Франція

Франція - результати і розклад матчів, турнірна таблиця, новини.

Екватор

21-ше грудня

Ліга 1. 19-й тур. Марсель йде на перерву лідером, Ліон потіснив ПСЖ з другого місця - изображение 1Ліга 1. 19-й тур. Марсель йде на перерву лідером, Ліон потіснив ПСЖ з другого місця - изображение 2Бордо. Стадіон "Шабан-Дельма". 31 873 глядачі
Головний арбітр: Рудді Букке (Амьєн)
"Бордо" - "Ліон" 0:5 ВІДЕО
Голи: Александр Лаказетт 39, Корентін Толіссо 56, Набіль Фекір 81, Жордан Феррі 85, Александр Лаказетт 90

"Бордо": Седрік Каррассо, Феррейра Маріано, Дієго Контенто, Ніколя Паллуа, Людовік Сане, Грегорі Сертіч, Тома Туре (Ніколя Моріс-Беле 76), Шейк Дьябате, Ярослав Плашіл, Вахбі Хазрі (Андре Бійого Поко 72), Седрік Ямбере (Анрі Севе 46)

"Ліон": Антоні Лопеш, Мілан Бішевац, Александр Лаказетт, Жордан Феррі, Крістоф Жалле, Мамаду Дабо (Анрі Бедімо 73), Набіль Фекір (Мохамед Яттара 84), Клінтон Н'Жі (Рашід Геззаль 67), Максім Гоналон, Самуель Юмтіті, Корентін Толіссо

Попередження: Грегорі Сертіч 40 - Крістоф Жалле 34
Вилучення: Ніколя Паллуа 65

Ліга 1. 19-й тур. Марсель йде на перерву лідером, Ліон потіснив ПСЖ з другого місця - изображение 3

Віллі Саньоль прекрасно розумів, що фаворит поєдинку – "Ліон". "Ткачі" виглядають більш зріло і потужно, але аквітанці намагалися припіднести фавориту сюрприз. Віллі Саньоль обрав тактику з трьома центральними захисниками, двома латералями і двома нападниками, намагаючись таким чином здивувати суперника атакувальною манерою.

Але зі старту все пішло для жирондінців не так. В атаці "Бордо" виглядав не цілісно, тобто, спалахував епізодами. А захист "Ліона" можна загнати в кут тільки постійним тиском. Натомість, в обороні гравці "Бордо" діяли з великими огріхами, з чого гості залюбки користувалися. Спочатку незрозумілі дії захисників "Бордо" дозволили вийти на ударну позицію Н'Жі – Каррассо класно парирував удар, змусивши трибуни "Шабан-Дельма" скандувати своє прізвище.

Але дуже швидко героїзм голкіпера затьмарив запал Александра Лаказетта. Отримавши в ході контратаки розрізний пас від Фекіра, бомбардир "Ліона" легко переграв опонентів і завдав точного обвідного удару – 0:1.

На другий тайм "Бордо" вийшов вже з чотирма захисниками… Експеримент Віллі Саньоля не вдався, але й у більш традиційній побудові господарі не могли нічого зробити. "Ліон" контролював гру і забив вдруге на 56-й хвилині. Знову напартачили оборонці "Бордо", віддавши м'яча "ткачам" біля власних володінь. Толіссо без вагань пробив і не прогадав – цей гол засвідчив, що "Бордо" вперше в цій Лізі 1 програє на власному стадіоні.

Коли на 65-й хвилині через грубий стрибок в ноги опоненту червоне світло побачив перед собою багатостраждальний Паллуа, стало зрозуміло, що для "Бордо" буде успіхом уникнути розгрому. Власне, аквітанці самі все розуміли і працювали на захист, але від біди таки не вбереглися. Спочатку Набіль Фекір прийняв пас від Антоні Лопеша, втік від Сертіча і пробив без шансів для Каррассо, а потім Лаказетт з центру відпасував на фланг на самотнього Феррі, а той вже спокійно вбив останнього цвяха в домовину "Бордо". Гол Лаказетта (другий для нападника і п'ятий для "Ліона" в матчі) – то вже не цвях, то гора землі… Александр оформив третій дубль поспіль.

Віллі Саньоль мав пригнічений вигляд, а Юбер Фурньє пишався… "Ліон", якщо збереже таку гру, точно претендувати в другому колі на щось вагоме.

