Франция
Франция

Франция - результаты и расписание матчей, турнирная таблица, новости.

Скаут UA-Футбол. Курт Зума


Сьогодні під прицілом скаутів - велетень с "Сент-Етьєну" Курт Зума

Скаут UA-Футбол. Курт Зума
Іван Гук Автор UA-Футбол

Курт Зума (Kurt Zouma) - народився 27 жовтня 1994 року в Ліоні, французький футболіст, центральний захисник клубу «Сент-Етьєн» та молодіжної збірної Франції.
Першою командою Курта був аматорський клуб «Во-ан-Велен».

У 2009 році він перейшов до «Сент-Етьєн». 2 квітня 2011 Зума підписав перший у своїй кар'єрі професійний контракт. Почав виступати за основний склад у сезоні 2011/12. Дебют Курта в основному складі відбувся 31 серпня 2011 року в матчі Кубка ліги проти «Бордо». Він провів на полі весь матч, який завершився перемогою «Сент-Етьєна» з рахунком 3:1.Зума викликався до всіх вікових категорій юнацьких збірних Франції.

У Курта є старший брат, Ліонель, який також є професійним футболістом і виступає за «Сошо».

Скаут UA-Футбол. Курт Зума - изображение 1

Загальні відомості

Курт Зума розпочав свою футбольну кар’єру в місцевому клубі «Во-ан-Велен» в дев’ятирічному віці, де він провів чотири роки, поки його не помітили скаути футбольної академії Pôle Espoir, що знаходиться в Діжоні. Два роки, проведені під керівництвом колишнього гравця «Бастії» Жіля Салоу, пішли на користь молодому таланту - в 2009 році він був запрошений в молодіжну академію професійного клубу «Сент-Етьєн».

Курт швидко зумів справити враження на наставників. Його прогрес у грі був настільки вражаючий, що не зважаючи на свій вік (16 років), він розпочав виступи за молодіжну команду до 19 років. Вже 2 квітня 2011 року Зума підписав свій перший професійний контракт з клубом, розрахований на три роки.

Сезон-2010/2011 років був успішним для нашого героя, в складі молодіжної команди «Сент-Етьєна» Курт пробився до фіналу престижного турніру «Coupe Gambardella», лише в серії пенальті поступившись «Монако». В цьому ж році він прийняв участь в молодіжному чемпіонату світу до 17 років, що проходив в Мексиці, складаючи основну пару центральних захисників з Рафаелем Кальве («Осер»), пробившись зі своєю збірною в ¼ фіналу.

Відразу після повернення з Мексики Курт розпочав тренування з основною командою, в якійсь мірі цьому посприяли травми провідних захисників, і вже 31 серпня сезону 2011/2012 років дебютував в Кубку Ліги в матчі проти «Бордо». З того часу Курт став основним захисником команди - і це в віці шістнадцяти років, виступаючи на позиції центрального захисника.

Коли Зума розпочав свої виступи в Лізі 1, в нього на спині навіть не було надпису з прізвищем, таким чином наставник «Сент-Етьену» намагався відгородити молодого гравця від надмірної уваги до нього. "Потенціал в нього величезний і ми завжди знали, що Курт має всі можливості вирости в сильного гравця", - вже з часом сказав Крістоф Гальтьє.

Статистика

Скаут UA-Футбол. Курт Зума - изображение 2

Індивідуальні навики та якості Курта Зума

Фізичні характеристики

Курт Зума - високий гравець 190 сантиметрів росту, добре складений, з сильно розвинутим плечовим поясом, що дозволяє йому фактично не поступатись в силових та верхових єдиноборствах. В нього хороші швидкісні показники, як з огляду на стартову швидкість, так і з огляду на дистанційну швидкість, тип бігу м’який. Він витривалий гравець з великим запасом міцності, накопичення фізичної втоми під кінець матчу ніяк не позначається на його здібностях, навпроти його сильно розвинута мускулатура дозволяє отримувати ще більшу перевагу над опонентами.

Окремо варто відзначити вертикальний стрибок Курта. Взагалі Зума, зважаючи на його ріст та вагу, достатньо пластичний гравець. Тож маємо вести мову про ідеального центрального захисника нової формації, оцінюючи фізичні характеристики, а йому лишень вісімнадцять, і в це важко повірити.

Технічні характеристики

Техніка роботи з м’ячем - це той аспект гри, з яким герою цього матеріалу ще доведеться багато попрацювати на тренуваннях. Звичайно, не можна сказати, що він зовсім не обдарований гравець, зважаючи на те, як він контролює м’яч, як виконує передачі, але зазвичай Курту потрібно декілька дотиків, щоб підлаштуватись під передачу партнеру та обробити м’яч. Хоча в Зума 87 відсотків точних передач, але це пов’язано з великою кількістю пасів поперек поля або назад на воротаря.

Скаут UA-Футбол. Курт Зума - изображение 3Скаут UA-Футбол. Курт Зума - изображение 4

Він рідко працює на загострення, фактично ніколи не розпочинає атаки команди, довгі передачі Курт фактично не виконує, він не робить проходів з м’ячем, працюючи на правому фланзі, значно більше уваги приділяє захисним діям. Удар також не є сильною стороною молодого француза. До переваг належить гра головою, якою він сповна користується при стандартних положеннях. Також сильною стороною француза є гра в відборі і гра в захисті один в один. Опонентам дуже складно обіграти і майже неможливо та безперспективно нав’язувати силову боротьбу швидкому та спритному французу.

