд (поразки 2:7 від "Ніцци", 0:4 від "Лорьяна").

Основна чеснота "Генгама" – то моральний дух і витримка. "Генгам" в поточному сезоні вдесятьох обіграв "Монако", бив ПСЖ через три дні після виїзду до Салоників в рамках Ліги Європи, відігрався на останніх секундах матчу Кубка Франції, добивши потім суперника в екстра-таймі. Ці поєдинки слугують зразком для команди Жослена Гурвеннека.

Основною проблемою колективу, натомість, є захист. "Генгам" впевнено обороняється, коли на оборону працює вся команда. Та як тільки колектив втрачає баланс, захисники самотужки не в змозі протистояти швидким і технічним суперникам. Через це "Генгам" так багато пропускає у Лізі 1. Тільки чотири команди станом на кінець 25-го туру чемпіонату Франції пропустили у свої ворота більше, аніж "Генгам".

Жослен Гурвеннек задіяв в чемпіонаті Франції на даний момент 25 гравців. Втім, це не означає, що "Генгам" славиться глибиною складу. В команді чітко розділена основа і не основа. Коли випадає хтось з провідних виконавців, відразу Жослен Гурвеннек змушений ламати голову над заміною.

UA-Футбол представляє суперника: Генгам (Франція) - изображение 9

Основний воротар "Генгама" – данець Йонас Лоссль. Габаритний голкіпер перейшов до чемпіонату Франції минулого літа і поступово витіснив зі складу ненадійного Мамаду Самассу. В цьому сезоні у Лоссля вже є кілька видатних матчів. Зловивши кураж, цей воротар здатний творити дива.

За центр захисту відповідають Крістоф Кербра та Жеремі Сорбон. Для обох футболістів виступ за "Генгам" – то чи не вершина кар’єри. 28-річний Кербра перейшов до бретонської команди з "Плабеннека" і допоміг "Генгаму" пройти горнило Ліги 2, а 31-річний Сорбон раніше був стіною захисту "Кана".

Кербра з однаковим успіхом може зіграти також в центрі поля, тоді поруч з Сорбоном може вийти івуарієць Бро Ангуа. Перейшовши взимку 2010-го року до французького "Валансьєна" з угорського "Гонведа", Ангуа продовжує шукати себе на полях Франції.

Фланги оборони віддані на відкуп Ларсу Якобсену (правий) та Доріану Левеку (лівий). Данець може похизуватися досвідом виступів в Бундеслізі (за "Нюрнберг") та англійській Прем’єр – Лізі (за "Евертон", "Блекберн Роверс" та "Вест Хем"). 35-річному захисникові часто не вистачає швидкості і фізичних сил, але вміння правильно обрати позицію, перекусити пас суперника, бути на крок попереду опонентів Якобсену не позичати. Доріан Левек – це класичний для французького футболу латераль. Швидкий, технічний, розумний, а головне – відданий "Генгаму". Леметр – то один з тих футболістів, завдяки кому "Генгам" за три сезону піднявся з третього дивізіону до Ліги 1.

На підміні у Якобсена – теж досвідчений Максім Бака, відомий за виступами у "Лорьяні". Зліва на місці Левека може зіграти Ренальд Леметр. Знову ж таки, гравець віковий і без серйозних досягнень в кар’єрі. "Генгам" для Леметра, як і для багатьох інших його партнерів – то останній шанс зігрітися промінням елітного французького футбольного сонця.

UA-Футбол представляє суперника: Генгам (Франція) - изображение 10

Ліонель МатісЮнусс Санкаре – пара центральних півзахисників, котра утворює класичний дует руйнівника і креативщика в опорній зоні. Матіс – це трудова конячка, яка здатна працювати за двох. Ліонель не цурається підчищати огріхи партнерів, страхувати захисників, працювати не в своїй зоні відповідальності. Санкаре – гравець більш творчого покликання. На його рахунку в поточному розіграші Ліги 1 три гольові передачі. При цьому Санкаре не бездоганний у виконанні своїх прямих обов’язків. П’ять жовтих карточок у 18-ти матчах – яскравий показник манери гри 25-річного француза. Ще один претендент на місце в опорній зоні – Мустафа Діалло. Типовий підбуль від футболу віддає "Генгаму" все, що може. Але в манеру гри команди Жослена Гурвеннека він вписується важко. Грубий, вайлуватий півзахисник корисний далеко не у всіх матчах.

Фланги півзахисту – то Жеремі Пьє та Тібо Жіресс. Перший зробив собі ім’я в "Ніцці" після того, як виявився непотрібним "Ліону". На підхваті у Гурвеннека Сільвен Марво – екс-представник французької діаспори в складі англійського "Нюькасла". Перейшовши до стану "сорок" з "Ренна" в 2011-му році, Марво на Туманному Альбіоні провів три повні сезони. Жослен Гурвеннек завдяки Марво може варіювати гру "Генгама" на флангах. Також молодий Маркус Коко готовий в будь-який момент закрити бровку. Вибір наставника буде залежати від деталей вибраного на гру плану.

UA-Футбол представляє суперника: Генгам (Франція) - изображение 11

Найсильніша ланка "Генгама" – то напад. А все завдяки розквітлому таланту Клаудіо Бове. Цей хлопчина вже став відкриттям сезону у Франції і після закінчення чемпіонату, швидше за все, змінить "Генгам" на більш статусний клуб. 11 голів і три результативні передачі в 24-х матчах говорять самі за себе. Бове хороший як на вістрі атаки, так і в грі з глибини. Бове здатний забити як прямим дальнім ударом, так і блискавичним дотиком до м’яча в мешах штрафного майданчику. Бове, нарешті, вміє грати головою і може пробити в ситуації, в якій більшість форвардів навіть не спробують дотягнутися до м’яча.

30-річний Крістоф Манданн проводить один з кращих сезонів в своїй кар’єрі. Манданну дуже зручно грати в парі з Бове, тому для киян важливо не дати цій парочці почуватися вільно. Закривши Бове, буде легше впоратися з Манданном.

Бонус

На матч фіналу Кубка Франції 2013/14 проти "Ренна" вболівальники "Генгама" зі свого міста вирушили до Парижу дружною ходою. В строю налічувалося біля тисячі тракторів – ці кадри облетіли всю футбольну Європу.

UA-Футбол представляє суперника: Генгам (Франція) - изображение 12

UA-Футбол представляє суперника: Генгам (Франція) - изображение 13

UA-Футбол представляє суперника: Генгам (Франція) - изображение 14

Цікаво, чим бретонці добиратимуться до Києва?

Оцініть цей матеріал:
Коментарі
Увійдіть, щоб залишати коментарі. Увійти
Dmitry Dmitrich
5-0 и не меньше. Динамо должно обыгрывать.
Відповісти
1
0
Повернутись до новин
Коментарі 1
Dmitry Dmitrich
5-0 и не меньше. Динамо должно обыгрывать.
Відповісти
1
0

Новини Футболу

Найкращі букмекери

Букмекер
Бонус