Ліга 1. 19-й тур. Марсель йде на перерву лідером, Ліон потіснив ПСЖ з другого місця - изображение 4Ліга 1. 19-й тур. Марсель йде на перерву лідером, Ліон потіснив ПСЖ з другого місця - изображение 5Сент-Етьєн. Стадіон: "Жеффруа-Гішар". 33 017 глядачів
Головний арбітр: Амаурі Делеру
"Сент-Етьєн" - "Евіан" 3:0 ВІДЕО
Голи: Макс-Ален Градель 2, Ріккі ван Волфсвінкель 20, Ромен Амума 65

"Сент-Етьєн": Стефан Рюффьє, Кевін Теофіль-Катерін, Жеремі Клеман, Макс-Ален Градель (Кевін Монне-Паке 66), Рено Коад (Бенжамен Корньє 86), Ріккі ван Волфсвінкель (Франк Табану 77), Фабьєн Лемуан, Флорентін Погба, Жонатан Брізон, Ромен Амума, Лоїк Перрен

"Евіан": Бенжамен Леруа, Кассім Абдалла, Єльцин Техеда, Седрік Барбоза, Альдо Ангула, Даніель Васс (Нікі Біллі Нільсен 54), Юссуф Сабалі, Моду Сугу (Мілош Нінкович 46), Седрік Монгонгу, Олівьє Сорлен, Кларк Н'Сікулу (Джанні Бруно 78)

Попередження: Жонатан Брізон 63

У Паскаля Дюпре і його підопічних велике бажання, але малі можливості… "Евіан" не може видавати позитивний результат стабільно, залишаючись командою-претендентом на пониження в класі.

В останньому турі першого кола савойці капітулювали на "Жеффруа-Гішарі". Шансів у "Евіана" майже не було. Першу половину другого тайму гості провели непогано, але на той час рахунок був уже 2:0 на користь "зелених", які просто вже знущалися над "мінералкою".

"Сент-Етьєн" забив вже на другій хвилині: Теофіль-Катерін вкинув м'яча із-за бокової лінії, Амума майстерно прийняв шкіряного і відразу розвернувся, щоб віддати пас на Граделя. Макс-Ален з близької відстані вже просто розстріляв ворота Леруа. А менше ніж через 20 хвилин був і другий гол: савойці обрізались в центрі поля, подарувавши м'яча Рено Коаду. Той швидко підключив Амуму, а Ромен, відтягнувши на себе захисників, відпасував у вільну зону на Ріккі ван Волфсвінкеля. Нападник легко похоронив всі надії "Евіана" на цей поєдинок.

Далі, власне, вже було просто догравання. Савойці мучились, щоб хоча би гол престижу забити, а "зелені" на все те спокійно дивилися до 65-ї хвилини, на якій шикарним голом із-за меж штрафного майданчика відзначився герой Ромен Амума.

3:0 – все просто і зрозуміло.

Ліга 1. 19-й тур. Марсель йде на перерву лідером, Ліон потіснив ПСЖ з другого місця - изображение 7Ліга 1. 19-й тур. Марсель йде на перерву лідером, Ліон потіснив ПСЖ з другого місця - изображение 8Марсель. Стадіон: "Велодром". 62 408 глядачів
Головний арбітр: Александре Кастро (Ліон)
"Марсель" - "Лілль" 2:1 ВІДЕО
Голи: Нолан Ру 32 (авт.), Міші Батшуайі 69 - Ідрісса Гана Гейє 61

"Марсель": Стів Манданда, Ніколя Нкулу, Маріо Леміна (Жак Алаіксіс Ромао 75), Андре-Пьєр Жиньяк, Андре Айю, Флорьян Товен (Жеремі Морель 84), Міші Батшуайі, Бенжамен Менді, Род Фанні, Ганеллі Імбула Ванга, Брайс Джа Джедже

"Лілль": Венсан Еньяма, Флоран Бальмон (Суаліхо Мейте 72), Ідрісса Гана Гейє, Сімон Кьяер, Джібріль Сідібе, Райан Мендеш (Ронні Родлен 85), Папе Ндіайє Суаре, Ріо Мавуба, Марко Баша, Нолан Ру (Мікаель Фрей 58), Дівок Орігі

Попередження: Жак Алаіксіс Ромао 76 - Мікаель Фрей 63

"Марсель" – переможець першого кола. Навіть якби провансальці не виграли сьогодні, вони були б вище ПСЖ. Але, по-перше, там в спину дихає ще й "Ліон", по-друге, південним було важливо піти на перерву з відривом від головного конкурента. ПСЖ, врешті-решт, дарує "Марселю" унікальні шанси, тож з них не користуватися – гріх.