Тактичні характеристики

Курт Зума швидко реагує на зміну володіння м’ячем, добре розташовується на полі, не залишаючи вільного простору для нападників. Це розумний гравець, що читає гру та може прораховувати дії опонентів. Він встигає помічати та відчувати партнерів по команді, крім цього він різноплановий гравець, що може зіграти в позиції правого захисника.

Недоліками його гри є невміння створювати чисельну перевагу в атаці на фланзі, надмірна обережність при розвитку атаки, коли він володіє м’ячем (можливо, це пов’язано з реальною оцінкою власних технічних можливостей). Зума не займає вільні зони для підтримки позиційної атаки, знову ж таки, можливо, з огляду на його вік та досвід такі завдання перед ним не ставить тренер, більше зосереджуючи його роботу на захисті та віддаючи перевагу надійності перед творчістю.

Психологічні характеристики

Курт Зума - дисциплінований гравець, який веде боротьбу без порушень правил, в нього лишень одна жовта картка в сімнадцяти матчах в Лізі 1 цього сезону і 3 в 22 минулого, а якщо додати Кубок Франції, Кубок Ліги та міжнародні матчі то 4 картки в 47 матчах. Це справді неймовірний результат для центрального захисника. Опираючись на цю статистику, можна зробити висновок, що Зума - впевнений в власних можливостях гравець, його фізичні характеристики дозволяють йому працювати без порушень правил, врівноважений та психологічно стійкий. Крім цього він командний гравець, що завжди підтримує своїх партнерів по команді і не створює конфліктних ситуацій в колективі.

Скаут UA-Футбол. Курт Зума - изображение 5

Його атлетизм вражає. Він – справжня людина-гора, що царює на своїй ділянці поля. Курт - швидкий гравець, він вдало веде захисні дії та любить ситуації один в один. Він значно додав в розумінні гри. "Курт - розумний гравець і дуже чуйний, добре засвоює поради", - так висловився про свого підопічного Абдель Бухазама, тренер команди до 19 років.

Це надзвичайний талант, він дебютував за основну команду в шістнадцятирічному віці, але на його діях не відображалась нервовість чи невпевненість через брак досвіду. Він швидко застовпив за собою місце основного гравця команди. Що ще більше вражає, так це його стабільність, в нього не було відверто провальних матчів. Зума - фізично сильно розвинутий гравець. Йому варто залишитись в Франції ще на два роки, якщо він хоче і далі прогресувати, в нього є всі необхідні якості, щоб вирости в одного з кращих захисників. "Зума може стати наступником Марселя Десаї ", - так охарактеризував молодого виконавця Ендрю Гібні, редактор French Football Weekly.

Курт Зума та увага до нього з боку провідних клубів Європи

Немає сумніву, що Курт Зума розглядається, як можливе підсилення багатьма провідними клубами Європи, його виступи за «Сент-Етьєн» цього року не могли залишитись не поміченими. З великою долею ймовірності можна спрогнозувати, що вже цього літа Зума підпише контракт з одним з таких клубів, як обидва «Манчестери», «Арсенал» чи «Баварія».

Скаут UA-Футбол. Курт Зума - изображение 6

Ще влітку минулого року до Курта проявляли інтерес клуби Англійської Прем’єр Ліги, скаути "МанСити", Челсі» і «КПР» неодноразово були помічені на «Жоффруа Гішар», спостерігаючи за грою молодого французького дарування. Керівництво «Рейнджерс» навіть було налаштоване виділити на трансфер суму порядку 12-15 мільйонів євро, але в кінцевому результаті зупинили свій вибір на більш досвідчених захисниках. Натомість пропозиція від «Манчестер Сіті» була відхилена .
Та, можливо, кращим варіантом розвитку подій для Курта Зума буде продовження кар’єри в «Арсеналі» під керівництвом Арсена Венгера.

Скаут UA-Футбол. Курт Зума - изображение 7

Підсумки

Курт Зума, напевне, - головна зірка академії «Сент-Етьєну» за останні роки, складається враження, що він додає в своїй майстерності з кожною наступною грою. Просто неймовірні фізичні характеристики, ще більш вражаючі з огляду на вік гравця, висока швидкість, сила, стрибучість і спритність.

Молодий француз - захисник нової формації, це розумний гравець, спокійний, виважений та впевнений у власних діях. Він в достатній мірі універсальний захисник, адже може при необхідності зіграти не лише центрального, але й правого захисника, безумовно йому ще доведеться попрацювати над якістю виконання довгих передач, над тактичною гнучкістю, але якщо Зума продовжить розвиватись такими ж темпами, то немає сумніву, що вже найближчим часом він стане основним гравцем збірної Франції.

У вас не установлен Flash Player. Свежую версию Flash Player'a вы можете скачать на официальном сайте

Следите за нами:


Оцените этот материал:
Поделиться с друзьями:

Загрузка...

Авторизуйтесь на сайте, для того чтобы голосовать.
Комментарии (5)
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
SteFF (Харьков)
Зума-Варан через пару тройку лет будут лучшей парой ЦЗ в мире, 100%
Ответить
+2
0
Белашков Сергей
про Близнеченко например
Ответить
+2
0
Solomir (Львів)
Нічого не можу написати про Блізниченко, не бачив, не знаю ...
Ответить
0
0
Octavia (Warsaw)
Ещё бы не хватало иногда писать о наших перспективных с молодёжных, юношеских и других сборных.
Ответить
+1
0
Solomir (Львів)
Про одного писав, з нашими все набагато складніше, навіть якщо хлопець талант мало шансів йому дадуть, ну от не хочуть наші тренера працювати з нашими талантами ... одного ще напишу
Ответить
+1
0

Новости Футбола


загрузка...