Та й просто для самолюбства Марсело Бьєлсі і його підопічним було важливо виграти цей матч. Провансальці програли "Монако", ПСЖ і "Ліону", тож єдиним дійсно серйозним суперником, якого "Марсель" обіграв в першому колі, залишався "Сент-Етьєн". "Лілль" хоч і переживає важкі часи, загальний високий клас зберіг. Тому обіграти "догів" почесно.

Власне, "Марсель" зі своїм завданням впорався дуже добре. То була реально лідерська гра. З самого старту господарі обрушили на ворота Еньями шквал атак і "Лілль" дуже важко відбивався. При цьому, "доги" не пропонували супернику контргру у відповідь. Був такий собі односторонній футбол, який тільки через погану реалізацію моментів провансальцями таїв в собі інтригу.

Але вічно так продовжуватися не могло. "Марсель" таки вийшов вперед. Парадоксально, але вийшов вперед завдяки автоголу: Товен подав кутовий з правого флангу на ближню стійку і Нолан Ру в намаганні вибити шкіряного подалі зрізав його в сітку воріт Еньями.

То вже Марсело Бьєлсі подобалося, хоча через чотири хвилини тренер добряче посварив своїх підопічних за те, що вони залишили Манданду на поталу футболістам "Лілля". Щастя для "Марселя", що голкіпер свою дуель виграв.

Але то був дзвіночок… В другому таймі "Лілль" таки знайшов свій момент, до межі розізливши Марсело Бьєлсу. Ще б пак… Провансальці дозволили "догам" наче на шаховій дошці розіграти комбінацію (Бальмон – Фрей – Сідібе - Гейє) і зрівняти рахунок.

Але такий розвиток подій тільки підсилив почуття гордості Марсело Бьєлси. Вперше в чемпіонаті аргентинець випустив Міші Батшуайі в основі і саме бельгієць забив переможний гол в такому важливому поєдинку. Товен пройшов лівим флангом, прострілив, а Батшуайі, прийнявши м'яча і розвернувшись, наче з пращі вистрілив в дев'ятку… На трибунах раділа армія вболівальників (62 408 глядачів - новий рекорд "Велодрому") в головних уборах Санта Клауса. Європа вже живе духом Різдва…

Гравці "Марселя" і головний тренер після фінального свистка не стримували радості. Цей матч був для провансальців дуже важливим – а від того й емоції успіху незабутні. "Марсель" виграв перше коло в усіх, в тому числі і в ПСЖ. Тепер завдання для провансальців – не збавити темп після перерви.

20-те грудня

Ліга 1. 19-й тур. Марсель йде на перерву лідером, Ліон потіснив ПСЖ з другого місця - изображение 10Ліга 1. 19-й тур. Марсель йде на перерву лідером, Ліон потіснив ПСЖ з другого місця - изображение 11Тулуза. Стадіон "Муніципальний". 14 190 глядачів
Головний арбітр: Саїд Еннжімі
"Тулуза" - "Генгам" 1:1 ВІДЕО
Голи: Тонго Думбія 25 - Тібо Жіресс 8

"Тулуза": Алі Аамада, Тонго Думбія, Мартін Брайтвайт, Віссам Бен Йеддер (Александар Пешіч 74), Франсуа Сірьє (Жан-Даніель Акпа-Акпро 56), Урош Спаіч, Адріен Регаттен, Абель Агілар, Марсель Тіссеран, Драгош Грігоре, Жак Франсуа Мубандже

"Генгам": Йонас Лоссль, Ларс Якобсен, Бро Ангуа, Доріан Левек, Юнусс Санкаре, Клаудіо Бове, Крістоф Манданн (Крістоф Кербра 65), Жеремі Сорбон, Ліонель Матіс, Жеремі Пьє (Лоран Дос Сантос 85), Тібо Жіресс

Попередження: Франсуа Сірьє 43, Жак Франсуа Мубандже 50
Нереалізований пенальті: Віссам Бен Йеддер 55

13-та сходинка, на якій "Генгам" підійшов до заключного матчу першого кола – це найкраще місце, на якому бретонці перебували по ходу поточного турніру. Також 13-ю команда Жуслена Гурвеннека була після 2-го туру, але тоді, що зрозуміло, за спиною було дуже мало пройденого шляху.

13-та сходинка ніби й комфортна, однак при цьому "Генгам" випереджав зону вильоту тільки на два бали. Шалена щільність в турнірній таблиці змушує дивитися на поточні позиції як на щось нестійке, тимчасове. Тож Жуслен Гурвеннек мусив розуміти, що поєдинок проти "Тулузи" – то хороший шанс для його хлопців піти на перерву з відчутним відривом від небезпечної зони.

Почалося все для бретонців краще й не придумаєш: вже на 8-й хвилині пройшла атака, в ході якої голкіпера "Тулузи" дотепно намагався перекинути Крістоф Манданн. Аамада дотягнувся до м'яча, але на підбиранні першим був Жіресс, який без особливих зусиль вразив напівпорожні ворота – 0:1.

Але розвинути свого успіху гості не змогли. "Генгам" грав далеко не так зібрано і організовано, як в минулому турі проти ПСЖ. Як наслідок, помилка в центрі поля на 25-й хвилині призвела до фатальних наслідків: Регаттен перхопив м'яча, протягнув його до штрафного майданчика, а потім легко віддав на Тонго Думбія. Африканцю залишалося тільки сильно і влучно пробити.

Після того "Тулуза" мала перевагу і могла виходити вперед. Але "фіолетові" не реалізували кілька хороших моментів, в тому числі і пенальті на 55-й хвилині. Відтак, незважаючи на те, що ця нічия не дуже сильно зміцнила позиції "Генгама", в цій ситуації одне очко - здобуток.

Ліга 1. 19-й тур. Марсель йде на перерву лідером, Ліон потіснив ПСЖ з другого місця - изображение 13Ліга 1. 19-й тур. Марсель йде на перерву лідером, Ліон потіснив ПСЖ з другого місця - изображение 14

Ренн. Стадіон "Де ла Рут де Лорьян". 17 739 глядачів
Головний арбітр: Фреді Фотрель
"Ренн" - "Реймс" 1:3
Голи: Мешер 45 - Гаетен Шарбоньє 66, Одаїр Фортес 77, Ніколя де Превіль 90+1

"Ренн": Бенуа Костіль, Шейх М'Бенге, Мешер, Пауль-Жорж Нтеп, Абдулайє Дюкур, Ола Тойвонен (Хабіб Хабібу 76), Крістіан Брюлс (Педро Енріке 69), Венсан Пажо (Саньін Прчіч 81), Сільвен Арман, Андерс Конрадссен, Ромен Данзе

"Реймс": Джонні Плесід, Франк Сіньоріно (Кріс Мавінга 59), Валентін Роберж, Антуан Дево, Прінс Оньянге, Гаетен Шарбоньє, Дієго Рігонато (Одаїр Фортес 58), Бенжамен Муканджо, Айсса Манді, Давід Н'Гог (Ніколя де Превіль 78), Антуан Конт

Попередження: Ромен Данзе 83, Саньін Прчіч 90+4 - Валентін Роберж 45, Прінс Оньянге 71, Давід Н'Гог 75

"Ренн" продовжує дивувати. Після супер-успішної серії жовтня-листопада, бретонці провалили грудень, закінчивши перше коло Ліги 1 трьома, можна сказати, ганебними поразками. Після побиття від "Монпельє", "червоно-чорні" пережили нокдаун від "Бастії", а сьогодні отримали ляпас від "Реймса". Ляпас болісний і показовий. Бретонці першими відкрили рахунок, але за 25 останніх хвилин примудрилися пропустити тричі, в чергове зганьбивши Філіпа Монтаньо... Дуже важко тренеру дається робота в "Ренні".

Ліга 1. 19-й тур. Марсель йде на перерву лідером, Ліон потіснив ПСЖ з другого місця - изображение 16Ліга 1. 19-й тур. Марсель йде на перерву лідером, Ліон потіснив ПСЖ з другого місця - изображение 17Метц. Стадіон: "Сент-Сенфорньєн". 18 354 глядачі
Головний арбітр: Ліонель Жаффредо
"Метц" - "Монако" 0:1 ВІДЕО
Гол: Яннік Феррейра-Каррасо 79

"Метц": Ентоні Мезуі, Жонатан Рівьєрес, Сільвен Марешаль (Ромен Метанір 46), Шейк Дюкур, Хуан Фалькон (Тібо Віон 77), Флоран Малуда, Жеремі Шоплін, Ахмед Каші, Йені Атіто Нгбакото (Сергій Крівец 65), Гіран Н'Дав, Хосе Паломіно

"Монако": Даніель Субашіч, Фабіньо, Айман Абденнур, Набіль Дірар (Валер Жермен 59), Жоау Моутінью, Тьємуа Бакайоко, Бернарду Сілва (Ласіна Траоре 77), Яннік Феррейра-Каррасо, Антоні Мартіаль (Абду Діалло 87), Андреа Раджі, Жеремі Тулалан

Попередження: Шейк Дюкур 12, Сільвен Марешаль 15, Флоран Малуда 89 - Жоау Моутінью 60

"Монако" – сильна команда. Монегаски, переживши влітку перебудову, провалили старт сезону, але потім знайшли в собі сили гідно представити Францію в груповому турнірі Ліги чемпіонів і закінчити перше коло Ліги 1 в зоні єврокубків (якщо завтра "Бордо" не переграє "Ліон", то "Монако" залишиться п’ятим). І то ще далеко не кінець сходження колективу Леонарду Жардіма. "Монако" не катастрофічно відстає від трійки лідерів і, маючи непоганий підбір виконавців, а головне – силу духу, в другому колі штурмуватиме позиції лідерів.

Сьогоднішня перемога над "Метцом" – приклад раціональної гри фаворита. Як не намагалися "темно-бордові" скочити вище голови, клас "Монако" й так дався взнаки.

Ліга 1. 19-й тур. Марсель йде на перерву лідером, Ліон потіснив ПСЖ з другого місця - изображение 19Ліга 1. 19-й тур. Марсель йде на перерву лідером, Ліон потіснив ПСЖ з другого місця - изображение 20Лорьян. Стадіон "Ів Аленма - Ле Мустар". 15 091 глядач
Головний арбітр: Франк Шнедер
"Лорьян" - "Нант" 1:2 ВІДЕО
Голи: Джордан Айю 73 - Ясін Бамму 44, Жоан Одель 79

"Лорьян": Бенжамен Леком, Венсан Ле Гофф, Мехді Мостефа, Джордан Айю, Рафаель Геррейро, Валід Меслуб, Бенжамен Жанно, Уеслі Лотоа, Ламін Гассама, Йоанн Вактер, Максім Бартельм (Матіас Отре 63)

"Нант": Ремі Ріу, Папі Місон Джілободжі, Освальдо Віскаррондо, Алехандро Бедойя (Серж Гакпе 49), Ісмаель Бангура (Жоан Одель 75), Жорж-Кевін Н'Куду, Лука До, Ісса Сіссоко, Ясін Бамму (Ремі Гоміс 80), Чакер Альхадур, Жордан Верету

"Нант" – цікава команда. Цікава тим, що має свій чіткий стиль, якого старається дотримуватися в кожному поєдинку. "Канарки", які претендують на одне з місць в єврокубковій зоні, тільки в одному поєдинку зі всіх виграшних здолали суперника з різницею м’ячів більшою, аніж один гол. От і сьогодні "Нант" не зрадив традиції, хоча добряче попсував нерви своїм вболівальникам. Забивши наприкінці першого тайму, "канарки" доволі успішно втримували мінімальну перевагу, аж поки свій шостий гол в турнірі не забив по-спортивному зухвалий Джордан Айю. Перемога "Нанта" зависла в повітрі, аж поки до рук Мішеля Дер Закаряна її не повернув Жоан Одель.

"Нант" закінчує перше коло на високій сьомій сходинці.

Ліга 1. 19-й тур. Марсель йде на перерву лідером, Ліон потіснив ПСЖ з другого місця - изображение 22Ліга 1. 19-й тур. Марсель йде на перерву лідером, Ліон потіснив ПСЖ з другого місця - изображение 23Кан. Стадіон "Мішель Д'Орнано". 14 021 глядач
Головний арбітр: Бенуа Мійо
"Кан" - "Бастія" 1:1
Голи: Жюльєн Фере 75 - Франсуа Камано 21

"Кан": Ремі Веркутр, Ніколя Себ, Аледдін Яхья, Матьє Дюамель (Слоан Пріва 82), Бенгалі-Фоде Койта, Денніс Аппіа, Н'Голо Канте, Жордан Адеоті, Ерве Базіль (Ленні Нангіс 68), Хосе Саес (Жюльєн Фере 62), Дамьєн Да Сільва

"Бастія": Альфонс Ареола, Флорьян Маранж, Себастьєн Скіллачі, Флойд Айте (Ервін Онгенда 89), Ряд Будебуз (Абдулайє Кейта 90+1), Жюльєн Пальмьєрі, Яннік Каюзак, Франсуа Модесто, Дрісса Діакіте, Франсуа Камано (Жуніор Талло 67), Гійом Жілле

Попередження: Бенгалі-Фоде Койта 49 - Флорьян Маранж 34, Жуніор Талло 88

В поточному розіграші Ліги 1 боротьба за виживання особливо гостра. В цій боротьбі довго не могли визначитися фаворити і аутсайдери. Власне, з ідентифікацією перших й досі проблеми, а от з аутсайдером простіше. "Кан", не перегравши сьогодні "Бастію" – одного зі своїх конкурентів, - закінчив перше коло з чотириочковим відставанням від рятівної позиції. Зважаючи на те, як виглядають інші команди по грі, нормандцям буде дуже важко в другому колі вибратися з дна турнірної таблиці.

Ліга 1. 19-й тур. Марсель йде на перерву лідером, Ліон потіснив ПСЖ з другого місця - изображение 25Ліга 1. 19-й тур. Марсель йде на перерву лідером, Ліон потіснив ПСЖ з другого місця - изображение 26Париж. Стадіон "Парк де Пренс". 46 157 глядачів
Головний арбітр: Себастьєн Морейра (Бельфор)
"Парі Сен-Жермен" - "Монпельє" 0:0

"Парі Сен-Жермен": Сальваторе Сірігу, Тьяго Сілва, Лукас Моура, Тьяго Мотта, Едінсон Кавані (Жан-Крістоф Баебек 64), Златан Ібрагімович, Блез Матюіді (Адріен Рабіо 64), Максвелл (Лука Дінь 79), Грегорі ван дер Віль, Марко Верратті, Давід Луїс

"Монпельє": Жонатан Лігалі, Даніель Конгре, Віторіно Хілтон, Жоріс Марво, Антоні Муньє, Жонас Мартен (Сулейман Камара 86), Лукас Барріос (Кевін Беріго 78), Брайан Дабо (Матьє Деплань 73), Морган Сансон, Абдулхамід Ель-Каутарі, Жамель Саіхі

Попередження: Тьяго Сілва 4 - Абдулхамід Ель-Каутарі 21, Жамель Саіхі 52, Жонас Мартен 80, Жонатан Лігалі 86

Якщо не йде, то не йде… "Барселоні" в Лізі чемпіонів ПСЖ поступився закономірно – каталонці просто сильніші. "Генгаму" парижани програли через погане налаштування (з цієї ж причини столичні втратили в першому колі Ліги 1 вже багатенько очко), а сьогодні не обіграли "Монпельє" через, мабуть, невезіння. Якби не звитяга (не дуже легка, до речі) в Кубку ліги над "Аяччо", ПСЖ закінчив би календарний рік небаченою раніше серією невдалих результатів.

Що можна сказати про матч проти "Монпельє"? Підопічні Лорана Блана втомилися слухати критику на свою адресу. Та й турнірне становище столичних не найкраще, тому на останній офіційний поєдинок календарного року ПСЖ налаштувався як слід. "Монпельє", ослаблений відсутністю основного голкіпера, з самого старту був загнаний у кут. ПСЖ тиснув, атакував, але горді "паладіни" тримали удар і в складній ситуації не похитнулися. За весь матч гості завдали в бік воріт ПСЖ аж одного удару (та й то не точного). Але головне те, що лангедокці не пропустили.

Вина парижан в тому, що вони, маючи на руках абсолютно всі карти, поганенько атакували. За перший тайм можна згадати хіба що три нагоди: простріл Максвелла, удар Златана зі штрафного, і неповноцінний вихід Кавані сам на сам (так як Едінсон відпустив від себе м'яча). Того було замало…

Після перерви швидкий темп гри зберігся. ПСЖ відважно штурмував ворота молодого Лігалі, але моментів, знову ж таки, було не надто багато. Давід Луїс добре пробив зі штрафного – голкіпер відбив, а потім захисник не дозволив комусь із гравців ПСЖ зіграти на добиванні. Тьяго Сілва підрізав м'яча головою в дальній кут після подачі кутового – гравець "на стійці" виніс шкіряного з лінії воріт. Продиралися Лукас і Златан – але все без результату. 0:0 – восьма нічия парижан в турнірі і як максимум друге місце після першого кола.

19-те грудня

Ліга 1. 19-й тур. Марсель йде на перерву лідером, Ліон потіснив ПСЖ з другого місця - изображение 28Ліга 1. 19-й тур. Марсель йде на перерву лідером, Ліон потіснив ПСЖ з другого місця - изображение 29Амьєн. Стадіон: "Ла Лікорн". 8 705 глядачів
Головний арбітр: Себастьєн Десьяж (Сент-Етьєн)
"Ланс" - "Ніцца" 2:0 ВІДЕО
Голи: Вілан Сіпріен 38, Адамо Кулібалі 86

"Ланс": Руді Ріу, Ахмед Кантарі, Жером Лемуан, Адамо Кулібалі, Пьєррік Вальдівія (Бенжамен Буріго 79), Батіст Гійом, Лалайна Номержанарі (Аларбі Ель Жадеяу 51), Вілан Сіпріен, Людовік Бааль, Жан-Філіпп Гбамін, Бубакар Сілла (Дімітрі Кавар 46)

"Ніцца": Сімон Пуплен, Валентін Ейссерік, Ерік Ботеак (Ніль Мопе 81), Алассан Плеа, Грегорі Пюель, Жордан Амаві, Сулейман Діавара, Ллойд Палюн (Даріо Цвітаніч 62), Матьє Бодмер, Ромен Женеву, Венсан Козьелло (Дідьє Дігар 46)

Попередження: Бубакар Сілла 26, Жером Лемуан 72, Пьєррік Вальдівія 73 - Валентін Ейссерік 18
Нереалізований пенальті: Адамо Кулібалі 56

Підопічні Антуана Комбуаре можуть пишатися собою… "Лансу", взагалі, не дозволяли виходити на старт, а коли таки дозволили – відразу записали команду до безнадійних аутсайдерів. Дійсно, місія "кроваво-золотих" – боротися за виживання, однак в цій боротьбі "Ланс" далеко не приречений.

Сьогоднішня перемога стала для команди п’ятою в турнірі. Підопічні Комбуаре дуже якісно провели поєдинок проти "Ніцци". "Орли" трохи більше володіли м’ячем, але то була не суттєва перевага. Натомість, в атаці провансальці виглядали значно гірше, аніж "Ланс". "Кроваво-золоті" вперше забили на 38-й хвилині, коли Лалайна Номержанарі отримав м'яча на лівому фланзі після вкидання з ауту і швидко віддав в штрафний майданчик на Вілана Сіпріена. 23-й номер зі складної позиції пробив дуже класно – щічкою в дальній кут. Сімон Пуплен залишився ні з чим.

Отримавши стратегічну перевагу, "Ланс" дуже грамотно грав в другому таймі. "Ніцца" ніяк не могла підібратися до воріт Руді Ріу. "Орли" ніби й намагалися щось зробити, але все безрезультатно. Навпаки, провансальці з кожною хвилиною все більше погружалися в трясину. На 56-й хвилині Адамо Кулібалі не забив зароблений Віланом Сіпріеном пенальті. Але нападник з надлишком реабілітувався на 86-й хвилині, пошивши в дурні весь захист "Ніцци" і спокійно перегравши Пуплена.

Антуан Комбуаре сяяв від щастя. З хорошим настроєм "Ланс" пішов на перерву.